Kolik umělého mlíčka vám vypilo dvoutýdenní dítě?

jitka90
6. lis 2010

Prosím o radu zkušené maminky. Mám dvoutýdenní dceru, kterou krmím Nutrilonem. Do včerejška jí stačilo 7x70-80 ml, dnes mi vypila 100 ml. Její váha šla z porodní 3400 na 3190 po propuštění a za týden 3600 g. Nechci jí způsobit nějaké potíze. Budí se mi přesně co tři hodiny na jídlo. Děkuji za každou radu nebo názor, jak optimálně krmit. Jitka

berenika39
6. lis 2010

ahoj, neboj, pije tolik, na kolik má chuť🙂)). pokud by měla moc, přebytečné by buď vyblinkala, nebo bys viděla, že má bolení bříška. hodně se to mění, a to jak v rámci dne, tak i třeba co týden, u maličkých dětí. tenhle týden přibrala hodně, příští týden zase přibere míň. UM by se tak nějak mělo - a to si malá nastavila super - dávat po cca 3 hodinách, aby bříško mělo čas na trávení. Nenech se ovlivnit tím, kolik vypila jiná stejně malá miminka, to tvoje je jedinečný, bude si to řídit podle sebe. Obecně - za den by měla vypít cca 150 - 180ml mlíčka na 1kg svojí váhy.
Pokud váží 3,60, tak krát třeba 160 ml je 600ml - děleno 7 dávkami je 85ml na jedno papání. Ale: to je doporučení, ne každý mimčo to má takhle. Každopádně - pořád lepší varianta, že jí chutná, než kdybys do ní nemohla mlíčko dostat, ne?
nech to na ní, když je spokojená. Ať je zdravá🙂.

teufelchen
6. lis 2010

Tak jak rika bereninka...my treba byli extrem..me maly pil 180ml 5 x denne a v noci mu pak stacilo jenom 3 x si cucnout z prsu:o)...tudiz pres den UM, protoze me mlicko mu vubec nestacilo a v noci mu stacilo prso, takhle jsme to resili prvni 4 mesice..a pak uz byl plne na UM...ale jak rikam, my pili extremne moc:o(( a to nam zustalo do dneska...od 8 mesicu do 15 pil jenom jednou za noc...coz jsem byla nadsena...ale od 15 mesice mi pije az 3-4 x za noc po 240ml mlika...jsme proste od mala extrem, co se tyce mnozstvi 😀 ale maly je zdravy...uz pres rok nam nic nebylo, tuk, tuk, tuk..takze neboj, pijete tak, jak vam vyhovuje:o)

mamkamarketa
6. lis 2010

podle mych zapisku pil malej ve 2 tydnech 6krat denne 70ml, ale jak uz rikaly holky, kazde dite je jine, navic ten muj nikdy nebyl velky jedlik 😉
kdybys kojila, nepoznala bys kolik ti toho mala vypila, takze se nestresuj. a pokud te nic neuklidnilo mrkni na tabulku na zadni strane krabice nutrilonu 😉

kvakulka
6. lis 2010

Malé jsou taky dva týdny- pije proměnlivě, protože se taky na jídlo proměnlivě budí- po dlouhé pauze vypije taky hodně- klidně stovku, ale třeba po dvou hodinách dá jen padesátku. My jsme tedy částečně na MM a částečně na UM- ale podle vážení a sledování toho, kolik toho ve flašce zbyde, to vychází takhle. Za den cca 600 ml (váží 3 kg)- v součtu tedy pije OK, dávku si prostě řídí sama- jestli se vaše malá přejídá nebo jí málo, se asi nejlíp zjistí týdenním vážením- pokud jsou přírůstky v normě, tak bych to vůbec neřešila 😉

romana29
6. lis 2010

Mám tříměsíční holčičku pije 5x denně cca 120 ml ( ale někdy klidně i jenom 50, jindy zase 160) a přibírá hezky, zhruba 200g týdně.

Taky se přikláním k tomu, dávat dítěti né to, co je napsáno na krabici, ale to, co vypije.
Malá zpočátku pila i tak, že pak část vyblinkala, teď už je s ní lepší domluva 🙂 a když už nechce, vyplivne lahvičku z pusinky 🙂