Kolik umělého mlíčka vypije 4 měsíční dítě?

kvetinka84
7. pro 2012

Mám 4 měsíčního chlapečka, do 3 měsíců jsem kojila, to přibíral krásně. Pak jsem začala dokrmovat. Malý mi vypije 6x denně 130 ml. Není to málo, mě přijde, že jo. Ale manžel i dr. mi říkají, ať to neřeším, když přibírá a tváří se spokojeně. Přibírá ale mnohem méně, než když byl kojený. Myslela jsem si, že dítě na UM přibírá více než při kojení. Nevím, jestli to není značkou UM, zkoušíme už 3. značku a pořád nějak nemůžeme najít tu ideální☹

lucik...
7. pro 2012

@kvetinka84 Měl by vypít 150-170ml UM na 1kg své váhy... a to se vydělí počtem dávek za 24 hodin 😉 Těch 130ml mi přijde málo.. Naše malá v 10ti týdnech pije 5x 160ml...

kvetinka84
autor
7. pro 2012

@lucik... Mě to taky přijde málo, ale co mám dělat, víc do něj nedostanu, kroutí hlavičkou, vystrkuje flašku z pusy....

lucik...
7. pro 2012

@kvetinka84 a kolik přibírá?

berenika39
7. pro 2012

@kvetinka84 záleží na tom, kolik váží. od toho se odvíjí orientačně ml, které by měl vypít. kdyby měl 6 kg, tak je to asi 900ml a kdyby pil 6x denně, tak je to 150ml na jednu dávku,, ale tabulky jsou jedna věc a chut dítěte a jeho potřeby druhá, a řekla bych, že důležitější. npiš, kolik váží, podle toho uvidíš, jestli ej to ok.
p.s. jediné měřítko je stejně to, jestli dítě přibírá, i když třeba malinko, ale pořád, a prospívá, je spokojené.

kvetinka84
autor
7. pro 2012

@lucik... Při kojení přibíral přes kilo měsíčně, tento měsíc jen 700 g za měsíc

kvetinka84
autor
7. pro 2012

@berenika39 má 6 kg

berenika39
7. pro 2012

@kvetinka84 jako fakt? 😀 to jsem se tedy kupodivu trefila 😀 .
no a ted ještě záleží, jestli jí 6x nebo 7x denně prostě by hodně přibližně měl dát za den kolem 900ml.
a kdyby to bylo o něco méně, neděje se vůbec nic!!!! jsou to jenom tabulky, nesrovnávej s nikým jiným, jestli přibírá. ok. a hlavně - první měsíce přibírají rychle, to se potom zpomalí, přeci není možné aby přibíral pořád kilo za měsíc, ve dvou letech by měl 24 kilo a to mají děti ve škole. klid. všechno je ok. jeho váha, jeho pití, jeho prospívání.

kvetinka84
autor
7. pro 2012

@berenika39 Jo, fakt jsi se trefila🙂 Pije 6x denně. 900 nevypije ani náhodou, denně pije kolem 750-800.

tamarila
7. pro 2012

Já bych to taky neřešila, moje holčina taky nikdy nevypila tu míru co podle tabulek měla, a byla a je naprosto v pohodě, jenom v tabulce na nižší linii normy. Ale v pořádku - někdo tam být taky musí. Informovala jsem se, a je dost takových dětí. 750 - 800 ve 4 měsících mi nepřijde vůbec málo, naše toto nedala ani omylem. A přibírala a přibírá v pohodě. Jo, a to že teď přibírá míň je jasný, a bude ještě míň :D Nejvíc valí první tři měsíce, potom se to zastavuje.Jinak by v roce museli mít 15 kilo .o) Mě teď v osmi měsících přibírá už jenom třeba 200 g za měsíc a je to normální. Orientačně by měl v půl roce zdvojnásobit svoji váhu a v roce ztrojnásobit. Plus minus, takže pokud ti to nelítá o kila, tak dobrý. Nebooj, oni ví kolik potřebují. Mě fakt jedla ještě míň, pamatuju si že do půl roku než začala lézt jsem vždycky říkala že se stovkou jsem spokojená a co je navíc je jenom dobrý. A to jedla 5x denně. Jakmile se rozlezla, tak najednou to mlíko do ní mizí jako nikdy předtím :D Opravdu neměj strach, miminko který se ještě skoro nehýbe moc kalorií nepotřebuje, a baští podle naturelu, spalování a podle toho jak který roste. Jak u dospělých, nekdo je žrout a někdo jak vrabec .o). Máš krásnýho chlapečka, tak se nestresuj a užívej si ho, bude miminko stráášnou chvilku 😉

tamarila
8. pro 2012

Jéé, teprve teď jsem si všimla že ti první měsíce přibíral přes kilo a teď "jenom" 700g. No tak to už vůůůbec neřeš, je to nadprůměr. Kdyby ti přibíral přes kilo měsíčně, tak si spočítej koli by za chvíli měl :D Přírůstek v prvních třech měsících má být aspoň 500g, pak se postupně snižují. Já myslela že to máš jako u nás - přírustek třetí měsíc byl třeba 300g, a to byla a je nadprůměrně dlouhá. A taky je úplně v pořádku. Bože, vždyť ti přibývá úplně nádherně :O Spočítej si jaké váhy by dosáhl v roce kdyby pokračoval přes kilo měsíčně 😀 . Má mít cca 9 - 11 kg, průměr (50 percentil) je u kluků 10kg. Má ještě 8 metrů na to aby nabral už jenom 4 kg, takže nečekej už ani těch 700g a je to super. Šikovnej klučina, omlouvám se za romány, ale fakt buď v pohodě 😉

lucik...
8. pro 2012

Pokud přibírá 700g měsíčně, tak to opravdu neřeš, minimálně by měli děti přibírat 140g týdně, takže 560g měsíčně, tak buď v klidu, přibírá krásně!

kvetinka84
autor
8. pro 2012

Holky děkuji za uklidnění, právě doktorka, když jsme byli na 4 měsíční kontrole tak se tvářila jako že přibral málo. Jinak se zdá spokojený, tak doufám, že mu to stačí a nic mu nechybí

lucifereeek
8. pro 2012

já teda nevím, ale řekla bych že je to normální váha, kilo měsíčně těžko může přibírat pořád, to by se za chvíli neunesl. Myslím si, že pije akorát, malá má 6měsíců a pije 5x 150ml - většinou to ani nedopije + 1x příkrm - zelenina s masem a taky jsme napřed příbirali kilo, pak 750g a pak 500g za měsíc.

lentixx
17. bře 2022

@tamarila vzpomenete si prosim, kolik vam za 24h vypila ml???? Kdyz pila mene. Vim, je to dlouhi uz, ale zajimalo by me to. Dekuji 🙂