Kolik vám vypije měsíční dítě?

pisch
12. dub 2014

Ahojky, včera nám byl měsíc a jsme už úplně na UM. Zdá se mi, že malý hodně pije. Má přibližně 3 hod. intervaly,ale dokáže vypít 120 ml a ještě brečí. Dostane flašku a je spokojený. Váží 3, 8 kg. Myslíte, že mu mám dát i více než těch 120 ml, když je ukňouraný? Prdí a kaká pěkně.

blahova_andrea
12. dub 2014

já měla malého od jednoho měsíce taky na um a pil mi i po 1,5hodině. dávky jsem mu dávala podle návodu na obalu, ale časový interval si určoval sám, takže často taky vypil více než podle tabulek. holt děti nejsou stroje. nejdou napasovat do škatulek. raději zaplatím víc mlíka než aby mi dítě řvalo hlady 😉 přibíral na horní hranici a vždy byl z větších dětí i když se narodil dřív, ale nikdy nebyl malý sumo. ani já ani dr. jsme to neřešili a krmilo se podle potřeb dítěte. matky, co kojí, tak taky kojí, kdy si dítě řekne a vypije, co vypije 😉

pisch
autor
12. dub 2014

@blahova_andrea také si myslím, že pokud chce tak mu dát,ale zase ho nechci překrmit, jako nemá záklapku a pořád by jedl, doktorka měla řeči, že moc přibírá...

blahova_andrea
12. dub 2014

@pisch a kolik ti přibírá týdně? horní hranice je myslím někde kolem 250g. kdybys moc překrmovala, tak by ho myslím i bolelo bříško, hodně by ublinkávat, nebo tak...a na to jeho řvaní nepomůže nic jiného než flaška? nemůže mít jiný problém než hlad? 😉

pisch
autor
12. dub 2014

@blahova_andrea ještě jedna hloupá otázka, tu 1,5 hodiny počítáš od začátku když dáž lahvičku nebo jak dokrmíš, zase má být interval aby se nepomíchalo staré a nové mlíčko...no asi moc špekuluji,ale boban je náš první a nějak na vše zatím přicházíme

blahova_andrea
12. dub 2014

já měla taky prvního a přiznám se, že o moc chytřejší nejsem ani teď, když čekám druhé. já právě moc nešpekuluju a moc toho zbytečně neřeším, jsem spíš flegmatická matka asi 😅 já už nevím jak jsem to tehdy počítala, ale myslím, že od konce krmení, tedy kdy dopil, do začátku dalšího krmení 😉

pisch
autor
13. dub 2014

@blahova_andrea také si myslím, že pokud chce tak mu dát,ale zase ho nechci překrmit, jako nemá záklapku a pořád by jedl, doktorka měla řeči, že moc přibírá...za včerejšek vypil dohromady pře 800,ale nechce se mi ho trápit

lenkazdenek
13. dub 2014

@pisch tak ono je každé dítě jiné ,nedá se to brát podle tabulek,naše zas pije míň-za den vypije tak okolo těch 700 ml,někdy ,má mlíčko 6x denně,někdy vypije 120,někdy 160 jindy jen 90 nechávám ať si pije kolik chce ....já taky nemám hlad pokaždé stejně ,tak je holt hladovější,akorát jdyby měl problémy s bříškem tak bych to nják řešila,třeba silnějším mlíkem-Nutrilon extra nebo tak něco.Tak mu dělej třeba ty 150ky a uvidíš kolik ti toho vypije a doktorky kvůli přibírání se neboj,kolikrát mi přijde,že větší problém s přibíráním maj kojené děti-nebo teda aspoň co jsoiu kolem mě nabíraj hodně rychle,zatím co moje na um přibíraly pozvolna 😅

pisch
autor
13. dub 2014

@lenkazdenek 160 mesicnimu diteti? snad problemy s briskem nema, kaka prdinka....

ivulinka1991
13. dub 2014

Naše malá má 6 týdnů a při jednom krmení si vypije 90 ml někdy 120 ml,mlíčko má tak 5x nebo 6 x za den.

lenkazdenek
13. dub 2014

@pisch tak oni jí budou už 2 měsíce,vypije i 180ku,pak zas jen 80ku jak kdy 🙂 prostě každý dítě je jiný 😉 buď ráda že ti papá 🙂

pisch
autor
15. dub 2014

@lenkazdenek to jsem rada,ale porad takovy pocit at ho neprekrmim....vcera jsem dali na noc nutrilon good nigt (drive extra) vydrel tak 4 hodiny... oproti normalnimu jsem nepocitila rozdil, ze by spapal mene...a jeste se mu po nem neslo vykakat, chudak tlacil a take tvrde bobky

lenkazdenek
15. dub 2014

Tak zas pokud má po tom extra zácpu tak se na to vykašly,to nemá cenu....dávej třeba jen na tu noc aby ti hi ti neucpalo,ale jinak buď fat ráda,že ti papá,sestra byla nešťastná,protože její holčička moc nepila,ani MM ani Um a tím pádem ani moc nepřibírala,začla až od doby co dlae příkrmy a teĎ v roce sice je pořád menší ,ale cpe se jak nedovřená 😀

lenus202
23. dub 2014

Náš malejvypije jakkdy, někdy dá 100ml, někdy dá i 130ml...jednou mu to staší na dlouho, jindy má hlad po 1,5 hodině...pokud je spokojenej, tak mu dávám kdy chce a kolik chce...i dr mi řekla, že je hlavní, aby přibíral a jestli maj krapet víc, to neřešim, každý dítko je jiný...

lenus202
23. dub 2014

@pisch náš malej měl po nutilonu taky zácpu, ted máme Babylove a je to lepší

veroon1
23. čer 2014

nasemu malymu je 7.tydnu a davame mu 110 a nekdy musime jeste tech30pridelat kdyz ma jeste hladik

lupmice88
23. črc 2014

Holky poradte mam 7tydenni holcicku a davame sunar,podle tabulek 120 ml co 3 hodiny ale stane se ze mala uz chce po 2 hodinach,mohu ji dat?nebo mohu udelat vetsi porci treba jako pro 9 ti tydenni miminko?

pavlusa01
23. črc 2014

@lupmice88 Je lepší dodržovat ty tabulky co jsou na krabici,jsou orientační,ale pro něco tam jsou. Určitě bych nedávala větší dávku,než je určená pro věk vaší holčičky..... .....UM by se mělo dávat aspon v intervalech 2,5 hod.až 3 hodky......Jestli se malá ozývá, to nemusí být jen důvod,že má hlad.....Aby, jste jí zbytečně nepřekrmovala......