Kolik vypije Vaše dvouměsíční miminko?

Ahojda maminky!Můžete prosím poradit, jsem zoufalá😞!Jsou nám 2,5 měsíce. Bohužel už nekojím a jsme jen na UM. Byla dřina než jsme našli něco, co nám jakž takž vyhovuje. Jsme na Hami!Beba a Nutrilon nám nesedli. Malá jedla ukázkově, až se mi někdy zdálo, že se přejídá, pač na 1 měsíci ji nestačila třeba ani 150. Najednou je to vše jinak. Malá začala u flašky ječet, svíjet se a nechce mi jíst. Sní tak 60ml, 90ml a někdy 120ml, ale to už musí být. A když jí chci ukecat, aby to snědla, tak mi to vše vyzvrací😞 jsem bezradná, už nevím co😞 paní doktorka říkala, že má alergii na bílkovinu z kravského mléka. Předepsala nám Nutrilon anti alergy a žádná změna(jenže v té době, malá jedla 120ml každé tři hodiny a až teď takhle 2 týdny zlobí s jídlem)Museli jsme se vrátit zpět k Hami a přidat laktobacilky. Nemáte někdo taky takový zkušenosti. Předem Vám moc děkuji 🙂
martinatrnkova
24. dub 2013
Pokud řákala dr, že má alergii a napsala Nutrilon AC, tak jí dáved ten. BUde chvíli trvat než si zvykne. Případně, pokud není vidět změna, nechej si napsat od dr UM Neocate. Je celkem možné, že pokud má tvoje dcera alergii na BKM, takjí Nutrilon AC nestačí - je pro ni málo naštěpený.
Tvůj popis je jak přes kopírák náš případ. Syn má ABKM, projevilo se mu to naprosto stejně + se nemohl vykadit. Vzhledem k výsledkům z krevních testů (ne vždy jsou testy průkazné) jsme nasadili Neocate a bylo po problému s jídlem a s kakáním.
barborka09
24. dub 2013
@veveruunka já myslím že důležité je kolik vypije za 24 hodin. Uvádí se že za 24 hodin má dítě vypít 120 - 150 ml na kilogram hmotnosti. Tak si to spočítej kolik ti toho vypije a když budeš v nějakém optimálním limitu (šesti kilové dítě by se mělo pohybovat 720 - 900 ml za 24 hodin) tak bych to nějak nehrotila. Mě třeba malá pila strašně malé dávky v častějších intervalech. Ve dvou měsících když vypila na jednu dávku 60 ml tak jsme slavili - průměrně tak pila cca 40 ml. Ovšem každou hodinu. Když jsem si spočítala příjem za jeden den tak jsme vždy byli v limitu. Ale pro mě to byla otročina - jiné maminky nakrmily a měly tři hodiny klid a my krmily co hodinu. Hold každé dítě je jiné. Musíš doufat že se to upraví (nám se to nikdy nepovedlo). A jestli ti to zvrací, tak ji to nedávej a dej třeba zase další menší dávku za hodinu.
aklora
24. dub 2013
zkus ten Neocate.. ale je teda pekelně drahý :-x
backstreet
24. dub 2013
Ten Neocate si nechej napsat. Pak oběhni lékárny, ve které se ti to vyplatí koupit. U nás je to co lékárna-jiná cena. Nakonec jse kupovala v nemocniční a vyšlo mě to na 100Kč za balení. Jinde i 300 Kč za balení!!!!!Taky máme alergii na BKM. Ale jestli to bude u tebe jako u nás, vím že to není správné, ale naše Amálka se po Neocatu šprajcla tak, že od 5 měsíců nepije mléko vůbec!!!!!!Teď má 2 roky.
martinakl
25. dub 2013
Jojo, Neocate ti napíše doktor, pak se doplácí, myslím, kolem 300Kč. Ale třeba muj Kuba nevypil tolik, co by měl. Po 3. měsíci už ani moc nepřibíral, vždy jen trochu. Ale doktorka to naštěstí neřešila, některá miminka to tak mají. Taky se to dost zhoršilo, když ho začlo trápit bríško nebo zuby, to se u toho taky vždycky hodně vzteká a jí míň.
nicolka007
19. lis 2013
Mě malý pije na 3 měsících 180 a dávala jsem mu nutrilon AR jelikož hodně zvracel ale taky byl po něm víc hladový tak jsem mu to změnila na sunar. Začínali jsme na bebě po té zvracel a nesedla mu ani bebivita z německa tak jsem zvědavá co s ním udělá sunar
milly.333
20. lis 2013
ahoj, jsme také 2,5 měsíce a mléko nestačí (jsou dvě) na nutrilonu je návod že pouze 5 porcí za den což je 5x120ml.....co když to nebude stačit???pět porcí mi přijde málo....
cathy78
22. lis 2013
Já myslím, že to dávkování je hodně individuální, u každého miminka je tomu jinak, můj brouček začal pít 120 až na začátku 5-tého měsíce a 170ml až v půli 4- tého měsíce a myslím, že předtím vůbec nestrádal, na konci 4 měsíce máme bezmála 7kg a 64,5 cm, takže hladové miminko to rozhodně není, uvedené dávkování je spíše orientační. My jsme zkoušeli jen sunar, bez problémů, potom jsme přešli na babylove a ten mu chutná ještě víc, k tomu lactobacílky babypearls a netrápí nás ani prdíky a ani zácpa.

Začni psát odpověď...

Odešli