Kolika. Poradíte?

manny1986
25. bře 2020

Dobrý den dceři je 12 tydnu,pouzivame Sunar dcera nevypije 150 ml podle tabulky pije spíš po dvou až dvou a půl hodinách 120 někdy ani nevypije,nechce mi pít čaj ani vodu jen hodně málinko a často ublinkava už sem zoufalá co dělám špatně samozřejmě večer ji bolí bříško dáváme kapky občas i rektální rourku a nahrivame . Děkuji za radu

martt
25. bře 2020

@manny1986 neděláte nic špatně. Takhle malé miminko nemusí mít mezi jídlem pití. Pokud nejsou nějaké hodně velká vedra nebo vysoká horečka. Zkusila bych vyměnit UM jestli ji nedělá Sunar ty problémy.

manny1986
autor
25. bře 2020

@martt myslíte? Třeba radši hypoalergenní nebo já nevím další dvě děti byly na sunaru a vše v pohodě takže nemám zkušenosti

laloogrey
25. bře 2020

@manny1986 My dáváme Nutrilon, dcera pije teď po třech hodinách 120, naposledy krmíme v 21:00 a potom se budí až nějak kolem třetí ráno. A pak zase jedeme po třech hodinách až do té 21. hodiny. Na tabulky bych nedala, každé miminko je individuální. Já se spíš řídila dle váhy dcery (na 1 kg má být denní dávka 150 ml) a podle toho si rozpočítala jednotlivé dávky (my krmíme 7x denně). Jestli ji třeba nebolí bříško z toho, že pije moc často po těch dvou hodinách... Jinak co se týká pití čaje, tak mně paní doktorka řekla, že když je miminko na umělém mlíčku, tak už má dostávat i tekutiny jiné, např. čaj nebo vodu. Já dávám fenyklový čaj, do kterého při spaření přidávám ještě 5 kmínů (na prdíky). Dcerka si cucne třeba jen 10 ml za den, ale něco do sebe dostane. Jinak dávám i Espumisan do každého krmení a Bio Gaiu... Dcera má 11 týdnů.

manny1986
autor
25. bře 2020

@laloogrey naše je hodně plačtivá nic jí dlouho nebaví přes den spi vždy pár minut jen v kocarku vydrží odpoledne venku třeba 3 hodiny . Čaj ji nabízím stále taky myslím že by měla trochu pít ale ještě tomu nepřišla na chuť. Pak když kolem 9 usne budí se na mléko až kolem 4 . Biogaju dávám také a sabsiplex . Zkouším aby vydržela 3 hodiny ale málo kdy se zadari myslím si že pak brečí hlady . Kmín zkusím také děkuji

laloogrey
25. bře 2020

@manny1986 Tak zkus ten kmín, no... Takovou troškou určitě nic nezkazíš 🙂 A jinak tou dobou rozmezí mezi krmením se mi právě ty dvě hoďky zdají dost málo. Aby to mlíčko stačila strávit. Nám i v porodnici tloukly do hlavy sestry na šestinedělí, že umělá výživa se dává nejdříve po třech hodinách. A nebo je třeba to samotné mlíčko pro ni hladové... Nám teda naštěstí hned od začátku vyhovuje ten Nutrilon. A je fajn, že ti spinká také skoro celou noc 🙂 Snad jim to vydrží 😉

manny1986
autor
25. bře 2020

@laloogrey určitě zkusím chci aby byla spokojená 👍 to taky doufám jak je tma tak spi a jak se rozednívání mám už smůlu 🙈😆

martt
25. bře 2020

@manny1986 U každého miminka to je jiné. Ja jsem staršího syna měla také na Sunaru,ale mladší trpěl hodně na koliky a Sunar mu nesedl. Jediné mlíčko který mi snesl byl Nutrilon.