Kolikrát denně mám dávat Nutrilon 2, když přikrmuji?

alishia
9. lis 2008

AHOJ je to strasne akutni prosim poradte mi.

potrebuju pomoc, nevim jestli svoje miminko nesidim na mliku. Muze mi nejaka maminka napsat kolik ceho a v kolik davala svemu miminku v 6 mesicich??? Asi jsem uplne blba, ale na nutrilonu2 pisou 800ml vyzivy na den, a 1-2 prikrmy...jedna davka mleka by mela byt 120ml. sem zmatena protoze vsude se pise ze jedna mlecna davka ma byt nahrazena prikrmem. a tak mam davat 800ml mleka plus jeste ty prikrmy? coz je dva prikrmy plus 6x denne mleko? PROSIM PORADTE.

motylek
9. lis 2008

Radko, to snad ani nemůžeš myslet vážně!!! 😲 😲 😲 Nestačím se divit, ale asi jsi teda měla děti, který NIKDY neměli hlad, já ti řeknu jak se 5-ti měsíční dítě hlásí o jídlo. BREČÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. Když nefunguje pochování a jiné věci, tak zkusím jestli nemá náhodou hlad nebo žízeň. A v noci se ti děti nikdy hlady nebudili??? Většinou se vzbudí z hladu a nějak si o to jídlo řeknou, ne? To jsi na těch svých stránkách nevyčetla???

dididi30
9. lis 2008

motylek, nerozculuj sa s takymi ludmi je skoda reci aj pisma 😉

junovka
9. lis 2008

na 5 mesiacov sa zavadza jeden prikrm -ostatok Nutrilon, na 6 mesiacov sa zavadzaju 2 prikrmy-ostatok Nutrilon, .....

junovka
9. lis 2008

...mlieka tolko, kolko si dieta ziada.Nikdy som sa neriadila podla tabulky na krabici Nutrilonu 😉

alishia
autor
10. lis 2008

tak ja se podle tabulky na tom nutraci docela ridila, a nebyl v tom problem, ale proste mi prijde uplne stupidni, kdyz se vsude pise, ze jedna mlecna davka se nehradi nemlecnou, kdyz to ve zkuteccnosti neni pravda. akorat zaradis jidla na vic, ale hodnotne zustavas s mlickem stejne. Ale uz sem to pochopila 🙂 to vite blondyna.) je to se mnou trochu horsi.) mrzi me ze sem to nepochopila uz vcera, dost sem maleho osidila. jako je mu to neublizi ma zasoby speku na rok dopredu.) ale stekne je to miminko a to potrebuje mlicko.)

alishia
autor
10. lis 2008

radka.m. diky ja si taky myslim ze kdyz tam neni vylozene od ukonceneho mesice, takze se nejaka ta potravina zavadi v prubehu toho mesice.

radka.m.
10. lis 2008

motýlek-to ale není vždycky pravda,že dítě brečí,protože má hlad!!!!většinou děti,které mají hlad jsou právě naopak spavé,to nevíš????to je zase jenom zastaralá verze,že když dítě začne brečet,tak si máma myslí hned,že musí mít hlad.

motylek
10. lis 2008

No pokud jsi dobře četla, tak jsem psala, že pochovám a jiné věci (třeba plínka) a pak zkusím dát najíst. A to že je dítě spíš spavé, když má hlad, mi přijde dost pitomý. Proč se teda v noci budí hlady a nespí celou noc, hm???

saska.t
10. lis 2008

motylek tiez mam skusenost ze zrave deti su spave a budia sa iba v pripade hladu zazila som to u svojej kamosky bolo to zlate dieta len spat a papat 😀 to sa s mojou naozaj neda porovnat ☹ 🙂

kopcik
10. lis 2008

radka: já mám 4. měsíčního a přijď k nám v době, kdy se má krmit a uslyšíš, jak se hlásí o jídlo 😀 a běda, jestli se zpozdím jen o minutu 😀 😀

motylek
10. lis 2008

saska, to jo, spavý být může, ale o to jídlo si řekne. Tam šlo o to, že pokud má hlad, tak spí a to je pitomost, když má hlad, tak se vzbudí a řekne si, že chce papat.

cerstvamama
10. lis 2008

Moje dítě když má hlad tak nasadí takový pláč, který jindy nevydává. Takže poznám, že má hlad. Zní to úplně jinak a je to srdcervoucí.

cerstvamama
10. lis 2008

motylek
Čtu pozorně tvoje příspěvky, jsme z většiny na Nutrilonu a s mrkví začínáme příští týden, takže budu mít asi stejný otázky jako ty 😀

motylek
10. lis 2008

My už měli i květák, no sežral by mi i ruce 😀 😀 😀 , ale mlíko ne ne a ne. Asi už má nějakej odpor nebo co. Dneska jsem mu dala Hami 2 a taky se nepřetrhl 😖 😖 😖

zuzka1.
10. lis 2008

Alisia, u nas je to takto:
7:30 mlieko 180-200ml
10:30 zeleninka + masko cca 130-150g ++ malicko cajika cca 20ml
13:30 mliecko 180 - 200ml
15:00 ovocny prikrm 130-150g
17:00 mliecko 180-200ml
19:30 ryzova kasa 220ml
inak sa mi zdalo ze maly papka nejak malo, nepriberame nijak slavne, ma 66cm a 6,7kg ,tak som mu zacala davat trosku asi pol lyzicky cukru do mliecka a je to uz ok

dididi30
10. lis 2008

zuzka no zaujimavy mate rozvrch 😉
ja som pocula ,ze ovocie ma byt na desiatu, vy to mate na olovrant 🙂
a ten cukro?hm to by som vynechala ale sak je to na tebe 😉

dididi30
10. lis 2008

mitylek aj nas mal dnes kvetak(karfiol) ale spolu so zemiackom a petrzlenom, celu vyzivku spapal, tak mu chuti 😉 uz mal aj spenatik 🙂 tiez mu chutil 🙂

dididi30
10. lis 2008

ups to bolo nie pre mitylek ale motylek 😀

zuzka1.
10. lis 2008

vacsinou to tak byva didi, ani neviem ako zacali sme takto, ze obed zeleninka+masko a olovrant sladky a ostali sme pri tom, nevidim na tom nic zle

andy80
10. lis 2008

alishia: tabulky prosím tě vůbec neregistruj. Např. malá mi jedla ve 4 týdnech to, co 3. měsíční dítě podle tabulky. Jinak u nás je to tak:

07:00 mléko 180ml
11:00 oběd (zeleninová polévka nebo zelenina, maso, brambor nebo rýže) + čajík
13:30 mléko 180ml
17:00 svačina (čerstvé ovoce, přesnídávka) + čajík
19:00 večeře (nemléčná rýžová kaše 180ml)

tak koukám, že to máme skoro jako Zuzka1

andy80
10. lis 2008

jo a taky jsem si všimla, že na každém mlíčku je to napsané jinak. Teď máme hipp a tam je to super:

5.- 6.měsíc denní počet lahví s mlékem 2-4 170ml převařené vody + 6 odměrek = 190ml hotového nápoje, takže podle této tabulky máme mít 2x - 4x flašku z mlékem, což splňujeme.
od ukončeného 6. měsíce denní počet lahví s mlékem 1-2

Každé dítě je jiné a tak mohou být také velmi rozdílné i množství potřebné potravy. Udané denní dávky a počet lahví jsou proto jen doporučené normativní hodnoty.

Žádná jiná tabulka tady naštěstí není.

radka.m: na to, že máš 4 děti, tak z tebe fakt vypadne někdy kravina. Opravdu žiješ jen na serveru kojeni.net a skutečnosti ti trošku uniká. Občas radíš dobře, ale většinou jen tehdy, když jde o kojení. Poněkolikáté tě chci upozornit, že děti na UM mají úplně jiná pravidla než děti na MM. Jako fakt nechápu, proč by někdo cpal dítěti ze spaní flašku? Malá mi taky spí od 6ti neděl celou noc a flašku jsem jí fakt v noci necpala. Proč bych to dělala? Malá když má hlad, tak se o jídlo umí hoooodně hlasitě hlásit. A když spí, tak se hlady vzbudí. Normálně mi přes den spí 2x 2 hodiny, ale když usne v nevhodnou dobu, že má za půl hodiny jíst, tak věř, že se opravdu za půl hodiny vzbudí a hlásí se o jídlo.

dididi30
10. lis 2008

andy to o radke si dobre napisala 😀 😀 😀 😀

zuzka, nevadi hlavne ze ti drobec papa, my to mozno budeme mat tiez nejako otoceno alebo mozno uplne inac ako si predstavujem 😉
nam kasa na noc nezabera ☹

tak ja to robim tak, doobeda len mliecko, na obed vyzivku potom mliecko, potom zbytok vyzivky a mliecko az do rana bieleho 😀 totisto kojim a on v noci cucka najradsej 😝 😀

motylek
10. lis 2008

Tak my ten květák měli už včera av noci se celkem budil, tak nevím jestli to nebylo bolení bříška. Dneska ho dojedl. Já totiž nevím kolik mu ho mám dát (příkrmu), když to zkouším teprve čtvrtý den???

dididi30
10. lis 2008

motylek vraj by sa malo zacnat 1-2 lyzickami denne ale ja som dala aj viac 😉my prikrmujeme vyse tyzdna
no a daj mu tolko kolko chce
inak no neviem ic ten kvetak aj nasmu neurobil zle, ci ho nedulo, lebo bol zly cely den a som zvedava na noc 😲 ale chutil mu a nejedol ho cisty, zmiesany so zemiakom a petrzlenom, skor ho pobolieva brucho zo mna,leboja kadeco pojem 😠 😀

radka.m.
10. lis 2008

andy-ale,ale,jakápak kravina???ty si myslíš,že pokud dítě málo pije,a já mu dám večer kolem deváté ještě mléko,že to je kravina?tak v tom případě to jsi asi ty,komu tady něco uniká.když dítě bojkotuje kojení,nebo um,tak se doporučuje nabízet mléko,nebo prso ve spánku,protože to si většinou to mlíko vezmou i přesto,že ho jinak bojkotujou.jinak mně nemusíš na nic upozornovat,já mám ve výživě svých dětí jasno a jestli ty informace a rady sháním kdekoliv,to tobě může být naprosto šumák. 😎 😎

motylek
10. lis 2008

No jrdnu dvě lžičky jsem taky četla, no bez šance, to by byl teda hodně nasr..ej 😀 😀 😀 . Tu malou skleničku měl na 4x, ale dala bych mu víc. A kolik mu toho teda po týdnu dáš???

zuzka1.
10. lis 2008

My ked sme zacinali s prikrmami tak mal tu hippku na 2x, teraz po 3 tyzdnoch prikrmovania spapae aj 2 cele, ale vacsinou 1 a tristvrte, drzim palce, ked sme zacinali maly sa tvaril ako keby som ho chcela otravit, ale vydrzat, vydrzat vydrzat
😝

motylek
10. lis 2008

To jemu to zatím šmakuje, ale právě mu dám málo, on by ještě chtěl, ale já mu to sprostě vytrhnu z pusy a narvu mu tam mlíko, který on teď solidně bojkotuje.

zuzka1.
10. lis 2008

mliecko malemu uz po zeleninke nedavam, dam mu cajik a potom za hodinu a pol mliecko, tebe by chutilo po zelenine mliecko???

sipcek
10. lis 2008

Ahojte,chcem sa pridat.Tak ako pisala junovka.Maminky,je tu este jeden dobry casopis Mama a ja special,urceny hlavne zdravej vyzive,je v nom pisane vsetko co potrebujete vediet o prikrmoch babätiek na MM a UM,rozne recepty.Ja sa absolutne neriadim tabulkami na UM,pokial dieta dobre prospieva a nie je mrzute,pokial strava dietata pozostava z vyzivnych a jemu potrebnych latok,nie je podstatne kolko toho zje.Nie kazde babo je jedak,ja nemam doma extra jedacika,ale snazim sa jej davat co v jej veku moze papat,a ked nechce,tak skusim mliecko.Nemyslim si,ze ju nejak ukracujem o davku mlieka,skusam nahradzat mliecnu stravu nemliecnou na desiatu,obed olovrant.Ranajky mame kasu s ovocim alebo vyzivou a vecer mlieko.Ked ide spinkat,tak tiez mliecko.A samozrejme caj,hoci mi ho vela nevypije,nukam jej ho castejsie.A medzi jedlami nieco do rucky na hryzkanie. 🙂