Kolikrát denně mám dávat Nutrilon 2, když přikrmuji?

alishia
9. lis 2008

AHOJ je to strasne akutni prosim poradte mi.

potrebuju pomoc, nevim jestli svoje miminko nesidim na mliku. Muze mi nejaka maminka napsat kolik ceho a v kolik davala svemu miminku v 6 mesicich??? Asi jsem uplne blba, ale na nutrilonu2 pisou 800ml vyzivy na den, a 1-2 prikrmy...jedna davka mleka by mela byt 120ml. sem zmatena protoze vsude se pise ze jedna mlecna davka ma byt nahrazena prikrmem. a tak mam davat 800ml mleka plus jeste ty prikrmy? coz je dva prikrmy plus 6x denne mleko? PROSIM PORADTE.

alishia
autor
5. led 2009

theresa: ten nutrilon 2 se dava jen 4x denne. Nejdriv nahrad poledni mliko zeleninou. Ja bych po obidku uz mliko nedavala, aby si nezvykl ze po zelenine bude jeste mleko. My to meli ze zacatku tak, ze dostal pul sklenicky a pak jeste asi 90ml nutrilonu 2 protoze byl desny rev, ale to sem hodne rychle zrusila, protoze sem z nej nechtela mit tlustocha. Takze sem mu dala celou sklenicku a pak zapit cajem a rychle se zvednout a jit k zrcadlu aby zapomnel ze chce mliko a v poho.) ted uz mame mliko jen 3x denne. K obidku zatim davej jen zeleninu. a pak az nahrad dalsi mliko ovocem. Jinak ta nutrilon 1 je o hodne kalorictejsi nez ta 2. Proto ti tolik tloustne.

theresa
5. led 2009

alishia tak já tomu už vůbec nerozumím, protože všude píšou, že dokud mimčo prospívá má ze zůstat u počátečního mléka až přestane přibírat tak přejít na pokračovací. Nemhla by ses mi prosím mrknout na Nutrilon HA2 kolik je kJ ve 100ml?
Už mám jenom dvě plechovky Ha 1, tak je dopotřebuji to bude asi týden a jdu do 2ha. Holky jste moc hodný, že poradíte, tady to má člověk aspoň s kým probrat. Celé moje okolí kojí.

andy80
5. led 2009

Thereso: pokud není dítě kojeno (já neměla ani jedno, tak vím, o čem mluvím), tak se může začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce. Tak až doděláš Nutrilon1, tak v klidu přejdi na Nutrilon2 a můžeš začít pomalu zkoušet dávat zeleninku. Začni třeba mrkvičkou, dej 3 lžičky jen tak na ochutnání a takhle pokračuj 3 dny a můžeš počet lžiček zvyšovat, pokud bude malému chutnat. Po mrkvičce dej normálně mlíčko, jak jste zvyklí. A kolik Nutrilonu2, tak to budeš mít na nové plechovce. A když malému nebude stačit, dáš prostě víc, pokud ti to nedojí, budeš dávat míň. A určitě se na pokračovací mlíčko nepřechází, až když dítě přestane přibírat. To byste nemuseli přejít nikdy. Je to věkem. Každé to mlíčko je pro daný věk dítěte. Počáteční mlíčka jsou dělaná tak, aby pokryla celodenní stravu novorozence a kojence a podává se většinou do 4. - 5. měsíce věku dítěte. Potom se přechází na mléko pokračovací, které je uzpůsobeno k tomu, že se k němu podávají a příkrmy. Má jiné složení, jiné výživové hodnoty než mléko počáteční. A jestli je čas na příkrmy nepoznáš podle toho, jak ti dítě přibírá, ale podle toho, jestli jeví zájem o jídlo, které třeba jíš ty. Pokud tě u jídla se zájmem pozoruje, je čas na příkrm.

alishia
autor
5. led 2009

My uz nejsme na nutrilonu, desne to maleho nadymalo a porad strasne prděl. Ted sme na hippu. Takze nevim kolik ma ta dvojka. ALe s prikrmy se prechazi na 2 to vim jiste. Andy ma pravdu.

theresa
6. led 2009

Ahoj holky, tak opět tápu, dnes jsem si donesla domů Nutrilon 2 Ha z lékárny a měli pouze ten starý od ukončeného 5. měsíce, tam jsou jaksi divně napsané ty dávky. Tak jsem mrkla na net a tam už je dávkování u toho nového Nutrilonu úplně jiné než na pixle, kterou jsem donesla z lékárny. Tak teď nevím, mám to jít vrátit a shánět ten nový Nutrillon? Nebo jsou ty Nutrilony stejné a můžu pořád dávat 4x denně 150ml vody+ 5 odměrek mléka + zeleninový příkrm k obědu?

janasekh
7. led 2009

Ahojte, potřebovala bych poradit. Malý je plně kojen ale začal se mi budit v noci na jídlo vícekrát, tak jsem mu ke kojení večer vždy pak dodělala UM a budí se už jen jednou ve 2 ráno na kojení a pak až zase kojíme ráno v 9. Ale nevím, zd ajsem udělala dobře s tím UM. Přikrmz budeme zavádět tento týden. Mám nadále mu dávat večer MM i UM nebo to mám zrušit? Nebo dávat kaši i když nejsme na zelen.příkrmech? A když tak jaký Nutrilon by jste mi doporučili. Děkujíííííí.

kisska
7. led 2009

jani UM kludne zrus a prejdi pomaly na prikrmy, ak budes davat UM, moze sa stat, ze vytesnis MM a aj pri zavadzani pevnej stravy mozes este dlho kojit. Mozno sa budete este chvilku trapit, ale ked vymenis obednajsie kojenie za zeleninku, zostane ti viac mliecka na vecer a UM nebudes potrebovat 😉 Vecerna kasa vacsinou na spanie nepomaha 😒

andy80
8. led 2009

Theresa: dávej, tak jak jste zvyklí.

janasekh: klidně zkus dát místo UM kaši nelmléčnou s tvým mlíčkem, ale myslím, že jedním UM denně nic nepokazíš, ale asi by bylo lepší dát Nutrilon HA 2.

lindda
8. led 2009

Ja som davala mielo v jeho veku podla krabicky mimo kojenia a jedenia ako si sam ziada 🙂 moj maly ma 2 roky skoro a pije mlieko 3 x denne 🙂

andy80
8. led 2009

lindda: já jsem teda byla s malou absolutně mimo krabičku, jen počet ml a počet odměrek jsme dodržovali, ale už ve dvou měsících mi vypila tolik mlíčka jako by měla vypít ve čtyřech měsícíh. Jinak můj starší syn, za týden mu budou 4 roky mi pije mlíčko 2x denně do dneška. Před rokem jsem mu přestala dávat Sunar a začala mu dávat plnotučné mléko. Ráno kakao, večer samotné mléko. Prostě ho vyžaduje a o to víc teď, když pije mlíčko i malá.

papuellka
7. dub 2009

Mně malej taky nepije vůbec mlíčko, když mu dám příkrm, tak mlíčko do něj prostě už nedostanu, max. jednou cucne a ručičkama mi flašku odtahuje pryč a mlíčko nepolyká. Ráno se vzbudí kolem 1/2 osmé, vypije 210 ml, pak po třech hodinách mi sní tak půl skleničky /zelenina, maso/ většinou, aby to snědl, šidím přesnídávkou, za půl, za hodinu, zkouším 60-90 ml mlíčka a prostě nemá hlad. Kolem druhé už zase dávám přesnídávku ovocnou nebo jogurt, banánek, toho sní hodně, šmakuje mu, ale mlíčko už opět odmítá, kolem páte dáme mlíčko možná tak 150 ml, večer končíme kaší. Takže i do půl litra nám chybí sakra hodně. Taky nevím si poradit...???

moniceek
13. pro 2016

@dudduli a neboli ho bruško v noci z tej kaše?