Kolikrát denně mám dávat Nutrilon 2, když přikrmuji?

alishia
9. lis 2008

AHOJ je to strasne akutni prosim poradte mi.

potrebuju pomoc, nevim jestli svoje miminko nesidim na mliku. Muze mi nejaka maminka napsat kolik ceho a v kolik davala svemu miminku v 6 mesicich??? Asi jsem uplne blba, ale na nutrilonu2 pisou 800ml vyzivy na den, a 1-2 prikrmy...jedna davka mleka by mela byt 120ml. sem zmatena protoze vsude se pise ze jedna mlecna davka ma byt nahrazena prikrmem. a tak mam davat 800ml mleka plus jeste ty prikrmy? coz je dva prikrmy plus 6x denne mleko? PROSIM PORADTE.

dididi30
10. lis 2008

motylek my tiez papame po stvrtkach ak chce viac dam dalsiu stvrtku ale viac nedavam, zatim
radsej mu dam neskor moje mlieko 😉
nebudem ho silit a dam mu tolko kolko chce, lebo on celu asi nespapa hoci minule zjedol celu misku ryzovej kase 😲
zuzka preco, dost bab dava po papke mlieko, to nevadi 😉
napr ja kojim a moj este caj nepil a ani mu nechcem davat caj, lebo moje mliecko nahradza aj caj, predne mliecko je od smadu a zadne od hladu 😉

andy80
10. lis 2008

radka.m: nezlob se na mě, ale nabízet dítěti jídlo ze spánku je pěkná kravina a za tím si stojím. Dítě pije málo, protože víc nepotřebuje. Jasně ty máš ve výživě tvých dětí jasno. Víš že se mámy dělí na dvě skupiny. Jedny jsou normální matky a jedny zasloužilé matky. Ty patříš do té druhé skupiny. Zasloužilá matka si myslí, že jen ona všechno dělá správě, všechno ví nejlíp ale nejen u svých dětí, ale i u těch ostatních. Já nevím, ale fakt na to že máš 4 děti, tak bys měla vědět, že každé dítě je úplně jiné, má jiné potřeby. Některé jedí víc, jiné míň.

dididi30
10. lis 2008

andy 😀 😀 😀 zerem ta 😉 😅

motylek
10. lis 2008

Didi, 1/4 té malé skleničky nebo velké. já zatím kupuju jen malé.

Zuzka, malej mi pije mlíčko hlavně po té zelenině, když mu dávám jenom mlíko, třeba odpoledne, večer, tak mi vypije o dost míň než po zelenině a tím o dost míň myslím třeba jen 60ml. A víc do něj nenaleju.

Andy, souhlasím s tebou, Radka si asi potřebuje něco dokazovat, je fakt, že když čtu její příspěvky, tak se kolikrát zarazím nad počtem jejich dětí, já mám jedno a ještě jenom chvilku 😉 😉 😉 a nad některými příspěvky kroutím hlavou ještě hooooooooooooooodně dlouho po tom co je dočtu 😀 😀 😀 . Tím ti radko samozřejmě nechci vyvracet tvé názory na výchovu a výživu dětí (ale jen těch tvých 😉 😉 😉 ).

andy80
10. lis 2008

motylek: souhlas s tím dovětkem v závorce 😉

Jinak ze začátku malá papala tak půlku té malé skleničky. Ona by jí hned snědla celou, ale já se bála jí to dát. Tak jsme jí vždycky měli na 2x. Začínali jsme Bio Hamánkem mrkev a pak jsme dávali Bio Hamánek brokolice. Tyhle skleničky jí seděli, ale když jsem pak koupila nějaké mixlé, tak mi po nich ublinkávala, tak vaříme doma. A co uvařím to sní. Dneska poprvé nechala odpoledne asi 50ml mléka, což už se nestalo ani nepamatuji a ráno si s tou flaškou taky hrála, tak jsem jí pak musela dokrmit sama. Ale to bude asi tím, že každé dítě si prochází obdobím bojkotu mlíčka. Uvidím, jak to bude pokračovat.

radka.m.
11. lis 2008

andy,když dítě do půl roku bojkotuje mlíko,tak by se mu ho mělo nabízet ve spánku,to není žádná kravina a divím se,že ty to nevíš.pokud ovšem víš,co to vlastně bojkot je,ne,že vypije třeba o 30ml méně,ale že odmítá mléko úplně a chtěla bych vidět tebe,když by ti 4měsíční dítě,které je jenom na mléku odmítalo,tak co by jsi dělala.jinak si nemyslím,že zasloužilé matky nejsou normální,já tě taky neurážím,že nejsi normální jenom proto,že máš na věc jiný názor,ač pro mně třeba nepochopitelný. 😎 jinek by jsi si měla pořádně přečíst celou diskuzi,hned na začátku jsem psala,že každé dítě má jiné potřeby,ale pokud byl dotaz,jak to má být podle tabulek,tak jsem odpověděla,nikomu jsem nenapsala,že se tím musí řídit,takže klídek. 😎 😎 😎 motýlek-dost dobře nechápu,že se pozastavuješ nad mým počtem dětí,to je každého věc a nepořídili by jsme si s manželem 4 děti,kdyby jsme na to neměli,nemyslíš?holt mám chlapa,co umí svou rodinu zabezpečit nejen finančně,ale taky se dětem věnuje,tak nezávid. 😎 😎 😎

zuzka1.
11. lis 2008

radka.m co je na pocte tvojich deti zle??????nehcapem!"!!!!!!!!!!!!pokial budu peniaze a vsetko fungovat ako ma, chcem ich aj 5 ked s apodari!!!!kriste to co sa tu uz riesi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kazdeho osobna vec, nie???

radka.m.
11. lis 2008

zuzka-děkuji,taky nechápu,proč se někdo pozastavuje nad počtem dětí. 😲

oraia
11. lis 2008

Ahojte chcem sa pridat k teme kolko ma dieta vypit mlieka..... myslim si ze HLAVNYM navigatorom ci malo dieta dost alebo malo je samotne dietatko...ak je od krmenia po krmenie spokojne nikto nemusi mat obavu ze ma malo.. ak by mu bolo málo tak to da vediet a v niektorych pripadoch aj poriadne nahlas 😉 kazda mamina si svoje babo pozna v vie vycitit ci svojmu babatku dava dost 🙂

kaskya
11. lis 2008

my fungujeme takto:

7:00 - mliecko 220 ml - Nutrilon 2
10:30 - domaca jablčna vyživka, pol banana roztlačeného, 2 sušienky nestle od pol roka (všetko premiešam)
12:00 - obed (najčastejšie špenat, mrkva, brokolica (pokiaľ ma problemy s prdikmi vynechat), zemiak (nemixujem, všetko ma na tanierku, zemiak len roztlaceny, kazda lyzicka ma teda inu farbu, inu chut, je to pestrofarebne a hlavne zdrave)
15:30 - mliecko 220 ml - Nutrilon 2
18:30 - kaša Nestle Dobru noc - bananovo-ryžová

Dieťatko by ti malo vypiť denne pol litra mliecka určite.

motylek
11. lis 2008

POzor, na počtě dětí mi nic nevadí, jen mi připadají tvé názory (některé) trochu mimo, když máš tolik dětí a pochybuji, že se všechny tvé děti chovali naprosto stejně, jak je někdy zřejmé z tvých rad (vím psala jsi, že každé bylo jiné 😖 ). A co je mi do počtu tvých dětí, měj si třeba další 4, když tě manžel umí zabezpečit. Nenám ti co závidět 😀 , kdybych chtěla tak taky budu mít čtyři. Špatně čtete příspěvky a pak si je špatně vykládáte. To ale není můj problém 😉 . Pa

motylek
11. lis 2008

Kaskya, no půl litru je fajn, ale někdy do něho nenatlačím ani to. Teď mi mlíko odmítá úplně, jen co mu dám do pusinky lahev, tak začně hystericky křičet, že to prostě pít nebude. Teď měl brokolici, to jo, to si dal, ale mlíko nebude 😉 . Doufám, že to je jen pár denní bojkot, jinak mě z toho odvezou do Bohnic 😀 😀 😀 .

radka.m.
11. lis 2008

ty jsi napsala,že se zarazíš nad mým počtem dětí!a neznamená,že když tobě připadají některé mé názory trochu mimo-tak že momo jsou,a názory nemají co společného s počtem dětí. 😎 😎

radka.m.
11. lis 2008

zrovna tak bych ti mohla napsat,že když máš jenom jedno dítě,tak je tvůj názor trochu mimo,ale taky to nedělám,protože na počtu dětí opravdu nezáleží,každý máme jiné zkušenosti.

andy80
11. lis 2008

radka.m: nikdo se nepozastavuje nad tvým počtem dětí, ale přesně jak píše motýlek, na to že jich máš tolik, tak máš občas divný názory. alishia se ptala na šestiměsíční přikrmované dítě, tzn. že není jen na mléku. A to, že se máme podle tabulek si psala. A nejsem blbá, abych nevěděla co je to bojkot. Píšeš, že nikoho neurážíš, já taky ne, jen jsem psala, že jsi zasloužílá matka co si myslí, že jen ona ví vše nejlíp a ostatní sou totální břídilové. Pokaždé, když někdo napíše jiný názor, tak ho napadáš. A všimla sis, že těch lidí, co má jiný názor než ty je hodně. Nebude to asi tím, že tvoje názory nejsou občas až tak super.

motylek
11. lis 2008

No já myslím, že Radka to asi nikdy nepochopí, jen bude psát jak ji někdo uráží. Nečetla jsem ani jeden urážlivej příspěvek na tvojí adresu radko.

radka.m.
11. lis 2008

alishia se milé dámy ptala na tabulky,v kterých se nevyznala,pokud já vím,takže jsem jí odepsala,na co se vlastně ptala,jak je to míněné v těch tabulkách na nutrilonu,a myslím,že pak taky psala něco o tom,že se doted řídila právě podle tabulky na nutrilonu,tak asi nás bude víc,co se orientačně řídíme podle nějakých tabulek. 😎 😎 😎

radka.m.
11. lis 2008

jo a od toho je diskuze,neznamená,že když má hodně lidí jak píšeš stejný názor,že já musím mít taky stejný.to není pravidlo,že pokud je více lidí,co mají stejný názor,že mají vždy pravdu.

dididi30
11. lis 2008

motylek ahojt
ja davam sklenicku tej malej 😉 teda po stvrtkach potom ak mu je malo tak polku 😉

radka ty zi vadna , este aj o osobnom zivote pises, daj sa liecit, ty tu dlho nevydrzis, lebo urcite ta nieto z tade vhodit 😝 😝 😀

kvetinka511
11. lis 2008

Ahojte nedá mi nazapojiť sa. Ja fakt nechápem o čo vám všetkým ide. Prečo neustále útočíte na radku.m. Keď odišla annag do pôrodnice rozmýšľala som, ktorá dobrá duša nám bude radiť.Keď som si neskôr prečítala príspevky, ktoré písala radka.m pomyslela som si celkom milá osôbka a určite svojimi radami annag veľmi dobre zastúpi. Zo žiadneho jej príspevku som nemala pociť žeby písala spôsobom ako uviedla andy80. Čo sa týka toho kŕmenia v spánku určite ani jedna z vás čo útočíte na radku.m. nezažila keď vám 3 mesačné dieťa úplne odmieta mlieko a aj tekutiny. Jediná možnosť je dávať mliečko v spánku kedy dieťa pije dobre a nebojkotuje ani kojenie ani flašku. Moja sestra (paula80) skončila so synčekom v nemocnici a to nie len 1x kvôli úplnemu MM a aj UM. Prepustili ich so sondou, cez ktorú musí synčeka kŕmiť a to už majú 7 mesiacov. Nikomu neprajem zažiť to čo si vytrpela moja sestra to zúfalstvo a strach. Ja osobne som tým tiež prešla len u nás nebola potrebná hospitalizácia. Malý mi ako 3 mesačný začal úplne odmietať prsník tak som začala odsávať (odsávam doteraz) a dávať mu MM z flašky. Po čase začal odmietať aj flašku a tak som ho začala kŕmiť striekačkou a hlavne v noci som zvýšila počet kŕmení aby aspoň niečo vypil. Zo začiatku bolo pre mňa veľmi neprirodzené kŕmiť ho takýmto spôsobom, ale odsúhlasila som si to s annag a tá v tom nevidela žiadny problém. Tu na koníku je veľmi veľa mamičiek, ktoré kŕmia mliečkom detičky hlavne v noci. Iné im neostáva pokiaľ chcú svojim pokladom zabezpečiť dostatok tekutín a živín.

Radka.m nič si z toho nerob a ludia sme rôzni 🙂

jakoubka
11. lis 2008

Ahojte.Holky,trošku jste odbočili od témtu,néé?

Dididi30.nezdá se ti,že jsi to trochu přehnala s tou poslední větou na adresu radky.m.
nechápu,proč ji urážíš. 😝 😖

kvetinka511
11. lis 2008

Ja si tiež myslím, že to dididi prehnala 😝

jakoubka
11. lis 2008

Taky jsem Kubíčka krmila v polospánku ,jen se pohnul už jsem v noci šla dělat mlíčko,aby aspoň něco vypil,protože kolem 5měsíce taky bojkotoval mlíčko.stávalo se,že třeba za celý den vypil jen 240ml mlíka,

motylek
11. lis 2008

Holky ,nechte toho, na Radku tu nikdo neutočí a jak jsi správně napsala, je to diskuze, od toho se tu taky diskutuje. Psala jsem, že nééé se vším co napíšeš souhlasím a taky jsem ale napsala, že je to tvoje věc. Na obhajobu Didi, taky mi prišlo trochu mimo mísu, jak se tu rozepsala o tom jak si děti může dovolit, jak je její manžel zabezpečí a jak se ke všemu ještě o ně stará. To je celkem samozřejmé a kdyby to asi nedělal, tak si tolik dětí s ním nepořídí. Předpokládám. A opravdu nemám co závidět. Mám taky manžela, který se o nás umí velice slušně postarat a taky to tady nikomu nepředhazuju. Tak HAWK. Ale jinak vím, že co hlava to názor. Každej ať si vezme ten svůj. A pokud s tebou radko někdo nesouhlasí, tak se přece nemusíš obhajovat všema možnýma způsobama, prostě to přejdi.

motylek
11. lis 2008

Jakoubka, tak teď prožívám to samý, ale že bych mu cpala ze spaní. Bych se bála, že se mi utopí 😀 , a taky když si neodgrkne, tak pak blinká, tak nevím jak bych to dělala 😉 , ale dneska se teda předvádí, vůbec mlíko nechce. Za jak dlouho vám to přešlo???????????? Ten bojkot.

jakoubka
11. lis 2008

motýlek-já jsem si ho vždy vytáhla z postýlky ,nakrmila a i si odgrcnul i v tom polospánku.
Dá se říct,že týden bumbal podle tabulek a týden skoro nic.když nectěl mlíko,tak jsem mu koupila to mlíčko s kaší od nestlé s rýžovou příchutí a to vypil klidně 200ml.
Ze zoufalství jsem mu snad nabízela co půl hodiny aspon 60 ml mlíka a psala jsem si to do deníčku.
Asi jsem ti moc neodpověděla,ale úplně to vymizelo okolo 6.měsice.
Je to hrozný psycho,když dítě má pít jen mlíčko a nechce ho.

poup
11. lis 2008

Tak já se taky přidám....asi od měsíce a půl jsme na Nutrilonu....po zavádění příkrmů už malá nepije tolik...vypadá to u nás asi takhle:

5:30 - mléko (200ml)
8:30-90:00 - mléko (vypije většinou jen 80ml - 120ml)
12:00 - oběd (masozeleninový, zeleninový příkrm)
14:30 - 15:00 - svačinka (přesnídávka nebo ovoce)
16:30 - se dojídáme mlíkem (80ml - 120ml jak kdy)
18:00 - 18:30 - kaše 140ml + 90ml mlíka

takže taky nikdy nesplníme dávku 800ml na den, prostě do malé víc nedostanu a příkrmy potřebuje....V noci krásně spinká....Napadlo mě, že bych vysadila tu kaši a tím pádem by večer žahla těch 200ml a kolem třetí se budila na další mlíko....ještě uvidím....

myslím si, že každé mimi má svůj režim a svoje potřeby....radka.m je skoro jako on-line kniha v člověčím vydání a někdy to jsou fakt kraviny....já dát malé ve spaní pít, tak se mi utopí....stačí, když při krmení usne a zapomene polykat atd. a už se zakuckává.....

dididi30
11. lis 2008

jakoubka kvetinka, no tak si ju poriadne citajte, lebo ona uraza nas vsetkych a za kazdu cenu ,ze ona ma pravdu, tak neviem ked je niekto priami tak je zle, mne sa nepaci to co ona pise 😠

dididi30
11. lis 2008

a baby neporovnavajte annag s radkou, lebo to je uplny opak
annag radi babam a nechvali sa aka je dokonala 😖

dididi30
11. lis 2008

kvetinka moja dcera uplne odmietala ake kolkvek mlieko a bola som zufala, takze viem co to je, ok 😒
no a radka pisala,ze ked sa v noci koji, tak to zatazuje ladviny babakta a nie ze je to dobre, ako pises ty, tak si to lepsie precitaj...
riadi sa tabulkami a vsetko zdokonaluje, annag to nerobila, lebo vie,ze zivot dietata je o inom a kazde dieta je in