Kolikrát denně mám dávat Nutrilon 2, když přikrmuji?

alishia
9. lis 2008

AHOJ je to strasne akutni prosim poradte mi.

potrebuju pomoc, nevim jestli svoje miminko nesidim na mliku. Muze mi nejaka maminka napsat kolik ceho a v kolik davala svemu miminku v 6 mesicich??? Asi jsem uplne blba, ale na nutrilonu2 pisou 800ml vyzivy na den, a 1-2 prikrmy...jedna davka mleka by mela byt 120ml. sem zmatena protoze vsude se pise ze jedna mlecna davka ma byt nahrazena prikrmem. a tak mam davat 800ml mleka plus jeste ty prikrmy? coz je dva prikrmy plus 6x denne mleko? PROSIM PORADTE.

radka.m.
9. lis 2008

alishia-podle tabulek by mělo dítě vypít 150-160ml mlíka na 1kg své váhy,pokud začneš zavádět příkrmy,tak celá dávka příkrmu by měla být 150-250ml příkrmu na jeden příkrm,těch 250 je ale do roka maximum.samozřejmě,že každé dítě je jinak velký jedlík,takže každý sní jiné množství.pokud docílíš postupně plnou dávku příkrmu,tak odbouráš jednu dávku mléka.tolik,kolik ti vypije doposud,protože těch 150-160ml je průměr,někomu stačí na jednu dávku mín,někomu víc.kolem šestého měsíce je ta mléčná dávka kolem 800-1000ml na den.pokud ti ale malý pije méně,tak to neznamená,že mu necháš všechny mléčné dávky,a přidáš k tomu ještě příkrmy.když se dostaneš na dva příkrmy,tak odbouráš dvě dávky mléka,tak snad jsem to napsala srozumitelně,kdyby ne,tak písni.

alishia
autor
9. lis 2008

radka.m.

ja sem fakt asi blba, nechapu. ja dneska rano v 4:30 mléko 150ml
7:30 mléko 150ml
11:00 OBĚD (brambora+kure) + nápoj 100ml
15:00 svačina (merunky+banan) + trocha čaje
18:30 mléko 150ml

ale takhle to vychazi na 450ml mleka za den a na krabici nutrilon pisou ze ma byt asi 800ml za den....ja sem z toho uplne zmatena.

dudduli
9. lis 2008

radka m. ja mam tiez 6 mesacneho a mame to asi takto
4:30 150 mlieko
8:30 120 mlieko
10:30 zemiaky kura / dnes sme mali asi rovnaky obed 🙂 / + 60 mlieko
14:30 jablko + piskot
15.00 60 mlieko
16:30 60 mlieko
19:00 240 kasa a do 2:30 spinkame
a samozrejme medzi tymito casami pijeme aj caj
takze tiez nevypijeme tolko mlieka ako pisu na nutrilone 2
ked je tvoje babo v pohode a je spokojne tak mu to asi staci

alishia
autor
9. lis 2008

nojo ale kdyz ma vypit 800ml kvuli tem latkam ktere to mleko obsahuje? me mate to, ze se pise ze mlecnou davku ma nahradit nemlecny prikrm. to je proste uplne blbe napsane, kdyz mleka se ma vypit stale stejne. je to tak???

asitka
9. lis 2008

my máme podobný problém....mne malá slečna nebezepčná viac ako 4 dávky 210 denne nevypila...jednoducho nie...tak som bola rada...že je to tak...ako to je....a teraz to máme tak...že ráno mliečko...210.....na obed zeleninka s maskom...potom zahajá a ked sa zobudí zas mliečko 210.....pred večerom banánik....a kol deviatej...desiatej...ešte mliečko...ale to je už tak...koľko vypije...toľko vypije....tak 150-180----ale myslím, že jej to stačí....teda dúfam....a čaj mi vôbec nechce....ani keby som sa na uši postavila a tlieskala pri tom 😀

saska.t
9. lis 2008

asitka a to vydrzi take dlhe prestavky medzi jedlami? ja som si myslela ze dieta ma mat ranajky, desiatu obed, olovrant, veceru, a popr. este v noci jedno papanie?
Ako by mal vlastne vyzerat jedalny rezim po 6 mes. dietatka kedze za 2 mes. je to aj pre mna aktualna tema poradite?

radka.m.
9. lis 2008

alishia-té mléčné dávky máte opravdu málo,v tomto věku by jste měli mít totiž ještě 7chodů jídel,já bych přidala na dopolední svačinku ještě mléko,oběd bych trochu posunula a večer bych dala po deváté ještě jednu dávku mléka.já jsem to taky tak dělala,aby jsme splnili limit,tak než jsem šla spát,tak jsem malému ještě ze spaní dala flašku s mým mm

alishia
autor
9. lis 2008

radka.m. takze si ho proboudila dala mu jeste mleko???? takhle vecer? me to podle toho navodu na nutrilonu taky vychazi asi na 7 davek denne, aby splnil tech 800ml a jeste k tomu to jidlo. Je v tom desny zmatek, nechapu procc to nenapisou poradne.

asitka
9. lis 2008

saska...mne sa budí ráno kol 8-9tej....a papá každé 4 hodiny...teda...keď bola len na mliečku....a spíííí celú noc...skoro od narodenia...a ja som ju nikdy nebudila....a prospieva krásne...a myslíš, že na režim prídeš sama...keď budeš vidieť...ako ti dieťatko papá...asi stačí vedieť...čo mu môžeš dať... a čo ešte nie....

alishia
autor
9. lis 2008

a nenarusuji mu tim buzenim spanek? nas vojts je zvyklej od pul 7 spat.

asitka
9. lis 2008

ináč mi máme bebu...a tam sú tuším od 6tich mesiacov 4 dávky mlieka po 210...takže my sme myslím v norme...

alishia...ja bud tebou...tak ho nebudím...ak ti malinký prospieva....ja som sa na to pýtala aj mojej pediatričky....a ona sama povedala...že prospieva....priberá...nie je dehydrovaná....nech ju nechám spinkať....

motylek
9. lis 2008

7 chodů jídel ???? 😲 😲 😲 To mi teda přijde dost. Jinak mě malej taky nepije tolik kolik by měl, teď začínám přikrmovat (zatím jen zeleninka) a vypadá to takto (máme 7 kg - podle tabulek by měl vypít 1000ml mlíka 😀 😀 😀, to teda nehrozí ani náhodou) :

4:30 - 150ml mlíčka
8:00 - 120ml mlíčka (většinou vypije ale jenom 60-90ml)
11:00 - dnes trošku květáku, dám ho dojíst mlíčkem (cca 90ml, víc ani ťuk)
14:00 - další trocha květáku + mlíčko (max 90ml)
17:00 - mlíčko 90-120ml
19:30 - mlíčko 90ml

A to jsme zatím nenahradili ani jedno jídlo příkrmem, až dojdeme k tomu, že bude oběd, tak si rovnou můžu odečíst 90ml mlíka a až začneme s ovocem a svačinkama odpoledne, tak do něj nedostanu dalších 200-210ml mlíka. Tak teda nevím jak to udělat. Víc mi prostě nedá a čaj taky nechce, ani ten granulovanej, kterej je slazenej fruktozou.

motylek
9. lis 2008

Alishia, já bych ho nebudila. Proč???? Kdyby měl hlad nebo žízeň, tak by si řekl.

radka.m.
9. lis 2008

alishia-nebudila jsem ho,to v žádným případě ne,já jsem mu normálně když spinkal dala do pusinky flašku a on začal sám tahat,aniž by se probudil-sací reflex.

motylek
9. lis 2008

Ale proč, když nechce, tak proč ho zbytečně nacpávat. Vitámíny a jiný důležitý věci si přece bere už z jídla. Má zeleninu, masíčko i ovoce, tak bych to zase tak nehrotila.

radka.m.
9. lis 2008

do roka dítěte je nejdůležitější součástí jeho stravy mléko,proto jsou taky do roku nazývány kojenci,mléko je v tuhle dobu ještě pořád důležitější,než příkrmy.neradím,aby někdo přecpával dítě,ale napsala jsem,jak by to přibližně podle tabulek mělo býta každý si to přebere,jak chce.to množství mléka se postupně snižuje,v osmi měsících je ta dávka asi 500ml.pokud dítě vypije třeba 210ml tak je jasné,že nebude pít vtak často,jako dítě,co vypije jenom 150ml.alishia-můžeš si nechat zkontrolovat váš jídelníček na kojení v on-line poradně,ale jsem si jistá,že ti odepíšou,že by měly být bud vyšší dávky mléka,nebo více dávek za den.to není přecpávání,ale dodávání potřebné množství živin pro vývin kojenců,já jsem ti chtěla jen dobře poradit

motylek
9. lis 2008

To já neříkám, ale pokud mi pije málo mlíka, tak mu dám míň zeleninky nebo ovoce, aby potom víc vypil. Já taky bojuju o každou kapku mlíka, kterou mi malej vypije, vím, že je to nejdůležitější v jeho stravě, ale dostat to do něj je fakt někdy zážitek. Od dvou měsíců mi vypije v průměru 100ml mlíka 6x denně, což je málo, ale víc prostě nevypije.

dididi30
9. lis 2008

dieta nieje tabulka, ani online poradna 😠 toje fakt chore 😝

saska.t
9. lis 2008

Baby vsade citam ze deti na UM by mali byt na prikrme od ukonceneho 4 mes. no my mame v utorok 4 mes.a na UM sme ca 3 tyz. a rozhodne este prikrmy davat nechcem, dovtedy bola plne kojena, nestaci ak jej prikrmy zacnem davat az v tom 6 mes. popr. v 5 mes.? Zda sa mi to skoro ked teraz len 2-3 tyz. pije UM a hned utorok novy prikrm ved to je zataz na ladviny ako hovado 😅

motylek
9. lis 2008

Asi tak, myslím, že radka žije jenom článkami na kojeni.net, kdybch já se měla řídit tím, co je napsaný na krabici nutrilonu, tak už bych byla v hluboké depresi z toho, že mi malej umře hlady, když nejí tolik kolik by měl. Jsem toho nározu, že KOJENEC je dostatečně vyvinut a přizpůsobem k tomu, aby se o jídlo nebo pití uměl přihlást.

motylek
9. lis 2008

Saska, klidně počkej, já mám Kubu na UM od narození a začali jsme až teď a určitě jsme o nic nepřišli. Pokud ti přibírá, tak vyčkej do půl roku.

radka.m.
9. lis 2008

dididi-nenavážej se do mně,ty tabulky asi k něčemu slouží,ne???nenapsala jsem,že dítě je tabulka,ale to,že podle tabulek to je tolik a tolik.samozřejmě,že to nemusí být přesně,psala jsem,že každé dítě je jiný jedlík,ale pokud vypije o polovinu méně mlíka,tak si myslím,že to až tak velký rozdíl nemá být.a nevidím nic špatného na tom,když si nechám zkontrolovat jídelníček pro své dítě,já sama jsem tam kolikrát napsala o radu,nebo právě o posouzení jídelníčku.jsou to lidi k tomu určené a zabývající se dětskou výživou,tak když si nejsem jistá,tak nevidím důvod,proč bych se nezeptala. 😎

alishia
autor
9. lis 2008

tak memu chlapeckovi nedela problem vyzahnout najednou pres 200ml mleka, takze ja v tomhle problem nemam. Jen sem se do toho totalne zamotala.)) ja mu proste 4x denne dam 200ml mleka a 2x prikrm a je to.) Budit ho nebudu a ani flasku mu cpat nebudu, uz tak sme veliky. On kdyz ma hlad, tak to umi dat najevo moc dobre. Kdybych ho mela krmit 6x denne 120ml a 2x prikrm, tak se cely den jen krmime a na nic jineho nezbyde cas.)

radka.m.
9. lis 2008

motýlek-určitě nežiju jenom ze stránek kojení,ale zajímá mě výživa,protože každou chvíli jsou co se týče výživy nějaké změny.neumím si dost dobře představit 5měsíční mimčo,,jak so hlásí o jídlo.

alishia
autor
9. lis 2008

radka.m. ty myslis tu poradnu 800 110 000 ?

alishia
autor
9. lis 2008

tam volam a pisu taky porad.) asi uz tam ze me maji dost.) ale od toho tam jsou.)

radka.m.
9. lis 2008

ne,na www.kojeni.net je on-line poradna,ta se odblokuje vždy po půlnoci-pondělí,středy a soboty a tam můžeš napsat svůj dotaz.zodpovídá se ale vždy jen 10dotazů,pokud budeš potřebovat něco akutního,tak můžeš v kontaktech najít e-mail a napsat tam.

alishia
autor
9. lis 2008

radka.m. dekuji. mam na tebe jeste dotaz, kdyz se na vyrobku pise ze je to od 6.mesice (neni tam slovicko od ukonceneho) tak to znamena ze uz vprubehu 6 mesice mohu nejaky ten vyrobek zavadet?

dididi30
9. lis 2008

radka, ale tabulky su pre ...sorry, kazde dieta je ine a to budem pisat furt a je logicke a jasne ,ze je to tak, tabulkovanie je zavadzanie a iba informativne, ak by sme sa mali nimi riadit, tak sa zblaznime 😒

no a teraz sa podrz, ja plne kojim a synka dokrmujem zeleninkou, mam to dovolene od lekarky a chuti mu 😝

moja dcera od narodenia mlieko nezniesla, grcala a grcala , ani nutrilon AR nam nepomohol, zacala som skoro so zeleninkou a kasou a co som mala robit?? nechat ju tak, hladnu? 😕 ale to nepochopi ten co to nezazil, skoda reci.....

radka.m.
9. lis 2008

alishia-pokud na výrobku není napsáno od ukončeného 6měsíce,tak bych dala výrobek v průběhu toho 6měsíce.jo,a jak jsi psala,že malýmu nedělá problém vypít 200ml,tak to máš úplně v pohodě,tak bych to udělala tak,jak jsi napsala,že bych mu tu dávku mlíka jednoduše zvedla.