Kolikrát denně mám dávat Nutrilon 2, když přikrmuji?

alishia
9. lis 2008

AHOJ je to strasne akutni prosim poradte mi.

potrebuju pomoc, nevim jestli svoje miminko nesidim na mliku. Muze mi nejaka maminka napsat kolik ceho a v kolik davala svemu miminku v 6 mesicich??? Asi jsem uplne blba, ale na nutrilonu2 pisou 800ml vyzivy na den, a 1-2 prikrmy...jedna davka mleka by mela byt 120ml. sem zmatena protoze vsude se pise ze jedna mlecna davka ma byt nahrazena prikrmem. a tak mam davat 800ml mleka plus jeste ty prikrmy? coz je dva prikrmy plus 6x denne mleko? PROSIM PORADTE.

dididi30
11. lis 2008

ja kojim v noci, lebo cez den maly moc nechce a nedam sa presvedcit , radkou,ze je to zle, materske mlieko je naj a v babatkovom tele sa najlepsie zuzitkuje, to mi nikdo nevykeca ani prezident 😀

pisem na estapy tak sorac 😉

andy80
11. lis 2008

mě přijde, že si tady radka.m léčí nějaký pocit méněcennosti. Doma jí asi nikdo moc neposlouchá, tak to ventiluje tady. Už jsem s ní měla výstup na několika diskuzích. Protože ona je bohyně a jen ona ví, co je pro všechny děti dobře. Mi jako matky nestojíme za nic, pokud to nebudeme dělat podle ní. A tím končím tuto diskuzi a vracet se k ní nebudu. Svůj názor jsem napsala.

Dididi30: thomas je ještě malý, na noční kojení má nárok. Noční kojení, krmení a pití se má začít postupně odbourávat po šestém měsíci života dítěte. V tom vyjímečně souhlasím s radkou.m. Noční krmení nebo pití u starších kojenců opravdu zatěžuje ledviny. Ale vy jste ještě malincí.

Kdyby se chtěl někdo na něco zeptat, tak mi písněte do IP, tady nemá cenu se o ničem bavit, protože cokoliv někdo napíše, tak je to špatně.

radka.m.
11. lis 2008

dididi,určitě bych ti neradila,aby jsi malého v noci odstavovala,jste ještě moc malý,aspon si teda nevzpomínám,že bych ti tohle napsala,jinak si myslím,že jsi dost inteligentní,než aby jsi tady opravdu musela urážet,nechápu,proč bych nemohla vypustit něco ze svýho soukromí,ale dotklo se mně,že se někdo pozastavuje nad tím,kolik má kdo dětí.,neznamená,že když mám názor,s kterým nesouhlasíš,tak musím být nemocná,sama píšeš,že kojíš v noci,protože ti malý přes den nechce moc pít,tak myslím,že to je to samé,jako u um,pokud takhle malé dítě nevypije moc mlíka přes den,tak se mu dává flaška ve spánku,ne?já jsem nenapsala,že jsem malýho ládovala mlíkem celou noc,ale po deváté večer,než jsem šla spát,protože tomu přes den taky moc nedal.

saska.t
11. lis 2008

co keby ste sa uz prestaly hadat a osocovat a radily k teme a ak sa to neda rieste to cez ip 😀

alishia
autor
11. lis 2008

jezis holky, me kdyby kluk prestal pit mlicko, tak mu ho klidne vrazim v polospanku i spanku, hlavne aby neco vypil. jsou to kojenci, museji pit. jak uz tu nekdo psal ..mleko je pro ne porad to hlavni!!!!! A opravdu nevim, co radka napsala tak spatneho, ze ste se do ni tak pustily.

alishia
autor
11. lis 2008

motylek : me neprijde normalni ze ti malej nepije mleko. ja bych z toho byla dost spatna. to mleko potrebuje, zkus mu ho narvat ve sspani. Jak psala radka saci reflex funguje. trochu ho podepri aby nelezel a zkus mu tu flasku vrazit. l

kaskya
11. lis 2008

motylek, skus pridat mlieko vsade kde sa to da. a kase ti papa? skus vybrat aj nejaku pestrofarebnu flasu kde nebude vidno obsah. este ma napadla jedna vec. do mliecka mu roztlac kusok banana. 😉

misakri
11. lis 2008

ahojky holky.. já už mám teda dcerku krapet starší ( má 15měs ), ale chtěla bych k danému tématu říct jen to, že si myslím, že si děti o jídlo vždy řeknou.. my byli na UM zhruba od 3měs, od 4měs jsme začali dávat přesnídávky a od 6měs maso-zel příkrmy.. počet dávek mlíčka se rapidně sundal dolů.. a od toho 6měs byl náš jídelníček následovní : ráno - 230ml UM, na oběd - příkrm, svačina - přesnídávka ( ovoce apod ) a večer - 230ml UM, v průběhu dne kdyžtak čajik.. a prospívala nádherně.. ještě podotýkám, že jsme měli od narození problém se spánkem, prostě třeba půlku noci nespala, zkoušeli jsme dát mlíčko, ale nikdy nechtěla.. ve spánku bych ji nekrmila nikdy.. 😉

takže my nikdy nezapadli do žádných tabulek ( možná fakt jen ze začátku ) a vůbec mi to nevadilo, že nevypije tolik, kolik se kde píše.. prospívala? jo, krásně.. takže tím to pro nás haslo.. 🙂

teď zhruba od 12měs nepije mlíčko vůbec.. 🙂

takže všem přeji, aby děťátka prospívala a bylo všechno fajn.. 😉 🙂

dididi30
11. lis 2008

andy, no tak to suholasim aj ja s radkou,ze starsi kojenci by nemali v noci pit, ale to bolo napisane vseobecne preto som to tak zobrala

radka, hm prepac asi to bolo odomna blbe, len proste ja musim tiez zo seba dat to co mi vadi, tak prepac, ale kazdy ma svoj nazor na nieco, tak ako ty 😉

motylek a dakujem ,ze si sa ma zastala 😉

tak mi poradte ako mam pomaly maleho odstavovat , aby vecer nepil mlieko, lebo ja to fakt neviem a cim dalej tym viac si pyta 😒 viem,ze je este maly, ale chcela by som to tak na 2-3 krat v noci a nie kazdu hodinu 😒
ale zas viem, kazde babo je ine....

radka.m.
11. lis 2008

dididi-omluvu příjmám,ani já nejsem dokonalá,to v žádném případě.u nás teda fungovalo to,že k němu začal vstávat manžel,ze začátku jsem myslela,že to prostě nepůjde,protože k němu musel vstávat častěji,než předtím já na kojení,takže jenom pořád vstával a dával mu dudlík,postupně se to začalo upravovat,i ted se stane,že se k ránu vzbudí,tak si ho vezmeme k sobě do postele a spí dál,jídlo už nevyžaduje.ted jsem četla na batoletech,že mamina dvouleté holčičky kojí v noci 14krát,to by jsem tady teda už dávno nebyla,musí to být fakt na prášky.

poup
11. lis 2008

holky, mě to nepřipadá, že se hádáte, jen prostě každá máme jiné zkušenosti, jiné děti, jiné návyky a režimy....obecný manuál na dítě neexistuje, jen zkušenosti a tipy, ze kterých si každá veme, co potřebuje...

každá z nás to určitě myslí dobře, protože všechny máme své děti rády nade vše...

já taky nejsem "tabulková" a věřím, že prcek si řekne, co potřebuje a k nějakým rázným krokům se asi má přecházet, až když je krize (odmítání mlíčka atd...)

kvetinka511
11. lis 2008

dididi ja by som si nikdy nedovolila annag s niekym porovnávať 😠 Annag si veľmi vážim, veľmi mi pomohla samozrejme aj ostatným maminám, obdivujem ju za jej ochotu a trpezlivosť. Už by sa mohla vrátiť 🙂 myslím, že by sme takéto žabo-myšie vojny nemuseli riešiť.
Každá máme predsa vlastný názor. Ja tiež nesúhlasím so všetkým čo sa tu píše a nikoho za to neosočujem a neurážam.
dididi ešte k tomu čo si písala o svojej dcérke. Ako si to riešila keď ti malá nič nepila?Čo si jej dávala papať?Nechýbali jej tekutiny?

dididi30
11. lis 2008

kvetinka 😉

no davala som jej nutrilon AR nepomahal, tak som zacala mrkvicou do 3 mesiacov a cakala som na 5 aby som zacala pekne prikmovat, joj mala som trapenie a to mi aj ostalo, stale malo a nerada papa ☹

zuzka1.
11. lis 2008

didi to mrkvovica je akoze mrkvova stavicka????to pila radsej kao caji alebo vodu???

dididi30
11. lis 2008

hej zuzi 😀 pesim s malym na rukach 😀
no caj, teraz dzusiky 😉

andy80
12. lis 2008

ahoj,

říkala jsem sice, že už přispívat nebudu, ale teď mám čerstvé info od dr. Dneska jsme byli na 6ti měsíční prohlídce a bylo mi řečeno toto:

Dítě by ve věku 6 - 12 měsíců mělo vypít cca 500ml mléka s tím, že by měli být zachovány 2 plné mléčné dávky a další mléko ve formě jogurtu, kaše... atd. Ve věku 10. - 12. měsíců se může jedna mléčná dávka ještě vynechat, pokud dítě mléko nebude chtít. Nahradit se může sýry.
Od 6ti měsíců je možné do jídelníčku zařadit jogurt, nejvhodnější je Activia a Hollandia. V žádném případě ne nízkotučné jogurty. Do bílých jogurtů se může přidat čerstvé ovoce. Taky se od tohoto věku můžou zavádět jídla s lepkem. Prý jsou na to nové studie a prý se s lepkem nemusí čekat dýl. No, já radši lepek ještě dávat nebudu, myslím, že ten jí nechybí.

alishia
autor
12. lis 2008

a od dokoncenych 6.mesicu nebo vprubehu 6 mesicu? 😉

andy80
12. lis 2008

od ukončeného měsíce, tzn. dnem kdy budete slavit půlroček. U vás asi za dva týdny

motylek
12. lis 2008

To bych teda nevěřila, že se jogurt smí takhle brzo. A měla jsi na mysli i jako ovocný koupený, třeba activia jahodová??? Je mi jasný, že bílý je lepší, ale jen mě to zajímá. Já do malýho za den dostanu tak 600ml mlíka, tak jsem ráda, že 500ml bude stačit, pokud mu pojedou jogurty atd. tak to bude super. Kaši jsme ještě nezkoušeli, mám koupenou rýžovou a ryžovou banánovou, tak bych mu ji mohla teď v pět zkusit dát. Co si myslíte o té banánové - je tam od 4. měsíce.

alishia
autor
12. lis 2008

motylek: já zatim malemu kasi nedavam zadnou, protoze mu mlicko staci a spi celou noc a protoze sme dost prerostly, tak si myslim, ze by mi potom tloustnul, tak ja dokud mi bude spat bez kase tak na ni nepujdu. nebo je nutne na ni prejit?

andy80
12. lis 2008

No 7říkala, že je lepší býlí, ale že časem můžeme i ovocný. Mě malá tu banánovou nechtěla. Jí chutná jen rýžová nemléčná bez příchutě a teď si zvykla na rýžovou nemléčnou meruňkovou. Taky jsem myslela, že se jogurt smí dávat až později, ale když ho máme posvěcený, tak jsem koupila bílou activii a dneska se chystám jí dát. Zkusím jen tak a když to nebude chutit, tak přidám trochu přesnídávky.
alishia: taky dávám kaši cca 14 dní. Do té doby stačilo mlíčko, ale pak se mi začala budit ve 4 ráno, když normálně spala do 7, tak jsem dala kaši.

radka.m.
12. lis 2008

ali-já myslím,že ukončený šestý měsíc je 6měsíců a 4týdny

andy80
12. lis 2008

ukončený šestý měsíc je den, kdy je dítěti 6 měsíců, další den už začíná měsíc sedmý. Ptala jsem se na to doktorky, protože jsem si s tím taky nebyla jistá

radka.m.
12. lis 2008

já jsem se ptala už minule a řekla mi tohle.tady v pase se taky píše 6měsíců a 4týdny,to by se psalo už sedmý měsíc,ne?

andy80
12. lis 2008

Pakliže je miminko krmeno z láhve je dobré s příkrmy začít od ukončeného 4.měsíce to znamená, pokud se miminko narodilo 1.ledna, začnete s příkrmem 1.května . U kojených dětí se začíná s příkrmem o měsíc později.

andy80
12. lis 2008

http://www.dama.cz/diskuse/komunita.php?d=8641 - kukněte sem, výbornej článek, kde je vysvětleno úplně všechno včetně toho, co kojenci smí a nesmí.

radka.m.
12. lis 2008

ali,když ti malý spí celou noc,tak bych mu tu kaši nedávala,je vidět,že mu mlíko stačí.ta kaše se dává jen pro zasycení,děti z ní nemají prý ani tolik potřebné živiny,jako třeba s příkrmů.

zuzka1.
12. lis 2008

motylek nasmu malemu bananikova chti a velmi, ale tazsie sa z nej vykaka, hovienko mava tvrdsie, takm u ju striedam, nech sa netrapi, ale hadze sa po nej ako keby ju mal mat naposledy!!! 🙂

kate77
13. lis 2008

Ahojky..taky už dlouho nevím..kolik toho Nutrilonu musím cpát,protože malá nepije podle,,návodu,, ale hodně mín..Jenže jsem nechtěla vstupovat do diskuse,když tu bylo ,,trošku horko,,..ále koukám,že jste si to ujasnili,a je vše ok...
My jsme měli asi měsíc,že malá nechtěle pít mlíko,plakala u toho,krotuila se a nevěděla ani Mudr z čeho,tak jsem jí to cpala když spala..přece bych s ní nešla na infuze kdyby nic nepila...
Ted je to lepší,ale jakoby neměla chut,přijde mi divné,že na svuj věk a váhu..je velká..7,5 kg vypije po 5 hod od 90-160ml..tak na 24 hod mi pije 800 ml...
Tak jsem začla přikrmovat,že třeba jí nechutná to její mlíko na BKM(alergie na bílkovinu mlíka)..jenže by měla asi pít aspon čaj nebo vodu a nechce..prospívá dobře tak nevím..Tekutiny je potřeba..

kate77
13. lis 2008

Ještě bych měla dodat,že jsem jí takhle po narození nevykrmila..vykrmila jsem jí v bříšku..narodila se s váhou 5,57kg.