Kolikrát krmit v noci na UM? Kdy chcete krmení zrušit?

agatka77
19. dub 2008

ahoj,prosím o tipy,jak to děláte s UM v noci.Já mám 2.měsíčního chlapečka a v půl 8 koupeme v osm krmíme mlékem.Obvykle se pak budí cca kolem 1 v noci a kolem 5.té ráno.Jak to máte vy? a plánujete to jedno krmení zrušit a popřípadě kdy? Mamka mi tvrdí,že i takhle malé mimi by v noci mělo spát a měla bych ho nakrmit až v těch 5,ale mě to přijde brutální a nejsem schopná to provést,vy ano?díky barča 🙂

aevik
19. dub 2008

Barčo mi kojíme a taky v půl osmé koupeme v osum kojím nebo dávám teď už kašičku a malá se mi budila každé dvě hodiny. Podle mě se má mimču dát jíst kdy samo chce a s tím spánkem celou noc to má každý mimčo jinak. Někdo hold spí někdo né.

helabella
19. dub 2008

Ahojky,
já už mám sice Kačku velikou, ale bohužel taky byla nějakou dobu na UM. Zásadní věc je ta, že mimi má malý žaludek, a proto potřebuje jíst často, a to i v noci! A právě čím menší mimi, tím častěji jí. Takže být tebou, tak bych určitě žádné jídlo nerušila, stejně by se ti Ondra budil hlady a plakal by. Představ si, jak je tobě, když máš hlad 😀 😀 Neboj, časem se sám bude méně budit (teda doufej) a tím poznáš, že mu stačí třeba o krmení méně.

kacerka
19. dub 2008

Ahoj Agattko,

tak já mám skoro půlročního chlapečka a většinou se budí stejně jako Tvůj dvouměsíční. Někdy to první krmení posune až na třetí hodinu a potom krmíme až v osm . . . . A já už se tedy zamýšlím, jestli to mlíčko v tu jednu opravdu potřebuje, nebo ho vyžaduje ze zvyku. Ale nemám sílu mu ho nedat, hlavně nevím, jak bych ho ošidila, čaj ani dudlík nezabírají.

Ale u Ondry bych to zatím vůbec neřešila - on na to má určitě nárok. My jsme se budili do tří měsíců 3x. Poprvé kolem jedenácté potom ve dvě až ve tři a naposledy kolem šesté 😉

lendy1
19. dub 2008

agatka, když má hlad, tak mu dej najíst, vžyť mu jsou 2 měsíce!!! Žádné odbourávání jídla v noci 😲
Vždyť ho krmíš 2x v noci-to je krásný, normální je tak min. 3x 😉 Takhle malé mimi rozhodně potřebuje spát, ale ne celou noc bez mlíčka. Ještě i na 1/2 roce mimčo potřebuje alespoň jedno noční jídlo.

zdenka26
19. dub 2008

Ahojky,malý byl na UM už od 2 měsíců a jedl přibližně jak tvůj malý,.Kdzž si vyžádal vždycky jsem mu dala napapat .každé miminko je jiné,nedala bych na Tvoji maminku.Teprve asi tak měsíc se malý budí až v šest ráno.Takže jsme odbourali noční krmení,ale stejně čekám kdy se to zase změní.Dej tomu čas

kalo
19. dub 2008

Já do konce 4 měsíce krmila každé 3 hodiny i v noci /i když v noci jsem jen kojila a přes den ke kojení i UM/. Protože byla hodně malinká...Ale musela jsem ji budit.

agatka77
autor
19. dub 2008

holky děkuju🙂
my jsme kojili do tří týdnů,to se Ondra budil každé dvě hodiny,někdy i dříve,ale teď se budí takhle,ale myslím si,že jen díky tomu,že je pevně zavinutý,nezavinutý by se mi budil každých pět minut.taky si myslím,že bych ho měla krmit ještě dlouho,jen mě nahlodala mamka a kamarádka,které mimi spí celou noc prakticky od porodky. 🙂

kacerka
19. dub 2008

zdenko a to si odboural Petřík sám?

agatka77
autor
19. dub 2008

zdenko to je Petřík šikulka! 🙂 Já jsem holky moc spokojená,že se budí takhle,fakt! 🙂 .Bohužel je to ale fakt tím zavinutím haha,nezavinutej by byl vzhůru furt a to bych pak nevěděla,jestli má hlad,nebo pláče díky pohybům ručiček a z toho,že má přetrženej spánek.Ale zas díky tomu zavinutí mám jakoustakous představu,že mu asi stačí cca 2 krmení UM za noc.Jo a taky podle obalu na nutrilonu má pít jen 6 dávek za 24h a my dáváme každý den 7.Myslíte,že je to problém? a to od 3 měsíců má mít již jen pět dávek,to nechápu jak to mám udělat☹(((.Leda ho zkusit ve dne ošálit hraním a spaním v kočáře 🙂

zdenka26
19. dub 2008

kacerka jo sám,prostě se tak začal budit sám.I přes den začal jíst mín,byl strašnej jedlík až jsem se hrozila kolik toho sní.Ted v 6 měsících měl 9700g a 77 cm(po tatínkovy)

lendy1
19. dub 2008

agatko, na ty tabulky vůbec nekoukej, je to jen orinentační. Řiď se tím, jak často a kolik chce malej jíst. Náš David jedl každé 2hod UM ve vašem věku až do 3.měsíců (prostě to potřeboval) a o pár týdnů zase déle jedl o 1-2 dávky jídla méně, než by měl. Nikdy jsem se neřídila nějakýma tabulkama a dala malému co chtěl a kolik chtěl 😉

kacerka
19. dub 2008

zdeni, my měli to co vy na 6 měsících na 5 😀 😀 😀 a už se bojím toho, jak bude dle Nutrilonu za pár dní moci vypít zase o 100 ml méně, taky pořád doufám, že to přijde nějak přirozeně samo 😉

zdenka26
19. dub 2008

Jednou se to stopnout musí,tím sem se pořád utěšovala,však oni to pak vyběhají 🙂

lenkazdenek
19. dub 2008

My v noci krmily až do 3 měsíců,pak sama od sebe spala až do 5 do rána a pak co 3hodinky 😉
Jinak dostávala naposled v 22 a pak se vzbudila ve 3 pak v 6 ráno,teď chce naposled tak okolo 21hodiny a spí až do rána,jen občas si řekne okolo půlnoci
Já si říkala jak malou přejídám (6x133ml nutrilonu +200g zeleniny a občas kaši ) a ona přibrala daleko míň než když byla jen na mlíčku(je fakt,že ho vypila víc jak litr ) takže dle dr přibíráme ukázkově 🙂

kacerka
19. dub 2008

zdeni, to já ani strach nemám, že by byl tlustej - mně se takhle líbí, je to pořádnej kus chlapa 😉 Teda musím upřesnit, že na délku jsme teda byli menší než vy 😉 71 cm na pěti měsících.

zdenka26
19. dub 2008

Kacerka já jsem ráda že je cvalda,hlavně ve stehýnkách,ale on papal moc,takže jsem ráda že se to trochu stoplo 😉 Dívala jsem se na Tvoje fotky a Karlík je šikulka 🙂

ivulinda
21. dub 2008

agatka77 neboj není to brutální když malý nejí celou noc.Naše malá jí v 19.hod.a pak jde spinkat a vzbudí se až ve 4ráno takže jí nebudím.mimčo ví kdy má hlad a kdy se má vzbudit...takže neboj