Komu přechod na UM u kojence nepomohl od problémů?

jinjin
24. kvě 2013

Mam spoustu znamych, kteri meli s mimcem ruzne problemy a skoncili s kojenim. Po prechodu na UM hlasili zlepseni. My mame doma taky uplakanka. Uz si docela zoufam, ale vzdat se kojeni je pro me posledni moznost. Proto se ptam, zda je tu nekdo, komu prejit na UM nepomohlo. Zajima me hlavne zda se u mimca zmirnili koliky, reflux nebo celkove nespokojenost mimca.
Diky vsem!

hojda
24. kvě 2013

A co to zkusit souběžně kojit a dokrmovat?

martinatrnkova
24. kvě 2013

Nám přechod na UM nepomohl vůbec - ono teda nebylo zbytí. Neměla jsem moc mlíka, ale po přechodu na UM byly koliky ještě horší, projevil se reflux a nakonec ABKM. Vůbec nespal a když už náhodou usnul tak byl strašně neklidný.

evcounek
24. kvě 2013

no já bych zkusila vydržet v kojení co to půjde. Přece jen je to levné krmení, ale když není zbytí tak není. Já s tímhle zkušeností moc nemám byť mám tříletého synka. Ten kojený byl max. 10min. a to je zpočítáno celkově (všechny moje kojící pokusy). Luky z prsu prostě nechtěl ☹ (nevím co jsem dělala špatně) a tak jsem mu odstříkávala a dokrmovala Nutrilonem. když uběhli 2měíce a já přišla o mlíčko tak mu samotný nutrilon nedělal dobře přešli jsme na sunar. ještě teď (ve třech letech) má ráno a večer flašku mlíčka. 😀 Pokaždé si o něj nezapomene říct. Na koliky jsme netrpěli a reflux jsme neměli. jen byl takový dýl napapaný krmila jsem +- po 4 hodinách přes den a v noci tak po 6hodinách. Kamarádka ta taky nekojila a malá plakala a plakala měla koliky které zkončili úderem 4 měsíce. vydrž určitě se to zpraví. vím, říká se to snadno někomu kdo to nezažil, ale věř, že se vše obrátí k lepšímu

anina32
25. kvě 2013

Přestávat s kojením jenom kvůli kolikám a pláči dítěte mi přijde jako hloupost! Pokud máš mléko, tak je to to nejpřirozenější, nejlepší a nejšetrnější k dětském žaludku co mu můžeš dát. Nasaď sobě i dítěti probiotika, to pomůže na koliku. Blinkaní je normální, syn mi blinká i teď na devíti měsících, i když je to už mnohem lepší než bylo. Plačící dítě vzít k sobě do postele, kojit tak často jak si řekne a kdo vyzkoušel ti určitě doporučí nošení v šátku, to je prý ten nejlepší způsob jak uklidnit plačící dítě😉

berynka
25. kvě 2013

Záleží, co myslíš, že je problém 😉 ? Pokud má hlad a MM je málo, tak to pomůže. Jinak bolení bříška s UM přestat nemusí, stejně tak blinkání a škoda skončit kojení 😅

jancovka86
25. kvě 2013

Když jsem kojila, tak měl problémy s prděním, přechod na UM nic nezměnilo. Při kojení jsem dávala malému fenyklový čaj, ale moc mu nejel, tak jsem si ho dávala já. Nemělo to ale jasný účinek, tak jsem koupila v lékárně Infacol a každé cca 2 krmení mu ho podávám. Je to jen malá slzička a jak pomůže. Žádná kolika, žádný pláč, jen prdy jak od hospodského a spánek od druhého měsíce celou noc 🙂