Krmení, aby v noci déle vydržel

judlinkadd
14. únor 2018

Ahoj mamky, zejména vy zkušené. Potřebovala bych poradit. Synovi jsou 3 měsíce a týden, nekojím, od 2 týdne je na umělé stravě. Nemůžu říct, že bych měla nějaký veliký problém, malý přibýrá, na prdy netrpí, máme zahuštěné mléko, protože blinkal a už díkybohu neblinká, ale... V noci nevydrží dýl než 4hod bez jídla, ať mu dáme jakékoliv množství, na žaludek to nemá vliv. Vím, že to není nijak krátká doba, ale jsou i děti, které vydrží přes noc mnohem déle bez jídla. Moje mamka mi radí, abych přes den krmila menší množství, po 3,5hod, Mudr. mi řekla, že to mám zkusit, ale může a nemusí to pomoct. Tak jestli máte některá podobné zkušenosti a něco Vám pomohlo, ráda si nechám poradit.
Díky 🙂

ladyhacek
14. únor 2018

Je to kojenec ač na UM jíst by měl i co 3h. Vůbec bych buzení ve 3m po 4h neřešila. Potřebuje to. Začíná se pomalu více hýbat, více vnímat a zdroj potravy potřebuje. Ono se to časem upraví. Vydržte alespoň ještě 3 měsíce - do toho půl roka nebo pak s příchodem příkmu po tom 4m ( děti na UM většinou začínají dříve ve 4m jinak pak až po půl roce) se to může také zlepšit/ změnit. Ale teď bych neřešila a dala co potřebuje.

misa1106
14. únor 2018

Taky bych u tak malého miminka neřešila. Malému jsou 4 měsíce a jí ve dne i v noci po 2 hodinách.

ajja87
14. únor 2018

Nechci být na někoho zlá nebo rejpava,ale miminko si přeci pořizujeme s tím, že víme, že se možná několik let nevyspim. ,,Stěžovat,, si na, že se mi miminko ve třech měsících budí po čtyřech hodinách a chci,aby mi spal celou noc,mi přijde úsměvný.A nejde přeci po tak malým prdiskovi chtít,aby spal celou noc, když tak spí jiný děti.Co máme říkat mi maminky kterým se dítě dokázalo budit i po půl hodině?! Buď ráda, že máš zdravé miminko!!!

hanih
14. únor 2018

Čtyři hodiny je krásná doba, miminko přibírá, nebolí ho bříško... To je přeci krásné. 🙂 Neřešila bych něco jako že jiná miminka vydrží a dala tomu svému, co potřebuje. Je to prtě, má úplně jiné potřeby, než dospělý, navíc miminka jsou různá. Taky se to u nich často mění. To, že některým vydrží dítko celou noc bez kojení neznamená, že to tak musí zvládnout každé. A taky to nemusí vydržet dlouho. Nám dcera zhruba od druhého do pátého měsíce vydržela spát celou noc, ale po pátém měsíci nastala změna a musela jsem kojit cca po dvou až třech hodinách. Fakt bych to neřešila, určitě ne ve třech měsících.
A když to tak vezmu v porovnání s dospělými - ti mají taky každý různé potřeby. Já třeba jím i šestkrát, sedmkrát denně, menší porce. Velké porce nezvládnu, a když průběžně nedoplňuju, je mi pak špatně od žaludku. Naopak můj muž jí třikrát denně, velké porce a stačí mu to - ráno se nají, jak má hlad a zasytí se až do oběda, ten si dá taky velký a až do večeře hlad nemá. A kdybych ho nutila jíst tak často, jak jím já, taky by se mu to nelíbilo.
Takže závěr - respektovala bych potřeby miminka stejně tak, jako chci, aby ostatní respektovali moje potřeby.

verinka88hb
14. únor 2018

Tak to buď ráda, že ti vydrží 4 hod., my už dávno jedeme na příkrmech a v noci kojím co 2h. Padám na hubu, ale nic na to nepomáhá 😒

margrethe5656
14. únor 2018

Jak už bylo napsáno, každé miminko je jiné a má jiné potřeby. Samozřejmě že bychom všechny byly raději, kdyby miminko spalo celou noc a my se rovněž dobře vyspaly, vždycky chceme, aby to bylo lepší než je teď. Moje mamka mě taky přesvědčovala, že 3 měsíční dítě nepotřebuje v noci jíst, když hezky přibývá. Dělala jsem si to po svém a nakonec se to upravilo úplně samo. Souběžně s tím, jak jsem dítěti nabízela větší dávky jídla během dne, se intervaly mezi jídly v noci prodlužovaly, postupně jsem si všímala, jak malá v noci jí menší a menší porce a jednoho krásného dne, se malá v noci už na jídlo nevzbudila. Zatím je maličký a až přijdou příkrmy, tak to zase bude jiné. Přeji hodně trpělivosti.

judlinkadd
autor
14. únor 2018

Všem Vám děkuju za odpovědi, já to nijak neřeším a ani si nepředstavuju, že se vyspím celou noc a určitě ho ani nehodlám držet hlady. Jen se tak poohlížím po zkušenostech jiných. To víte, ono se to težko poslouchá, když Vám kamarádka se stejně starým dítětem říká, jak spí celou noc ☹

hanih
14. únor 2018

@judlinkadd Ono to chce neporovnávat. Fakt. Je to lepší jak pro matku, tak pro dítě. Jakmile začneš srovnávat s ostatníma, začneš se stresovat i v situaci, kdy je všechno v pořádku, a pak se budeš snažit to nějak řešit a budeš stresovat i dítě. A jak už jsem psala - je dost možné, že kamarádka, co teď spí se stejně starým dítětem celou noc, bude za měsíc vstávat co dvě hodiny, zatímco ty budeš spát celou noc. U těch dětí se to fakt může ze dne na den radikálně změnit.

judlinkadd
autor
14. únor 2018

@hanih děkuju moc, jsi hodná a potěšila jsi mě, opravdu děkuju 🙂

verinka88hb
14. únor 2018

To mě taky štve, že všem v okolí dětí spí a naše je od narození nespavec, ale nic s tím neudělám, i když bych to ráda změnila. Doufám, že až přestanu kojit, tak to bude lepší 🙏

horsiee
14. únor 2018

@judlinkadd kamarádka má také spavé děti, blbě se to poslouchalo hlavně v době kdy malému rostly zuby a vstával každých 15-20minut. Užívej si ty 4 hodiny 😉

alishka111
14. únor 2018

@judlinkadd Já teda nevím, ale 4hodiny na 3 měsíční dítě je TOTÁLNÍ luxus! Jasný jsou děti, co od mimina spí celou noc, ale to je opravdu výjimka a navíc to za týden může být úplně jinak. Většina dětí se budí častěji než 4 hodiny a mnoooohem déle než pár měsíců. Ale chápu, že naštve, když máš kámošku, co klidně chrní celou noc... Moje dcera se budila 2x, 3x za noc do svých 3 a půl roku, malej zatím nespí o moc líp, tak už ani nepočítám s tím, že se někdy vyspím jako normální člověk, ale moje kamarádka je na tom podobně, sice jí to nepřeju, ale alespoň nejsem sama... Jinak jídlo na zlepšení spánku? Myslím, že neexistuje. Naopak mám pocit, že čím víc děti cpu, tím hůř spí. Dcera třeba vyloženě nesměla mít kaši na noc, jinak byla vzůru dvakrát tolik, doteď když večer tláská, tak hůř spí...

margie
14. únor 2018

4 hodiny jsou ve třech měsících pěkné 😀. Holky nezdá se vám, že každá máme nějakou kamarádku co jí spí dítě celou noc a ty naše děti ne a ne?? To mi přijde nějaké podezřelé, že zrovna ty naše děti nespí a všude v okolí si chrní celou noc......
Já se nechci nikoho dotknout, ale za mě dítě chce a potřebuje jist často zvláště takto malé a ty kamarádky podle mě kecaj! Každá moje dobrá a upřímná kamarádka padala první 2 roky na hubu 🤣

hanih
14. únor 2018

@margie Hele, fakt je to individuální. Já jsem důkaz, že takové děti existují. Dcera od druhého do pátého měsíce opravdu prospala celou noc. Cca od deseti či jedenácti večer, obvykle do sedmi či osmi ráno (ale někdy vydržela do devíti). Ze začátku jsem plašila, jestli ji nemám budit na kojení, ale zkusila jsem to jednou a zas mě to rychle přešlo - byla totiž pak vzhůru půlku noci. Takže vzhledem k tomu, že přibírala krásně, jsem to nechala být. Ovšem vrátilo se mi to po tom pátém měsíci, kdy se pak docela dlouhou dobu budila v noci co dvě tři hodiny.

kata267
14. únor 2018

@judlinkadd dceri jsou 3mesice sice kojim ale kdyz vydrzi 4hodiny v kuse tak.oslavuju, vetsinou kojim v noci po hodine nebo dvou takze muzete byt rada 👍 jo jinak ja taky posloucham.kolem sebe jak deti spi...no nevim u nas teda nespi celou noc ani starsi dcera v 1,5roce...takze tak

kata267
14. únor 2018

Jo a urcite bych na noc nijak extra nezakrmovala, bud mu bude blbe nebo kdyz date napr nejakou kasicku tak ho to muze I zbytecne zacpat...

luj89
14. únor 2018

ahoj, nocni buzeni neni jen o hladu. Je to hodne i o tom, ze deti neumi prejit z jednoho spankoveho cyklu do druheho nebo se potrebuji ujistit, ze je u nich maminka atd. V tomto veku se spousta miminek budi i casteji nez po 4 hodinach. Je spis neprirozene, kdyz v tomto veku prospi celou noc (to delaji casto deti, ktere spi v zavinovacce ci mimo dohled rodicu).

janablizka
14. únor 2018

@judlinkadd Rozhodně je to v těchto měsících dítěte úplně normální 4 hodiny spánku to je super vůbec se nestresuj dítě si řekne když má hlad a za měsíc to může být úplně jinak.

kata267
14. únor 2018

@luj89 me se budi I v zavinovacce...bez ni by ani neusnula 😂

zmrzlinka
14. únor 2018

Moje dcera bude mit 17 měsíců a ji v noci dvakrat. Taky mam spoustu deti kolem sebe co spi celou noc. Co už 😂 😂😂

zmrzlinka
14. únor 2018

@margie mas pravdu spousta matek kecá nebo aspon ja im to nezeru 😂

hanka_12345
15. únor 2018

Nas malej je plne kojen,ma skiro 4 mesice a kojim pres den po 3h max (vetsinou 2,5) a v noci tak po tech 3....dyl jak 4h vydrzel snad jen parkrat

luj89
15. únor 2018

@margie Me to prijde jak ten Murphyho zakon, ze at si stoupnes do jakékoliv fronty, vzdy to bude ta nejpomalejší 😀.

beruda
15. únor 2018

Moje malá spala celou noc od tří do šesti měsíc, sama od sebe a pak se jak lusknutím prstu začala budit i pětkrát za noc a trvalo to téměř do 2,5 let. Takhle malého mimouška bych vůbec neřešila, buďte ráda za jeho intervaly. On si k tomu dojde časem sám.

martiniquest
15. únor 2018

Prestan sebe i sve dite porovnavat s ostatnimi. Zamer se na svuj matersky instinkt a bude vam fajn.
Mne tento dotaz, pri vsi ucte, pripada velmi usmevny, respektive smutny, jak malo matky naslouchaji svym detem. Muj syn ma rok a pul a na kojeni se budi casto i po hodine. Je to naprosto normalni.

verinikki
15. únor 2018

Jediná rada-nesrovnávat🙂
Mám stejně staré mimčo jako Vy, vstáváme na kojení teď co cca tři hodinky, před týdnem se budilo jen jednou za noc, první měsíc prospalo celou noc tak pětkrát - nechávala jsem to v noci na něm🙂 Mám už druhé mimčo -s prvním byl spánek hororový, druhé teď spí po nakojení jak špalek. Každé je jiné.
Jinak 3m a co 4 hodiny je luxus🙂
A navíc jak psaly ženy přede mnou - změna cca co dva měsíce je normální - možná Vám prospí celou noc nebo naopak budete ráda vzpomínat jak jste spali teď🙂

luciebx
15. únor 2018

4 hodniny je krasna doba.. a kor u tak malyho miminka. Neporovnavej s kamaradkou taky nevis jak ji spi prez den a jestli opravdu spi celou noc.. Ja mam obe deti hodne spavy ale ne kazdou noc. Ono se to zacne natahovat a bude spat dele uvidis

pajuska12
15. únor 2018

Kazde miminko je jine...u nas prvni syn vstaval uz ve 3 mesicich max jednou za noc a druhy syn ma 8 mesicu a budi se kazde 2-3 hodiny. Kdyz rostou zoubky tak i kazdou hodinu...ale co..hlavne ze je zdravy 🙂