Krmení přes prst stříkačkou

lastovenka
3. čer 2019
Ahoj holky, chci se zeptat, jestli je tu někdo, kdo ani po měsíci krmení miminka přes prst a stříkačku to nevzdává a krmí tak dál.... Mám doma měsíční miminko a protože mám málo mléka, musím dokrmovat UM......... V porodnici a pediatrička mi doporučili krmit přes stříkačku aby malá sála i tak pořád z prsa. Já se snažím kojit jak to jde, ale jak mám svého mléka málo, tak musím prostě dokrmovat. Už to takhle dělám měsíc a pomalu se mi to chce vzdát. Je to děsně náročný! Ze začátku jsem kvuli tomu denně brečela, ted už ani nemám sílu, ale chci svýmu dítěti dopřát aspon to málo mléka co mi tělo produkuje......... Dneska mi doktorka znovu řekla, že jakmile dám miminku flašku (což by mi značně ulehčilo oproti ty stříkačce život) tak že malá už nebude chtít z prsu sát..... Takže s tou stříkačkou budu pokračovat, ale chce se mi z toho brečet. Kdo z vás to taky takhle dlouho vydržel? Jak dlouho takhle už krmíte? Potřebuju nějakou podporu protože to mám prostě chut už vzdát ale kvuli mimi a partnerovi to chci vydržet......... díky!
jeanne_g
3. čer 2019
@lastovenka Ahoj, my mame 3m a dokrmujeme cevkou po prsu. Uz jsem to taky chtela vzdát a přejít na láhev, ale maly ma kratky prirostly jazycek a neumi vubec vzit ten dudlik do pusy. Uplne te chapu, ale nesmutni, delame co můžeme...S kojenim neprestavej...
lastovenka
autor
3. čer 2019
@jeanne_g Já jsem si řikala, jestli taky nemám přes cévku, protože ze stříkačky to někdy teče tak rychle..... ale popravdě nevim, jak tu cévku pořádně vyčistit..... To vyvařujete nebo pokaždý použijete novou sterilovanou?
ah1234
3. čer 2019
Podla mna je to striekackou desne nedostojne, deti nie su vtacikovia. Ja som plakala ked som videla ako sa moj tou striekackou zadusa a dala som mu flasku po par dnoch. Ako viem, ze to bude proste asi necitlive, ale nechapem, jak sa na to svoje miminko mozes pozerat, ked ho krmis cez striekacku, ja som nonstop plakala. Dala som flasku, mlieko odsavala a maly bol spokojne mimi
alubif
3. čer 2019
Máš můj obdiv já to vydržela 14 dní, nechtěl z ní jíst, já na nervy , kojení taky místo aby se lepšilo šlo postupně do hsje, malý i tak postupně prsa odmítal, nakonec jsem dala láhev a všichni spokojeni.
jeanne_g
3. čer 2019
@lastovenka Vyvaret se nema, cistim tak, ze z ni nasaju horkou prevarenou vodu a menim co tyden, stoji par korun. Strikackou ho dokrmovali v porodnici a fakt to je dost rychle, no ale to pil 10-20 ml. Cevkou mam jistotu, ze opravdu musi sat. Pak jsou jeste spesl lahvicky tusim Medela pro kojene deti, ale zkusenost nemam. My uz asi definitivně zustanem na te cevce😅
hankaviki
3. čer 2019
Tou stříkačkou jsem to taky dělala, ale jen v porodnici, pak pár dní doma, a když to nešlo, dala jsem flašku. Je to fakt blbý s tou stříkačkou.
jipe
3. čer 2019
a zkoušíš prsa stimulovat odsávačkou mezi kojením? + tvorbu mléka podporovat, od čajů a bylinek, přes caro, po birell 🙂 U nás se to zlepšilo po 14 dnech, ale kojila jsem zas přes kloboučky ještě asi 2 měsíce. Zkusila bych tu Medelu Calmu flašku možná. A jsou děti, co zvládají kombinovat flašku i kojení v pohodě.
lastovenka
autor
3. čer 2019
@jipe Zkouším už měsíc skoro všechno........ jako postupně se to zlepšuje, ale neni to nic žhavýho.... 😞
lastovenka
autor
3. čer 2019
@ah1234 je to nedůstojné, ale prý tak mám jedinou šanci, abych malou ještě mohla kojit, protože jakmile prý jí dám flašku, tak už sát z prsou nebude vůbec..............
lastovenka
autor
3. čer 2019
@jeanne_g A tou cévkou se to dělá tedy protože mléko pomaleji teče? Já si jí asi koupím a zkusím to. Jinak ty k tomu i kojíš?
ah1234
3. čer 2019
@lastovenka mne tri LP povedali, ze aj striekackou je to nanic, ze je to jak flaska. Ze jedine cievkou. Neviem, mne samotnej to prislo ze cez tu striekacku ani nesal, som mu to liala priamo do krku.. ja byt tebou tak s tym fakt prestanem, chudak tvoje dieta.. napriklad moj brat bol kojeny do samoodstavu a flasku s cajom dostaval od narodenia. Je to individualne.. ale proste prestan prosim s tou striekackou, chudak tvoje miminko, dopraj mu teochu dostojnosti..
jeanne_g
3. čer 2019
@lastovenka Jj a dokrmuji primo na prsu, mam lahvičku s dirkou ve vicku, tou prosrcim cevku a kdyz je prisaty na prsu, zasunu cevku do pusy, saje z prsa i z lahvicky. Nejdriv teda necham sat prso, dokud mimi polyka, pak mu zasunu koutkem cevku. U nas je to s mlikem bida kvuli jazycku a ja mam slaby spousteci reflex, odsavackou odsaju malo, zkousela jsem vsechno, poradkyni, byliny, homeopatika. No ale rekla bych, ze ted po třetím měsíci mleka zacina pribyvat, jak maly lip saje.
lastovenka
autor
3. čer 2019
@ah1234 No já nevim, ale sama doktorka mi řikala, že je dobře že jí takhle dokrmuju. Ono tu stříkačku musí vysát, neteče jí tam ten obsah sám. Sice to pak teče rychle, ale podle mě jak jí dám tu flašku, tak ude konec s kojením a to fakt nechci.... 😞 Tak proto jí takhle dokrmuju....
lastovenka
autor
3. čer 2019
@jeanne_g Ty jo tak to nevim jestli bych dala... pokaždý s cévkou 😞 Jako je to mnohem lepší než stříkačkou, ale na to asi nemam sílu 😞
jipe
3. čer 2019
@lastovenka mrkni fakt na tu medelu, z té musí taky sát, neteče to samo. Cévka je samozřejmě nej i pro stimulaci prsou, protože dítě pořád saje, ale asi ne vždy je čas, síla, prostor,... se s tím mučit. Jinak klasické rady, žádný dudlík, kojit na požádání, hlavně v noci, klidně at si hodinu dudlá, kontakt kůže na kůži,... ale to vše asi znáš
xkc
3. čer 2019
Já jsem z porodnice taky odchazela s dokrmem ze stříkačky a měla podobné obavy jako ty. Chvíli jsem tak dokrmovala (pozor, miminko musí obsah vysát - určitě nepomáhat!), ale pak jsme stříkačku vyměnili za Avent Natural lahvičky. Tvar savičky má miminku připomínat prso a dávala jsem mu hodně dlouho savičku pro 0+ jen s jednou malou dírkou, aby se malý snažil. Je to o dost pohodlnější pro všechny než stříkačka a kojení nám to nezkazilo.
ah1234
3. čer 2019
@lastovenka mne to doktorka hovorila tiez.. ale ono to zalezi ma dietati, kazda LP ti povie, ze striekacka je zloo rovnake jak flaska. A akurat riesim so sesterkou ze ta uz 2 mesiace od narodenia maleho krmi aj flaskou aj z prsa a v pohode. Ako je to na tebe, ale mysli na to, ze je to dieta a nie zvieratko..
lastovenka
autor
3. čer 2019
@jipe To vše znám jen nechápu moc to kojit na požádání.....
jeanne_g
3. čer 2019
@lastovenka https://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/j... Tady je to popsany i s obrázky, laktacni pomucka. Muzes to treba zkusit a uvidite, no. Jako nerikam, ze je to buhvijak easy, xkrat jsem mela chut to hodit z okna, ale ted uz v tom mam fakt rutinu.Jinak ty prvni tydny jsou nejhorší, pak se zabehnete, usadi se to. Ja taky furt ze začátku bulela, ze nemam mliko. Ale prejit na lahvicku muze byt taky uleva a treba to pujde s kojenim spojit. Nas by ji uz asi taky mel, kdyby mu z ni slo pit. Muzes zkusit tu Medelu.
jipe
3. čer 2019
@lastovenka u prvorozeného jsem pořád čučela na hodiny a řešila, jak dlouho pije, kdy pil naposled, apod. , u druhorozené prostě když brečela nebo byla nespokojená, byla přebalená, nebylo jí zjevně horko, zima,..., tak jsem nabídla prso a nechala ji pít, jak dlouho chtěla, dělala si ze mě sice trohu i dudlík, ale co už,....střídala jsem teda u jednoho kojení vždy obě prsa, někdy chtěla, někdy ne. Někdy jsem kojila po 15min., někdy po 3 hodinách. V kombinaci s tím UM je to horší, to se asi hůř tráví. V noci jsem se naučila kojit vleže, usnuly jsme u toho kolikrát obě
maryoneta
3. čer 2019
Na jednu stranu tě obdivuji, že to zvládáš tak dlouho,ale nějak si to do budoucna neumím představit. Moje malá se narodila o měsíc dřív, kojila jsem a pak taky dokrmovala stříkačkou (Naučili mě to tak v porodnici), protože si malá nevysala dost mléka sama z prsu. UM ale odmítala, takže jsem hodinu kojila,půlhodinu odsavala a další hodinu se snažila to do ní dostat
Mezi tím převažovat, abych věděla kolik čeho vypila. Už nikdy více. Do smrti to bude moje noční můra. Čas na spánek byl asi 20minut, než jsem mohla začít na novo. Po 14dnech od narození jsem byla už úplně na dně a radila se s laktační. Vyhazela váhy, stříkačky,odsávačky a jen se tulila a kojila tělo na tělo a děj se vůle boží. Za dva dny jsem už jen kojila a malá raketově začala přibírat....Jsi si jistá, že je ta stříkačka nutná? Mě právě laktační taky říkala, že je jedno jestli stříkačka nebo flaška, prostě saje jinak než prso a je fuk jestli je to prst nebo dudel.
lastovenka
autor
3. čer 2019
@maryoneta No taky jsme měla doma laktační a ta mi řekla to samé, že krmení přes stříkačku je lepší než z láhve 😞 Taky jsem už uvažovala o tom všechny tyhle blbosti vyhodit a jen jí kojit, ale bojim se to udělat ted, když má stěží 3 kila........... Chci aby přibírala....
jeanne_g
3. čer 2019
@lastovenka Ja po navratu z porodnice taky zrusila dokrmy, jen kojila, nonstop dite na prsu, ale bohužel nepribral, taky byl drobek pod 3 kila. Po 10 dnech jsem znova zavadela dokrm. Ale treba kamoska se takhle rozkojila. U nas fakt prekazka spatne sani maleho kvuli jazyku, ktery nesel uvolnit podstrizenim. Jazycek vam kontrolovali? Nekdy to spravi podstrizeni uzdicky, ale u nas to neslo.
miba10
3. čer 2019
@lastovenka ty jo, jako bych četla o sobě. Přesně tohle jsem měla u dcery. Bylo to strašný. Já měla mlicka nejdřív prd, pak se to sice zvyšovalo, ale malá nemela sílu sat, protože byla malinká. V porodnici ji šoupli láhev a já to pak řešila doma s laktační a také jsem právě krmila stříkačkou s cevkou a odsáváním. Psychicky jsem byla na dně a bylo to opravdu vyčerpávající a náročné. Já to tehdy vzdala po 2 měsících. Prostě jsem si řekla dost. Já na nervy, malá taky. Nechala jsem malou na um, byla mnohem spokojenější, protože jsem ji pořád "nenutila" kojit, byla klidnější a krásně nabirala a dohnala váhu. Upřímně jsem sice toužila kojit, ale pak jsem si klepala na čelo, že jsem malou tak dlouho trápila.
jipe
3. čer 2019
@lastovenka tak to zkus vyhodit třeba na tři dny a uvidíš, jestli malá bude odmítat prso a brečet nebo ne, jestli bude mít dost počuraných plen, event. převážit pak... během pár dní se jí nic nestane a když bude nespokojená, tak samozřejmě dokrmíš. Ono čím bude větší, tím bude silnější a vytáhne si toho víc. Na 3t a 6t bývá růstový spurt, tak ted by byla možná vhodná doba to zkusit rozkojit
ahyt
3. čer 2019
Dcera takhle krmila vnucku od narozeni hodne dlouho minimalne 4 mesice pak se nastesti rozkojila a mala zacala pit pres kloboucky a tak pije dodnes 28 mes. a navic od 14 dnu zivota navic s ni cvicila 4 krat denne Vojtovku a cvici dodnes.Prezila to a my s ni ale opravdu byla pred zhroucenim.Drzim palce moc
xxx3d
3. čer 2019
Ahoj,
taky jsem malýho takhle krmila přes stříkačku, bylo to náročný, pro mě i psychicky, pak jsem to nechala, přešla jsem na medela odsávačku, spolu s tou jejich calma lahvičkou a v pohodě. Malej, já, prostě uff… stříkačku jsem mohla vyhodit.
maryoneta
4. čer 2019
@lastovenka chápu tě. Opravdu. My odcházeli z porodnice s 2,5kg a honili každý gram. Pro razantní ukončení všech dokrmkvacich "pomůcek" jsem se odhodlala, když měla asi 2700g. Dej na svůj pocit a pak tomu dát šanci aspoň na dva tři dny. Pak ji zvážit. A pokud nejde s váhou dolů, tak je to v pořádku.... ALe každopádně já nemám patent na kojení. To vůbec ne. Jen sdílím svou zkušenost. Mě naopak nikdy ani nenapadlo, že bych měla mléka málo, ani nevím jak bych to vlastně poznala. Moji malé se jen nechtělo prostě pít, byla líná a spava. A já se odhodlala k tomuto kroku, že jsem prostě byla už totálně vyčerpaná z tohoto druhu krmení
yenefer1
4. čer 2019
Já si hlavně myslím, že je blbost, že když dáš flašku, že už prso nebude chtít. Taky jsem dokrmovala přes stříkačku, ale to hlavně proto, že malá prso od narození nechtěla a já tak měla málo mlíka (nakonec stejně skončila na UM, ale to spíš proto, že jsem to nedávala psychicky). Když jsem krmila stříkačkou, tak malá prso nechtěla vůbec, když jsem pak dala flašku, tak na ní pochopila, jak sát a vzala si pak i prso.
A kamarádka měla podobný problém jako ty, malý byl po kojení hladový, tak dokrmovala UM a dávala mu ho normálně z flašky a nikdy neměli problém. Kojila takhle asi 4 měsíce a malému bylo jedno, jestli má flašku nebo prso 🙂
petulejan
4. čer 2019
a co skusit lahvičku,která nepustí nic,dokud mimi nesaje. Dělá ji značka Medela. Není nejlevnější,ale dost práce by ti usnadnila.

Sem začni psát odpověď...

Odešli