Má hlad co hodinu, přikrmují Sunarem. Zdá se mi to časté

bohmici
13. únor 2012

Ahojky maminy, mám třítýdenního chlapečka, kterého jsem po převozu domů z porodnice musela budit po3-4 hodinách na jídlo, ale poslední týden se mi budí po hodině a řve hlady, bohužel už nekojím, ale přikrmuji sunarem HA1, zdá se mi to být docela často, a vypije cca 80 ml ( za jeden příkrm),někdy jen 50ml. z toho mu musím po půl hodině přidat 40ml... jsem z toho trochu nesvá, jestli to dělám dobře, nebo ho mám nechat vybrečet????? 😢 🤐

ronyx
13. únor 2012

@bohmici Ahoj,já mám dvouměsíčního klučinu a taky je na umělé výživě od začátku,jelikož jsem neměla mlíčko.Sestry v porodce mě učily,že umělé mlíčko se tráví pomaleji než mateřina,takže se nemá krmit častěji než co 3 hodiny.V těch 3 týdnech jsem mu dávala co 3 hodinky 80ml.Já krmím Nutrilonem,ale určo máš na tom svém Sunaru někde tabulku s dávkováním,tak si to vypočti a krm podle toho.Pokud ti co 3 hodinky nevydrží,tak krm častěji,ale samozřejmě po menších dávkách,abys nepřekročila o moc tu doporučenou denní dávku.O trošku můžeš,já malému taky dávám trošku víc,než se píše.Každé dítě je hold jiné a jedno spapá víc a druhé míň.Ale zkus dodržet alespoň ty 3 hoďky.

beruska24.9.
13. únor 2012

@bohmici - min. 2,5h., lépe 3h. by měl vydržet. pokud má opravdu hlad, tak mu zkus udělat větší dávku o 1 odměrku (30ml vody). je možné, že pak bude mít rozestupy klidně i 4h. časem zjistíš, kolik um na dávku potřebuje.

blandik
13. únor 2012

@bohmici - ve třech týdnech, šesti týdnech, třech měsících a šesti měsících je tzv. růzstový spurt, děti cca po dobu týdne neskutečně navýší svůj příjem mlíčka, není se čeho bát a dát mu co potřebuje.

helulela
13. únor 2012

@bohmici intervaly mezi krmením by určitě měly být delší. Myslím, že důvod proč brečí, hlad nebude. Vybrečet ne, spíš se snaž přijít na to, co ho trápí a jak ho uklidnit.