Má Nutriton (zahušťovadlo do mléka) projímavé účinky?

edicen
11. bře 2013

Zdravím všechny maminky.Kluci (má dvojčata dvouměsíční) moc trpí na prdíky a kakají velmi málo.Občas mi ublinknuli a já jsem se rozhodla začít dávat nutriton do mléka.Zprvu jsem se bála že je to bude zatvrzovat ale opak je pravdou.Kakají po něm spíš až moc,po každém krmení stolice a někdy i mimo krmení.Konzistenčně je spíš řídší.Oba jsou najednou spokojeni,vysmáti a prokřičené dny a noci už téměř třetí den neznám.Jenže se ptám,jestli je to normální?Nemáte některá zkušenost s nutritonem že by po něm vaše mimča více kakala?Vše je podle mých představ konečně jen to časté kakání mě znervozňuje...Díky za vaše zkušenosti,případně rady

terka82
11. bře 2013

Také zahušťujeme, už přes půl roku, ale řídkou stolici malá nemá. Z počátku měla stolici tužší, ale časem se to stabilizovalo. Rozhodně ale nekakala s každým jídlem. Většinou tak 1-3x denně.

antarres
11. bře 2013

No, tak časté kakání v tak nízkém věku je dle mého normální....po Nutritonu to asi nebude, já jsem ho malé také dávala a spíš měla stolici tužší... Co na to říkala dětská lékařka?

kmotrice
11. bře 2013

taky bych řekla že je to normální, my taky kadili třeba 6x za den, hlavně že jsou kluci spokojení a mají nacpaná bíška, je dost možný že než jste začla zahuštovat tak jim jen čistý nutrilon nestačil a vše spotřebovali, proto nekakali tak často,

speedygon
12. bře 2013

My Nutriton dávali a kakání se nezměnilo....pokud malá neublinkává nějak často nebo moc, není nutné jej dávat...my měly reflux, tak nám to bylo doporučeno...časem jsme přešli na Bebu Dobrou noc, která je hustší, takže Nutriton nahradila...používali jsme ji dlouho a také přes den-je to i levnější, než ten Nutriton..