Málo přibírá na váze. Jak do dcerky dostat více UM?

nikipo321
16. kvě 2022

Ahoj maminky:/ dcera (5m) pribrala za mesic jen 200g :/
Papame um na jednu davku mi vypije max 120-140 vic do ni nedostanu :/
Porodni vaha byla 2990 zhubla mi na 2750 🙂
Uz nevim jak do ni dostat vic :/ nechce nechci ji nutit :/
Napisledy jsme byly u dr 19.4 a měla 6050g k dnesnimu dni má jen 6250 :/ bojim se :/

simcakoc
16. kvě 2022

A kolikrát denně papá? Já mám malou taky na UM. Je jí pul roku a většinou pije ze 120 ml vody, ale stále jsou chvíle kdy si vezme tak 80-100ml. Dr mi radila ať se spíš řídím tím kolik toho vypije za cely den, než na jednu dávku. A že na den by měla mít na 1kg váhy 150ml UM. Na těch 6 kg je to nějaký 900 ml na den a mě malá vypije tak 750-800ml. Malá mi taky blbě přibírá. Chvilku přibírá hodně málo a teď najednou během týdne váha poskocila o 300g, ale pokud se ti něco nezdá určitě to prober s dr.

nikipo321
autor
16. kvě 2022

@simcakoc k doktorce jdeme a uz ji to budu rikat podruhe ale stejne s tim nic nedela rika ze ma postavu krasnou :/ tak ja nevim krmim ji co tri hodiny jeden den mi vypije 900ml ale jindy treba jen 600-700 :/ ale prat se s ni nechci to bych ji to znechutíla ::

fouskovi
16. kvě 2022

@nikipo321 a co zkusit už příkrmy

lidija1234
16. kvě 2022

@nikipo321 ahoj hele malej měl porodní váhu 2649 pak taky něco zhubl což je normální a teď máme 7 měsíců a má 6200. Nevím jako jsme hubení ale doktorka říká že přibírá hezky takže neřeším a to mě malý vypije tak 90 ml ale přes den jsme už plne na prikrmech tak jsem zvědavá kolik bude mít teď.

simcakoc
16. kvě 2022

@nikipo321 tak jestli i dr řekla, že je to v pořádku tak bych to tak nehrotila. Oni ty deti můžou pribirat skokove. Můžeš třeba zkusit už i příkrmy. U nás třeba skoro každý odhaduje, že malé jsou maximálně tri měsíce. Je hodně drobounka. Mám i zkušenost že ji videla neurolozka a povídá mi, že se jí dcera nezdá, že je hodně malinká a pak když ji videla svlecenou tak hned otocila a povídá, že malá vypadá normálně (je samý faldik). Hlavní je, že ti mala přibírá a nespíš je jenom drobná.

simcakoc
16. kvě 2022

@nikipo321 rozhodně bych jí nenutila. A ještě mě tak napadá jak se malá chová? Protože jestli je klidná a vypadá spokojene tak jí to nejspíš stačí.

ferda90
16. kvě 2022

@nikipo321 Ahoj, my máme snad do teď problémy s váhou, Filípek má 15 měsíců. Porodní váhu měl 3830 g, přenášela jsem 11 dní. V 5 měsících nevím jakou měl váhu, ale v 6 měsících měl 6870 g. V roce měl 8320 g. Mezi 10 a 12 měsícem přibral 620 g. Dětská,, straší,, s tabulkami🙄 ale Filípek celkem rychle lezl po čtyřech(takže asi budou deti min přibirat když už jen neleží) , pak se začal stavět a v 10 měsících a dvou týdnech udělal první krůčky. Sotva ráno vstane, tak už chodí /běhá. Je veselý, vypadá dobře, tvářičky růžové, prostě Šťastné miminko, nic mu podle mě nechybí. Jen ta váha není podle tabulek. Jenže on bude asi po mě, mě je 32 let, měřím 167 cm a vážím 52 kg, jsem drobná. Jídlo byl ze začátku trochu boj, moc jist nechtěl, nesla jsem to celkem blbě, byla jsem na nervy, ale časem jsem si uvědomila, že nemá úplně cenu to řešit. Teď jí líp, pořád je kojený a pořád by nejraději byl u prsa a dětskou doktorku beru s rezervou. Kamarádka má syna, který měl v 10 měsících přes 10 kg a té zas řekla, že je tlustý a že by mu měla omezit jídlo, tak si vyber. Přijde mi, že buď je dítě hubené nebo tlusté... Málokdy je něco mezi.

baras12
17. kvě 2022

Ahoj. Myslím, že váhu má krásnou a pokud nemá vychrtlé bříško, neřešila bych. Moje malá PV 2840, zhubla na 2.500g. Nyní ji je 10.5 měsíce a má 6.700g. S vahou tak nějak bojujeme celou dobu, chvílemi měla bříško hodně propadlé (to jsem pak začínali s um), ale dle Dr (i mého instinktu) je vše v pořádku. Je hbitá a má se čile k světu. Také záleží jak jsou velcí rodiče. U nás nemá po kom být veliká, já jsem měla v roce taky 7kg.