Malý přestává pít umělé mléko, poraďte

andrea2210
23. kvě 2014

Ahoj holky, prosim o radu. Maly byl od narozeni na Bebe comfort. Prestaval pit tak jsme zkusili sunar complex. ( maly ma 9 tydnu), kdyz spi tak mi vypije 4x 130 ml a na noc 150ml. Posledni dobou moc nespi, prece jen neni tak male miminko, ale k veci. Prestava pit, sam se na mleko nehlasi, 3 den pije sotva po 80 ml. :( a u toho se i krouti, vzdycky mu nejak dotlacim aby vypil alespon 110ml. Kdyz dame po 3 hod. Aby mel davek 6 tak vypije jeste mene. Pri narozeni mel 3 580 ted vazi v 9 tydnech 5 300. Vubec nevim co dal. Nevim proc to odmita a je zvlastni ze ani hlad nema. Mam jeste 2 syny a ti zase jedli a jedli. Prosim poradte, dekuji

cacenka_d
23. kvě 2014

@andrea2210 a neni to ted z toho vedra? Dala bych vic cajiku at doplni tekutiny. Me prvni asi ve 4. mesicich totalne odmitala mela na doporuceni pediatra hollandii bilou jako nahradu, hledali jsme co ji bude chutnat a za 14 dni uz zase pila

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@cacenka_d on odmita i caj, mudr.rikala, ze caj u um nemusi, zkousim davat ale vupije tak 20 ml. Jinak dost i cuuura. Tak ja nevim proc ted odmita 😕

gwennie
23. kvě 2014

Já nevím, ale malá, když měla tak 2-3 měsíce, tak pila vždycky po 90ml, co 3 hodiny... Dyti ti za 2 mes pribral skoro 2kg. Co řešíš? Nějak brečí, nebo je nesvůj? Z čeho usuzuješ, že má hlad? Že mu něco chybí? Jako že na balení UM píšou, že má dítě vypít tolik a tolik, tím se vůbec neřiď, prosím tě... Malá má teď skoro rok, a pije 120ml mlíka 🙂

cacenka_d
23. kvě 2014

@andrea2210 Tak mu nechutna, zkuste jiny mliko treba. Ta davka mi neprijde mala, tim, ze mu davas pravidelne nema potrebu se hlasit 🙂 V lete bych davaa caj/vodu vsem v tehlech vedrech teda 🙂

cacenka_d
23. kvě 2014

@andrea2210 Jinak Kacce je 7 tydnu a pije 6x denne 90-120 ml

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@gwennie nene, jen mi vrtalo hlavou proc prestava pit a prestava se hlasit o jidlo. 90 po 3 hod.? A kolik mela davek? 6-7? Jinak je spokojeny. Nic mu nechybi, usmiva se 🙂

cacenka_d
23. kvě 2014

@andrea2210 Jinak kdyz si to spocitas tak je to 670 ml - to je tabulkova hodnota kterou ma ted vypit 🙂 Pokud neni nespokojeny vubec bych to neresila 🙂

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@cacenka_d nabizim cajik casto, i vodu, ale nejak to nepotrebuje. A zkusit jine mleko. No mel bebu, prestal pit, ted sunar ten pil prvni 2 dny a hodne, ted zase prestava. Nevim jestli muzu jm takhle zkouset po sobe. Pry to neni dobre

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@cacenka_d on mi treba dnes vypije jen tech 610 :/ coz je malo. Tak uvazuju jestli mu nedat 6 davek ale to mi asi vypije jeste min.

cacenka_d
23. kvě 2014

@andrea2210 Tyden by mel byt rozestup pokud si dobre pamatuju, ale tak pokud to odmita uplne a nepije jina varianta neni 🙂 Kacka mela treba ted 1 davku Hippu a dost sla na Nutrilon, po Hippu silene zvraci.
A 610 ml neni malo, uplne v klidu ne kazdej musi jist podle tabulek, Luc v tomhle veku pila 70 ml 8x denne pokud si dobre vybavuju 🙂 Taky kazdej den nemas chut jist kor v tomhle pocasi, zadny stres 😀

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@cacenka_d dekuju, jsem klidnejsi 🙂 on mi po 6 davkach vypije jeste min, tak uvazuju nechat 5? Jinak ne to on ten sunar pije ale dela u toho strasne blbosti. Ani u beby ani u sunaru nezvraci. Rano vstava kolem 6.00 a jist teda nechce vubec ani neplace tak asi nema jen hlad. Vzbudi se a zacne vykladat a je spokojeny 🙂

cacenka_d
23. kvě 2014

@andrea2210 Mala pije kdyz vstane cca ta 8 hodina, pak pravidelne po 3 hodinach zhruba do tech 8 zase cca to vychazi tech 5-6 davek a pak spi celou noc max jednou se vzbudi na jidlo 🙂
Kdyz to pije tak at to pije 🙂 A jestli mas strach, ze ma malo protoze vypije malo, tak co zkusit nejaky hami extra nebo ty nocni mlika je to hutnejsi 🙂

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@cacenka_d a po tom by mel i vic pribrat? On mi vstava kolem 6 no a kdybych davala po 3 hod.tak mi vypije mene nez po 4 hod. A celkove by mel i mene . Pres noc spi krasne a na jidlo se nebudi,posledni davku mleka ma kolem 21.00 a to je ta pata no.

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@cacenka_d ja nevim no, asi mu to staci? Na jeho vahu by mel mit tech 620 -780 ml, no dnes da asi jen 610-620, a to jsem mu parkrat 30 dala i kdyz moc nechtel a odmital, jinak buh vi kolik by vypil ale nejspis o dost mene 😔

cacenka_d
23. kvě 2014

@andrea2210 Lucka mela nutrilon extra a neprslo mi ze by pak nejak zavratne pribrala nekdy 🙂 fakt bych to neresila ted ono je fakt hnusny vedro me deti taky nejedi a lepsi pit malo nez to z toho horka vyblinkat 🙂

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@cacenka_d vypil mi po 4,5 hod.jen 70 :( uz na zacatku mlel hlavickou a asi nechtel, pritom mu kruci v brisku. Nevim,..mam se vratit zpet k bebe comfort? Pripada mi ze po tom sunaru i casto grka :/ sunar pije 3 den 🙄

katawo
23. kvě 2014

Heleď se, on může být jako zasycený, bude to pár dní trvat a pak se zase rozpije. Hlavně ho nenuť ať mu to neznechutíš a rozhodně se neřiď tabulkami. Zkus nabízet čaj ne bo vodu po lžičkách. Pokud ti neubývá na váze nebo má velmi malé přírůstky váhy, tak je to k řešení, ale tohle je myslím OK. A navíc my dospělý v tomhle vedru taky nic moc nesníme🙂

andrea2210
autor
23. kvě 2014

@katawo ja nevim ale podle me je z toho sunaru zavzdusneny..hrozne grka i po 50 ml.. v brisku mu strasne kruci a nahlas, tak myslim ze ma hlad, tak nevim jestli se nevratit zpatky k te bebe, po ni i kakal kazdy den 😕

andrea2210
autor
24. kvě 2014

Holky, jeste prosim o radu. Rano mi po 7 hod.spanku vypil jen 40 a pri grknuti mi vyblinkal.. mliko jakoby s pruhlednymi hleny :/ tak nevim jestli neni zahleneny.. rymu ale nema a vypada spokojene. Nikdy mi teda neublinknul, na sunaru jsme 3 den, chtela jsem se vratit k bebe comfort, noi ale jak rikam vypil 40 a ublinknul. Tak ja nevim :/

lenus202
25. kvě 2014

@andrea2210 Možná to bude těma vedrama nebo má zrovna "dietní" období, náš malej z ničeho nic tak 3 dny skoro nejdel, ale pak se ase vrátil k normálu...důležitý je, jestli čůrá a jak přibírá? Podle toho se zjišťuje jak mimčo prospívá...
S mlíkem jsme měli taky problémy, po Sunaru a Nutrilonu zácpa, po Beba comfort mi hooodně zvracel, nakonec máme Bio Babylove z DMka, je super, hodně mých známých je s ním spokojeno a já na ně nedám dopustit, stolice se malýmu krásně upravila a neblinká.
Pokud blinká hleny, může mu to sedět na průduškách...u toho rýma být nemusí, zajdi s ním k doktorovi, aby vyšetřil CRP, jestli nemá v těle zánět a zkus mu dávat vlažnej heřmánkovej čaj, ten je čistící a taky protizánětlivej, nic s nim nezkazíš, naopak, třeba se mu hleny uvolní a bude je vykašlávat.
Přejeme ať se vše brzo v pořádku... 🙂

andrea2210
autor
25. kvě 2014

@lenus202 dekuji 🙂 jsme zpatky na bebe comfort, po ni mi krasne prdi, prestaval ji pit tak jsme zkusili sunar a hruza, jestli pribira nevim, v utery budeme mit vahu, rano uz vypil 100 ml a nastesti neblinkal a vcera vecer vypil 150, rano moc jist nikdy nechce, tak chvilicku pockame. Jestli prestane pit tak budeme muset k dr. Doufam, ze nas to prejde, pockame do toho utery, maly fakt vypada spokojene, i kdyz pil vcera tak malo. Malicko ma rymu ale teplotku zvysenou nemame. On od narozeni neni takovy jedlik, nikdy nespapal tolik co by mel vypit na jeho vahu v ml za tech 24 hodin 😖

andrea2210
autor
25. kvě 2014

@lenus202 jinak cura dost, ale vodu ani caj moc nechce, za den vody nebo caje vypil tak 20-30ml vic do nej nedostanu, zacne to plivat, mame hermankovy i fenyklovy 😕

lenus202
25. kvě 2014

@andrea2210 tak mu dej čas, pokud nebrečí, nech ho až si o mlíko řekne sám...třeba se potřebuje srovnat 😉 kdyby mu něco opravdu bylo, tak by to dal vědět...a čajíček nabízej, uvidíš, třeba mu zachtuná 🙂

andrea2210
autor
25. kvě 2014

@lenus202 on prave neplace vubec a je spokojeny, jinak o jidlo si sam nerekne, kdybych mu nedala tak buh vi po kolika hodinach by si rekl 😔

lenus202
25. kvě 2014

@andrea2210 ty tabulky kolik má mimčo vypít, to je jen orientačně, náš malej jednou dá celej den jen 80-90 a druhej den pije třeba 130 a jednou za den i třeba 200, prostě když má hlad, tak žere a když ne, tak ne...nechávám ho ,aby si řekl sám, režim v jídle nemáme, nemá cenu je nutit pít, když zrovna nechtěj...a do toho úterý to fakt vydrž, ono se to zlepší nebo se to bude řešit...nosánek mu zkus vytírat třeba vincentkou nebo nějakýma kapkama do nosu pro mimča, nám to poradila doktorka, malej má taky rýmu a odsáváme i tou odsavačkou na vysavač a pohoda!!!

lenus202
25. kvě 2014

@andrea2210 ale tak to jednou zkus, nech ho třeba 5-7 hodin bez jídla, ono mu vytráví a třeba se sám ozve, hlady za těch pár hodin opravud neumře 😉 a když si neřekne, tak mu pak dej...😉

andrea2210
autor
25. kvě 2014

@lenus202 jinak my papame 5 krat denne kdyz jime 6x tak spapa jeste min ..

lenus202
25. kvě 2014

@andrea2210 tak asi tolik nepotřebuje, třeba mu to stačí, jak říkám hlavně, aby čůral a přibíral 😉 uvidíš kolik bude vážit v to úerý ;.) nezoufej, bude to dobrý...

andrea2210
autor
25. kvě 2014

@lenus202 a kolik ml za den tak spapate vy?🙂

cacenka_d
25. kvě 2014

@andrea2210 pokud mu ta beba vyhovovala nech mu tu a to rani po bebe muze mit i smichanim sunaru a beby to se srovna