Mám nutit malému mlíko?

janaz22
17. pro 2014
Zdravím mamči, málemu je 7 měsíců... Nikdy nebyl žádný problém s mlíkem.. od narození jsme na UM, pijeme Sunar.. Vždy baštil dobře i až moc bych řekla.. Ale teď v posledních dnech mi mléko odmítá... Myslela jsem, že je to tím, že máme ještě 1 ( nakoupily jsme do zásoby, a neodhadly množství), tak jsem koupila 2 i ochucené a není to nijak lepší.. Dále jsem vyzkoušela všechny flaštičky co mám i jsem mu koupila flaštičku na naučení na hrneček a také nic... Poraďte prosím, jestli dál zkoušet mléko a nebo přejít na jogurty,sýry,tvarohy... děkuji...
petule12
17. pro 2014
druhá dcerka začala trochu pít mléko až teď v 19 měsících. Jinak do té doby ani ťuk a mohla jsem se stavět na hlavu, měnit druhy a lahvičky. Pokud ti bude baštit jogurt (na tvaroh pozor tam je nějak hodně bílkoviny či co a teď nevím přesně, ale spíš až v roce dávat) a sýry, tak myslím v pohodě.
ale třeba je to jenom přechodné a zase začne, občas to zkus a uvidíš 😉
janapavlik
17. pro 2014
Ahoj, taky jsem to tak měla, naše malá asi od 9. měsíce začala úplně bojkotovat flašku. Začala jsem dávat bílý jogurt, ale nechtěla jsem, aby přestala pít úplně mléko, tak jí ho doteď míchám do ovoce aspoň po troškách (nejraději má banánový koktejl - 1 banán + cca 70 ml Sunaru). Ze lžičky nemá problém, jen flašku nechtěla. Jinak s pitím jako takovým nemá problém, pije čaj nebo vodu z hrníčku s brčkem. Večer má ještě 200 ml ovesné kaše. Ale váš malý je menší, nevím, jak papá ze lžičky, pokud nemá problém se lžičkou, tak bych mu to mléko aspoň dávala přimíchané třeba do toho ovoce a dávala kaši. Ještě mě napadlo, když malé rostly zoubky, tak mi taky odmítala flašku a po pár dnech se zase k ní vrátila.
happylenulka
17. pro 2014
a co zkusit obilné mléko? 1/3 hrnku bílé rýže, 1/3 hrnku sladké rýže (je to druh rýže, nikoli slazená rýže), 1/3 hrnku natural rýže, kousek řasy kombu, 1 lžička sezamového oleje, 7 hrnků vody, špetka soli. Vařit v tlakovém hrnci asi 75 min. Pak si vždy odebrat na jedno jídlo, přepasírovat a ohřát.... Zbytek dát do ledničky a přihřívat podle potřeby...
lenkavd
17. pro 2014
V 7 měsících je na to, aby byl bez mléka, malý.... V 7m by mělo být mléko stále dominantní, zbytek jenom na zpestření. Kdyby mu byl rok, tak je to něco jiného, tam už je mléko jako doplněk a dítě bez něj může bez problémů existovat.
Určitě bych mléko zkoušela, třeba i jinou značku a tak. A jak tu psal někdo výše, může to být jenom období...
sdpetra
17. pro 2014
Mně malý přestal pít UM v 6 měsících a od té doby ho nedal do pusy (je mu 19 měsíců a od porodnice byl z větší části na UM). Mám ještě trochu svého mléka , tak si sem tam cucne, ale jinak dávám jogurty, kaše apod.
giovanna2012
28. pro 2014
Pokud odmítá mléko v jakékoli formě, tak s tím nenaděláš nic. Moje holka ho přestala pít taky. Ztěžka do ní dostanu pár loků. Nabídnout později. To je to samý, jako že já ted řeším, že malá vůbec nejí a nedonutím jí. Naopak. Bude se jí to ještě více příčit. A jestli máš strach, že mu bude něco chybět, tak bud v klidu. Nebude. Zkus se poradit i s doktorkou.
mecoun
29. pro 2014
Ahoj, urcite bych zkusila stravu obohatit.. treba o kasicky-muzes je delat ridsi a treba se po case k mlicku zas vrati, u nas to tak alespon bylo...strasne se to strida, jednou nevypila skoro nic a ted je zase obdobi kdy si da celou 250ml flasticku najednou a nekdy mam pocit ze je ji to malo. A to pritom znacku nemenim a porad jsme na Sunaru. Nevzdavej to 🙂
drosea
5. led 2015
Zdravím a připojuji se, syn 7,5 měsíce od narození na UM a už mi ji moc nechce pít, má jí 2x v noci 180ml, večer ze 120ml dělám kaši a to je tak všechno, přes den si vždy jen tak cucne, jednu lahvičku to taky dá. Tak mu dávám ke svačině jogurt s ovocem. Jinak mi ale taky přes den nechce pít, jen oběd a kaši zapije pár loky vody, nechce ani čaj ani ovocnou šťávu a to mě asi štve víc jak to mlíko. Zkoušela jsem lahvičku i různá pítka. Jak ho naučit pít?
pavlusa01
6. led 2015
Já dávám také sunar a malá ho baští moc dobře,myslím si,že sunar by měl ještě dostávat,ale nedávala bych ho z donucení ..Já bych mu ho nějaký čas nedávala a pak bych to zkusila znova. Jsou kašičky sunarky,jsou nemléčné a mléčné,co mu dát tu nemléčnou a rozdělat jí s tím sunarem,ale nedávat do lahvičky at papá lžičkou.Třeba to by mu chutnalo a za pár dní zkusit znova UM.Já malé ze sunaru vařila i pudink.....🙂 a také jí šmakoval...

Sem začni psát odpověď...

Odešli