Mám si držet laktaci nebo začít s umělým mlíčkem?

misulena
16. říj 2011

Ahoj maminky. Potřebovala bych radu ohledně kojení. Kojím dceru skoro 10 měsíců,teď už ráno a večer,ale poslední 2 týdny,mi připadá že má málo,prsa se mi už tak nenalívají a po kojení nemůže usnout a pláče,někdy ji dokrmím UM,mám v tom pokračovat?nebo si nějak zvýšit laktaci,nebo pomalu přejít už jen na UM?Když ji třeba večer po kojení dám ještě trochu UM do postýlky,tak mi u toho hned usne,bez flašky nějakou dobu řve 😒 není to špatný návyk uspávat dítě flaškou?Díky za odpovědi

kfitecko23
16. říj 2011

Mám skoro stejně starého chlapečka, kojím už jen nad ránem a na noc dávám UM. Moje známá je dětská dr. a říká že dítěti po 9.měsíci už UM nic nedává. Myslím si to taky. Když malého ráno nakojím vydrží dvě hodinu, když mu dám večer UM vydrží skoro celou noc! Děti mají větší pohyb, potřebujou vydatnější stravu než když jen leží. Teď už pomalu to kojení omezuji.Do vánoc bych chtěla přestat uplně. S tím usínávím s flaškou si myslím že to není nic hrozného. Filip jednu dobu taky s ní usínal, teď ho zas musím uspávat držením za ruku. Ty děti potřebujou cítit pocit bezpečí. Bylo by sice fajn kdyby usnul sám, ale myslím že na to příjde ještě čas! Rozhodně lepší než ho nosit na rukách nebo skákat s ním na balónu nebo jiné věci, které musí maminky dělat aby děti usnuly.

dana3262
16. říj 2011

Me se stalo to same, ale az po 1.roce. Kdybych nebyla tehotna a nebylo mi zle a nezacla jsem hodne hubnout, tak bych se snazila laktaci podporit. Tedy snazila jsem se 3mesice i tak. Tzn.casto prikladat, ale uz kolem toho roka jsem maleho musela 'nutit', aby se prisal. Jestli to mala nejak nevyzaduje a vecer chce UM, tak je to fakt jen na tobe, jak se ti chce, prece jen ten tesny kontakt urcite k necemu je i kdyz MM diteti uz 'nic' nedava, s cimz nesouhlasim.

brisalek
16. říj 2011

Moc ten dotaz nechau. Kdyby bylo dceri 1,2...4 mesice. Ale 9? Myslim, ze je prirozene, ze prestanete kojit. Nedavno jsme cetla hezky clanek o kojnych, kde se pise, ze kojeni v roce, dvou...je neco jako hricka prirody a vyjimka, proto byly kojne tak vazene. Dite uz v tomhle veku kojit nepotrebuje a pokud ti UM neodmita a mas nejaky zpusob jak hezky usne🙂.

kamusek
17. říj 2011

Malá má taky 9. měsíců a už moje mléko skoro vůbec nechce....Sem tam ještě někdy v noci, když se vzbudí a něco ji trápí a neumí usnout, tak si trochu dá a tím se uklidní. Ale jinak už přes den vůbec nechce...Takže už pomalu, ale jistě s kojením přestáváme. Myslím si taky, že už to nepotřebuje. UM pije hezky - přikrmovala jsem mu ji už od 3. měsíce. Taky někdy usínala s flaškou, ale přestala to dělat. A myslím, že můžete být ráda, že hezky usne. Co by některé maminky za to dali 😀

katchi
17. říj 2011

Ja osobne kojim dle potreby pres den nebo vecer, ale pred spanim a na jedno kojeni v noci davam UM. Malej krasne spi a vyhovuje nam to. Tze byt Tebou tak laktaci nepodporuju a dam UM.

ladybugie
17. říj 2011

10 měsíců kojení je paráda. Já kojila plně 5 a půl měsíce a musela jsem přestat ze zdravotních důvodů. Být tebou, už bych to nelámala přes koleno. Mrně ví, co je pro ně nejlepší. Pokud si říká i o UM, tak už MM skutečně nestačí. Já měla tohle období týden. Kojení a dojetí se UM, postupně si toho UM brala víc a víc a v půli roce jsme byli na UM úplně. A nelituju. V 10m bych to už neřešila. Pokud máte v jídle zastoupen dostatek mléčných produktů, tak se nemáte čeho bát 🙂