Mám začať s príkrmami? Aké máte skúsenosti so Sunarom?

matilko
13. čer 2009

Ahojte maminky, prosím vás, píšte skúsenosti s týmito výrobkami.
Momentálne dávam Karolínke MM v kombinácii so Sunar Baby, ale za týždeň bude mať 4 mesiace a mali by sme prejsť na Sunar Plus. Ešte uvažujem, či by nebolo dobré prejsť na Sunar Baby Premium, ktorý je až do 6. mesiaca.
Tiež ma zaujíma, či mám začať s príkrmami, napadlo ma začať dávať nemliečnu ryžovú kašu na noc, aby mi dlhšie spinkala, pretože sa budí zhruba po 5 hodinách. Sú príkrmy nutné? Zvlášť, keď dávam ešte aj trošku MM (asi 2dávky za deň).
Ďakujem za rady...

veronikac139
15. čer 2009

Ahoj, aj nasej malej Sunar zhorsoval reflux. A po 4 mesiaci sme presli na 4.Sunar po ktorom este pri kakani strasne plakala. Tak som ho hned zrusila... snad este mimco nebude plakat pri vyprazdnovani a co potom ked pojde na nocnik aby malo este nejaku traumu. BRRR

shaula
15. čer 2009

Megi, nikde není řečeno, že bude po kaši líp spinkat. Jak potvrzují zkušenosti zde diskutujících maminek, tak jsou to spíš výjimky, většina žádnou změnu nezaznamenala.
A co když by dcera tvé kamarádky na tom byla ještě hůř, kdyby předčasně začala s příkrmy? Podle mě je zbytečné to riskovat. Ano, nic se stát nemusí, ale MŮŽE, tak proč to zbytečně zkoušet...

megi93
15. čer 2009

Ved ja nehovorím, že po kaši bude určite spať 12 hodín, ale za pokus to stojí. Za to nič nedá, keď to vyskúša. Ak to nezaberie, tak ok, môže sa vrátiť k mlieku na večer. Ja len hovorím, že u nás to zabralo a malá je v pohode, prespí 11,5 hodiny a budí sa iba raz aby sa napila čaju alebo vody. Takže je to ovela lepšie ako ked sa má budiť 3x v noci a nevyspať sa. Ani dieťa ani matka.
A neviem ako by to bolo s dcerou mojej kamošky, ale dnes si vyčíta, že nebola normálnejšia, že bez toho mohla malá byť, lebo ked už bola väčšia, tak jednoducho nebola na tieto potraviny zvyknutá a organizmus v strese skratoval. Pretože jednoducho vyše roka jedla malá len mlieko podotýkam umelé, možno ku koncu trocha kaše občas. Ale žiadna zelenina ani ovocia, až neskôr postupne začala pridávať a bolo zle...organizmus nemal vybudované protilátky. Ale je to individuálne. Možno by na tom bola horšie a možno lepšie...

shaula
15. čer 2009

No tak to taky není dobře, když přes rok byla jen na mlíku... Pak to opravdu mohlo dopadnout, jak říkáš. Někdo sice kojí až do roka, ale podle mě ani to už nepokryje všechny potřeby organismu, pokud se týká minerálů apod. A UM už vůbec ne☹
Na druhou stranu předčasné zavádění příkrmů může způsobit totéž - nepřipravený nezralý organizmus si s nimi neporadí. Prostě nejlepší je zlatá střední cesta, podle mého názoru je to 6 měsíců, ať je dítě na UM nebo MM.

misicka85
11. srp 2009

Tak s kaší my jsme max.spokojení, hlavně mléčné rýžové jsou dobré,chutnají i mě takže klíďo dojídám 😀 S takovou budu jak buřt za chvilku 😝

Příkrmy Sunárek jsem dneska zkusila poprvé,chuťově super, ale jak jsem si přečetla složení tak mě trošku zarazilo že do nich dávají pro mimča od 6.-měsíců bílý pepř, cibuli,... Ale malá to zblajzla ani nemukla 🙂

Sunar nedávám, zatím jsme stále na MM. Vlastně bych ani nevěděla jaký bych jí měa dát kdyby to bylo akutně třeba 😕

kinsen
11. srp 2009

Já dávám sunar, sunarku i sunárek a jsem sním maximálně spokojena. Do pěti měsíců jsem plně kojila, ale pak už měl málo a sunar mi přišel jak kvalitou tak cenou asi nejlepší a malému chutná. Používám Sunar premium obsahuje probiotika. 🙂

wsmoulinkaa
13. srp 2009

ahoj...tady někdo řeší že se mu budí dítě po 3h a jsou mu 3-4měsíce??? takže děvčata mě se první dcerka budila do 2let po 2-3h to byl teprve fičák a taky jsem to přežila, ale bylo děsný!! druhá dcerka už spinká tak 5-6h tak jsem zato opravdu ráda.

nebojte, věčně se budit nebudou..... 😉

mikulka
13. srp 2009

Holky, a kaše sunarka, rýžová, je dobrá?

atrami
13. srp 2009

mikulka,
nám chutí ryžová sunarka, zarábam ju do materského mlieka.

mami.sk
13. srp 2009

dcerka ja na MM takze Sunar nepoznam 😉

no Sunarek - ovocny prikrm je vynikajuci, zo vsetkych prikrmov na trhu malej najviac / aj mne 😀 / chuti a ma perfektne zlozenie, ziadny cukor 😉 so zeleninovym prikrmom nemame skusenosti, ma radsej varenu zeleninku 😉

a najradsej ma dcerka aj nemliecne kase Sunarky / zarabam jej ich do MM/ - kedze su take strasne sladke tak som malej zacala miesat s Alnaturou 4- zrnou a je to perfektne, zdrave a nie az take sladke 😉

shaula
13. srp 2009

Sunarky mi připadají jako jedny z nejlepších kaší, a sladké mi nepřipadají vůbec... 😕 Ale já kupuju mléčné.

kinsen
13. srp 2009

Jj sunarky mňam mňam i mě jedou my kupujeme rýžovou s banány a je vynikající. 🙂
Akorát teď jsem koupila ten banánový sunar a malý mi po něm blinkal, tak se vrátím k tomu bez příchuti 😒

misicka85
13. srp 2009

Taky kupuju mléčné Sunarky a jsou super! A hlavně ty rýžové!!! Mňam mňam 😀 Sladké mi taky moc nepřipadají,třeba od Hami se mi zdají sladší,ale taky jsou dobré 😉

kinsen
13. srp 2009

Zkoušela jsem i kaši od Hippu, ale to se nedalo jíst i Dominiček to plival 😝

mami.sk
13. srp 2009

my mame nemliecnu Sunarku s ovocim , ta je ovela sladsia ako ryzova 😉
mne to miesanie s Alnaturou poradila susedka lebo aj jej sa to zdalo pre maleho straaasne sladke 😉

atrami
13. srp 2009

Tú ovocnú máme aj my. Tiež zarábam do MM, ale sunarka má úzky sortiment, ale malému chutia veľmi.

martinano
13. srp 2009

u nas frci tato firma maly zboznuje, po nutrilone mal hrozne problemy, tak sme skusili dodnes sme na sunare, sunarkach a aj caj no jednoducho vsetko a sme spokojni 😵

poleva
13. zář 2011

hľadám mamičku ktorej bábätko pije sunar

lucmart
13. zář 2011

@poleva dcera pije sunar. Má roka a měsíc, vyzkoušela jsem snad všechny mléka, do toho jsem i kojila. Nikdy ale s žádným mlékem neměla problém, můžu koupit cokoli, takže se řídím cenou - co je zrovna v akci. Chceš se na něco zeptat?