Máte zkušenosti s mlékem babylove z DM?

fish
14. lis 2008

Maminky,chtěla jsem se zeptat,jestli máte některá zkušenosti s tímto mlíčkem pro děti?Popřípadě ,jestli jste někde nečetly nějaký odborný názor nebo rozbor na mlíko nebo o mlíku.Některé věci nemusí být nekvalitní jen proto,že jsou levné.Ale ppřece jen,mlíko je pro miminka nejdůležitější strava,tak by mne docela zajímalo,jaké babylove vlastně je.Díky za názory vlastní i někde čtené nebo vyslechnuté.😉 😉

kristi
14. lis 2008

mala ho pisla cca od 4 mesicu, naprosto v pohode, zadny problemy jsme nikdy nemely

fish
autor
14. lis 2008

kristi,díky,aspoň jeden názor. 😉 Taky jsem ho koupila "na zkoušku",ale pořád mám takový divný pocit,jestli malé nedávám něco "špatného".proto se ptám.Bude jí už sedm měsíců,jí už příkrmy,ale stejně to mlíčko je základ.

alishia
14. lis 2008

fish: tak presne to sem ted resila ja. akora mi presli z nutrilonu na hipp (kvuli probiotikum). ja mela furt zafixovano, ze ten nutrilon asi nejlepsi bude, ale rikala sem si ze kdyz uz neni uplne malinkej, tak zkusime jine mleko. a sme vic v pohode nez predtim. Ja uz bych k nutrilonu nesla, malej po nem hrozne prdel. Babylove sme nezkouseli, takze nemuzem poradit. Zkus se zeptat doktorky co si o tom mysli. nebo zkus to co sem delala ja, sem porovnavala krabici nutrilonu z krabici hami a hipp, a zjistila sem ze to je uplne stejny.

kristi
14. lis 2008

musi to byt stejny, akorat nekde se proste plati znacka + naky mineraly treba navic atd. Babbylove je testovany mliko, jinak by ho vyrabet nemohli.

alishia
14. lis 2008

si taky myslim, ze by se to nemohlo prodavat. Ja myslim, ze zalezi na miminku jak se s tim vyrovna, a pokud mu nevadi zadna slozka v mlicku, tak je to to prave. Nam treba Beba vubec nevyhovovala a ani ten nutrilon nebyl nejlepsi.

karlicka111
14. lis 2008

Já kojím, ale tohle mléko kupuju na přípravu nemléčné kaše a zatím bez problému 🙂 Malému chutná (kaše dělám bez příchutě, takže tam ta chuť mléka docela vyniká).

kopcik
14. lis 2008

tohle mléko mi hodně doporučovala moje mudr. ale nikdy jsme nevyzkoušeli.

to.manka
15. lis 2008

Já jsem začala tohle mlíčko dávat ve 3,5 měsících. Od narození jsme dávali Nutrilon, po něm měla hrozný koliky.Pak jsme přešli na Bebu,ta byla lepší,ale bříško nás trápilo při jídle. Babylove z DM nám vyhovaval nejdřív srovnatelně s Bebou,pak se to nějak samo trochu zlepšilo,tak už jsme u Babylove zůstali. Navíc malé moc chutná 🙂.Jediné mínus je, že se hůř rozmíchává,ale jde to.
Ale stejně si připadám tak trochu jako "krkavčí" matka, i když jsem na to mlíčko slyšela chválu. A když jsme v poradně, a doktor se mě ptá,jestli dávám pořád Bebu, tak mu samozřejmě odpovím,že jo 😒 . Co reklama dokáže udělat s psychikou..............

andy80
15. lis 2008

to.manka: já jsem byla donucená to mléko Babylove koupit taky. Dávám malé Hipp2, ale u nás ve městě se po něm slehla zem, nikde ho nemají a všude mi říkají, že není ani ve skladech (asi se bude zdražovat nebo něco, tak dočasně není) a prodavačka v DM mi doporučila Babylove, že je to složením dost podobné a že to vyrábí v Rakousku ta samá firma co Hipp, tak jsem ho koupila, protože nenechám malou trpět hlady. A zatím ťuk, ťuk snáší. Ale ráda bych se vrátila k Hippu jen co bude. Jinak v poradně tvrdím, že jsme na Nutrilonu. Ten jsem dávala jen Nutrilon Extra1, malé obyč. mléko nestačilo, tak jsem dávala Extra, pak jsme přešli na Nutrilon2 a po zjištění, že Hami2 je stejné jako Nutrilon2 jsme přešli na Hami, ale po měsíci mi ho malá začala zvrace, tak jsem koupila Hipp protože je probiotické a to neblinkala. No a teď ho nikde nemají. Zatím dám ten Babylove a zkusím se po Hipp2 podívat i na netu a někde ho objednat.

kopcik
15. lis 2008

andy: taky nikde nemůžu sehnat hipp. jsme sice pořád na hipp1, ale včera jsem ho byla koupit, měli posledních 5 krabic, ale dvojky a trojky neměly vůbec.... divné.

kopcik
15. lis 2008

jo a když jdu k mudr. tak se pokaždé ptá, co malému dávám, když jsem jednou dávala sunar, to mě malém ukamenovala, že do 4 měsíce určitě nedávat a když teď hipp, tak se taky netváří nijak spokojeně. hlavně, že doporučovala to babylove.... asi jim dělá raklamu zadara 😒

fish
autor
15. lis 2008

Holky,děkuji za vaše názory,takže asi bude to babylove dobré ,když ho doporučuje i dr..Já jsem taky dávala Hami, i Hami extra,ale po pravdě,říkala jsem si,že ho vyzkouším,kvůli ceně.Mám skoro sedmiměsíční holčičku a ta už má tu spotřebu mléka docela velkou a rozdíl v ceně je dost velký.A 7tis. mateřské zase docela málo.Tak jsem si říkala,že to vyzkouším,ale přesně jak píše to.manka-krkavčí matka- cítím pořád takový pocit jako že malé nedávám to nejlepší,co bych mohla.Tak mne napadlo se zeptat tady na MK.
Mne se taky dr. vždycky v poradně ptá ,jestli dávám malé pořád Nutrilon a taky odpovídám,že jasně. 😝
to.manka,mně se nezdá,že by se špatně to mlíko rozmíchávalo,příjde mi to úplně stejné jako ostatní mlíka,akorát se mi zdá tak divně husté,jakoby v tom byl škrob nebo co.Možná právě proto mi to mlíko přišlo takové divné,říkala jsem si,kdo ví,co do toho dávají,aby to bylo levné a děti to zasytilo. 😒

fish
autor
15. lis 2008

kopčik.taky mne napadlo,že ta moje dr. mi zase tolik nutí ten Nutroš,že z propagace mají určitě nějaké prašulky,minule jsem od ní dostala i nějaké vzorky zdarma.

alishia
15. lis 2008

ja myslim ze v jinych zemich se tolik ty mlicka neresi, tady u nas je to prehnane, protoze na tom chce kazdy co nejvic vytriskat.

fish
autor
15. lis 2008

alishia,možná máš pravdu,je jich dneska na trhu čím dál víc a čert aby se v tom vyznal.A je fakt,že kdyby teď někdo udělal reklamu na babylove,jak je výborné a prospěšné pro děti,tak bychom se začaly asi na to mlíko dívat jinak.Je to asi tak nějak jako třeba s tesco výrobky,nejsou nijak přitažlivé na pohled a člověk pochybuje,jestli za podle ceny nesoudit i obsah.Alůe jednou jsem viděla v televizi nějaký průzkum,kde zrovna třeba ty tesko výrobky byly srovnatelné se značkovými potravinami.Takže třeba je to fakt,jak už tady někdo psal,ta psychika ovlivněná raklamama.

alishia
15. lis 2008

fish: souhlasim, kdyby melo mleko babylove takovou reklamu jakou ma treba nutrilon nebo hami tak ho maminky kupujou jak dive, jenze to by pak nemelo takovou cenu, kterou prave ma. Treba hero baby lactum, cetla sem i sem na gynde videla reklamu, ze je nejvice podobne materskemu mleku, tak sem premyslela, jestli je lepsi hero lactum nebo nutrilon. To by me zajimalo.

lenkabu
15. lis 2008

O babylove nic nevím,bohužel,ale špatné rozhodně nebude,to by ho neprodávali.Já teď přešla z Nutrilonu na Sunar a výčitky teda nemám....Nutroš jsem dávala kvůli imunofortisu,ale už je jí 8 měsíců,imunitu jí posiluju vitamínama ve stravě a otužováním a nevidím důvod proč by musela mít Nutroš. Přijde mi že ten Sunar jí chutná víc.Taky mi po Nutroši hrozně nabrala,doufám že se jí to pozastaví.

Proč lžete v poradně o mléku?Já teda lhát nehodlám,snad si stojíme za svým ne? 😉

alishia
15. lis 2008

ja take nelzu. je mi jedno, co doktorka rekne. ja sem matka a vim, co je pro me mimco nejlepsi.) Me taky malej hrozne nabiral a rostl po nutrilonu, ma skoro 6 mesicu a 8,700g a 72cm.

lenkabu
15. lis 2008

alishia:Vanda má přes 9 kg a to byla do 4 měsíce fakt drobek...v červnu jsem nasadila dokrm Nutrošem a za prázdniny nabrala 3 kg 😖 Už jsem slyšela od víc holek že jim děti takhle nabraly,pro mně to byl závažnej důvod proč s Nutrošem skončit,nechci aby byla v roce 15ti kilová.

daluri
15. lis 2008

S mlíkem zkušenost nemám, ale minulý týden jsem od té značky koupila kaši, abych pravdu řekla i kvůli ceně, ale taky jsem se divila, že je to takové levné. ALe malé to chutná, jsou tam vitamíny, minerály a hlavně i probiotika, tak to rozhodlo, že jsem to vzala.A co jsem srovnávala ceny tak v té dm to je levnější než v tescu, nejenom ty kaše, ale i sušenky, mlíka, v jiné drogerce jsem zatím průzkum nedělala 😉

andy80
15. lis 2008

Daluri, já jsem taky koukala kvůli probiotice. Právě Hipp je probiotický, tak jsem sháněla něco podobného, když Hipp nikde namají.

kopcik
15. lis 2008

lenkabu: u mudr. nelžu, ale pokaždé musím snášet ty pohledy od mudr.... 😒
a o kaších babylove jsem slyšela jen to nejlepší. je fakt rozdíl v ceně, když od nutrionu stojí 74 kč a babylove 29 😨 neříkejte mi, že reklama tolik stojí...

pec
15. lis 2008

Ahoj holky, taky jsem koupila mlíko Babylove na zkoušku, tak jsem zvědavá, jestli malé bude chutnat. Zatím dávám Hipp 2 - u nás zatím je. Nedostatková je zatím jen trojka. A Hippem dokrmuju od 4. měsíce. Nikdy jsem nic jiného nedávála. Kamarádka lékárnice mi ho doporučila, že je to dobrý mlíko a v porovnání s Nutrilonem levnější. Malé moc chutná a krásně po něm kadí. 😀 A naší doktorce jsem to normálně řekla a byla úplně v pohodě. Vždyť je to moje rozhodnutí. A kaši z DM akorát baštíme a moc nám chutná. Kupovala jsem Hipp a ty jsou taky pěkně drahý. Tak teď už jen z DM za poloviční cenu. 🙂

lenkabu
16. lis 2008

Je to mimo téma sice....dáváte někdo jáhlovou kaši z DM?Já ji udělala jednou (z vody) a je to hnus že ani moje žravé dítě to nejedlo 😅

to.manka
16. lis 2008

Lenkabu- já koupila taky tu jáhlovou a rozdělala jsem ji jen s vodou,blee. Je taková nakyslá, Em ji nechtěla. Pak jsem ji zkoušela s UM. A to už je lepší 😉 je srovnatelná chuťově s rýžovou, se mi zdá.

lenkabu
16. lis 2008

Dík 🙂 Já ji dneska dělala v té ovocné verzi..udělaná z vody a půl ovocnýho příkrmu do toho a bylo to docela dobrý,Vanda to chtěla..no je to taková zahuštěná přesnídávka.Asi to bude používat na zahušťování příkrmů.

evikuu
16. lis 2008

Ahojda holky, zatím jsme preventivně na HA bebě a tak nikomu z Vás nemusím říkat kolik stojí.... Ale zajímá mě cena toho mlíčka z DM??? Protože jsem o tom DM mlíčku taky uvažovala... a kašičky zkusíme určitě 🙂

kopcik
16. lis 2008

u nás to mlíko stojí 119 kč

andy80
16. lis 2008

já ho u nás kupuju za 109,- a je to velká krabice 800g

fish
autor
17. lis 2008

Taky kupuju mlíko za 119,- a kaše mají výborné,řekla bych že jemnější a chuťově lepší než Hami a z těch jsme vyzkoušeli snad všechny.Jsou taky dobré,ale chuť té z DM mne mile překvapila a malé moc chutná. 🙂 😵