Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Míchání MM s Nutrilonem

charlotte1991
2. zář 2018

Ahoj, mám 6 týdenního prcka kterého jen kojim, přes den krásně spinka ale v noci je vzhůru každou cca hodinu a půl a má hlad.
Kamaradka mi poradila ať si odstrikam mleko a přímo do něj nasypu Nutrilon ( nebo jakýkoliv jiny prikrm), dávkování přesně jak píšou na krabici.
Ja to udělala jednou a spal mi v kuse 6 hodin, poprvé od porodu.Chtěla bych ho takhle nakrmit vždy po koupání, a pak zase celou noc a den uz jen kojit.Jen se bojím jestli mu tim nemůžu nějak ublížit, zacpat ho, protože je to vlastně dost husté a silne....máte některá zkušenost?
Děkuji

C

cuuza
2. zář 2018

@charlotte1991 Určitě nemichat, je to velmi těžke na trávení, můžete mu způsobit problémy s ledvinami atd.
Takhle malé miminko celou noc nespi a budí se, je to úplně normální. Užívejte si, že vás potřebuje, rychle to uteče.

kittyy17
3. zář 2018

V žádném případě. Nenech ho spát tolik přes den, má to otočené.

papaja90
3. zář 2018

Kdyz uz tak bych dala UM normálně namíchané s vodou večer, ale to neni záruka, že bude spat celou noc. Ja davam jen UM a budi se jednou za noc stejně.

mysek
3. zář 2018

UM je tezke na traveni a proto nekdy deti vic spi, protoze jsou zabetonovane. A kombinace UM s MM by mohlo zpusobit boleni. Nedelala bych. Zkusila bych vice kontaktu, noseni, spolecne spani atd. Kojit na pozadani. Nemusi to byt jen hladem, ale muze neco trapit, prdiky nebo chce proste jen kontakt a ujistit se.

hezz17
3. zář 2018

Teda to je zase ráda. Ach jo. Šesti týdenní dite se prpste budi, nekdy min casto nekdy vic casto, ale budi. Vyzrát na něj tím že ho zácpu je fakt reseni

zelenaesmolda
3. zář 2018

Je normalni se v tomhle veku budit,ja vstavala co 2h

kittyy17
3. zář 2018

@charlotte1991 sama sis odpověděla: přes den krásné spinká... Co čekáš, že bude spát 20 hodin denně ? Ve dne ho po dvou hodinách spánku vzbuď, ať se naučí, že spát se má v noci. Dítě je schopné rozlišit den a noc v jednom měsíci života. Když ve dne hodně spí, logicky málo jí a má potřebu to dohánět v noci, nehledě na to že už je vyspany přes den...
Některým dětem v noci vadí to ticho, jsou zvyklé z dělohy na hluk a denní šum jim ho připomíná. Zkus pustit na YouTube bílý šum...

kittyy17
Autor odpověď smazal
Zobraz
ange_de_la_morte
3. zář 2018

Kamarádka jistě bude v tomto ohledu velice erudovaná ... ne je dobře že se na to ptáš i jinde - nedělej to , proč již bylo popsáno ... vydrž, víc zaměstnej dítko přes den kdy je vzhůru ( i když já bych ani v ten den nebudila) - jen ho víc rozptyluj když je vzhůru aby ti pak víc spalo ve dne - má jen ještě chaos v tom kdy je den a noc .... vím že je náročné vstávat co hodinu a půl na kojení - zkus si třeba přisunout postýlku ke své posteli ať nemusíš v noci vylízat z postele , nebo si klidně vezmi dítko do své postele pokud budeš mít pocit že je to tak lepší - syn spal u nás když jsem kojila - noční vstávání z postele jsem nesla hrozně špatně a tohle ze mně udělalo opět vyrovnanou bytost

charlotte1991
autor
3. zář 2018

Mě to přišlo právě hodně těžký.Naštěstí jsem mu to dala jen jednou a druhy den se mi večer vykakal, takže jsem mu bříško nezabetonovala, ale už zkoušet nebudu.
Nutrilon odlozime na horší časy a já mu zkusím trochu srovnat ten spánek.Je fakt ze to asi trochu prehozene má.Nejvic a nejtvrdeji mi spí odpoledne a večer, to ho nevzbudi nic...tak ho zkusím víc zabavit ať je pak unavenejsi.
Díky za rady ;)

ange_de_la_morte
3. zář 2018

oprava : aby ti míň spalo ve dne a víc v noci 😀

charlotte1991
autor
3. zář 2018

@ange_de_la_morte já se snažím aby věděl co je postylka, takže ho aspoň třikrát za noc po kojení ulozim do ní...ale pak k ránu kdy uz jsem nejvíc vyšťavená si ho nechávám u sebe, i on hned spinka klidneji 🙂 a budit ho nebudu ani přes den, nechci mu narušovat spánek, je pak protivnej a nedivim se mu.Spíš jak pises-budu se snažit prodlužovat dobu kdy bude vzhůru a víc ho zamestnat.

ange_de_la_morte
3. zář 2018

@charlotte1991 : s tím společným spaním to byl jen návrh - je to na každého rozhodnutí a zvážení co si myslí že je pro něj a jeho dítě to správné - já se společnému spaní nebránila ani manžel - nevidím v tom problém - z okolí jsem se sice doslechla že ho tam budu mít ještě v 1.třídě ale nestalo se tak - syn dospěl do věku kdy chtěl svůj prostor na spaní ( někdy před 2.narozeninami se přestěhoval do své postele - obrečela jsem to já 😀)

kittyy17
3. zář 2018

Jestli hezky spí v kočárku, běž ven kolem deváté a nech po pořádně vyspat, odpoledne na spaní mu zapni u postýlky rádio, chod treba okolo s vysavačem, nenech ho spát tvrdě víc než dvě hodiny, udělej mu zábavu. To odpolední tvrdé spaní musíš postupně přesunout na noc, oba kluci to měli stejně...

ivuska1986
29. zář 2018

@charlotte1991 ahojky, ja teda nevim, ale at jsem delala co jsem chtela, tak mala v sesti tydnech vytuhla po hodine a pul pres den pravidelne, kdyz uplynul tento usek, tak usnula pri prevalovani, koupani a bylo ji zkratka jedno, co s ni dělám😇 jinak od mala blbe v noci spinkala, nejvic se to zhorsilo po sedmem mesici, pres den naspala max. dve hodky, v noci byla schopna vstat i 15 x. V roce jsem ji odstavila - fyzicky, ani psychicky jsem dele kojit nevydrzela. Po odstavu spinka od osmi do osmi a pres den 3-4 hodiny, takze deficit spanku za rok zivota strasny😕 od doby co je vyspinkana, mame doma usměvavé miminko. Kamaradka to tak dela, pres den koji a na noc dava lahvicku se samotnym UM, ja v tom osobně problem nevidim, naopak tvrdim šťastná mama, šťastné dítě. A za me stastna mama = alespoň trochu vyspala. Takze kdyz by to prckovi nezpusobilo boleni briska ci problemy s kakanim a spinkal by mi, problem bych nevidela, naopak si myslim, ze rusit ci kratit denní spanek je blbost - mimco pak bude protivnoucky. A je to otazka i zastupitelnosti, je fajn, kdyz je mimco zvykle i na lahvicku - ja si za cely rok nezasla ani k lekari, aniz bych malou netahla sebou😕 mamky co maji mene MM taky prece dokrmuji UM a mimca žádné nasledky nemají...

vendelinka08
29. zář 2018

U sestitydeniho miminka bych neresila jak casto se dite budi pres den nebo v noci...syn se mi budil proste stale po 2 hodinach na kojeni. Kdyz spal dele tak jsem se budila zase ja..jelikoz jsem myslela ze me prasnou prsa....takze i kdyz jsem byla unavena...tak jsem to brala tak..ze to potrebuje. Bohuzel mu to vydrzelo skoro dva roky nez se sam odstavil...ale to uz je jina vec...v 6ti tydnech to mimco potrebuje...a UM bych nedavala..kdyz neni nutne..

mysek
29. zář 2018

Kojeni neni jen o hladu, ale i o kontaktu. Nocni kojeni je dulezite pro laktaci. UM je tezke na traveni. Muze se potom i stat, ze se vam bude tvorit min mlika, protoze cim vetsi je poptavka, tim je vetsi nabidka. Navic, jestli davate flasku, mohl by nastat bojkot prsa. Nehlede na to, ze to musi byt docela gulas potom v brisku.

Sem začni psát odpověď...

Odešli