Mimčo pije často, míň. Intervaly by ale měly být 3 h

dukie
25. bře 2009

Hezký den všem maminkám. 🙂

Prosím Vás o rady a zkušenosti při odstavování mimča (prosím, nepřesvědčovat, že je u nás na to ještě brzy, nekamenovat, brát to tak, že je to každého věc a každý k tomu má své důvody a že žádná maminka to nedělá jen tak "z rozmaru"... děkuji 🙂 ).

Naše dítko je zvyklé baštit častěji a po menších dávkách. Ale vždycky jsem všude četla, že u UM je potřeba dodržovat intervaly min. 3 hodin mezi jednou a druhou dávkou. Co s tím? Malej vypije UM málo (tak je zvyklý u MM) a za 2 hoďky by chtěl zase... 😕 A jak je to s UM v noci? Můžu mu dávat UM tak často, jak byl zvyklý na kojení? Opět... vždycky jsem četla, že se dětem (ještě před zavedením příkrmů) má dávat např. 5 dávek za den a dost (narozdíl od plně kojených, kde se kojí podle potřeby). Bohužel jsem se o to díky plnému kojení nikdy moc nezajímala, takže teď tápu...

Díky všem za rady. 🙂

sisstin
25. bře 2009

dukie: aspon 2h bys dodržovat měla, jinak ho bude bolet bříško 😉 a při přechodu z MM na UM doporučuju Nutrilon comfort 😉

dukie
autor
25. bře 2009

sisstin: Takže min. 2 hodiny. Díky moc. Nutrilon on, bohužel, odmítá. Vyzkoušeli jsme už 4 různé osvědečené a doporučované značky (Nutrion, Beba, Hami, Sunar)... a nic nechtěl. 😝 Jediné, co baští, je Hipp mlíčko. 🙂 Ale tak snad to ničemu nevadí, všechna mlíčka musí splňovat určité normy, takže ublížit mu to snad nemůže.

sisstin
25. bře 2009

dukie: ublížit ne 😉 ale ten comfort je dobrý na koliky nebo právě při přechodu z MM na UM..ten náš nepije mlíko žádný 😝 😅

dukie
autor
25. bře 2009

sisstin: To mlíčko od Hippu je probiotické, my jsme s ním moc spokojeni. 🙂 Dokonce je evidentní, že malýmu dělá líp než kojení... je po něm daleko spokojenější. 🙂 Tvůj synek nechce žádné mlíčko? Takže plně kojíte? Už je velikej kluk, koukám... klobouk dolů, jsi šikovná. 🙂

sisstin
25. bře 2009

dukie: nekojila jsem nikdy..prostě žádný mlíko nepije 😉 😝

holly1
25. bře 2009

sisstin, ale někdy ti nějaké pil, ne? 😎 😎 😎

radka.m.
25. bře 2009

dukie-my jsme taky přešli z kojení na normoš um v pohodě,střídáme ted sunar ochucený s bifi od nestlé,taky je malý na um daleko více spokojenější,po mm trpěl na bolení bříška,časem ted začal i pěkně spát-tuk,tuk,tuk.ukončila jsem kojení na roce,myslím,že to už stačilo,jinak každého věc,kdy ukončí kojení,přesně,jak píšeš.akorát to um by se v noci nemělo dávat už v tomto věku,protože to není mm,a zahuštuje,takže je to dost záhul na ledviny,takže já bych pravidelně třeba každé tři hodky mlíčko v noci nedávala,pokud to jenom půjde. 😉

sisstin
25. bře 2009

holy:jo,někdy jo🙂ale moc dlouho mu to nevydrželo...

majaaita
25. bře 2009

Dukie, z tohohle jsem měla strach taky. Mladší syn byl zvyklý se kojit co hodinu a půl. Tak jsem nejdřív dávala UM po dvou hodinách, po pár dnech si zvykl na tři hodiny. Prostě se přizpůsobil.
Odstavuju tři týdny. Kojí se už jen v noci.