Miminko chce pít strašně často, ale po malých dávkách

natiiinka
21. říj 2018

Ahoj, Matymu jsou dnes přesně tři měsíce, když jsem přišla o mléko najeli jsme na Nutrilon, který mu nechutnal a odmítal ho stejně jako HiPP, po Hami blinkal a sedla mu Beba, nemá problémy s bříškem, neblinka a chutná mu...ale ... Vypije třeba jen 60ml a pak má za hoďku zase hlad! Já se snažím držet časově intervaly alespoň ty 2,5hod, ale je to o nervy, někdy si dá i těch 120, 130, ale to je výjimečně ...já vám nevím...nacpat mu to určitě nejde, páč to začne flusat...máte někdo nějakou podobnou zkušenost? Chtěla bych aby jedl pravidelně, aby jsme mohli někam jít a věděli. Takhle mi jí třeba 8x denně a po trochach

zuzka3112
21. říj 2018

@natiiinka chtít můžeš, ale je to malé miminko a tomu prostě neporucis.. mě malá jednou vypije 130 a pak půl dne třeba 90, někdy stačí jen 60.. a s časovým intervalem to mám taky různé.. někdy vydrží 2-3 hodiny, jindy se napije a za hodinu chce zase... Důležité pro mě je, že přibírá, v noci spí a budí se pouze jednou na mléko a spíme do rána. A my teda byli i na svatbách a návštěvách a dávám prostě podle potřeby a neřeším, že však jedla před hodinou 😉 dej tomu čas a netlac na pilu 😘

natiiinka
autor
21. říj 2018

@zuzka3112 děkuji za odpověď...no já se bojím, že když mu dám za hoďku zas, že bude mít bolení

zuzka3112
21. říj 2018

@natiiinka jo on je to takový začarovaný kolotoč..buď bude řvát že chce mlíko, nebo bude řvát, že bolí bříško.. když to tak píšu, je to úsměvné, ale v reálu na palici a naprosto ti rozumím. Zkus třeba pomaličku najet na dávky těch 60-80 ml a dávat jak chce, po týdnu třeba dávku zvýšit q uvidíš..já to tak zkoušela a teď sem průměrně na 100-120 ml, s tím, že jsou chvíle, kdy prostě vypije půlku a nazdar...a za hodinu a půl chce tu druhou půlku a pak za tři hodiny si malá vypije už normálně zase

mariska90
21. říj 2018

@natiiinka Já řešila stejný problém. Malá mi málo pila a často, jenže u nás byl problém, že mi pak k večeru už zvracela, protože tam asi měla hodně smíchaného mlíčka (nové se starým a ještě starším). Já jsem jí to samozřejmě na vyžádání dávala, protože jsem byla "na prášky" z toho jak málo pije a přitom úplně bez příčiny protože malá krásně přibírala. Tehdy jsem ještě kombinovala kojení a UM. Doktorka mi řekla, že stačí když denně vypije 100ml na 1kg váhy. Někdy nevypila ani to. Vše jsem si tehdy zapisovala abych věděla kolik vypila a někdy to vycházelo jenom 80-90ml na 1kg váhy, ale přibírala. Dnes má skoro 7 měsíců a stále málo pije, ani příkrmy jí moc nejedou,někdy si dá pár lžiček a konec. Už to ale neřeším, protože každé dítě je jiné a malé to očividně stačí. Přibíráme a spí mi celou noc. Hlavně si z toho nedělejte hlavu jako já, dnes toho lituji, když přibírá tak jí to stačí jak naši. 🙂

swetlusska
21. říj 2018

Dala bych dítěti jen to, co chce, co vypije a hlavně KDY chce. Přizpůsob se tomu a uleví se ti 🙂 Paradoxně je to lepší (i se spánkem se sladit s dítětem) než pořád vymýšlet nějaká pravidla a snažit se je dodržovat a být z toho na nervy.

natiiinka
autor
21. říj 2018

@mariska90 děkuji za pochopení a řadu, přibírá normálně ...🙂

normalnimatka
21. říj 2018

je to normální. taky jsem kojila furt, akorát ještě s tou nevýhodou, že kojení ani tak netrvalo úplně chviličku,ale vždycky tak tu půl hodinku určitě:D ono se to časem srovná, myslim si. neomezovala bych ho. nebo ho zkus zabavit nějakou hračkou/hrou, třeba ti vydrží dýl🙂
jinak je dobrý mít na paměti, že kojení není jen o jídle, a že v porodnicích a mnohý pediatři šířej fakt hovadiny, ohledně intervalu kojení. to dítě si to prostě řídí samo podle svý potřeby.

normalnimatka
21. říj 2018

a to, že se údajně mixuje v břiše mlíko, a pak to způsobuje bolest břicha, to je podle mě taky dobře rozšířená fáma. u kojenejch dětí by to platit nemělo. a i kdyby platilo, tak se zároveň tvrdí, že je dobrý dodržovat rozestup aspoň 1,5 hodiny. ne 2,5, nebo 2. myslim si, že bys ho mohla zkusit natáhnout na tu hodku a půl, kdyby ti o tohle jó šlo. bolest břicha je stejně dost individuální záležitost a to kojení je fakt tak nějak zvláštně řízený tím miminem samotným, že pochybuju, že by to příroda vymyslela tak, že by to působilo problémy. děti v africe jsou na prsu celej den, pocucávaj, spousta přírodnějc laděnejch matek i unás třeba taky. od žádný jsem neslyšela, že by dítě trpělo na koliky. moje dítě pilo tak po tý 1,5 hodině a taky dobrý. ale krmila jsem se laktobacilama. tím nic nezkazíš.

normalnimatka
21. říj 2018

jinak teda moc nechápu, jak můžete mít přehled o tom, kolik dítě zrovan vypije? jako to si to mimino furt vážíte i v x týdnech/měsících? nebo jak jako? mně teda mrně nehlásí, kolik si zrovna dalo, ani moje prsa mi nic nehlásej:D takže tohle jsem neřešila fakt už vůbec. dítě si pilo vždycky, kolik chtělo. kdybych ho chtěla omezovat, hoooodně by protestovalo.

natiiinka
autor
21. říj 2018

@normalnimatka asi jste nečetla, nevím... Ale psala jsem že jsem o mlíčko přišla a začali jsme s Nutrilonem atd atd ...já nekojim

normalnimatka
22. říj 2018

@natiiinka jo tak, tak to pardon;)

natiiinka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz