Mléko Hami versus Nutrilon. Čím je lepší dokrmovat?

terezka87
18. led 2010

Ahojky, mám dvouměsíční dceru a už sem ji přestala kojit. Jaké máte zkušenosti z mlékem Hami, nebo je lepší dokrmovaat Nutrilonem??? 😕

momin
19. led 2010

Samozrejme ze nemuze! Proboha!!!! Nechapu jak to nekdo muze vypustit...... 😲

aleachim
19. led 2010

příjde mi, že se jednu dobu úplně zatracoval sunar, přestože je to české léty ověřené um, ale teď už se zase dostává do popředí. Bude to asi jako se vším, jde jen o reklamu.

betty2
19. led 2010

Přesně jde o reklamu... Mě magistr u nás v lékárně říkal, že složení všech Um je téměř shodné a záleží spíš na tom co mimču chutná. My začínali na Nutrilonu, prcek po něm strašně blinkal tak jsme přešli na Sunar a bezproblémů. A cena se také nedá strovnat, Sunar 600g za 174 Kč a Nutrilon 800g za 372 Kč, takže docela rozdíl.... 😝

kocule
19. led 2010

Ona ta mlíka všechna musí projít velmi přísnou kontrolou, takže fakt záleží jen na tom, co mrňouskovi sedne. My třeba z Beby HA měli špatné kakání, je tam na nás více železa. Nutrilon ho má zase třeba méně. 😉 Jo a Sunar, ten už je vlastně španělský. 😅 😅 😅 Ale chuťově fakt dobrý, malé šmakoval. Já třeba hledala mlíko s nižším obsahem laktózy, protože ji malá špatně tráví, jednu dobmu papala mlíko úplně bez laktózy, jenže přestala prdět. 😝 Takže už vím, co kontrolovat a co porovnávat, aby nám mlíčko sedlo. 😉 A o ceně už se radši nebavím, ono to všechno vyjde dost draho. 😝 😝

aleachim
19. led 2010

kocule, no, vidíš, to jsem nevěděla. Já sunar vůbec nezkoušela, jak jsem psala výše, zkončila jsem u hipp a raději už nebudu nic pokoušet. Měli jsme pak doma spoustu rozdělaných krabi s mlíkem, které z nějakého důvodu nevyhovovalo.

aponchie
19. led 2010

no presne tak..ja kdyz sem rodila T tak se silene propagoval Nutrilon,ale hrozne ja pamatuju,ze sem snad nic jineho v lekarne a obchode ani nevidela tou dobou a jeste kase Milupa /ty taky videt moc nejdou/a Sunar se prezentoval jako ten "starej z komunismu"co neni az tak dobrej a je levnej a vubec radsi nebrat ..v porodnici teda nepropagovali u nas nic ,ale detem cikanatum tam davali nutrilon namichany ve sklenickach primo a maminky co odstrikavali mleko nosili na chodbu prebytky a to se pouzivalo na ostatni deti na dokrmeni..a pak do roka dvou nastal boom je toho strasne moc a clovek nevi co by a je jasne,ze se predhaneji kdo ma lepsi..ted jak vidim Sunar je stejne drahej jak ostatni mleka tak babo rad zejo..a z krupice bejt asi nemuze navic ho vyrabi uz zahranicni firma 😝

achina
19. led 2010

Souhlasim s tim, ze v soucasne dobe svetu vladne reklama a popravde, nejlepsim tercem jsou maminy, ktere svym detem chteji dat jen to nejlepsi. Takze staci masivni kampan, zatlacit na doktory a sup Nutrilon je cislo jedna. 🙂 Na druhou stranu je pravda, ze do mlek jsou pridavana probiotika, prebiotika a vitaminy, nekde vic, nekde min, takze z tohoto hlediska muzou byt Nutrilon a Beba lepsi.

aponchie
19. led 2010

to je jak johnsons kosmetika v porodnicich ..je jak mor a kazdej rozumnej lekar ci sestra rika,ze stoji za prd a musi to tam mit diky sponzorum 😝 ale doporucuji jine veci

endie
19. led 2010

ahoj holky

já dávám malé Hami a spokojenost, krásně kaká atd, netrpí na prdíky nic takového, já jsem s Hami spokojená

aleachim
19. led 2010

apon, to je přesně, všude je reklama na johnsons a lékaři/sestry mi už v porodnici říkaly, že minimálně do roka nepoužívat, protože způsobuje alergie.

kocule
19. led 2010

Holky souhlas, nám v porodce taky dávali Johnsons a hnala jsem je až na chodbu. 😅 😅 Manža hned frčel do lékárny pro slunečnicový olej a používáme ho do dneška. Já jsem alergik, atopik a ještě tohle na prcky. 😝 Maximálně snesu weledu a to jen, když nám dojde. Je to jen o reklamě, já jsem třeba na imunifortis už vysazená. 😠 Vždycky si říkám, že kvalita takovou masáž nepotřebuje, maminky si to řeknou mezi sebou a zase jim zřejmě klesl prodej Nutrilonu, proto to frčí každou chvíli. 😅 Do mlíka stejně dávám laktobacílky baby, jsou světové a na reklamu dlabu. 😎

terezka87
autor
19. led 2010

No já si třeba na kosmetiku johnsons nemožu stěžovat , máme koupel, šampon a olejík a je to v pohodě. No moje sestra měla stím problém, protože se její malý po něm vyházel, ale taky jak komu to sedne. naše malá se vyházela po Nivea.

aleachim
19. led 2010

teď teda úplně mimo téma, ale doktorka mi třeba i říkala, že prevenar je vyroben v usa, kde jsou úplně jiné kmeny pneumokoka než se vyskytují v Evropě, takže naprete do děcka vakcínu, která je ve finále k ničemu. Ale ta masáž rodičů v tv, bilbordy,...... abych pravdu řekla, vůbec netuším, jestli dělám správně, když ji očkovat nenechám. No, a o tom ty reklamy jsou, znejistit rodiče a ty pak zaplatí cokoliv, aby měly děti to nejlepší.

aponchie
19. led 2010

presne tak alechaim tak ymi lekarka rikala,ze sili jak vidi ty reklamy na ockovani jak lehce odesla ta euforie cuneci chripky ze? 🙂 a jakej to byl boom.rikala,ze by nenechala ockovat proti zadnejm tem nepovi.krom klistete nic dalsi lekar z ORL rikal probuh nekupujte ty Libenary a nedavajte detem do pul roku prosim do nosa nic neni to zmensenej dospelak odsavejte a zvlhcujte vzduch ten fizak jako roztok je o nicem nic to nedela kdyz vemes vodu a vytres to tim je to to same a zbytecne..nutrilon ma dost penez na reklamu,ale zase..i dobra vec se umi prodat bez reklamy pokud ovsem neni nova na trhu zejo..actimel nemuzu ani videt a kostici jak to hezky zvatlaji ty deti ..svacinka pro kosti 😀 😀 kdyby kazde decko snedlo holandia jogurt a napilo se acifofilka lok denne udela pro sebe lip jak ty blbinky 😝

aleachim
19. led 2010

apon, v tom jsme za jedno. Actimell je děsná masáž a přitom různé testy dokázaly, že obyčejný jihočeský jugort je mnohem lepší. Kamarádky brácha dělá pro českou zemědělskou inspekci a ten říká, že jediný jogurty, který by dal svému dítěti je hollandia a jihočeský (ten ve skleničkách), protože ten zbytek s jogurtovou kulturou nemá nic společného. A nejhorší je prý dobrá máma a pak se v tom jako máma vyznej.

S tím zvlhčováním mi doktor na plicním (jsem silnej alergik, astmatik) říkal, ať nekupuji žádnej zvlhčovač, že ze začátku dobrý, ale pak tam vznikaj plísně a víc to škodí než prospívá. Lepší je otevřít okno a pořádně vyvětrat nebo dát ručník na topení.

kocule
19. led 2010

Aleachim, přidávám se do klubu, taky neočkuju. Jednak tam není omezení, že se musí očkovat např. do půl roku, je to jen masáž rodičů a teď kapes pojišťoven a navíc, když mi na uši trpět nebudou, tak proč bych je očkovala. Přemýšlela jsme nad tím a hledala info a našla to stejné, jako ty. Našla jsem i nějaké výzkumy, že opravdu ta vakcína nepokryje naše kmeny a není záruka, že děcani na to trpět nebudou. Klidně můžou, i přes vakcínu. 😠 A to, co se stalo tomu chlapečkovi v reklamě, tak to je jen jeden příklad z xxx desítek, stovek, procento nula nula prd. Očkovali jsme teda na rotaviry, jelikož tchánovci mají psa a prodělá je až 95 % dětí do 4 let a navíc se musí očkovat první dávka do 16 měsíců. Jinak bych taky čekala, ale rotaviry později už nejdou. 😝 😝 Každý se na to dívá jinak, každá maminka má jiný názor. Naše dětská třeba taky pneumokoka nedoporučuje. Není proti, ale ani není pro. A pak si vyber, že. 😅

kocule
19. led 2010

Holky, dívejme se na to tak, že nejvíc se vydělává na lidské blbosti, což je svatá pravda. 😅 Chce to selský rozum a informace. 😎

aleachim
19. led 2010

kocule, co jsou to rotaviry. Rodiče mají taky psa, tak mě to zaujalo?? Jinak jsme už úplně mimo téma.

kocule
19. led 2010

Holky pardon, jen odpovím. 😅 Malé jsem nechala očkovat, protože nevím, kde mi co olíznou, strčí do pusy kus kamínku, který počural pes nebo kousek hoviša 😅 a dostanou neskutečný průjem. Jsou u toho vysoké horečky, průjmy trvají třeba i týden a bohužel některé děti skočí na dehydrataci ve špitále. 😝 Stalo se to kamarádce a žádná sranda a vzhledem k tomu, že máme hafíka a zahradu, tak když se mi tam budou válet, tak budu trošku klidnější. Některé děti to třeba vůbec nedostanou, to je fakt hrozně individuální. Sice mě tvalo, že se mjsí očkovat takhle malí, jenže když to později nejde, tak co už. A tuhle vakcínu jsem stála, jinak asi už nic očkovat nebudu, snad jen meningokoka v pubertě a na to je ještě dost času. 😀 😀 Dost očkování, když tak napiš IP a jdeme na Hami. 😀

aleachim
19. led 2010

kocule, díky za info. ami, zrovana jsem viděla reklamu a děti tam maj spokojená bříška a naše Lucinka se po něm nemohla vůbec vykakat. Ale to bude asi hodně individuální. Jinak se mi to mlíčko celkem pozdávalo a jako jedno z mála mi i příjemně vonělo, i když to asi není hlavní kriterium pro výběr 🙂

kocule
19. led 2010

Já včera dala tu kašičku Hami do mlíka, dvě odměrky a neteklo to dudlem. 😀 Takže jsem dneska vyvařila kašičkové a zkusíme to znovu, musela jsem dělat nové mlíko a tohle vylít. 😒 Jinak, zkoušela jsem do mlíka i Nestlé, to mi 3 odměrky normálně dudklem tekly a vzbudili se jako vždycky, takže Hami bude určo sytější. 😉

aponchie
19. led 2010

ja kupuju starsi holce 5let Hami kasi ryzovou do vody 😀 nic jineho nez instatni kase nechce obcas ji vyhovim tedy ,ale dle navodu to bylo silene ridke 😲

terezka87
autor
19. led 2010

Dneska jsme byla z malou v poradně a dr. mi řekla že Nutrilon a Hami je totéž, akorad značný rozdíl v ceně. 😖 Po Nutrilonu se prý hodně přibývá na váze.Ale já myslim že to tak funguje u každého umělého mléka. 😕

kocule
19. led 2010

Terezko, UM je super na nabrání váhy. 😀 Jsme ukázkový příklad: malý měl při narození 2,58 kg a dneska v jeho necelých 4 měsících má skoro 7 kg! 😅 Na druhou stranu je i dlouhý, leze mi už z 68 velikosti, některé věci má 74, takže mazec. 😀 😀 Pěkně se pronese, asi budu muset víc posilovat. 😀 😀 😀

Mě by taky zajímalo, jestli je Hami stejné jeko NT nebo ne. Vyzkoušeli jste někdo?

terezka87
autor
19. led 2010

Malá má dva měsíce a sní jen 90 ml. neni to nějak málo? Od švagrové malej je o týden mladší od Romči a sní 160 ml. A taaky se mě zdá že Romča i když sní tak málo docela dost přibrala.

vercak.
19. led 2010

Holky, četla jsem jen první stránku a ke konci jsem se teda pobavila. Je mi líto našeho Robinka, protože už skoro rok pije ten "největší humáč" a to mlíko Hami. Někde jsem četla, že někteří lékaři doporučijí Nutroš a Bebu jen proto, že tam jsou uzavřený nějaký smlouvy za reklamu či co??? nevím, jestli to je pravda nebo ne, mě se to zdá jako blbost, ale zase když tu čtu, co všechno vám doporučují lékaři??? Docela nad tím trošku přemýšlím.

My jsme zkoušeli ze začátku Sunar, pak jsem objevila Hami a zůstala u něj, protože mi přijde chuťově lepší. Malej je na mlíku od 5 měsíce a v roce měl 12 kg. Myslim si, že na tom "humáči" prospívá až moc dobře 😀

kocule
19. led 2010

S tím si nelam hlavu. Mě malá jednu dobu jedla jen 60 ml a to je to jen 14 dní. Doktorka mi říkala, že prý taky nemám pořád hlad, tak co se divím. 😅 😅 Počítej, kolik ti vypije za den, to je důležité. My pokaždé pijeme jinak, máme výkyvy i 250 ml. 😅 😅 A po 3 h, ať ji nebolí bříško, jinak to bude určitě OK. Nepapá malej nějak moc? Má se papat cca 150 ml na 1 kg váhy, my teda jíme daleko míň. Ono se to ustálí, jak si malí projdou spurtem; většinou dost spadnou dolů. 😉

Vercak. 😀 😀 😀 Těm smlouvám bych i věřila. Když to můžou mít i porodnice. 😕

aleachim
19. led 2010

já nemyslím, že NT a hami je to samé, sice malé nedělo dobře ani jedno mlíko, nicméně s každým měla jiné potíže.

vercak.
19. led 2010

aleachim - Nutroš a Hami je jen od jedné firmy. nedávno jsme měli Nutrilon, protože jsem měla slevové kupony a chuťově bylo úplně jiné. Malej mi to naštěstí pil normálně a žádné potíže neměl. podle mě můžou mít podobné složení, ale stejné nebudou, jen ten výrobce no 😒

aleachim
19. led 2010

terezka, záleží na tom, zda přibírá jak má a ne na tom kolik toho vypije. Když jsem byla s Luckou v nemocnici(nedonošenecké odd.), tak pořád hlídali kolik má vypít a ona nechtěla. Vždycky to do ní sestry nacpaly a ona se pak poblinkala, tak jsem pak už lhala a říkala, že to vypila a zbytek jsem vylila do wc. A světe div se, krásně přibírala, neblinkala a teď je z ní 9kg veselá zdravá holčička.