Mléko jednou denně 8měsíčnímu mimču, dávaly jste?

andrrriiik
30. kvě 2015

Holky,dávaly jste některé 8 měsíčnímu mimču mléko jen jednou denně?A zbytek mléčných dávek v jogurtech a kaších?

andrrriiik
autor
31. kvě 2015

@cabo Tak malý má na snídani mlíko,na sváču ovoce,oběd masozelenina a příloha,sváča jogurt,večeře mlíko.Vypije 420 ml denně,přitom prospívá a přibírá dost 🙂

cabo
31. kvě 2015

@andrrriiik Tak je to samo individualni,ale za sebe bych asi to mlicko neubirala. Nechte co zatim ma.
Ten muj taky poradne pribira 😉 Ted uz teda o neco min,co zacal lezt.

andrrriiik
autor
31. kvě 2015

@cabo No jsem právě myslela,že bych večerní mlíko nahradila kaší.

cabo
31. kvě 2015

@andrrriiik Ja fakt nevim. Ono se rika,ze z mlicka ma "ziviny a vitaminy" ktere pro vyvoj potrebuje. Tak bych to asi nesnizovala. Nevim no, zkuste taky nazor dr.,pokud se s ni rekneme "shodnete" i na jinych vecech.... Za me, bych pod 500 ml (nebo u vas pod 420) nesla.
Treba u maleho jsem zkousela kasi v 6-ti mesicich, kdyz jsem chtela,aby vecer dyl spal. Melo to opacny efekt, misto po trech hodinach se budil uz po dvou a pul. Takze po par dnech jsem kasi zrusila a uz ji nehodlam zavadet. A sranda je,ze kdyz si kamaradka u dr.povzdechla,ze ji syn neji kase,ze je proste odmita,tak ji odpovedela-a to vas trapi? Budte rada! Takze kasi uz neresim.

olusenka
31. kvě 2015

@andrrriiik to já bych radši dala večer mlíko a kaši ráno.

andrrriiik
autor
1. čer 2015

@cabo Tak se ještě zkusím zeptat dr.Díky 😉

andrrriiik
autor
1. čer 2015

@olusenka No anebo tak 😉

olusenka
1. čer 2015

@andrrriiik leckdy se může stát, že je kaše ráno fakt lepší, na noc jim bývá těžká do žaludku nebo po ní mají žízeň a budí se více. Já dávala k snídani a dávala nemléčnou (obohacenou o ovoce apod.).
Ono tohle téma je dost složité, záleži na tom, jak se na to kdo dívá, zda podle nových "pravidel" nebo podle těch 30let starých, kdy se mléko obecně hodně dětem i dospělým doporučovalo kvůli vápníku apod. Já myslím, že je to už dneska přežitek do sebe to mlíko cpát. Ale je fakt, že kdybych nekojila, tak do toho 1 roku UM ano, pak už ne.

andrrriiik
autor
1. čer 2015

@olusenka Jo takhle,tak já dávám kaši večer občas už asi měsíc,střídám s UM,a v pohodě,malý se mi ani nebudil,ani ho bříško nebolelo.Takže u nás stejně jak s mlíkem 😉

veverka.terka
2. čer 2015

ahojky, sama za sebe si myslím, že pokud prospíívá, jak píše, že ano, tak je to úplně jedno, kde ten vápník dítko získá 😉 🙂 u nás naopak moc jogurty nefrčely, takže mlíčko pila hodně, ted sou jí přes 2 roky a pořád pije 1x denně Sunar complex 4, protože moc jinak mléčným výrobkům nedává ani tedka. A pokud má i mléčné kaše, tak určo v pohodě a netrápila bych se tím 😉 🙂

andrrriiik
autor
2. čer 2015

@veverka.terka Jj,malý prospívá až moc,je to cvalík 😀 Ještě se nestalo,že by mu něco nechutnalo.Teda zezačátku nechtěl bílé jogurty,ale teď je zblajzne raz dva 🙂

leilunka
14. čer 2015

mám pocit že náš malý v tom věku pil ráno a večer Sunar complex z šesti odměrek , mezitím měl jogurt na sváču, rozhodně bych se neřídila nějakými tabulkami, jednou za čas kašička, nebo puding, prostě pokud je fajn a prospívá tak je vše v pořádku .-)

blahova_andrea
14. čer 2015

@zo_ja kec, že zahleňuje? no může říct jen někdo, kdo měl to štěstí, že na mléko nijak nereaguje. kdo má citlivé sliznice, alergici apod...ti s mlékem musí velmi opatrně 😉

blahova_andrea
14. čer 2015

@andrrriiik malá už taky ochutnala naši bramborovou kaši s kravským mlékem, lízla i krupičné. jako mlékem ji nalévat nehodlám, když kojím, rozhodně jí nehodlám k snídani dávat hned kakao, ale že bych se tomu vyloženě vyhýbala a nedala toho občas trošku do jídla...to fakt ne

jkur
16. črc 2015

Náš má v 9 měsících v noci (tak obden ne každou noc se budí) 180 ml, ráno 90 ml a v tom rozmočený rohlík, a pak až večer z 210 mléka kaši a obden má jogurt. Trochu tápu v tom zda to není málo. Dříve k snídani měl mléko ale i po celé flašce po hodině a půl brečel hlady tak jsem mu tam začala namáčet pečivo a OK.

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@jkur A proč dáváš jen 90 ml?Já dávám po 210 ml ráno,i večer,odpoledne jogurt.A kaši děláš z UM?Já už používám KM do jídel,jinak s tím rohlíkem to dělala i mamka 🙂 Nebo rozmočila piškoty.

jkur
17. črc 2015

protože když jsem dala 210 tak pak měl hlad, tak ted naleju do misky 90 a v tom rozmočím rohlík, když do misky naleji více mléka tak to rohlík nenasákne a vylejvám to.

sedmiteckas
17. črc 2015

Lucka má za chvíli rok, a mléko, UM, má 3-4 davky denne. Na snídani, a pak az na večeři a v noci, když se mi vzbudí, jakožto ze se pravidelne budí 1krát, někdy i 2krat, a chce mlíčko. Zatím je mléko pořád její nejoblíbenější jídlo. Dle doktorky, co jsem se ptala, by stále ty 3 davky za den měla mit...

andrrriiik
autor
17. črc 2015

@jkur Aha,tak to jo 😉

andrrriiik
autor
17. črc 2015

@sedmiteckas Tak malý má mléko 2xdenně,ráno a večer(v noci už nemá mléko)+odpoledne jogurt nebo kaši 🙂 A ty 3 dávky myslíš jako 3xmléko+jiný mléčný výrobek,nebo 3xjakékoliv mléčné výrobky?

sedmiteckas
17. črc 2015

@andrrriiik Myslím tím 3 dávky mléka (co mi říkala ta pediatra, že by měla mít). Já osobně moc nechápu, proč se snažit 8 měsíčnímu dítěti nějak to mléko nahrazovat jinými mléčnými jogurty - jako jo, bílou Holandii třeba už s klidem může, občas zakysanou smetanu...ale proč vymýšlet alternativy k mléku, když ho v klidu můžou mít....přiznám se ale, že jsem tady jednu dobu "stresovala", jestli náhodou malá nepije na svůj věk hodně mléka, asi máme tendence to tlačit k "normálnímu" jídelníčku...ale asi vážně není, minimálně do toho roku, kam spěchat...

andrrriiik
autor
17. črc 2015

@sedmiteckas Já zas slyšela,že je jedno,jestli má 3 dávky mléka,nebo mléčných výrobků.Podle mě záleží na každé mamince,jak si to udělá.Mě třeba dr řekla,že jogurty nemám dávat malému ani teď.Jenže dávám od 6m už,občas,a od 8m denně.Navíc mi řekla,že ani dcera by neměla syrové ovoce ani zeleninu,jen vařené.Když tě bolí hlava,řekne,že je to z rohlíku,když byl malý opruzený,je to z cukrů,přitom žádné neměl,ani ode mě,protože jsem už nekojila,ani nepátrala po jiné příčině,automaticky za to mohly cukry.Atd,atd.

orchideas1
17. črc 2015

@andrrriiik U nás taky tak, mléko UM v noci 200-260 ml, ráno mléčná kaše, na odpolední svačinu jogurt s ovocem. Občas se mu snažím to UM nacpat do příkrmů, jako bramborová kaše s UM atd. Víc do něho nedostanu ani náhodou, mléko odmítá

andrrriiik
autor
17. črc 2015

@orchideas1 Aspoň,že ty mléčné výrobky jí co?Je sice ještě malý na to,aby měl mléko nahrazeno mléčnými výrobky,ale co se dá dělat.Nemyslím,že to tak moc vadí 🙂

orchideas1
17. črc 2015

@andrrriiik Tak byla bych radši, kdyby mléko neodmítal, ale když nechce, tak ho nutit nemůžu 😉 Jinak jsem ráda, že do něj nacpu aspoň mléčné výrobky, každé dítě je prostě jiné