Mlíčko Novalac. Máte zkušenost?

jaku
13. čer 2008

Holky neznáte ho některá?Má to být v ČR novinka.Malej je blinkací, musíme mít nutrilon AR, pořád trpí na bolení bříška, zkoušeli jsme dávat i do jiného nutriton, ale to bylo stejné-zřejmě mu vadí ta složka na zahuštění. V lékárně mi říkali, že Novalac bude na jiném principu,bude zahuštěný kukuř.škrobem, tak bych to chtěla zkusit. Jenže ho ještě neměli. Má to být krom nutr. jediné mlíčko AR 2.

scher
13. čer 2008

S Novalacem ti bohužel neporadím, ale nemůžou ty problémy být celkově z Nutrilonu? Malá taky trpěla na bolení, ublinkávala, věčně už u jídla brečela, špatně trávila, taky jsme zkoušeli Nutriton, to bylo ještě horší a nakonec jsme se dostali na úplně nejobyčejnější Sunar a byl po někali měsících trápení klid.
Zkus víc lékáren, třeba už ho někde mít budou. U Orla my většinou dobře poradili.

jaku
autor
13. čer 2008

Scher díky, my zkusily taky Sunar, malýmu moc chutnal, ale jak to není zahuštěný tak to blinkal. Já mám právě ten pocit, že mu vadí ten svat. chleba ) z toho ty prdíky a bolení bříška,zácpa), který je součástí nutritonu a nutrilonu AR. Proto jsem zkoušela ten Sunar, ale u nás je to blinkání reflluxem. Já jsem tuto inf. dostala včera v Praze v lékárně, zkusím to tady oběhnout, prý snad by to měly mít řetězce Loyds.

monika6e
14. čer 2008

ahoj jaku: Novalac mame a je fakt dobrej. Navic male moc chutna. Zkousime na zasyceni - ten funguje a zaciname i s tim na koliky, pac mame problemy. Tak uvidime. Jinak v lekarnach to snad jeste neznaji, musis je sama upozornit, ze je to na trhu a aby Ti to objednaly. 400g stoji cca 240,-. Pokud mas nekoho, kdo by Ti to mohl koupit v Nemecku, pak jeste lip. 800g krabice tam stoji 15euro. U nas se 800g neprodavaji a pry ani nebudou...

monika6e
14. čer 2008

jaku: Sunar - brrr. Taky jsme zkouseli, ale nasla jsem v nem hrst vlasu, od te doby mi fakt nesmi pres prah....

jaku
autor
14. čer 2008

Ja jsem se dnes ptala v lékárně, koukala na mě jak kdybych byla z jiné planety. Navíc jsem zmiňovala i Inpharm, který by to měl v ČR distribuovat-tak říkala, že to nezná a že určitě žádná taková firma neexistuje. Podotýkám, že jsem se ptala ve velké lékárně hypermarketu,ne na vesnici. Takže mi to tím pádem nemůže ani objednat. No ještě zkusím jiné lékárny u nás ve městě, uvidíme. Jinak v tom Německu se to dá koupit jen lékárně nebo i v hypermarketu?My potřebujeme nutně AR a to mají u nás jen v lékárnách (nutrilonAR). Máme to do Německa kousek, tak bych tak kllidně zajela. Nutrilon AR mi malej den ode dne víc a víc odmítá a víc se po něm kroutí, po AR sice neblinká, ale má prdíky.

krista
12. srp 2009

berenika39 • 2d • 18. prosinec 2008 ve 22:06
ahoj, chci se zeptat na nové mlíčko NOVALAC, používáte ho někdo? Máme ho krátce, používáme AR, proti blinkání, a nevím, jestli je to tím, ale změna k lepšímu!!!!!!

jaku • 2d • 19. prosinec 2008 v 08:44
Berenika39, my ho používali, horko těžko jsem ho sháněla jako novinku v červnu, teď už jsme na Sunaru, prcek už neblinká. Ale do doby než přestal, jsme byli na Novalacu a byl naprosto senzační!!!!! Náš malej je moc citlivý na bříško a po Nutrilonu AR měl obr prdíky, jiné mléko AR ve dvojkové řadě neexistuje, tak jsem byla vděčná za Novalac. Funguje na trochu jiném principu než Nutrilon AR a každopádně já ho můžu jen chválit! 😉

berenika39 • 2d • 19. prosinec 2008 v 09:37
dík, asi u něj zůstanu, ale ani ted není k sehnání, objednávám ho přes net. je tedy dost drahý, to balení 400g vyžblunkal za tři dny a kousek, ale to neva, hlavně když bude malej spokojenej. Jen nejde připravit dopředu a vzít s sebou v termoobalu, zhoustne a normálním dudlíkem nejde vysosat 😀 😀 😀 . Musela jsem včera u babičky prostříhávat dírku 😀 😀 , ale to bylo výjimečně, už budu brát s sebou teplou vodu a prášek zvlášť. Chybama se člověk učí!!!!! 😲

jaku • 2d • 19. prosinec 2008 v 09:50
Jo to on je asi problém sehnat ho doposud, není to běžně požívané mléko, asi i není dost známý na trhu, ale je to prý jedno z nejlepších mlék, ve Francii je hodně oblíbené. My jsme ho taky měli na 3 dny, děs běs na peníze, ale holt co by člověk pro mimčo neudělal. Jinak já jsem se domluvila v lékárně a obj. mi více balení (bohužel AR řada je jen v tom malém balení jako všechna spec.mléka),tak se zkus domluvit u vás v lékárně. Sehnala jsem si na netu jméno dodavatele a do 2 dnů jsem měla v lékárně zajištěný přísun.
Co se týče přípravy, vždy jsem nosila extra vodu v termosce a extra prášek, je to jednak nejlepší příprava a účel AR je houstnout v bříšku kvůli refluxu, ten nutráč byla hustej ihned, novalac tekutej a zhoustnul až v bříšku.

berenika39 • 2d • 19. prosinec 2008 v 11:50
jj, už je mi to jasný, jak to funguje, že právě v tom houstnutí později až v žaludku je ta výhoda. A mimochodem - ted jsem byla u nás v jedné z lékáren, koukali na mě jak na E.T., vůbec neměli páru, ale ochotně mi ho objednali, zítra bude, běžně ho ale neprodávají.Jinak je i k dostání na netu přes lékárna.cz. Malý má 4 měsíce a tak to vlastně budeme používat (doufám) v plném rozsahu jen tak měsíc a pak s příkrmama už to bude lepší. Dík za rady a mějte se hezky ty i děti!!!

krista
12. srp 2009

gabrianka • 2d • Dnes v 07:11
ahoj prosim vas holky ktera z vas uz vyzkousela pro mimi mleko novalac?zajima me i klasickou jednicku ...zajimaly by me tyto odpovedi:1.jak je huste?2.jak dlouho vam po nem mimi spalo-slysela jsem ze miminka i dyl spi... diky

gabrianka • 2d • Dnes v 09:30
tak vazne nekdo o tomto mleku nic nevite?tu v republice to fakt pouziva asi jen padesat mamin

krista
17. srp 2009

halahalo • Dnes v 11:28
ahoj.chtela bych se zeptat,zda kojenecke mleko novalac NF pro delsi zasyceni skutecne zabira?mela jsem napr.nutrilon ale vysledek zadny.dekuji

hancazivocich
23. srp 2009

ahoj,
my ho zkoušeli, ale máme atyp..mimi 😀 takže mně nepřišlo, že by ji víc zasytilo, ale způsoilo jí bolení bříška (v té době jsem ještě nevěděla, že zřejmě nesnáší laktozu 😠 ) Tak zasycení - nevím, nám vstávala v noci i po Nutrilonu... Pravda je, že jsem dávala IT 1 a 2 pro potíže se zácpou... To bylo výborný - fakt funguje, malá ani neměla hlad - pila tak 4, 5 mlík denně a přitom přibírala... Tak asi funguje.. Jen to bolavé bříško.. Teď máme dietní...Jé, teď koukám, že máš taky Kristýnku 😀
já se zas nemůžu 2 Novalaců zbavit - na zácpu.... My už asi nedobereme......

halahalo
23. srp 2009

ja nemam kristynku to je foto adminky a u ni je muj prispevek.prevadela druhou diskuzi do teto jednotne,tykajici se mleka novalac.nakonec jsem na to delsi zasyceni koupila a zrejme ji z toho bolelo brisko protoze dlouho plakala a zasytilo ji to o hodinu dyl 😒 takze jsem to dala pryc

hancazivocich
25. srp 2009

ahoj, promiň, blbě čumím,
nás z toho právě taky bolelo bř íško, jenže ji bolí z dost věcí 😒 ☹ tak pardon....