Mlíčko s kaší nebo Nutrilon Good Night na noc?

neu.sona
28. říj 2009

Ahoj Holky, chtěla jsem se Vás zeptat na radu. Malýmu je teď 5. měsíců. Prospívá a vše je relativně v pohodě. Ale.. Večer mi teď u kojení hrozně zlobí. Vždycky usínal v pohodě, žádný problém nebyl a teď mi zlobí, protože už u prsu neusne a prostě si myslím, že mu takhle večer už mlíčko ode mě nestačí. Přes den pije tak po hodině a půl. Už jsem to tu řešila a holky mi říkaly, že si jenom vymýšlí, že chce prso, ale já si to nemyslím, já si myslím, že má prostě hlad. A i mi přijde, že pro něj prostě večer po tom dnu už nemám mlíčko. Tak bych chtěla zítra na noc, po kojení, vyzkoušet buď nějaké to mlíčko s kaší rýžové a nebo od Nutrilonu Goog Night. Nevíte, co bude lepší?

ava
28. říj 2009

Ahoj, já jsem měla ve 4.měsíci stejný problém, dala jsem mu obě prsa a chybělo. Tak jsem pomocí odsávačky nasbírala za den 120 ml a večer ho tím nakrmila, pokud pochybělo, ještě se dopil z prsa. Tím odsáváním se mi začalo mléka tvořit víc a je to teď OK, zatím nepřikrmuji.
Může to být jen lakt.krize. Pokud bych ale měla volit mezi tím, co nabízíš, tak rozhodně rýžovou nemléčnou a pokud můžeš, nasbírej si přes den své mlíčko a pak mu ji v něm rozmíchej.

neu.sona
autor
28. říj 2009

Děkuji za odpověď. A myslíš, že by byla laktační krize takhle dlouho? Je to tak čtrnáct dní :(. A nemléčnou kaši myslíš jakou? Nechci mu dávat žádnou tuhou a nemléčnou jsem nikde žádnou nenašla :(

ava
28. říj 2009

mě to trvalo pár týdnů...navíc mu i rostly zuby, tak šlo těžko rozeznat, co ho trápí, zda je to jen krize, ale párkrát to byly ty prázdné prsa (taky je u nich pěkně kroutil). Nemléčnou ti nabídnou v lékárně, já měla od Nestlé rýžovou, cca 70 Kč, je to čistá rýže, jen ji z nějakého, pro mně nepochopitelného důvodu, vonějí vanilinem 😝 , ale určitě něco podobného dělá i Nutricia, v lékárně ti nabídnou.

ojo
28. říj 2009

tak já už to psala v několika diskuzích, že mi taky začlo docházet mlíko, tak jsem začala s UM, tak se Tomáš u toho kroutil, pouštěl se, pak mi to i bolelo, jak tahal na prázdno 😖 ...nejdřív jen jednou večer...teď už dvakrát večer a jedno dopoledne...mezi tím ještě na oběd a v noci kojím....dr. říkala, že pokud se mi v noci nevzbudí, tak mlíko stačí, kaši dávat nemusím... 😉

já teda už z prsu nic neosaju...jedině, že by to kojo vynechal...ale to nehrozí 😀

ava
28. říj 2009

ojo - jasně, to je jiný případ. Rozhodně ale myslím, že pokud to jde, tak je lepší prsa pohonit, aby se to rozproudilo. Někdy je to jen nesoulad nabídka - poptávka způsobený tím, že dítě vyrostlo a jeho potřeby je změnily.
Ale než se nebo ho trápit, tak raději nakrmit 😉

ojo
28. říj 2009

a prý existujou homeopatika na tvorbu mléka...mají v lékárně 😉 jen se musí dávat rovnou z plata do pusy 😅 já teda nezkoušela...

ava...jsem ráda, že aspoň stále částečně kojím...takhle už nám to oboum vyhovuje 😵

neu.sona
autor
28. říj 2009

Mně se právě taky hrozně večer u prsa kroutí, pouští se a hrozně tahá na prázdno. Ještě k tomu mu roste pátej zub a má už i na hoře, tak mě párkrát kousne a já jsem z toho už taková nevrlá a nebaví mě to. Vždycky krásně spat a teď už se tak skoro tři týdny mezi druho a třetí ráno probudí na jídlo. Právě proto si myslím, že má nějak málo :(. Asi ráno zavolám doktorce co a jak no :(. Chudáček nechci ho tak trápit, protože teď pláče fakt hrozně. A taky si myslím, že když mu teď roste ten další zub, tak je takovej vic nastartovanej k tomu pláči a potom je ten hlad silnější než spánek :(

ava
28. říj 2009

tak pokud mu rostou zoubky, může to být tím. U nás to bylo spojeno - zoubky a lakt.krize. Vše jsme překonali, ale kojím v noci 3x minimálně, takže pokud ti spí do dvou, tak buď šťastná 😉

neu.sona
autor
28. říj 2009

Tak já taky nevím no :(. Ale nechtěla bych ho chudáčka trápit hladem. Přijde mi, že teď usíná spíš vyčerpáním, než aby byl spokojenější. Jenže jak má člověk vedět, co ho trápí, když nám zoubky rostou od třetího měsíce bez ustání a byl docela v pohodě a ani jsme o nich nevěděli :(

sicinka
28. říj 2009

Ahoj, ja resila podobny problem ale ja mam mleka dost. Vecer bez problemu odsaju 200 ml. Prcek se mi zacal budit o jeste pred pulnoci a pak klido po hodine. Zkoušela jsem to 14 dní jestli to není jen přechodné, ale bylo to spis horsi.Takže úderem 4 měsíců jsem po dohodě s doktorem začala dávat večer nemléčnou ryzovou kasi, vlastně takové zahuštěné mléko. Z lehve ale nemáme problem, Davídek jí ze všeho, je mu to fuk 🙂 No a ted se mi budí na kojení až ve tri ráno, pak si drží svoje tři hodinky. Možná pokud nebuděš večer kojit a dáš roovnou kaši tak se ti povede odstříkat dost mléka, aby jsi měla na další den.

neu.sona
autor
28. říj 2009

Sicinka: ale ta nemléčná kaše se musí namíchat s mlékem ne? A to myslíš jako, že když mu dám zítra kaši, tak se mi podaří odstříkat na další den na večerní kojení?

sicinka
28. říj 2009

No mě se to tak daří dává se 100 ml mléka a 100 ml převařené vody. Já dávám mléka víc kolik odstříkám aby to bylo celkem těch 200 🙂 Já první kaši udělala ze zmrzlého mléka co mám v mrazáku a od téé doby večer odstříkám dám do lednice a druhý den z toho kaši. Když dáš mléčnou, tak je to jako UM a kaše. Myslím že to ničemu nevadí, musíš vyzkoušet na prckovi zda ho nebolí bříško. Já mám jako pohotovost když nejsem doma koupené mlíčko s rýží od nestlé hotové a dostal ho jednou a brisko ho dost bolelo a to na to netrpí

neu.sona
autor
28. říj 2009

Aha, díky 🙂. Zítra zavolám Mudr. a poradím se s ní. Každopádně to asi vyzkouším 🙂. Díky moc.

ava
29. říj 2009

sicinka - a dáváš mu celých 200ml kaše před spaním? Náš se pořád v noci budí, tak nevím, jestli to taky nevyzkouším tak, jak jsi popsala...

brisalek
29. říj 2009

Ahoj vsem, tak s tim vecernim kojenim to mame podobne uz asi od 2 mesicu, ale porad dobre spala...az ted se zacala budit casteji v noci, tak si taky myslim, ze ji to nestaci. Mleka mam tak akorat, ze neni moc co odsat a i kdyby tak falsku v zadnem pripade nechce!! Pribirala vzdy 230-350 za tyden, ted tak 150-200, ale dr. se to zda i tak moc, takze na me spis kouka jak na cvoka. Nechci ji trapit hlady a nechci se ani dostat do situace, ze budeme vstavat kazdou hodinu, pres den take pijeme co 1- 1,5. Ted je ji 3 mesice a 3 tydny.

Mlecnou kasi asi taky davate z lahvicky, ze??

Jak to udelat, aby si to z flasky vzala??? Poradi nekdo. Je "zavislak" na prsu i u nej usina, nechce ani dudlika.

jirinkas
29. říj 2009

Ahojky,máme podobný problém - asi laktační krize, v neděli večer mi z ničeho nic zmizelo mlíko - malej řval u prsa jak tur, nakonec jsem zkusila odstříkat, akorát jsem zašpinila kvůli 10 kapkám odávačku. Tak dostal Nutrilon.Noštěstí to vypadá, že MM bude (homeopatika+čaj+černý pivo), tak snad z toho nějak vybruslíme. Byli jsme se poradit s doktorkou, ta říkala začít s příkrmy, doktorka od švagrový říká pokračovat Nutrilonem. A pak si vyberte.... no ale dala jsem na naši Dr, začli jsme v poledne dávat maličko mrkvičky a večer trochu kaše.
S tou kaší se bojím, dávám jen 40ml a nehávám ho dopít, nebude po tom mít zabetonovaný bříško? přeci jen je ještě maličkej, v sobotu mu byly 4 měsíce....

romankav
29. říj 2009

neu.sona: Řekla bych, že má asi mimčo opravdu méně mléka. Jenže problém je, že když dáš UM, nebudeš stimulovat tvorbu mléka a budeš ho mít čím dál míň (taky některý děti, když mají flašku, tak už prsou nechtějí, z flašky to teče lépe a nedá to tolik práce). Chtělo by to mezi kojením odstříkávat (každé prso 10min, přes den kajit nebo odstříkávat každé 2h, v noci 3h) a během 3-5dnů se ti tvorba mléka zvýší (musíš ale odstříkávat i v noci, což chápu, že každý podstoupit nechce..). Myslím, že stojí za to to vyzkoušet.. Taky ho může bolet rostoucí zoubek (my jsme to měli měsíc..), s tím se moc nic dělat nedá, leda zkusit nějaký gel apod.

brisalek
29. říj 2009

romankov ma pravdu s tim odstrikavanim.
Ale flasku s UM bych se nebala zkusit...ja jsem se bala(sestrenka stejne) a ted kdyz je u sestrenky potreba dat UM maly ani nahodou flasku nechce a nase mala to same(jak pisu vys, nastesti jeste zatim neni nutne potreba). Sani uz je dostatecne po 5 mesicich nauceny, toho bys se mohla bat tak prvni mesic- 6tydnu, pak uz to neohrozi a bude umet oboji.

jaynee
29. říj 2009

neu.sona: Ahoj, jsme na tom podobně. Asi před třemi týdny se prcek začal v noci pořád budit a zjevně měl pořád hlad a chtěl krmit. je plně kojený a jinak mu moje mlíčko stačí, zatím jsme neměli problém, ťuk ťuk. Tak jsem se radila s doktorkou a ta říkala na noc rýžovou kaši a jinak dál kojit. Musím říct, že to hodně pomohlo a spíme teď o dost líp. I když teda teď rostou zuby, tak to začíná být zase horší, ale ne kvůli hladu. Musím říct, že abych odstříkala každý den cca 200ml na večerní kaši, to bych se asi musela zbláznit. Jinak jsem vždy odstříkávala, abych měla do zásoby, kdyby malýho někdo hlídal, ale každý den tohle množství, to prostě nezvládnu. Takže jsem s klidem kromě Bio rýžové kaše od Hippu (stojí asi 35Kč a vydrží nám 2 týdny) koupila i Nutrilon a tu kaši mu prostě rozdělávám do toho. A nijak neprotestuje! 😀 Říkám si, že stejně za chvíli začneme s příkrmama, tak přece nebudu mít hlavu z toho, že 1x denně dostává něco jiného než mateřské mléko, ne? A tvorbu mléka mi to teda nijak neovlivnilo, přes den je to pořád stejné, jen nad ránem mám prsa trochu nalitější, ale to malý zvládne k snídani. 🙂 Tak ti přeju, ať to taky v pohodě vyřešíte!

sicinka
29. říj 2009

Ahoj v návodu bylo 100 ml mléka a a 100 ml vody tak jsem to zkusila a zbylo nam asi 30 ml a včera například vypil 250 ml kaše a v jednu byl vzhůri na kojení 🙂 Mě Davídek klidně pil 250 ml na 1 kojení a to jsme s tou nocí kojili i 8x denně takže byl hodně vysoko nad doporučenýma max. dávkama mléka. Já místo toho večerního kojení odstříkám co jde a doplním převařenou vodou do 200 ml a to dlabe většinou mu něco zbyde,někdy holt ne. Myslím že trocha nutrilonu určo nevadí - kdybych neměla toho mléka dost tak na to dlabu a taky dělám z nutrilonu. Jinak taky mám bio kaši od HIPP dneska jsem koupila navíc ovesnou a asi po 5 měsíci ji zkusíme ted se má zase lepek zavádět brzo 🙂

kaminekmichal
30. říj 2009

Ahoj děvčata my s buzení v noci máme taky teď problémy.Je nám 5 měsíců a plně kojíme.Budíme se každou 1,5 hod,(jinak přes den vydrží v pohodě 3 hod) tak nám sestra u doktora poradila ať začneme s rýžovou kaší od Nestlé.Začali jsme před týdnem a míchám jí jen s převařenou vodou.Sní to celé a pak dokrmíme z prsu, ale stejně se v noci budí, nemáte někdo radu, jak by jsme noční spaní mohli prodloužit?Díky 😉

anitrams
30. říj 2009

Ahojte, náš Míša spí celkem v poho (usíná kolem 8, o pulnoci se budi na kojo a pak az po 5) Včera večer jsme mu zkusili dat rýžovou kaši od HAMI. Vypil 100ml a zapomnel se vzbudit i na pulnocni mlíčko 🙂))

kaminekmichal
30. říj 2009

anitrams:A jak je Míša starej?Jak to děláte?Taky bych chtěla.Ty se teda máš mohu ti jen závidět 🙂

anitrams
30. říj 2009

4měs. a týden. Je spáč už od narození. Tahle spal už od konce 2měsíce. Dopo si da kolem 10 svoji spící hodinku, pak cca od 2 do 5 jsme venku (bydlime na vsi, takze pohoda), to vetsinou pulku prospi a pak az vecer. Pres tyden ho dost taky unavi plavani a cvico a nebo tatka, se kterym obcas lumpaci. Já nevím, já si myslím, že se tou kaší nic nezkazí.

verundost
31. říj 2009

Ahojky, malýmu je necelých 6 měsíců. Vždy spal krásně v noci, vydržel spát 6-8 hod v kuse, ale už asi měsíc se budí co 3-4 hod, někdy i častěji. Mlíka mám taky večer míň, tak jsem mu zkoušela dávat asi týden večer po kojení UM z lahve, ale vůbec to nechce. Proto jsem asi před deseti dny začala dávat trošku mrkve na oběd a rozjedeme příkrmy. Večer mám mlíka myslím už dost, ale stejně se budí. Naše doktorka říkala, že to hlady nebude, když si UM nevezme. Ale stejně když se v noci vzbudí, chce prso. Takže se spaním nic moc 😖 Nejspíš začnu zkoušet i kaši.

janula84
31. říj 2009

Ahojky, tak my od 5.měsíce dáváme kaši, napřed pár lžiček a pak dokojit, pak jsem dělala řidší kaši do flašky a teď dávám kaši ze lžičky... Malej se stejně v noci budí na kójo... ale ani to není tak moc hlady, jako spíš ze zvyku... 😅 😉
Kaši jsem začala dávat, protože se po tom 4 měsíci začal budit cca po 1,5hod., což bylo docela šílený... Moje Dr. mi poradila tu kaši 😉 a teď, když už by měl relativně vydržet spát celou noc, tak se stejně budíme, ale jak jsem psala, je to spíš tím zvykem... Ale už je naštěstí max. 3x za noc 😉
Hodně štěstí s drobečkama a příkrmy 😉 🙂

ava
31. říj 2009

janula - tak to jsme na tom zhruba stejne. Dnes jsem zkusila kasi - kroutil se a zavrel pusu, abych mu tam se lzickou nemohla. Totez prvni pokud o prikrm s mrkvi 😕 tak snad bude zitra lip!

janula84
31. říj 2009

no, u nás lžička napřed v pohodě, protože to bylo něco nového, ale pak zásek a nic... tak znovu kaše z flašky... teď už je to v pohodě, protože papáme příkrmy a naopak jak vidí lžičku, tak začne brblat, že chce papat 😅 😀 a ještě k těm příkrmům - domácí uvařené ani omylem, kravály, vztekání... ☹ ale skleničkový z obchodu, tak to se olizuje a já nestíhám dávat do puseny 😉 🙂 Byla jsem z toho chvíli špatná, než jsem to řešila s maminama-kamarádkama a ty mě uklidnily. Hodně jich to mělo jako my, že domácky uvařené nechtěli do doby než mohli papat jídlo co "dospěláci" (samo bez soli atp....) Dětičky jsou zdravé a spokojené 😉 Takže už to tak neřeším a dávám skleničky.Malej je spokojenej, krásně rosteme, nebrečíme kvůli bříšku... takže jsem spokojená i já 😉 😵 Chce to zkoušet 😉 Držím palečky!! 🙂 😵