Množství UM ve 3 měsících a přibírání. Kolik dítě vypije a jak přibírá?

martineeecka
3. dub 2020

Maminky, kolik vám vypije tříměsíční miminko UM a jak přibírá? Dcerka tomu moc nedá, donedávna pila jen kolem 100 ml/5-6 dávek denně, teď už si maličko polepšila a dá těch 130 ml, někdy i 150 ml, ale to spíše výjimečně. Přibírá teď celkem pomalu, jen 100-150 g týdně, váží ve 3 měsících 5600g a má 60 cm. Narodila se poměrně velká (3710 g a 51 cm), tak jsem se děsila, že z ní bude puclík a opak je pravdou. Syn se proti ní narodil drobnější a pil jako divý, už v této době valil 180 ml a přibíral krásně, tak mě to trochu znepokojuje. Zkoušela jsem i jiné mléko, ale výsledek byl stejný.

laloogrey
3. dub 2020

Moje dcera bude mít 8. 1. tři měsíce a teď mi pije 120 ml 7x denně. Odhadem má nyní 5500 g (narodila se s porodní váhou 3560 g), ale je to vážně jen odhad, kdy jsem se vážila napřed sama na normální osobní váze a potom s ní. Přesněji to budu vědět příští čtvrtek, kdy jdeme na kontrolu k paní doktorce ve třech měsících...

lula86
4. dub 2020

@martineeecka vždyť to je krásný přírůstek týdne. Naše pediatricka nám to aspoň říká. Syn se narodil a měl 2780g ve třech měsících měl 5750g a měřil 62cm. Co si tak pamatuji pil těch max 150ml někdy i 135ml (dávek za den 5) potom ve 4 měsíci měl vzpur a začal vyžadovat mléka víc. Myslím že dcera ti pribira v pohodě jen nebude takovej jedlik. Dle mého co jsem vypozorovala u syna tak je opravdu jedlik už bastime prikrmy (je mu 5 a půl měsíce) a sni 200 - 250ml prikrmu a u zavedeni jsme problem neměli zatím žádný chutna mu všechno. Kamarádka má holčičku a s jídlem bojují od začátku i kdyz se narodila pomalu 4kg. Mlikem to určitě není, pokud dosavadní snášela v pohodě, měla v pohodě bříško tak bych se tím netrapila ještě to dozene.

martineeecka
autor
4. dub 2020

No, taky si říkám, že prostě nebude velký jedlík, bojovali jsme od začátku, nikdy nevypila moc. Teď týden jedla celkem hezky, ale dneska zase dala max. 120 ml, teď večer dokonce jen 90 ml. Spíše se děsím toho, aby nejedla méně a méně...no je to boj. U syna byl problém, že byl zase až moc ,, žravý" a s dcerou naopak.