Musí mít mimi na umělém mlíčku stolici každý den?

evcounek
2. črc 2010

ahojky maminky,
mám otázečku: musí mít miminko na UM každý den stoličku?
v pondělí budou Lukáškovi 2 měsíce. už v poronici nám dávali UM, a když jsem přišla domů tak jsme kojili (odstříkané mlíčko + flajda) tak 14 dní a pak jsem musela zase zavést UM. dnes jsme už 4 den jen na UM a včera se Luky nevykadil. vím, že když se kojí tak nemusi kadit i týden. jen nevím jak je to s UM. 😖
Luky vypadá spokojeně bříško ho nebolí a prdí statečně jak dospělý chlap 😀
prosím o radu díky
PS: teď se mu to povedlo 😀 (myslím kadění) Ale stejně mi dejte vědět jak to je. díky

andy80
2. črc 2010

@evcounek ano, po UM by dítko mělo mít každý den stoličku, jen nekojené děti nemusí kajdit pár dní, to UM má jiné složení než mateřské mléko a pokud ho nevyloučí může mít koliky. Je ještě maličký na šťávičky, tak se zkus poradit s doktorkou na změně mléka. Jaké dáváš?

fender
2. črc 2010

já si dovolím z části nesouhlasit s předchozím příspěvkem - po UM je to samozřejmě častější než po MM, nicméně i tak je to mléko víceméně bezzbytková strava a může se stát, že mrňous spotřebuje všechno a tudíž nemá co by šlo ven 😉 pokud to je jeden den jako v tvém případě, tak bych se tím určitě netrápila.

strouzek
2. črc 2010

ahojky my a všechny moje kamarádky co mají děti na UM mají s kaděním tyhle"problémy" já jsem kvůi toho letěla k doktorce ale ta mi řekla že je to normální, na UM se kadí méně často!!! my kadíme jen obden někdy i co 3 dny ale žádný problémy kolem toho nemáme, prdíme, krásně klidně spíme takže myslím že bolesti bříška nemáme. jediný co mi doporučovala dr. je přidat tekutiny pro případ že by byli hovínka tvrdé, tak jsme přidali a je to lepší 😀 jinak když už fakt chci aby se malá vykadila dám jí švestkovou štávu od hippu s troškou vody zředěnou a ten den máme nadílku na 100% 😀

misellll
2. črc 2010

stroužek ty šťávičky od hippu jsou od ukončeného 4. měsíce.

pett7
2. črc 2010

malému pomáhaly masáže bříška a heřmánkový čaj. potom švestková šťáva od hippu, tu ale až po 4m. po nutrilonu nekakal i týden, ale to byl i částečně kojený tak jsme přešli na hipp a bylo po problému. stolička byla jednou denně

tezu
2. črc 2010

Ahoj Evcoune, my jsme na tom podobne. Osm tydnu nam bude v nedeli a na UM jsme od vikendu, do te doby jsme meli kombinaci rozmrazeneho MM a UM a kadila nekolikrat denne. Ted je to jednou denne, dopoledne, a stolice je tuzsi nez driv, ale neni to nic hroznyho, je to kasovita konzistence. A je pravda, ze se u toho musi trochu voc snazit🙂 Ale to je , doufam, normalni. Pred tremi dny mela taky prestavku a kadila az druhej den, ale zato radne. Prdiky odchazely normalne. Takze pokud to je u vas jak pises, tak jste na tom podobne, a nemas se ceho bat, aspon z me kratke zkusenosti🙂

krista
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
collette
11. črc 2010

@evcounek na tohle nedostaneš jednoznačnou odpověď, protože každé dítě je jiné a také co odborník, to názor. pokud dítko evidentně netrpí a nestrádá, neřešila bych to, ale tak kolem týdne bez kakání bych asi začala pátrat. Ale pokud bych musela jednoznačně odpovědět já, řekla bych NEMUSÍ!

My jsme jeli z porodnice nastavení na Bebu HA, ale malý po ní měl zácpu, tak jsme přešli na Nutrilon HA a ze začátku kakal sám tak jednou za dva dny. Občas se kroutil a měl tvrdé bříško a plakal, takže když už to trvalo půl dne, chca nechca jsem nastoupila a pomohla mu vykakat se. Nadšená jsem z toho nebyla, ale pak jsem měla vyměněné dítě 😅 tak to trvalo zhruba do konce druhého měsíce.

Když se Lukášek vykaká, podívej se, jaká ta stolička je. Neděs se zelené, ta na UM bývá kvůli formě železa v UM. Měla by být mazlavější, ale s těmi slavnými míchanými vajíčky asi nepočítej 😀 Pokud jsou to bobky, které lehce sundáš z plenky, byly by vhodné další tekutiny, ideálně čistá voda. Je možné, že je Lukášek od přírody zácpovější, jako náš Kuba. Tak kolem třetího měsíce se to srovnalo a kakal každý den a dneska už si podle toho můžeme řídit hodinky 😀 Taky zkus zapátrat, jaké mu děllá problémy vykakat se, tedy jak moc při kakání musí tlačit.

Tak ať se vám kadí dobře!!! 😀 😀 😀

martinaho1
11. črc 2010

Tak ja mam chlapecka 5,5 mesice a od porodnice dokrmujeme Nutrilonem. Nejdrive jsme prave kvuli kadeni davali Nutrilon Comfort, ale i s nim se stavalo, ze treba nekadil 3-4 dny, ale pak se vzdycky vykadil sam. Pak jsme presli na zeleny Nutrilon 1 a kadi skoro kazdy den a bez problemu, pravda ale je ze miva stolici spise jako kojene dite. Doktorka nam ale rekla, ze deti ciste na UM mohou kakat i co 4 dny.

frisca22
26. črc 2010

Ahojky, souhlasím s holkama, pokud nemá bolení bříška, nekroutí se jako hádě, tak pak by mělo být všechno v pořádku. Jestli ale chceš zabránit případnému delšímu nekakání, kolikám a větříkům, tak zkus Bebu Sensitive. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit, našemu mrňouskovi sedla! Dr mi ji doporučila, protože je šetrná na dětské bříško a díky probiotikům, které obsahuje, nemají mimísci takové bolení. 😉

pavlinkamaty
4. pro 2017

Ahoj,mám dotazek máme skoro 2,5 mesíčního chlapečka a trápily nás koliky a tak jsme zakoupily kapky které opravdu pomáhají ale spíš máme problém s kakáním jsme pouze na um beba optipro 1a kadí tak po 4 dnech a to ještě s pomocí rourky a doktorka že je to normální.Když jsme byly na pohotovosti protože malej hrozně plakal tak nám skoro vynadaly že ho překrmujeme(125ml) a že musí kadit každý druhý den což prostě nekadí.Máte někdo radu nebo zkušenost.....

pavlinkamaty
4. pro 2017

🙂