Může být voda na přípravu umělého mlíčka také vlažná?

loretka1
26. zář 2009

Chtela jsem se vas,holky zeptat,zda muzu na pripravu UM pouzit i vodu uz predem prevarenou ale nesehratou?proste pokojova teplota.Slysela jsem nekde na jinem serveru pro maminky(uz nepamatuji na kterem),kde spolu diskutuji o tom,ze kdyz bude voda pokojove teploty,ze to vubec nevadi ze jde o to a nejdulezitejsi je,aby se zachovaly veskere vitaminy ktere jsou obsazeny v tom mlece a obranyschopne latky.priznam se,ze to tak delam ale jen v noci.dam si do termoobalu prevarenou jeste uplne horkou vodu ale ta mi cca do 3hod rana nez chce mala pit ochladne a mam ji pokojove teploty.male to nevadi,pochutna si na mleku i tak.pak jen prisypu mleko.prasek se skvele rozpousti i v teto vode takze z meho pohledu bych v tom nevidela zaden problem delat tohle jednou na noc.Jaky mate na tohle nazory vy?Dekuji L.

gingerlady
26. zář 2009

Nez jsem si koupila Zelmer konvici, delala jsem to uplne stejne. Ja v tom zadny problem nevidim. Hlavni je, za ta voda byla prevarena 😉

poletucha
26. zář 2009

taky si myslim ze to nevadi...ta tepla voda jim mozna akorat dela lip na brisko...ze se pohnou streva 😉

soanpe
26. zář 2009

no ze zkušenosti ,třeba \Sunar se při pokojovce úplně nerozpustí a na lahvičce ulpí jemné částečky. malá mi stejně nechce pít vlažný mlíko,takže vodu mám v termosce 😉

loretka1
autor
27. zář 2009

diky za nazory.me se zas sunar rozpustil jeste lepe nez nutrilon.asi tu vyrobu maji ruznou 😎

kaleilah
27. zář 2009

ahojky leretko, nevadí to, když se ti mlíčo rozpustí...a když mrknešna diskuse na batolatech tak tamse řešilo že dítko pije jen studený mlíčo, takže to mamka rozdělává do hodě vlažný voy a bez problémů

hannah80
29. zář 2009

Ahoj, taky jsaem tento problem resila, jestli to muzu dat do studene kojenecke vody a potom ohřat, ale v navodu na obalu na Nutrilonu pisou, ze se musi nejdrive ohrat voda a pok teprve pridat nutrilon. Ted si chci koupit ohrivac lahvi, tak nevin jak to mam delat, kamaradka to rozpousti ve studene vode a bez problemu, ale ja se bojim, ze to asi neni spravnej postup, treba ze se naky latky nerozpustej nebo tak neco... Jak to delate vy? Poradte..

ferinka
29. zář 2009

mě Matěj taky pije jen skoro úplně studené,jak je to vlažné,tak to fluše 😠 😀 😀

e.vicca
29. zář 2009

hannah80 já mám vodu na mlíčko převařenou a připravenou v termosce. párkrát se mi v noci stalo, že mi voda vychladla až moc, než se malej vzbudil na papání, tak jsem tu vychladlou vodu ohřála v ohřívačce na flašky a do téhle ohřáté vody jsem nasypala mlíčko. myslím, ale že nevadí, když to rozpustíš v chladnější vodě a ohřeješ až pak. důležité je jen, aby ta voda neměla víc než těch 40 stupňů, aby se nezničily ty preboiotika nebo probiotika, co do těch mlíček dávají a jiné výživné látky 😉

achina
3. říj 2009

Holky, mozna me nekdo ukamenuje, ale v nejake diskusi psali, ze ohrivaji prevarenou vodu v mikrovlnce. Znam dokonce holku, ktera kupuje kojeneckou vodu a taky jen ohreje v mikrovlnce. Ja to tak nedelam porad, jen kdyz treba nestiham. Jinak si na noc davam vodu do termosky, pred krmeni necham trochu vychladnout a umicham.

loretka1
autor
3. říj 2009

proc by te mel nekdo kamenovat?ja take ohrivam vodu v mikrovlnce a uprimne receno nevim o nikom kdo by to delal jinak

kaleilah
3. říj 2009

achina mě teda přijde úplně normální ohřívat v mikrovlnce.Do jedné nádoby si přes den dávám převařenou vodu, abych jí měla pořád po ruce, a bu´d to dělám tak že uvařim vodu, dám půl na půl čerstvou vařící a tu převařenou co mám v nádobě, aby byla teplota tak akorát na pití a do toho mlíko a nebo jen ohřeju v mikrovlnce a dám mlíko. 🙂 Na ohřívání vody v mikrovlnce mi nepřijde nic špatnýho, jedině že se to neohřívá rovnoměrně, ale zase tím jak tam vsypeš mlíko a pak flaškou kvrdláš aby se to rozmíchalo se to krásně prostřepe a nemusim mít strach že by to bylo vařící 😉 teda píšu jak hotentot, snad jste mě pochopily 🙂

samik2008
3. říj 2009

já ohřívám taky v mikrovlnce