Může se Nutrilon ohřívat? A jak?

ja12345
13. pro 2011

Na Nutrilonu se píše: "Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin." Znamená to, že tedy můžu Nutrilon ohřát? A jak ho ohříváte? Ve vodní lázni přímo v lahvičce? Omlouvám se za "blbou" otázku, ale ještě jsem Nutrilon nevařila.

nikiii
13. pro 2011

Já osobně jsem ohřívala v otevřené lahvičce v mikrovlnce.

kammka
13. pro 2011

já bych místo mikrovlnky raději volila vodní lázeň, je to přirozenější...nebo zpracovat do kaše

bettyna84
13. pro 2011

Nám i v porodnici radili, že si můžeme udělat do zásoby a až 24 hodin to mít v ledničce. Ohřívali jsme jen položením do vařící vody (do hrnku jsme dali falšku a zalili vodou z varné konvice), nebo pod tekoucí teplou vodou (šílená spotřeba 😉 ), pak jsme si pořídili takový ohříváček na dětskou výživu, to bylo asi nejlepší. Teď už neohříváme - převařenou vodu si dám do termosky a s tím vystačím na celý den (zpočátku chladím, ke konci dne je voda akorát).

zdenka561983
13. pro 2011

ano můžete ohřívat ....já použivám hrnek a pak to přeliji do láhve a pokud je horké tak to dám do studené lázně---

llluckaaa
13. pro 2011

Já mimču nikdy neohřívala ani déle neskladovala, protože se v mlíku údajně rychle množí nějaké špatné bakterie. Ale kdybych to dělala, tak po vypití šoupnu flašku do ledničky a pak klidně ohřeju v mikrovlnce, protože to je rychlejší. V naší trvá 200ml vody 30 vteřin a dávám ji ve flašce a někdy i s dudlíkem.

kjajule
13. pro 2011

Já dělala tedy vždy čestvé, ale pokud ti toho zbyde hodně a víš že to do dvou hodin spotřebuješ tak strčit do lednice a pak ohřát v ohřívačce nebo mikrovlnce, ale pozor at je to pak hodně promíchané, mikrovlnka ani ohřívačka nemusejí ohřár celou lahev stejnoměrně takže je pak lepší to pořádne promíchat 😉 Do mikrolvnky strkat jen lahev bez závitu se savičkou, mohla by se taky ohřát a někde by mohli být horké kapičky, kterým bys miminku opařila pusinku...
Jinak 24hodin se smí skladovat pouze mateřské mléko, UM rozhodně ne !
Na zkoušku si klidně až vám zbyde mlíčko zkus dát lahev s UM na 24 hodin do lednice a uvidíš co to mlíko dělá...už ani po pár hodinách to není poživatelné...😉

marketnieuw
13. pro 2011

tohle je hodne zajimave... na belgickem nutrilonu se pise, ze se musi spotrebovat hned a nesmi se ohrivat...
ja tedy vzdycky delam nove, i kdyz to musim vylit ... aspon mam jistotu, ze nedavam miminku nic spatneho

nerreidda
13. pro 2011

pokud mi malý Nutrilon nevypil, ohřála jsem v mikrovlnce a přežil 🙂 😉

pelenka
13. pro 2011

My jsme na Nutrilonu od porodnice - v porodnici jsem si chodila pro každou dávku k sestrám - vyndaly mega láhev hotového z lednice, odlily, v mikrovlnce ohřály a bylo to (vařily jim ho vždy jednou za 24 hod. do zásoby). Když jsme přišli domů, také jsem řešila návod na krabici, s tím, že zbytek vylít a nikdy ohřívat, umravnila mne tchýně-pediatr, že je to blbost, klidně lze prý připravit větší množství, rychle zchladit a uchovat v lednici. To samé mi potom řekla známá sestrička, která dělala roky na dětském v nemocnici, prý by se zbláznili, kdyby měli pořád připravovat čerstvé, když tam bylo třeba 20 dětí a každé chtělo jindy🙂, takže už se toho rozhodně nebojím.

mamkamarketa
13. pro 2011

u apolinare se rano udela nekolik flasek nutrilonu,ktery skladuji v lednici a behem dne se maminkam odleva. fakt si nedovedu predstavit,ze kazdou chvily pripravuji 10ml, 30ml.... 😕 syn nikdy kojeny nebyl a taky jsem si nutrilon pripravovala treba na noc predem. a pak jenom ohrala ve vodni lazni.

myslim,ze nic se nema prehanet.pokud je mleko v lednici a spotrebuje se do 24h nic nehrozi.

lucyjanek
13. pro 2011

Já teda připravuju vždy čerstvé, ale taky se mi párkrát stalo, že jsem mu to ohřála, ale to bylo tak max do hodiny od namíchání..doktorka mi říkala, ať si dám radši vodu do termosky a udělám si to čerstvý...jinak malej je na Nutrilonu od porodnice a na Bulovce měli připravený Nutrilon v takových lahvičkách - velikost jak dětská výživa - prý to prodávají i v lékárnách - je to připravený Nutrilon a nějak upravený aby se v tom nemnožily bakterie, ale to bude asi docela finančně náročné.

joulen
13. pro 2011

I já připravuji vždy čerstvé mlíčko. Také jsem to dost řešila, ale připadá mi rychlejší nynější postup - mám převařenou vodu v lahvičce (zrovna pijeme 5 dílků) tak 3 naleju studené převařené a pak převařím čerstvou a doleju do těch 5ti. Hned připravím mléko. Zatím se mi tedy nestalo, že by nám něco zbylo, spíš pláče když dopije 🙂. Tato příprava mi zabere cca minutku. Maximálně si připravím čerstou várku, dám do termosky a čekám, až se vzbudí. Každý si to ale asi nějak vychytá.

kooblich
13. pro 2011

používám ohřívačku takže mám vodu v lahvičce vždycky připravenou jen přisypu mlíčko. My máme třeba mlíčko který se musí spotřebovat do jedné hodiny. Po této lhůtě bych je malýmu nedala. Zkusila sem je po víc jak hodině a byl to hnus. Nestávalo se mi a nestává často že by malej mlíčko nedopil, ale když tak stačí když má pokojovou teplotu. O tom , že by se udělalo mlíčko na 24 hodin dopředu trochu pochybuju ještě sem o tom neslyšela. Ale třeba je takový, nevím. Jestli jo a ví o takovém někdo písněte mi. Děkuji.

margaretka30
14. pro 2011

ahoj,
naša doktorka pri tejto otázke odpovedala aby sme neboli lenivý a robili všetko čerstvé...a to je dost stará pohodárka 🙂

elana
14. pro 2011

teď když už syn pije jen UM, tak dělám vždy čerstvé (převařenou vodu mám v termosce, nalévám do flašky, tam vychladne a ohřeju ji v mikrovlnce), ale když jsem s ním jenom dokrmovala (tj. dávky 20ml, 40ml atd.), tak jsem dostala od doktorky vzorky a ty byly na 180ml vody, takže jsem si udělala vždy celou dávku a postupně odlévala kolik bylo třeba (skladováno v lednici, ohříváno v ohřívačce kojenecké stravy). Vždy jsem spotřebovala samozřejmě do 24h (resp. nespotřebované vylila). Ale jinak žádné problémy s tím nebyly, myslím taky, že když je to v lednici, tak se tam opravdu nemá tak rychle co pomnožit, potvrdila mi to i lékařka.

alca22
14. pro 2011

Malá byla dlouho v inkubátoru a tam jim mlíko připravovali na celý den dopředu, takže se to potom jen ohřívalo. TAk když to neuškodí hodně malým miminkům, tak to nemůže uškodit ani těm větším. Jinak doma už vařím čerstvé.

heliss
28. srp 2012

připravte si převařenou vodu do konvice a tu si pak můžete postupně ohřívat ve flašce bez savičky klidně i v mikru a pak teprve dejte odměrky s mlékem.tohle přece není náročné,ani když vstáváte k miminku v noci,je to raz dva,tak opravdu nebuďte líné,jde o vaše miláčky 🙂 ..nikdy mlíčko neskladňujte na dýl jak ty dvě hoďky a ani to není ideální...v jiných zemích se zbytky prostě vylívají,mlíčko se znovu neohřívá..je vaše věc,jak to kdo děláte,ale myslete na to,že jsou to Vaše děti a pro ty přece vždy jen to nejlepší! A rada pro zdraví vašich dětí:nepoužívejte v žádném případě kosmetiku johnsons baby.v americe je strašný poprask a vše se ztahuje z prodeje.samozrejmě než se to dostane k nám,to potrvá a česko musí vyprodat zásoby,co na tom,že trpí ti nejmenš! :(( mějte se a zdravíčko Vašim dětičkám 🙂

sariky
28. srp 2012

v porodnici na obilnaku v brne nutrilon meli pripraveny v lednici a pak ho ohrivali v mikrovlnce. moje deti ho takto dostavaji od narozeni. nejdriv jsem ho delala cerstvy, ale bylo to casove narocne a detska dr mi doporucila, at si pripravim zasobu do lednicky a pak jim to jen prihrivam. prepripravuji to na max 12 hod dopredu, zbytky uz ted nezustavaji, ale kdyz predtim byly, tak jsem je dala do lednicky a znovu prihrala. malym jsou skoro 4 mesice a jsou zdravi a rostou jak z vody 🙂

marcelkap
28. srp 2012

Já bych nikdy UM neohřívala, vždycky jsme dělali čerstvý. Postupně zjistíš kolik ti mimčo vypije, takže když něco zbyde, tak toho není tolik aby byla škoda to vylít a příště udělat čerstvé.

beruska24.9.
28. srp 2012

převařenou horkou vodu v termosce, převařenou zchlazenou v lahvičce v lednici, um připravené v dávkovači. pak jsem jen do studené přilila horkou, přisypala mléko, příp. dochladila, když jsem to neodhadla a šlo se krmit. takto jsem to dělala od malička ve dne, v noci. na cestách jsem měla vždy připravenou chladnou vodu v lahvičce, zbytek byl stejný. nedopité jsem vylévala. po roce věku stejně s tím rozdílem, že do lahvičky nepřevařenou kojeneckou z pet-flašky a zbytek stejně. trvá to fakt jen chviličku.

pepibubu
26. zář 2012

já když byli kluci na nutrilonu, tak jsem měla horkou vodu v termosce, a vždy jsem dělala čerstvý.... Jako asi by to šlo ohřívat, ale měla jsem lepší pocit když jsem vždy udělala čerstvý.... A rozhodně bych ho neměla do foroty v lednici, maximálně tak ten zbytek....

To víš, že když je děcko starší a někde vyšaší ten zbytek, že mu ho nevyrveš z ruky, ale primárně bych mu to neohřívala...

mafeska
3. říj 2012

my teda na nutrilon teprve budeme přecházet ale nikdy by mě nenapadlo udělat si mléko na den dopředu a pak ho strkat do mikrovlnky už hotové. Malá je na umělém mléku od narození a vždy připravuju čerstvé, pokud zbyde zbytek (většinou se to nestává) tak vylévám. Když láhev po krmení hned nevypláchnu po pár hodinách je to hnus, mléko je jakoby oddělené nebo jak bych to posala. Dělám to tak že před každým krmením ohřívám vodu v mikrovlnce (bez savičky a toho kolečka), zamíchám to a pak do toho nasypu mléko, zamíchám a podávám. V porodnici mi to taky vyndaly z lednice a ohřívaly v mikrovlnce už připravené ale já mám doma 1 dítě ne třeba 20 jak oni takže mi to nedělá problém a práci si s přípravou dám, je to jen chvilička.

favofrenki
3. říj 2012

Nutrilon jsem nedopitý dala do lednice a do dvou hodin ohřála buď pod tekoucí horkou vodou nebo ve vodní lázni. Nemělo by se ohřívat déle než 20min. DR. mi tedy říkala že to můžu přimíchat do nového mlíka do 24hod, ale já raději dodržuju co je dáno od výrobce.

laska.nezna.hranic
3. říj 2012

souhlas s heliss

berinka1
3. říj 2012

Mala byla od narozeni dokrmovana, vzdycky jsem delala novy, prevarit vodu, ochladit, nasypat mliko a podavat, po 3 mesicich jsem si udelala horkou vodu do termosky a studenou do lahvicky a michala to, posledni 2 mes.studenou neprevaruju (na Rajeci i Horskem pramenu je napsany, ze se nemusi prevarovat), takze namicham a prisypu mliko. I v noci, ted mam porizenou rychlov.konvici s nastavitelnymi stupni, takze ohrivam vodu primo na 40 stupnu, dam mliko, prostrepu a davam. Kdyz jedla co 2 hod,tak me to nekdy stvalo, ale urcite bych ji UM z lednice ohrate nedala, uz vubec ne v mikrovlnce (max.tak ohrat samotnou vodu). Kdyz zustane zbytek, vyliju, kdyz ne hned,tak je cela lahvicka oslizla, no bleeee:/ jednou jsem ji to zkusila dat asi po hodine (ohrate v ohrivacce) a ani to nechtela, kdezto cerstvy si dala s chuti..

kinirka
14. dub 2017

Ahoj, omlouvám se, pokud už to tu bylo vysvětleno, ale z návodu jsem pochopila, že se nutrilon musí zamíchat do teplé vody cca 40 stupňů, tzn. připravím ho a je teplý. Tak jak to, že když se víceméně shodujete, že se nesmí ohřívat, většina píše, že vezme z ledničky a ohřeje? Tzn. uděláte ho teplý, zchladíte v ledničce a pak ohříváte až se jde jíst?? Jsem zmatená, sorry🙂 Jinak zatím připravuju čerstvý, termoska mě nenapadla tak to bylo peklo, hehe, díky za tip👍

kinirka
14. dub 2017

Aha, koukám, že jsem na staré diskuzi, tak asi nic :D

eevicka123
14. dub 2017

@kinirka udelas ho, das napit, ale to co nevypije uz by se nemelo pozdeji znovu ohrivat.