Můžu ředit Sunar jinak, než je na balení?

sinorina
25. črc 2012

Ahoj maminky, mám doma 5-ti týdenního chlapečka a je to velký jedlík. Porodní váhu měl 3800g a teď už máme 5200g. Jsme na UM - sunar. A taky se chci zeptat, můžu míchat sunar trošku jinak než je na balení?? Třeba 100ml (dle krabice to má být 90ml) vody a 3 odměrky prášku? Jako aby toho měl víc a vydržel mi opravdu ty 3 hodiny, protože přes den se budí třeba po 2,5 hodině a křičí hlady. No a já se bojím, že bude moc "tlustý". díky za odpovědi. 😉

martinatrnkova
25. črc 2012

A co zkusit dát 120ml a 4odměrky - normálně navýšit dávku? kolem 6týdnů se stává, že mají mimča více hlad, mívají nějaký růstový spurt, ale rozhodně bych neřešila, stejně to nezasytí více, ani se to nedoporučuje. Zkus se poradit s DR a nebo můžeš vyzkoušet ty sytící mlíka.
A nepřipadne mi, že by moc přibíral, má normální přírůstek.

kacikaci
25. črc 2012

taky bych mu dala větší dávku 120ml + odměrky...

petrakm
25. črc 2012

On se ti zastaví na váze,muj byl kojení a v 6t 5 kg,coz bylo teda samozrejme dost ,ale v roce 10😉já dávám sunar nutradefense ted ,uz je velikej,obyčejný sunar mi přišel hodne sladký,tak jsem ho vyměnila..složením se uz hodne podoba nutrilonu,po kt měl maly ale hlad..drzim palce..

peroli
25. črc 2012

@sinorina Z váhy bych si hlavu nedělala, připadne mi normální.. 😉 první syn měl porodní váhu taky 3800g a v 6 týdnech měl 5300g, druhý syn měl při porodu 3640g a v 6 týdnech měl taky 5300g 😅 😀 a ani jeden není ani nebyl nikdy tlustej.. neboj, jak se začne přetáčet a trošku pohybovat tak ta váha, resp.ty váhové přírůstky se zastaví 😉
nevím co ti napíšou jiné holky ale za sebe říkám že co se týče ředěni sunaru tak bych se opravdu držela tabulky.. při špatném (a častém) ředění podle sebe by tomu malinkému tělíčku mohlo něco chybět nebo naopak přebývat a mohlo by i začít bolet bříško.. pokuď má hlad tak mu prostě udělej o jednu odměrku víc.. 😉
navíc u vás by to mohlo být i růstovým spurtem.. ten bývá většinou okolo 3 a 6 týdnů, a ve 3 měsících a v 6 měsících..
http://www.naseporodnice.cz/vyvoj-ditete/rustov...
držím pěsti ať to zvládnete... 😉

boban
25. črc 2012

my jsme řešili to samé a taky jsme měla strach že malý bude tlustý 😀 takže jako bych viděla psát sama sebe 😉 my jsme měli ve 2 měsících 6300g 😝 porodní byla 3390 😉 takže je opravdu velký jedlík..jsme na Sunaru ND,zvýšila bych mu dávku na těch 120ml 😉 můžeš mu dát i více dávek než je na krabici 😉

veruska007
25. črc 2012

Bez doporučení lékaře bych neředila - může po tom začít zvracet, neprospívat, nemusí mu to chutnat a zprotivíš mu to. Přidala bych víc jídla nebo větší dávku. Slyšela jsem, že sunar je sladší a kaloričtější než jiné UM, ale můj první chlapeček byl dokrmován sunarem a spokojenost. Taky je možné, že chlapeček nemá hlad, ale žízeň - zkus místo mléka vodu nebo čaj.

pejtho
25. črc 2012

Na každých 30ml přijde 1 odměrka. Takže pokud o těch 30ml navýšíš, tak si myslím, že to ničemu vadit nebude.

blahova_andrea
25. črc 2012

My na tom byli úplně stejně. Přes den i v noci bylo mezi UM jídly max. 2,5hod a přibírali jsme 250g týdně. Neřešila jsem to jako problém. Kamarádky kojily taky po cca 2hodinách. Hodně rostl a zastavilo se to v podstatě až kolem půl roku. I tak ale přes baštíme ve dne pravidelně po 3hod. Důležitý je, aby mimi bylo spokojený. Když mu to uděláš řidší, tak se naplní vodou, ale nezasytí se a nepomůžeš si. Pokud máš fakt pocit, že je to špatně a že to musíš řešit, tak se fakt poraď s MUDr. Buď tě uklidní a nebo ti doporučí jinačí mlíčko.

andy80
25. črc 2012

Určitě bych víc odměrek na ml vody nedávala, můžeš mu způsobit přinejmenším bolení bříška. Jinak, je fakt, že mezi UM by měl být rozestup alespoň 3 hodiny, protože UM se déle tráví. Existují mléka, která mají více zasytit - nám pomohl Nutrilon Extra. Malá se narodila s váhou 4190g a byla pořád hladová, každé dvě hodiny by jedla, po Nutrilonu Extra vydržela přes den 3 - 3,5 hodiny a nepřibírá se po něm tak, jako po Sunaru.

jarkalada
25. črc 2012

Množství odměrek na množství vody dodržuj. Určitě nedávej do stejnýho množství vody víc odměrek. Je to pak moc velká zátěž na ledviny, nedělá mu to dobře. Kdyžtak navyš celkově dávku. Nedělej 90 ml, ale už rovnou 120ml a 4 odměrky - uvidíš, jestli to zdlábne 😎
My teda jsme na Nutrilonu, u Sunaru nevím, ale jak píšou výše, zkus ten více sytící. A kolem 6.týdne fakt začíná růstový spurt, tak může začít víc jíst. Ale neboj, je to jen období. Do dalšího období 😀

anetadr
27. črc 2012

Jak už bylo psáno - poměr vody a odměrek určitě dodržuj - jen jsem ještě chtěla napsat, že já jsem měla opravdu velkého jedlíka a kupovali jsme pak Nutrilon 1 Extra pro velké jedlíky - ten zasytil více. I tak jsme ale dávali vyšší dávku než byla pro daný věk doporučená (u nás se ale není co divit - porodní váhu jsme měli 4700g😀)

hojda
27. črc 2012

Nemá se to, zvláště u takhle malého mimča, experimentovala bych až s batoletem, a to tak, že bych mu to víc naředila, hodně prášku málo vody může zapříčinit zácpu.

pavlusa01
3. únor 2014

Já dvám taky sunar a sama za sebe bych to dávkování vůbec neměnila..celou dobu to dávám přesně podle návodu jak je na krabici a malá je spokojená..Za mě neměnit..... 🙂

maudn
3. únor 2014

já bych u malinkýho nedávala víc prášku, to já dělám spíš naopak u téměř dvouletýho, že dám víc vody a méně prášku, protože se mi to nevleze do lahvičky. a v tomto věku už to není tak důležité

marton
3. únor 2014

Nejsem žádný matematik,ale to že dáš místo 90ml 100ml a necháš 3 odměrky,tak nic nezkazíš,ale hlavně ničemu nepomůžeš.Mléko bude naředěnější a tudíž malého nezasytí vůbec ☹ .Ale jak píší holky,tabulky bych dodržovala,snad každé UM má 30ml plus jedna odměrka.Dál ti poradí pediatrička,ne? 🙂

karotky
3. únor 2014

Já osobně bych dávky nezvyšovala na množství,ale spíš bych dala o dávku více za 24 hodin,než je na krabici.Ono se tam totiž počítá s tím,že dítě prospí celou noc bez krmení,což nebyl náš případ.Ale my jsme byli na Nutrilonu od 5.týdnů a pomohl nám ten sytící-tuším,že byl ve žluté krabici s názvem FORTE.Zkus se poohlédnout po jiné alternativě,ale určo to konzultuj s pediatrem. 😉

antarres
3. únor 2014

nemíchala bych podle sebe, ale klidně bych zvýšila dávku nebo přidala jedcno krmení...

delfina2209
7. únor 2014

Určitě nepřidávat nebo neubírat. Pokud budete dodržovat dávkování, tak žádného buřtíka mít nebudete. Buřtíky právě mají maminky, které jim více dopřejí v dávkování. Procházíte nejspíš růstovým spurem, který vás může potkat ještě ve 3 měsících a v půl roce. Myslím si, že časová doma, kdy má váš prcek hlad je normální. Mě v porodnici říkali, nejdéle po 3 hodinách budit, pokud se malý neprobudí sám. Takže neředit a dávat prckovi vždy když si řekne. 🙂