Myslíte si, že umělé mlíčko je lepší než mateřské?

yamdena
9. črc 2012

Ahoj maminky,

asi jste si všimly, že na každé krabici UM, letáku, internetové stránce výrobců UM je informace (na webu musíte dokonce odkliknout, že jste obsahu sdělení porozuměly), že kojení je nejlepší způsob výživy dítěte. Na počátečních mlékách dokonce ani nesmí být zobrazení matky a dítěte, EU to plánuje rozšířit i na další produkty. Je tomu tak údajně proto, neboť některé ženy to může svádět k tomu, aby vědomě nekojily (v domnění, že budou dávat svým dětem to nejlepší).

Zajímalo by mě, jestli si některá s Vás myslí, že UM je lepší než MM (za situace, kdy by kojení bylo normálně možné)?

Díky za Vaše názory 🙂

kacci
9. črc 2012

To si snad ani nikdo myslet nemůže🙂))

kaculka46
9. črc 2012

Pokud to není vyloženě nevyhnutelné pro maminky co jim kojení bylo odepřeno.Jinak žádný výrobce nemůže být chytřejší než příroda,co tenhle způsob výživy pro nový život vymyslela. 😵

llluckaaa
9. črc 2012

Já si to nemyslím. Leda snad kdyby maminka kouřila, chlastala a fetovala - v tom případě by UM bylo zdravější než MM 😉

anicka164
9. črc 2012

To je otázka pro koho 🙂
Pro dítě je vždycky lepší MM. Pro matku je teoreticky snazší kojit, ale dovedu si představit spoustu případů, kdy je možná lepší nasadit UM než se trápit a být nevyspalá. Nebo kojit s dokrmem. A to píšu jako velká zastánkyně kojení.
Každopádně tahle lobby laktační ligy mi trochu začíná lézt krkem. Kojím co to jde, ale se starším dítkem to prostě nedávám. Mlíka je pramálo a i laktační poradkyně mi poradila dokrmovat. Takže vždycky nakojím a pak dokrmím, trochu otrava, ale co bych pro malou neudělala 🙂 Kvůli zákazu reklam nemůžu na mlíko uplatnit jakékoli slevy v kterémkoli obchodě, takže je to pěkně za plnou cenu. Bezva. Asi kdyby bylo mlíko levnější tak bych se rozkojila nebo co... 😉

yamdena
autor
9. črc 2012

@anicka164 přesně na to narážím, lobby laktační ligy 😉

mamkamarketa
9. črc 2012

To zase budou vasnive debaty 😀

bocinka
9. črc 2012

myslím si, že kojení je jednoznačně zdravější, rychlejší, lepší, bezúdržbové 😀 jednoduché a prostě nej.... Žádná reklama by mě nepřesvědčila o opaku.... ALE přestože jsem zastáncem kojení, tak nejsem proto kojit za každou cenu, to teda ne.... když to nejde, ať už ze strany maminky, nebo mimíse, nehrotila bych to.... za mě je na prvním místě spokojená mamina a mimi, je jedno jestli je na UM, nebo MM 😉 😉

ffiinnkkaa
9. črc 2012

Je úplně jedno jestli na krabici s UM je nebo není fotka dítěte - stejně to koupím 😀 Jo kojit je fajn, ale když to nejde tak to nejde. A teď už vím, že na tom to dítě hůř nebude 😉

slundo
9. črc 2012

nemyslím si to, kojení je nejpřirozenější věc, tudíž nenahraditelná a pro dítě nejlepší 🙂 Ale pokud maminka kojit nemůže, tak je na trhu spoustu UM, které mají výbornou kvalitu a hodně se blíží složení MM. 🙂

clloi
9. črc 2012

pokud maminka kojit nemůže, tak nevidím nic špatného na UM, ale pokud kojení jde, tak proč utrácet za UM, když můžu dát dítěti svoje 🙂

carodkaa
9. črc 2012

nemyslím 😀 😉

yamdena
autor
9. črc 2012

@mamkamarketa já bych řekla, že jen zdánlivě vášnivé 🙂 protože mám dojem, že většina žen považuje fungující kojení za lepší variantu než krmení UM.

Přemýšlela jsem nad tím, proč dnes vlastně probíhá taková ohromná kampaň za kojení oproti minulosti, kdy to zase takový trend nebyl. Laktační ligy lobbují za své zájmy evidentně velmi dobře. A pak tu máme firmy vyrábějící produkty podporující kojení (kloboučky, odsávačky, systémy na uchovávání MM, kosmetika, léky, oblečení).

Věřím tomu, že kojení je pro dítě ten nejlepší způsob výživy.

Ale silně mi vadí jeho propagace, která, obávám se, nemá tolik společného se zdravím dětí, jako s businessem. 😠

martaska78
10. črc 2012

Upřímně je jasné, že kojení je "přírodní" bez uměliny a hlavně parádně vždy připravené. Tak pokud tu otázku dáš takhle , tak je jasné že MM je lepší. Ale když není, tak co se dá dělat? Já kojila 16 a 18 měsíců a nic bych za to nevyměnila. Rozhodně to není žádná hanba nebo UM není nic hrozného, ale proč, když to příroda zařídila jinak. Tak asi takhle: když to jde kojit, když to nejde nelámat to přes koleno. Mimčo ucítí stres a bude na tom hůř. Jen nechápu mamky které, i když kojení jde, tak jdou do Um, to fakt nechápu

verylka
4. srp 2012

urcite jsem PRO kojit ale pokud to nejde tak co ma ta matka delat jineho nez dat UM... ja "kojila" cca 3 mesice. proc je to Kojila v uvozovkach? protoze jsem musela odstrikavat ve dne v noci co 3 hodiny a malemu mliko zahustovat neb ma reflux a ciste kojene mi blinkal obloukem a nepribiral.... jenze diky tomu ze jsem nestimulovala prsa kojenim jsem proste o mliko prisla (a podporilo to i moje nachlazeni) takze jsme museli chte nechte prejit na antirefluxni UM...mam to ted jednodussi (ale mnohem drazsi) ne ze ne ale NIC mi nenahradi ty uzasne chvile ktere jsme s maly po porodu travili spolu u kojeni...

host mum v UK kde jsem byla jako au pair odmitla kojit protoze ji to bolelo... no husa mela asi spatnou techniku kojeni a nez aby se to snazila upravit a kojit kluka tak s tim sekla a radeji davala um i presto ze mlika mela kvanta pac nosila i 3 tamponky na sobe aby neprotikala 😉

mafeska
3. říj 2012

JAsně že je kojení nejlepší, jak moje mamka říká, máš to vždy připravený a teplý 😀 jsem toho zastáncem a pro miminko je to to nejlepčí co může dostat. Když ale MM prostě není tak co se dá dělat? Kdybych mléko měla tak kojím, nemám ho ale už od samého začátku takže mi nezbývá nic jiného než kupovat UM. Je to celkem finančně náročný ale miminko jíst musí.
A co se výhod týče, v případě UM můžou krmit babičky, tety atd, nemusím řešit svůj jídelníček, nejhorší je to že jsem závislá na elektrice (která u nás dost často a bez oznámení dopředu nejde). V případě MM, mám ho vždy teplý a nemusím nic připravovat. Poslední dobou mi začíná vadit ta propagace kojení.

camelinka
3. říj 2012

To si rozhodne nemyslim 😅

mafeska
3. říj 2012

A co se týče zákazu obrázků s miminkem na výrobcích pro děti, tak nad tím nevěřícně kroutím hlavou a dle mě by měli řešit důležitější věci.

jancip
3. říj 2012

To si podle mě nikdo nemyslí... na druhou stranu mi vadí takový tlak na kojení, že když někdo kojit nemůže, má pocit, že je to jeho vina, že selhal, že prostě jeho dítě nemůže být zdravé a jeho imunita je celoživotně narušena.

jija
16. říj 2012

ahoj,
kojit je asi lepší, ale příjde mi, že jsou dneska všichni zbytečně s kojením urputní. Já prostě nemám dost abych mohla malého nakrmit a už v porodnici musel dostat příkrm, aby vůbec přibral a pustili mi ho domů. Takže jsme na UM, ale všichni mě furt nutí kojit. Dávám mu akorát před jídlem a pak se dojí UM. Zkoušela jsem i odstříkávat a dávat mu to místo UM, ale měl potom akorát hlad ☹.
Myslím, že kojit ano, ale pokud to nejde, tak nestresovat matky a následně i dítě tím, že prostě něco musí.

Co se týče MM tak je fakt, že všechny látky, které jsou v prostředí kolem nás se absorbují v našem těle a většinou jde o organické sloučeniny rozpustné v tucích, které mohou do MM přejít. Ale pokud to nejsou šílené koncentrace tak by to nemělo vadit. Takže asi pokud bych chodila do práce do chemičky asi bych radši večer nekojila.
Mamka říkala, že jedna její kolegyně si nechala před cca 30 lety udělat rozbor MM (pracovala v chemické laboratoři) a našlo se tam dokonce DDT, které tehdy bylo v potravním řetězci.

takže všeho s mírou 🙂 prostě když je co nabídnout tak kojit a když není tak UM