Nedávám umělé mlíčko, myslíte, že je to chyba?

miretka
29. pro 2012

Jakmile jsem přestala kojit, zhruba ve 12m.,zkoušela jsem dceři dávat umělé mlíčko, ale odmítala ho. Takže jsem od něj úplně ustoupila. Dávám jí hodně mléčných výrobků...

baris
29. pro 2012

ahoj, není to chyba.

pokud ho nepije, tak s tím stejně nic nenaděláš. Neteř přestala pít UM ze dne na den v cca 10měsících a nepije ani mléko. Ale jí hodně mléčných výrobků, tak to podle naší dětské dr. stačí. 😀

pe3cka
29. pro 2012

Ahojky, já kojila sice do 2 let, a malá taky UM nepije a nikdy nepila.chyba to není...my nejíme ani moc mléčných výrobků-nedodávají totiž tolik vápníku,jak všichni tvrdí...ale jíme hodně jáhel, vloček, ořechů,zeleniny...a to je mnohem lepší zdroj vápníku a minerálů než mléčné výrobky...

jetynka
29. pro 2012

Podle mě to chyba není, já jsem Vojtíška přestala kojit v 20měsících a nechtěl žádné mléko vidět ani náhodou a tak tomu je i teď a to jsou mu skoro 3,5 let, má dostatek jogurtů a mléka v bramborové kaši, krupici, pudingu apod. Pokud ti dítě odmítá UM tak mu ho přece nebudeš nutit, stejně by to vyblinkalo a nebo si vypěstuje doživotní nenávist mléka.

lynks
29. pro 2012

Nic se neděje, mléko k vývoji potřeba není. Vápnik se nachází v jiných potravinách, souhlasím s pe3ckou. U nás se taky mlíko nepije ani nic z něj, rosteme a jsme zdraví - žádná rýma a nudle u nosu - za to vše může kombinace mléka a cukru ve větším množství. bud ráda, že máš chytrou malou, že ví co potřebuje.

2hanah
29. pro 2012

Vápník je sice dostupný i jinde, ale když se podíváte na složení umělého mléka, tolik vitamínů, minerálů a stopových prvků (třeba hlavně železo) si myslím, že za celý den do malého dítěte nemáte šanci dostat. Podle mě to chyba je, ale nikoho nesoudím, jen píšu svůj názor a taky vím, co to je, když Vám dítě umělé mléko odmítá.

mirunda
29. pro 2012

Já to udělala uplně stejně.. ptala jsem se nejdřív dr. a říkal mi, že UM dávat nemusím, pokud to doplním právě mléčnýma výrobkama.. protože děti neměly problém s jogurtama, sýrama apod, tak proč bych kupovala předražené UM..

leni78
29. pro 2012

Já UM nedávala a ani druhýmu dávat nebudu. Je důležitější, aby jedl vše a měl zdravou chuť k jídlu, což UM potlačuje. UM je dobrá, když se nekojí, ale potom naprosto nadbytečná součást stravy. Dítě má dávno jíst, ne se živit tekutým. Vápník je dostupný i bez UM.

monika6e
29. pro 2012

@miretka moc dobře děláš. UM jsou jen velkej byznys. Mě děti odmítají i mlíčný výrobky. Tu a tam zbaští kus tvrdýho sýru. Nebo jim dávám baobab. Největší zdroj přirozenýho vápníku vůbec. A k tomu semínka - mák, sezam... to baštěj pořád. I tam je mraky vápna. Mlíko není vůbec třeba, jak je nám tlačeno do hlavy... Jinak naprostej souhlas s @leni78 až na to, že UM bych dítěti nedávala, ani kdybych nekojila. To pak mlíko od krávy nebo kozy. Moje dcera chytla z UM salmonelu. Chtěla jsem o tom napsat článek a hygiena mi skoro vyhrožovala. Tož tak....

pajuska87
29. pro 2012

Já jsem jakž takž kojila do 4 měsíce pak už to bohužel vůbec nešlo a UM doteď moc nedává. Poslední týden vypije tak ani ne 100 ml, když hold nechtějí nemůžeme je nutit

lusyy
30. pro 2012

Samozřejmĕ se přikláním ke kojení,u dítka staršího rok bych um neřešila,ale pokud se kojit nemůže,tak jako já,tak díky za to že um existuje. Vápník nahrdit lze,vit.a minerály už malinko hůř,ale dá se to taky,ale co bych dávala mĕsíčnímu prckoj,kozí a kravské mléko fakt neeee,jedinĕ se to prý dá nahradit nĕjakým odvarem z vloček,ale vaří se to 8 hodin,strava na 2 dny-nepraktikovala jsem to,tak přesnĕ nevím.každopádnĕ chci vyloučit myšlenku,že um potlačuje chuť k jídlu,tak to u nás nehrozí. A za 20 mĕsíců pouze 1x nemocná. Suma sumárum mateř,mléko super,ale um bych zas tak nehanila . Každopádnĕ u vás bych to až tak neřešila a dala bych do polévky třeba nori vločky 🙂

petra49
30. pro 2012

Tak Tom byl na umělém od narození a cca od 8m ho úplně odmítal,jediný co jí jsou kaše

asaka
30. pro 2012

ja kojila 23m a umely mliko syn ani nepozrel, tvaril se jak kdybych mu nalila buhvijaky hnus 😀 Jedl hodne bilych jogurtu, ma rad kefíry a acidofilni mleka (klasicky kravsky mu nedavam kvůli atopickymu ekzemu) a jak tu nektery holky psaly, jime hodne cerstvych potravin a obilovin..

centrino
30. pro 2012

syn, 2 roky pije jen kravske. denne tak neco pres pul litru 🙂

marecek4
30. pro 2012

já kojila do dvou let a UM jsme ani nezkoušeli-krom nějakého vzorečku-odmítl to a bylo,baštil hodně jogurtů,a normální mlíko miluje,dřív jme měli od kravičky,teď už jen obyčejný,buď z plechové krávy(automat) nebo obyčejný z obchodu

karotky
30. pro 2012

Nevím,čí by to měla být chyba? 😅
Pokud se dítě odstaví po půl roce života,kdy je postupně převáděno na příkrmy a UM odmítá,tak to není žádná tragédie.Můj starší syn byl s velkými problémy kojen do 5.týdnů a od té doby do 3,5.let(to si ho dal ráno a večer před spaním)byl na UM.Mladší syn byl kojený do 9,5.měsíce a UM jsem do něj dostala jen ve formě kaše,kterou byl ochotný jíst 1krát za den do 20.měsíců.Od té doby to doháníme joguty,sýry apd. a zoubky mají zdravé oba. 😉

paulia
30. pro 2012

U nás to bylo stejné,malá mi umělé po odstavení nepila a nepije dodnes ani kravské,vyjma kakaa a to ještě sotva trochu,ale jinak sní mléčných výrobků dost a určitě tím nijak nestrádá 😉

lucinka_jirackova
30. pro 2012

tak hlavně že má příjem vápníku jinde! 🙂 když ho nechce tak bych jí ho nenutila 🙂 hlavně že je zdravá i bez mlíčka 😉

betysek
30. pro 2012

Kojila jsem dceru do 2 let. Poslední půl rok jen jednou denně. Dávala jsem od roku jogurty a acidofilní mléko. UM jsem ani nezkoušela dávat, připadalo mi to zbytečné. Kolem 2 let jsem zkoušela obyčejné mléko, ale nechtěla. Je jí 4,5 roku a obyčejné mléko, kakao a pod nepije dodnes....Jogurty a acidofilní mléko miluje...

hojda
30. pro 2012

švagrové malá, taky nechtěla, tak musela pořád hlídat, aby měla dost mléčných výrobků. Naší potvůrce taky trvalo, než se na UM chytla, zkoušela jsem víc značek, hodně se prý děti chytí na sunar u nás taky na ten banánový. Jsme ráda, že UM pije, tak to ještě zkuste, třeba to půjde.