Nejvhodnější umělé mlíčko, jaké máte zkušenosti?

pajisek8
22. kvě 2012

Budu muset převést v blízké době svojí 3měsíční dceru na UM protže se mi snižuje tvorba mléko, vzhledem k tomu že odstříkávám od porodu. Jaké máte nejlepší zkušenosti a podle čeho jste vybíraly? Pavlína

blahova_andrea
22. kvě 2012

Já jsem alergička a kojení se nám už v porodnici moc nedařilo, takže nám tam doporučili Beba nebo Nutrilon v HA verzi. Máme Nutrilon HA a Míša roste jako z "vody" 😀

elana
22. kvě 2012

u nás Nutrilon (tehdy ještě HA) propadl na celé čáře, synovi vůbec nesedl. Máme Sunar NutraDefense (teď už normální, do 8m HA), vyhovuje mi dostupností, cenou, složením, je u něj šikovná dóza a hlavně sedl malému, měla jsem ho taky na doporučení a sama ho následně doporučuju dál, kamarádky si ho chválí taky. Ale neexistuje nejlepší mlíko, vždycky se najdou děti, co jim nějaké nesedne.

ilonne
22. kvě 2012

@pajisek8 Jak píše @elana budeš to muset vyzkoušet, Anežka byla na Nutrilonu HA do 6m, Nutrilon 2 jí přestala vyhovovat, tak jsem ji převedla na Bebu Pro a bez problémů. Hodně si chválí i Hipp Combiotic, Sunar Nutradefence a UM Babylove z DM. Jako Nutrilon je i suverénně nejdražší UM, takže být Tebou asi bych zkusila levnější. My jsme na Nutrilonu odešly už z porodnice.

jasekd
22. kvě 2012

Syn: castecne kojen, dokrm od 2.mesice, od konce 4.mesice jen UM: Nutrilon AR 1 (mel GER), pak Nutrilon AR 2, kdyz se zvraceni zlepsilo, presli jsme na obyc Nutrilon a brzy na Sunar a ted mame Babylove3
Dcera plne kojena, UM mela cca od 9.mesice a rovnou Babylove2, ted 3.
Sedlo jim vsechno, akorat ten Nutrilon dost zacpaval, ale myslim, ze to bylo tim, ze byl AR, Sunar i Babylove naprosto OK, presli jsme na ne kvuli nizsi cene a Babylove je nejlevnejsi. Ani jedno moje dite neni alergik.
Treba vyzkouset, my zacli s Nutrilonem kvuli te AR formuli, jinak bych sla hned do levnejsiho.

tery58
22. kvě 2012

@pajisek8 tak mě doktorka dala hipp1, ale prodávají ho jen v 350g a to jsme měli tak na týden ani ne. Tak jsem zkusila nutrilon 1, ale ten malyho dost slusne ucpaval, tak mi kolegyně doporučila babylove1 a po něm malej krasne roste i kaka. A cena je taky slusna 😉

cadeau
22. kvě 2012

tak my jsme toho vyzkouseli celkem dost, vsechno ale HA (kvuli alergiim v rodine). Nutrilon HA tragedie, smrdelo to, nechutnalo jim to a ani po tom nekakali. Beba HA dobry, jen ted zacali delat "novou a lepsi" a po ty teda des, zeleny bobky a zas problemy s kakanim... ted mame Sunar Nutradefense HA a ten je dobrej. Pribiraji, pekne papaji a kakani bez problemu 🙂

jolcap
22. kvě 2012

já kojila jen dva týdny, pak jsem dala český Sunar,to bylo celkem v poho jen kadění a tak jsem po šesti nedělí přešla na Babylove a naprostá spokojenost kakáme i několikrát denně jako kojené děti, malé chutná a o ceně nemluvím jezdím si pro něj k sousedům a vyjde na 100,- 600g takže bezkonkurence

bohuli
22. kvě 2012

My jsme si taky prošli trnitou cestou, Beba HA - zelená zapáchající stolice a bolení bříška, Beba Pro zácpa, Nutrilon 1 zácpa, teď jsme na Nutrilonu Comfort a konečně dobrý!!!!!!!!!! 😎

Je nutné se rozhodnout na začátku jestli jít do HA mlék nebo ne, mají částečně naštěpenou bílkovinu, takže jsou stravitelnější a míň alergenní, proto se doporučujou jako prevence potravních i jiných alergií, ale mají nahořklou chuť a po přechodu z mateřského mléka mimču nemusí moc chutnat 😝 Já třeba osobně pochybuju, že pokud má být mimčo po rodičích alergik, že mu v tom nějaké mléko zabrání 😠 , ale to je názor každého, jak se k tomu postaví.

Nevím, jestli existuje nějaká objektivní studie, jestli se u dětí po používání HA mlék snížil výskyt alergie ( i později v dospělosti ), protože nejsou na trhu tak dlouho. A do jaké míry je to komerce.

Taky jsem četla, že pokud se už jednou dá klasické mléko, tak poté jsou už HA mléka zbytečná, protože zažívací trakt se už s klasickou bílkovinou kravského mléka setkal, ale to je spíš dotaz pro imunologa. 😀

Tak hodně štěstí při volbě, ať vyberete to správné a mimču chutná! 🙂

nunacek
22. kvě 2012

@pajisek8 Naše malá toho vyzkoušela po kojení hodně, prvně Bebu (po té děsná zácpa, zvracení), pak Nutrilon comfort (pořád zácpa a zvracení), pak Nurtilon (zvracení), pak Nutrilon AR (kvůli zjištěnému refluxu, na něm byla nejdéle, ale pak ze dne na den ho přestala chtít a i jakýkoli jiný Nutrilon, nedostali jsme do ní ani 10 ml žádným způsobem), pak Hami (zvracení a vůbec ho nechtěla) a nakonec Sunar (bez zácpy, chuťově super, zvracení pouze odpovídající refluxu, nic "navíc", takže Sunar dostává dodnes, jen škoda, že nedělají Sunar pro děti s refluxem ☹

zdenka561983
22. kvě 2012

ahoj od narození použiváme nutrilon a jsme spokojeni.....

zelvy
22. kvě 2012

Ahoj, já jsem na doporučení naší dětské doktorky zvolila Nutrilon a u obou dětí se osvědčil. Naší dětské důvěřuji, vždy mně dobře poradila. Podle ní má Nutrilon složení a chut nejpodobnější mateřskému mléku a obsahuje vlákninu na podporu imunity, kterou jiná mléka nemají.
Syn pil Nutrilon do více než tří let, dceři je 2,5 roku a pije Nutrilon stále, nevím, jestli je to jen tím, ale obě děti prakticky nestůnou a to je syn již třetím rokem ve školce. Za nás tedy jednoznačně NUTRILON.

beruska24.9.
23. kvě 2012

@pajisek8 - u první sunar, protože je mi ´´sympatický´´ 😀 sama jsem na něm vyrostla. druhá sunar odmítla, tak jsem koupila komerční nutlilon a ten ji zachutnal. záleží na dítěti, plánovat můžeš jak chceš 😉

garfie
23. kvě 2012

@pajisek8 My jely v Nutrilonu bez problémů, později jsme přešli na Sunar-a občas jsem zkusila i něco jiného, ale malá neměla problém. 🙂 Asi to chce vyzkoušet. U nás v porodnici dávají Nutrilon-a prý je to vcelku jedno, jen Sunar teda nedoporučují úplně novorozencům-ale to se vás už netýká...

jancip
23. kvě 2012

@bohuli Ta studie by mě taky zajímala. Sice dávám HA, ale říkám si, jestli to není zbytečný.

luthien.k
23. kvě 2012

@bohuli ano, ty studie existují, prezentuje je například dr. Martin Fuchs, špička české alergologie, který takové věci opravdu nepíše jen do větru 😉

@pajisek8, volba UM záleží určitě na rodinné anamnéze (zda jsou alergie - jakékoli, astma, atopický ekzém), tak určitě začít tzv. hypoantigenním mlékem (HA mléko). Co se značky týče, jsou kvalitatině srovnatelné a je třeba vyzkoušet, co bude prckovi nejlíp sedět. Pokud nebude třeba HA mléko, tak já jsem určitě pro mléko v bio kvalitě, dostupné je například Babylove z DM drogerie (cenově), protože kravičkám (stejně jako nám 😀) přechází škodliviny s potravy do mléka a protože konvenčně chované krávy se mohou krmit třeba i plesnivým silem (toxiny jsou do mléka...). Věřím, že ekologicky chované kravičky jsou na tom lépe 🙂

luthien.k
23. kvě 2012

Do určité míry bychom do sekundární prevence mohli zařadit i děti rizikové, u kterých je produkce protilátek vysoce pravděpodobná (děti matek či sourozenců, který již manifestní ABKM mají, popřípadě mají jinou potravinovou alergii či trpí těžším atopickým ekzémem nebo těžším alergickým astmatem). Zde nemusí být dieta kojící matky zcela neúspěšná (u senzibilizovaných dětí), ale rozhodující preventivní význam mají diety dětí již nekojených. Nekojené děti by měly dostávat náhradní mléka buď s vysokou hydrolýzou * (děti již senzibilizované BKM) nebo za použití hydrolýzy jen částečné ** (děti bez průkazu vyšších sIgE, ale pocházející z vysoce rizikových rodin). Obojí opatření mají oporu v medicíně založené na důkazu, prokazatelně snižují jednak riziko vzplanutí budoucí potravinové alergie včetně ABKM a jednak snižují riziko atopické dermatitidy.

Výňatek z článku dr. Fuchse, http://www.cipa.cz/potravinove-alergie-3-dil

cuci25
23. kvě 2012

My jsme taky od 3 měsíce na UM a doktor doporučil Nutrilon HA, ale žádné velké alergie v rodině nemáme, jen já mám 1x za rok velkou rýmu (reakcí na pyl). S Nutrilonem jsme měly hned od začátku problémy a sice s kakáním. Malá se vyprazdňovala 2x týdně, což mi přišlo hrozně málo, navíc u toho vždycky hrozně tlačila ☹ Hrozně jsem to řešila a přemýšlela, jaké mléko vyzkoušet, až jsme nakonec přešly na obyčejnou Bebu a je to super 🙂 Malá kaká každý den, má řídkou a žlutou stoličku a né zelenou jak brčál 😀 ale co mimčo, to jiná reakce na mléko. Kamarádky měly Nutrilon a neměly s tím žádné problémy. Jiná kamarádka měla zase Bebu a její mimčo zacpávala, navíc prý moc rychle nabírala...takže chce to fakt vyzkoušet...

elana
23. kvě 2012

@bohuli
@luthien.k já jsem zas četla nějakou německou studii (v časopise pro dětské lékaře, bohužel nevím teď který z nich to byl, mám jich k dispozici víc) , kde prokazují, že výskyt AE u dětí (tuším 1. třída), které byly jako kojenci krmeny HA formulí a klasickou, byl dokonce vyšší v té první skupině. Ale přišla mi (a to nejsem žádný statistik) zvláštně postavená, HA a neHA mlíka byly dvou různých výrobců (tuším HA byla Beba, obyč. byl Nutrilon) a pochopitelně je nutno vzít v potaz to, že zkrátka ty děti, co HA dostávaly, tak objektivně byly rizikové, takže je logické, že v jejich skupině se nutně atopici vyskytovat museli, protože HA není léčba. Sama jsem alergik (lehký-běžné pyly, kočičí sliny) a syn HA mlíko dostával a kdyby bylo druhé, dám ho pro jistotu znova. Ale jen říkám, že jsou i studie opačné a není to jedna paní povídala.

petkula
23. kvě 2012

@pajisek8 ahoj, já dávám Babylove Bio z DM drogerie. Sice až od 10. měsíce a u staršího syna od roka ale nikdy s ním nebyl žádný problém a cena je oproti třeba Bebě nebo jiným mlékům z lékárny dost nižší. Dělají se i pro menší miminka.

luthien.k
23. kvě 2012

@elana ono co je dneska jednoznačné 😉 Já hodně věřím Fuchsovi a jeho úsudku, ale nikdo není neomylný a i jen správně interpretovat obdržené výsledky studií se všemi niancemi není asi sranda.

elana
23. kvě 2012

@luthien.k nejen dneska, ono to platí pro medicínu všeobecně...aby ta studie byla naprosto objektivní a správná, muselo by být jedno a totéž dítě (se svou osobní a rodinnou anamnézou, genetikou, prostředím, výživou, temperamentem...) krmeno HA stravou a v paralelním světě neHA stravou a teprve potom by se dalo v 1. třídě porovnat, jestli je nebo není atopik 😅 Takže tady víc než jindy je to asi hlavně o zkušenostech a názorech jednotlivých lékařů a autorit v tomhle oboru.

petkula
23. kvě 2012

@pajisek8 ještě mě napadlo, že by bylo možná škoda dávat už teď UM. Píšeš, že malá má 3 měsíce, to je zrovna období růstového spurtu - taky jsem to měla - zkus ještě chvilku vydržet, hodně pít a častěji kojit a zatím nedokrmovat. Mléko by se mělo zase obnovit, uvidíš. Taky jsem u prvního syna myslela, že už končím s kojením ale vydržela jsem, kojila jsem pak sice častěji - tak co dvě hodiny ale pak se vše upravilo a nakonec jsem plně kojila do roku. Nechci tě přemlouvat ke kojení ale vím jaký je rozdíl, když se "jen" kojí a když se musí připravovat UM - hlavně v noci.

luthien.k
23. kvě 2012

@elana určitě, souhlasím, a nám nezbývá, než se intuitivně k nějakému názoru přiklonit 🙂 Ono kdyby bylo na mně, tak nejraději nekojenému dítěti pořídím kojnou 🙂 😀

bohuli
23. kvě 2012

@luthien.k Já myslím, že uběhne ještě řada let než se to opravdu prokáže, já například byla do 18 bez alergie a pak bum z čistého nebe alergie jak trám .. hyposentibilizace atd. a bojuju do dnes. Dokazovat, že u třeba dvacetiletého člověka to ovlivnilo nebo ne HA mléko půjde asi dost těžko.

Osobně věřím, že u potravních alergií jakio třeba alergie na bílkovinu kravského mléka to opravdu smysl má, ale o pylových alergiích, které vznikají úplně jinak dost pochybuju.

bohuli
23. kvě 2012

@luthien.k Samozřejmě to myslím tak, že u všech potravních alergií, ekzémech ( včetně atopických ex. ), kopřivkách atd. bych se k HA taky přiklonila, to je jasné, ale u pylových alergií tomu fakt nevěřím.

pajisek8
autor
23. kvě 2012

@petkula Zatím ještě nebudu dokrmovat,ale chci spíš být připravená na tu situaci až nastane, protože tím, že mléko odstříkávám už od porodnice (malá nechce ode mě tak se mi to začíná hodně snižovat a nepokryju už to co ona potřebuje. Mám ještě něco v mrazáku, ale to už začíná taky právě docházet. Určitě bych byla radši, kdyby to ještě vydrželo, hlavně ze zdravotních důvodů (je to pro ní nejlepší) a už taky z finančního. Je to i tak složité připravovat jí jídlo, když to třeba odstříkávám dlouho několikrát denně, pak ještě starost o láhve, cestování atd

petkula
23. kvě 2012

@pajisek8 jo, to chápu. Zkus když tak to Babylove 1, je jedno z nejlevnějších a myslím, že jsou kvalitní.

kacenka1111
23. kvě 2012

Ahoj, v tehu mi nasli potrav. alergii, jaka je sance, ze ji mala bude mit? Nikdo jiny nema alergii na nic....Pokud bych nekojila, pak tedy nejake HA mleko? Predem dekuji...

iva_kucerova
23. kvě 2012

ahoj, já zkoušela Nutrilon, pak Nutrilon anti-colic a teď máme Sunar a ten nám maximálně vyhovuje