Neocate při podezření na abkm a plynatost. Máte zkušenost?

docinek
2. lis 2019

Prosím o radu.. Máme 3. týden toto mlíčko, podezření na Abkm, kvůli celodenním kolikám.. Malý je po něm strašně zaplynovaný, špatně spí, kroutí se i v noci.. Chtěla bych se zeptat, jestli jste to také někdo takhle měli, popř. vaše zkušenosti.. Děkuji

hope09
2. lis 2019

Můžete zkusit jiné mléko vhodné při alergii na ABKM, třeba Nutrillon Allergy Care, třeba se to zlepší.

docinek
autor
2. lis 2019

@hope09 z krve abkm nepotvrzené.. Předtím jsem měla bezmlecnou dietu 14 dní a dávala odstrikane mléko + 2x denně Nutrilon allergy care a zlepšení nebylo, tak dr. nasadil Neocate, doufala jsem, že budu mít doma spokojené miminko, ale bohužel, tak hledám informace, zkušenosti..riksm si, jestli vůbec nějakou alergii vlastně má, když je pořád takhle nespokojený..Je mi ho líto..a ještě k tomu ho trápí reflux - mlíčko se mu vrací do krčku a chudáček to pak polyká zpátky, tak ho asi taky pálí žáha.. Je to děs..

odula
2. lis 2019

@docinek a kdyz jsi mela bezmlecnou dietu, vyradila jsi i pecivo nebo treba pastiky? Kasein, ktery vetsinou dela problem, se pridava do strasne veci kvuli zlepseni chuti...

docinek
autor
2. lis 2019

@odula jedla jsem jen těstoviny, oloupaná jablka, semtam starý chleba, paštiky nejím celý život.. Zhubla jsem 3 kila a efekt nula 😥.. Teď už je to jedno, o mléko jsem stejně přišla..malej se chudák napije, někdy se kroutí už u flašky a po dopiti pláče a strašně prdí, tak nosím v klubíčku, aby se vyprdel..kolikrát nechce se ani nechat položit, pořád má škytavku, je to boj.. Přes den to docela jde, ale noci jsou náročné 😥

vikiza
2. lis 2019

@docinek Syn byl také na Neocatu. Od 3 týdne měl ve stolici krev + reflux. Nuttrilon digestive allergy Care nám nepomohl, Neocate je prý více šetrný. Kojila jsem, ale musela jsem dokrmovat. Držela jsem přísnou bezmlecnou dietu. Prakticky jsem byla jen na rýži a zelenině (cca 4 měsíce). Neocate synovi seděl, reflux mu zůstal až do 10 měsíce. Do mleka jsem vždy dávala Espumisan kvůli prdikum. Na alergologii se alergie nepotvrdila, stejně tak ostatní testy negativní. Úplne uzdravení střev ale nastalo, až když jsem na 4 dny přestala kojit a byl jen na Neocatu. Krev úplně zmizela. Asi mu nesedělo i me mléko, nevím... To mu bylo 5 měsíců. Vrátila jsem se ke kojení a zkusila přidavat postupně potraviny. V jeho 5 měsícich jsem jedla nakonec vše a už bez problémů. Zpětně si myslím, že ho rozhodilo, když dostal v porodnici UM a já se už plně nerozkojila.

vikiza
2. lis 2019

@docinek Syn trpěl víc na prdiky, když mu nesedělo mléko (Nutrillon digestive allergy Care,..) po přechodu na Neocate to už bylo daleko lepší. Prý je Neocate nejvíce šetrný, tak nevím, čím "lepším" ho ještě nahradit :-/ Je to už rok, co jsem to řešila, ale měla jsem ještě v záloze další nazvy speciálních UM, na stejné bázi jako Neocate, už si ale nevzpomenu na názvy. Zkuste pohledat. Neocate nebude jediný.

docinek
autor
2. lis 2019

@vikiza příští týden máme jít k dr. abych mu řekla, jak to vypadá..když to nezabere, že do nemocnice na pozorování..nevím, co by tam na něm vypozorovali..asi to tak nechám a budu doufat, že se to ustálí

docinek
autor
2. lis 2019

@vikiza taky mě už napadlo, že žádnou alergii mít nemusí a jsou to prostě koliky, ale asi nemám odvahu se vracet k normálnímu UM

vikiza
2. lis 2019

@docinek I to je možné, že žádná alergie není a jen jsou nedozrala streva. Prý jde u malých dětí alergie špatně určit a i když se na ni dělají testy a jsou negativní, tak to není 100 %. Možná ho také rozhodilo to UM, jako to bylo u nás, tezko říct. Mně připadlo, že doktoři tu krev ve stolici moc neřešili a že ji tam bylo dost na to malé tělíčko. Vše jsem si hledala na netu, čerpala z diskuzí atd. Nakonec jsem také o mléko přišla, když už jsem tomu přišla na kloub. Malý už nechtěl ode mě.

docinek
autor
2. lis 2019

@vikiza právě, třeba jsme měli zůstat na mateřském a bylo by to stejné.. Teď jen řeším, co říct dr.

vikiza
2. lis 2019

@docinek V nemocnici jsme byli na pozorování 2x a k ničemu to nevedlo... Nakonec jsme šli domů na reverz... Je to absurdni.... V té době jsme byli na Nutrillon d. a. c. Měla jsem rozdělené poslední baleni a měla jsem si jít k dětské doktorce pro recept na další. Syn ale to ráno mnohem více zvracel, než obvykle - obloukove. Jela jsem s ním do nemocnice, kde si nás nechali na pozorování. UM jsme měli na nějaké 4 dny. Byl víkend, mléko už docházelo a v nemocnici mi řekli, že takové speciální mléko tam nemají (při nástupu do nemocnice odevzdate své mléko a dělají ho oni) a že by ho mohli objednat a za pár dní by přišlo. Těch X dní by mu podávali klasické. U mě také neřešili, že jsem měla bezmlecnou dietu kvůli kojení. Manžel mi vozil jídlo z domu. Chtěli jsme recept, aby ho manžel vyzvedl v lékárně (tel. jsem měla zjištěné, kde ho mají skladem) a že by nám ho dovezl do nemocnice. Recept nám ale nedali, protože ho prý nemohou vydat, když jsme hospitalizovani. Jak na hlavu... Byla neděle ráno, řekli jsme že jdeme na reverz, že potřebujeme recept, protože zásoba mléka byla do napoledne. Bylo 13 hod., propouštěci zpráva nikde - nestíhali, malý už nervózní, já prsa do krve, jak jsem se snažila ho uklidnit. Byli jsme už u dveří, že jdeme bez propouštěci zprávy a UM si uhradíme ze svého (s receptem je zdarma). Doběhla nás sestra a dala nám alespoň recept. Propouštěci zprávu si pak vyžádala dětská.

vikiza
2. lis 2019

@docinek Těžko říct.... Říkala jsem si, že jestli se poštěstí ještě druhé mimčo, tak už nebudu ze všeho tak vyplasena.

docinek
autor
2. lis 2019

@vikiza právě, taky si nemyslím, že by na Kubíčkovi něco vypozorovali..mléka si můžeme doma otestovat sami..ale pak se vracet k Neocate, kdyby jiné nesedlo bez receptu bychom se asi nedoplatili.. To jste si Teda zažili s hospitalizací 😥..a problémy s bříškem jste měli také?..

docinek
autor
2. lis 2019

@vikiza no my máme druhé po skoro 10 letech.. Dcera byla také uplakanek..tenkrát jsme chodili na gastro, ale v podstatě nám ani nikdo nezkoušel pomoct, přibírala, tak to nikdo neřešil..malej také přibírá krásně, takže se mi taky do nemocnice nechce..krev ve stolici nikdy neměl, jen to neustálé bolení a reflux

docinek
autor
2. lis 2019

@vikiza už jsem z toho tak vyřízená, že přemýšlím, jestli to nemůže být i kojeneckou vodou..prdí jak starý chlap 😥..po vypití mléka třeba i 20 prdů, ale opravdu hlasitých, některé asi bolí u těch pláče..je to prostě divné

karla2015
2. lis 2019

@docinek dobry den, moje holky nastesti takove problemy nemely, ale zkousela jste zmenit lahev? Myslim, ze v DM prodavaji primo nejakou protikolikovou (nevim, zda by to pomohlo, jen napad)

docinek
autor
2. lis 2019

@karla2015 máme 4 druhý lahviček (avent - anticolics, MAM - anticolics, Nuk a Tomee Tippee - všechny anticolics)..ale přeci i tak by nemohl snad přistát tolik vzduchu, aby takto "prděl".. Jsou to rány jak od dospělé osoby

veronikav31
2. lis 2019

@docinek jak děláte UM?Zamícháte nebo štěrcháte?

ah1234
2. lis 2019

Ako casto, jak dlho a kedy ti najviac place?

docinek
autor
2. lis 2019

@veronikav31 předešlé jsem míchal, toto musím zaštěrchat, špatně se rozpouští a i tak mi příjde, že se jakoby úplně nerozpustí.. No nevím jak to popsat

docinek
autor
2. lis 2019

@ah1234 vlastně po každém pití, nosím než se vybrká a "vyprdí" (to je také ihned po dopití mléka)..v noci mrčí, kňourá, kroutí se..někdy pomůže dát dudlík, většinou rychle vzít do náruče.. Ještě že někdo vymyslel skákací balón, to ho uklidní..také pláče dost často, když ho položím, asi jak se mu to vrací do krčku 😥..jinak v průběhu dne..hsme dost nespolečenští, nikam nechodíme..

veronikav31
2. lis 2019

@docinek dáváte ho hned jak zaštěrcháte nebo chvilku necháte až bublinky zmizí?zkuste do flašky přidat Espumisan, ten víceméně může zabránit aby bylo moc bublinek, bublinky nedělají dobře na střeva. Jak doktorka dospěla k názoru že se může jednat o Abkm?dostává prcek probiotika?hltá při pití UM?

docinek
autor
2. lis 2019

@veronikav31 dávám do něj espumisan, a počkám až tam není žádná bublina..prý ten celodenní pláč - koliky, nespokojenost, ublinkávání může být také projevem alergie na Abkm, také měl (to ještě na MM) asi 10 denně stolici, meteorismus..

ah1234
3. lis 2019

@docinek ak chces napis mi sz, pride mi ze mame deti jak cez kopirak, porozpravam ti o tom

marketa1218
3. lis 2019

Mám dvouměsíční holčičku a také ma reflux, takže úplně chápu. Taky se jí všechno vrací zpátky a pak pláče. Doktorka nám doporučila sirup Gastrotuss baby. Je to po každém krmení. Nedávám pořád ale spíš se to snažím vypozorovat, kdy je to nejhorší a někdy to i pomůže. Na prdiky máme entikon.

veronikav31
3. lis 2019

@docinek jak často dostává UM?

docinek
autor
3. lis 2019

@marketa1218 a ten Enticon vám pomáhá?.. Jak jej prosím užíváte?

docinek
autor
3. lis 2019

@veronikav31 6 - 7x denně 120ml z toho v noci 2x..zkoušeli jsme i dát víc, ale to se mu to vrací do krčku a stejně déle jak 3 hodiny nevydrží, pak má také pořád škytavku..

veronikav31
3. lis 2019

@docinek zvrací hodně nebo jen ublinkne?

docinek
autor
3. lis 2019

@veronikav31 jde mu to jen do krku a pak to spolyká.. Dříve ublinkaval dost, to se už docela spravil.. Teď už jen výjimečně..překrmený snad není..