Nízké vahové přírůstky na UM. Je to možné?

lamila1
29. zář 2019

Hezky večer, chtěla bych se zeptat, zda mate někdo zkušenost s nízkými vahovymi přírůstky, pokud je miminko plne na umělém mléce ? Zpočátku jsme jen kojili, poté kojení +nutrilon 1 ( to malá pribirala i 40 g denne) ale po nem měla malá koliky, tak jsme přešli na nutrilon colics a s kojenim jsem musela pro mastitidu přestat. Jsme na UM plne jeden týden, za který malá nabrala jen 100g. Je to normální ? Za den si vypije 7x denne cca 100 ml. Což je dle krabice dokonce více než by na svůj věk měla. Je ji 7 tydnu a má nyní 4150g.

eukamaminka
29. zář 2019

Dobrý večer, malý má také nízké váhové přírůstky. Ve dvou měsících vážil 4130g a za tři týdny má váhu 4300g. Mudr říkala že počkáme ještě měsíc a uvidíme,počítám že bude nejspíš chtít změnit um. Jinak malý má HiPP a je spokojený,usměvavý chlapeček,bříško ho netrápí, pěkně kaká jen občas blinká. Vypije cca 120ml. Někdy to vypije celé a zrovna dnes tomu moc nedal, 2x120ml, 2x90ml, 1x80ml a 1x60ml. K Mudr jdeme ve čtvrtek do tříměsíční poradny tak jsem zvědavá.

lamila1
autor
29. zář 2019

@eukamaminka no je to někdy fakt boj. :( našli jsme mliko, které nám sedí a ještě ho budeme muset měnit kvůli malým prirustkum. Ale jak je to vůbec možné, ze po tom UM nepribyvaji. To mi nejde do hlavy....My teda trávení máme taky v pohodě. Kaka 1x každý den, nebo maximálně 1x za dva dny, neblinka.. Držím palce, ať to u vás dopadne dobre. 🙂

veronikav31
29. zář 2019

Dcerka po UM přibírala dost,syn minimálně, vyzkoušeli jsme jich hodně,ale buď jej trápilo břiško nebo po nich víc než dost blinkal.Je hodně hubený i v 1,5 roce

marketa1218
30. zář 2019

Moji holčičce jsou tři týdny a kojení nám moc nejde, takže dokrmuji, zvolila jsem Hipp mličko, malá je spokojená hezky kaká, ale nahoru moc také nejde. Máme těch cca 20g na den, podle pediatry je to spodní hranice, jsem tam v podstatě s ní každý týden a pořád slyším to samé. To jsou ty jejich tabulky... ale za mě je malá úplně spokojené miminko.

lamila1
autor
30. zář 2019

@marketa1218 tak to bude zřejmě tak, ze každé mimi přibírá podle svých proporcí 🙂 manžel i já jsme hubení a u manžela porad v dětství doktorky platili, ze je hubenoucky. Takže to má ta naše cacorka asi po něm.

marketa1218
1. říj 2019

@lamila1 přesně, já jsem jako malá byla taky hodně drobná, dohnala jsem to v pubertě 😁. Zítra máme zase kontrolu, takže už teď se těším, ale malá je fakt spokojená, tak jí prostě musím ubyt asi argumenty.