Nutrilon 1. Dodržujete časový interval nebo papá dřív?

lenkajiraskova
15. črc 2011

Zdravím všechny maminky!
Potřebovala bych poradit,ohledně krmeního s Nutrilonem.Mám doma měsíčního kloučka a krmím ho jen tím nutrilonem,ale často se mi stává,že malej třeba ani né za 2 hodky začne brečet a tak mu dám dudlíka a dělá jak kdyby dlouho nepapal.Tak mu dám čajíček,aby ještě vydržel tu hodinu.Protože moje dětská doktorka mi řekla,že musím dodržovat 3 hodinový interval.Ale malej má už hlad dřív.A to píšou na krabici,že by měsíční mimčo mělo papat 100ml 6xdenně a ten můj papá 8xdenně a tak 120ml-140ml.Tak bych se chtěla zeptat,kdo ho používá,jestli se taky drží toho časového intervalu a nebo dává už dřív papat.Předem děkuji za radu. Přeji krásný a klidný den.

petamaskova
15. črc 2011

já jsem kojila jen přes šestinedělí,od té doby jsmen a nutrilonu 1 EXTRA. Je prý více zasitujíci a přesto malý papal klidně po 2 hodinách.něřídím se tim,co píšou na krabici ani ted,prostě mu dávám kdy on chce kdy už je opravdu velý řev.

lenkajiraskova
autor
15. črc 2011

@petamaskova Děkuju za radu.A netrpěl ti prdíkama?ten můj na to strašně trpí.Do každého mlíčka mu musím dávat kapičky Saab simplex a nebo Espumisan.

aja9
15. črc 2011

Ahoj no moje zkušenosti z nutrilonem jsou ty nejlepší. Starší dcera byla jedlík,používali jsme nutrilon extra a jedla co 2 hodinky,a teď máme druhou dcerku a té dávame jak normální tak i extra. Ale dokáže vydržet i 3-4 hodiny a v noci spinká od 20 do těch 4 někdy 5 ráno. Já myslím,že prostě každé dítko je jiné a jinak vydrží. Ale taky nějak nedodržujeme intervaly. Děti si řeknou kdy mají hlad. Hold asi máte většího jedlíka.

lenkajiraskova
autor
15. črc 2011

@aja9 Ahoj! To má po tatínkovi,to že je věčně hladový.To mě se nemůže stát,aby malej vydržel tak dlouho spinkat,ten už před těma 3 hodinama se začne ozývat,aby jsem stihla do té doby mu uvařit mlíčko.Takže by možná bylo dobré,koupit ještě ten Nutrilon extra a když tak mu to střídat.To víš,člověk se bojí,kort když je to naše první mimi a já nemám vůbec žádné zkušenosti s miminkama.

mamkamarketa
15. črc 2011

@lenkajiraskova ahoj. pokud tvuj chlapecek trpi na prdiky nutrilon forte nedoporucuju. muj syn mel prdiky obcas,ale po forte jecel porad bolesti ☹ ☹ ☹
zkus probioticke kapky biogala 😉

petamaskova
15. črc 2011

@lenkajiraskova malý Honzíček měl problémy s prdíky,zkusili jsme taky všechno možné na to ale Jakoubek byl a je v pohodě.

aja9
15. črc 2011

@lenkajiraskova K těm prdíkům,obě na to trpěly a moje doktorka doporučila ještě dávat děti často na bříško. A ono nám to fakt pomohlo. Nám teda ten extra nic nedělal,ono každé dítko je fakt jiné. U starší jsem chvilku i kojila a přikrmovala. Mě stačilo se na jídlo jen podívat, a měla problém s prdíkama. Ono fakt je třeba vyzkoušet. Potom možná až bude trošku větší tak na zasycení je možné i vločkový odvar. Než budeš dávat kaše. A neboj každý vždycky tápe a hledá pomoc,když má první dítko 🙂

meduza
5. zář 2011

My pouzivame Nutrilon 1 HA. Od zacatku dodrzuju interval min. 3 hodiny. Pry se UM travi dele a pak by to pry mohlo nadelat paseku. Pouzivame kapky Sab simplex a snazim se kazde prebalovani davat na brisko. Mame i decku kvuli kyclim a nemam pocit, ze by to nejak vyrazne zhorsilo problem s prdikama. Obcas ji to potrapi, ale rozhodne to neni kazdy den. A male je 2,5 mesice a davame mezi 135-140ml 5x denne. Pres noc spi od 20-21hod do rana 5-6hod.

tomanovalinda
16. zář 2014

Dobry vecer , maminky mam takovy problem s mim miminkem , je to me prvni dite takze kazda rada mi je uzitecna. Alex ma 1,5mesice a nekojim davam mu nutrilon pocateni 1 , pred 2 dny mi ale zacal po jidle plakat (je vygrgany az az) i mezi krmenim ale natahuje se po jidle kdyz mu dam jednou si cucne a pote se zacne rozcilovat, vypije si jen malo nekdy jen 40 ale take 100 ml. Po jidle je dalsi asi hodinu vzhuru a neustale se mrvy at ho polozim jak koliv. V noci mi nechce vubec spat i nekdy prez den. Jsem z toho celkem zoufala ☹ Nevim kde na krabici je napsam rozdil v nutrilonu mam tam jen Nutrilon 1 pronutra pocatecni mleko. Prosim o nejskou radu. Jak tu ctu ze vam miminka spinkaji prez noc tak zavidim ☹ Dekuji v za rady.

jana_hybka
11. říj 2014

Hezký večer, mám ten samý problém jako paní z dotazu nade mnou. Malé jsou 3měs. Začala mi odmítat prso a hrozně se u toho vztekat. Začali jsme dávat nutrilon 1 a pak jsme objednali nutrilon 1 Good sleep, malá si cucne a najednou se rozkřičí, začala mi víc kadit a skoro po každé když přebaluju má ukáknuto v plínce. Má neklidné spaní a furt se kroutí. Masírujem bříško dáváme na bříško a cvičíme s nožičkama. Nevím no asi přejdem na jinou značku....