Nutrilon a Beba. Platí sa len za značku?

susik77
14. kvě 2008

Uvazovala som, ze teraz, ked mala mala uz 9 mesiacov, vymenim nutrilon za nieco lacnejsie. uvazovala som o bebe, ale dnes , ked som sa u nasej detskej na to pytala, doporucila mi sunar, ze vraj je uz velmi kvalitny. Ze vraj u nutrilonu a beby platim len za znacku. Co si o tom myslite?
Mala nema inak ziadne zdravot. problemy...

susik77
autor
14. kvě 2008

zuka: to je super...ale nevies porovnat s inymi mliekami...inak, moja tiez ma dobru vahu-teda skor by mohla mat menej-v 9 mesiacoch 10 kg 😎 ale myslim, ze po inych mliekach moze priberat rovnako, aj viac 😉 ja by som teda bola rada, aby skor moc nepribrala 😎

zuka
14. kvě 2008

Jasne, ze nie, ale nemam dovod prechadzat na ine mlieko, ked maly prosperuje a chuti mu. Len som chcela upozornit na moznost kupit Nutrilon vyrazne lacnejsie. Aby aj ine mamicky, ktore trapi cena, ale inak su spokojne, mohli kupovat vyhodnejsie. 😉

lyongirl
14. kvě 2008

gucz - aj môj malý sa za ním trhá a keď nedostane do 5 sekúnd reve a reve o dušu 😀 . Ináč mali sme aj mlieko z DM, veľa ľudí si ho chváli a asi je dobré, ale mńa z neho naplo, tak sme naďalej na FM. FM je mňam, aj keď ja ho nemusím 😀 , ale po ochutnaní a porovnaní s DM mliekom jednoznačne FM vedie 😉

gucz
15. kvě 2008

lyongirl ja mám s tým FM len jeden problém, Laure tak chutí, že mi odmieta akékoľvek iné tekutiny. V noci vypije asi poldeci vody, ale len teplej, cez deň absolútne nič, som rada ak vypije nejakých 30 ml čajíku. Ale toho mliečka by vedela vypiť aj cisternu 🙂

petule.h
15. kvě 2008

od druhého měsíce máme bebu a mám ji dote´d už junior a banánovou.je pravda, že je dražší, ale malej se s ní hned skamarádil, já slyšela, že má nejlepší složení, ale nevím, každopádně znám okolo sebe hodně maminek co jí mají, někter i pro to, že se vyrábí HA beba

lyongirl
15. kvě 2008

gucz ja taký problém nemám, našťastie, malý pije teraz dosť, ale to FM mu móóc chutí, len my ho pijeme už len na skoré raňajky, večeru a ak pýta, tak v noci. Cez deń už papá všetko možné a aj je teplo, tak pije, ale okolo 11 mesiacov robil to, že nechcel papať jedlo, ale pýtal mlieko. A neviem, či pýta v noci zo zvyku, alebo mu nestačí a je hladný, ale niekedy pýta 1x, niekedy 2x a minule neviem čo sa stalo až 3x + večera, tak nechápem....

gucz
16. kvě 2008

moja malá nechce piť nič iného, čaj vypije ozaj len zázrakom. mliečko pijeme ráno, na obed. Na desiatu má ovocie s jogurtom, alebo s výáživou, alebo výživu s piškótami. Na olovrant zeleninku s mäskom a na večeru riedku kašu ryžovú. Keby to bolo na nej, tak okrem rána a obeda nepije vôbec nič. Doktorka chce, aby som jej už na obed mliečko nedávala, ale to by už nepila asi vôbec cez deň. Ak jej vodičku alebo čajík ponúknem, väčšinou pred fľašou utečie, alebo spustí krik, odvracia hlavu. Už asom vyskúšala lyžičku, avent hrnček, malý pohárik, fľašu s náustkom. Už som z toho zúfalá, hlavne keď si predstavím, že ide leto.

lyongirl
17. kvě 2008

snáď v lete, keď bude smadná pochopí... 😉

altea
17. kvě 2008

Ahojte,prečítala som si narýchlo všetky vaše príspevky a zaujali ma,vlastne zaujímali by ma koľko vlastne stoja jednotlivé mliečka ktoré spomínate.
Pýtam sa preto,pretože hovoríte,že Beba je drahá a tiež Nutrilon tak radšej prechádzate na Sunar,mliečko z DM (mimochodom o aké mliečko sa jedná ?).
MY papáme mliečko dvaja 🤐 🤐 ,takže nás to mliečko mesačne vyjde aj na 2500 Sk (pravdaže už po zľave na recept)
Neviem,zatiaľ sme neskúšali nič nové,nakoľko sme s Bebou začali už v pôrodnici a bolo nám povedané,že máme aj ďalej pokračovať s BEbou.
Takže prosím koľko stoja tie lacnejšie mliečka a ktoré sú to ? Poradíte nám ?

lyongirl
17. kvě 2008

ahoj altea, presne ti neviem povedať, čo stoja tie lacnejšie mlieka, ale my používame asi dosť lacné, ale je aj dobré. Je to France lait/francúzke mlieko/ a stojí 450g okolo 150 - 160 Sk, ako kde, dá sa kúpiť len v lekárni a dá sa kúpiť aj balenie 4 mlieka dokopy a vždy k tomu niečo je. Naposledy tam boli formičky do piesku, ale aj všeličo iné. Mlieko z DM drogérie sa vola Babylove a stojí 800g okolo 190 Sk. A ceny Sunaru a iných mliek neviem, to nechám na iné maminy, čo ich používajú 😉

altea
17. kvě 2008

ďakujem lyongirl,to francúzke mliečko asi nie je na recept,však ?

dievčatá Ostatné mliečka sú na recept?

janettba
17. kvě 2008

Altea - my tiež krmime dva hladné krky 😝 😝 a zrejme máš na predpis Bebu HA1, tak ako my - BEHA HA1 stojí cca 250 sk, ked je na recept, bez receptu je to cca 500 sk - my sme o tom nevedeli, že sa dá predpísať u detskej lekárky, tak prvú krabicu sme kupovali 😠 . Odporúčam ti neprechádzať zatiaľ na žiadne iné mliečko, kým nám to lekárka predpisuje, tak je to super a to mliečko je hypoalergénne, pre malých drobcov asi najlepšie - neskôr, ked už nebudeme mať mliečko na predpis, tak budeme hľadať iné alternatívy... 😉

nensy
17. kvě 2008

jo tak to jsem nevěděla že je beba na předpis já bez předpisu platím za beba HA2 380kč českých 😀

altea
17. kvě 2008

jasné,že zatiaľ neprechádzame na iné mlieko,doplácame 266 Sk,aj my sme kupovali-dokonca 5 krabíc 😠 bez receptu,pretože sme o tom nevedeli ☹ ,že je to na predpis.
Ozaj nevieš janettba dokedy sa dá predpísovať Beba HA ?

anndrea
17. kvě 2008

mamičky všetky mliečka sa dajú predpísať, len sa netreba báť vypýtať si recept u svojej detskej lekárky, aj ked viem ze urcite vám ho núkať nebudú. Ja som sa na to rovno spýtala a navela nám ho predpísala 😝 My sme Sophinke dávali najprv Bebu HA, ale tá jej vobec nesadla a tak sme ju vymenili za Nutrilon AR, kedze mala zacala pogrckavat. Lekarka nam ho predpisovala na recept každý mesiac a mali sme nárok na 6 balení mesačne. Ak sme sa nezmestili do tohto limitu, musela som zvyšné mlieka dokúpiť. Ale vždy to bolo lepšie ako kupovať všetky. My sme mali mliečko na recept do 1 roka, potom už nie, teraz kupujem Nutrilon Immunofortis, malej velmi chuti a aj je zdravucka, nema s nim ziadne problemy.

susik77
autor
17. kvě 2008

nensy: v CR nie su HA mlieka na predpis, zistov. som si to u kamaratky-magistry, tiez som chcela dat malej predpisat 😎

altea
17. kvě 2008

anndrea,
nutrilon ti predpisuje pediatrička ?,alebo si musela ísť kvôli predpisu Nutrilonu za gastroenterológom.?
Nám povedala pediatrička (tiež Sofinka pogrckáva 😒 ),že musíme ísť na gastroenterologické vyšetrenie a až keď tá doktorka uzná za vhodné,tak nám to predpíše. 😠

susik77
autor
17. kvě 2008

altea: prave mi hovor. ta kamaratka, ze ziadne HA mlieka nemaju kod SUKL-u, teda nejdu napisat vobec na recept.

susik77
autor
17. kvě 2008

Inak, ja na tie HA mlieka moc neverim, myslim, ze ked obidv. rodicia maju alergiu, dieta ju bude mat aj ked bude 2 roky kojene, al. na HA mlieku 😔

mirkadena
13. čer 2008

OTAZKA PRE ZUKU:::::::::ahoj Zuka, čítam tvoj príspevok, my tiež papáme Nutrilon, prosím ta to s tou cenou je super, ako by som sa mohla dostať k tej kočke, ktorá Nutrilonpredáva? Kupila by som ho tiež, môžeš mi poradiť...moja stránka je mirkadena@centrum.sk...ak by ťa to neobťažovalo, daj mi odpoveď, cmuky

marketa.d
13. čer 2008

Myslím si, že u 9M dítěte, které nemá žádné zdravotní problémy Sunarem nic nezkazíš, stejně už jí i leccos jiného, než mlíčko, ne?
Třeba jsem se teď dozvěděla, že HA mléka jsou po půl roce věku většinou dost zbytečná, většina dětí dobře toleruje i obyč.mléka, a ty co tolerují by stejně měly mít už spec.mlíčka pro alergiky, takže je to vlastně jen vytahování peněz z lidí. Ty studie si nechávají dělat společnosti, co mlíka vyrábějí.
Naší malé je 6,5 a dávali jsme BebuHA, která jí nechutnala a teď jsme najeli na Sunar a v pohodě. Je alergik a reakce žádná.

julova
13. čer 2008

My mame HA mliecko tiez na predpis - papame Nutrilon HA (uz 2-ku) a sama Dr. nam recept ponukla 😉...povedala nam ze HA sa predpisuje len detom,ktore su ohrozene alergiou a UM maju ako vyzivu (cize nie su dojcene) - tzn. ze aspon jeden rodic musi byt riadne sledovany u alergologa - co je moj manzel...a s receptami nemame najmensi porblem...a vobec to nie je limitovane mnozstvom na mesiac 😉...ked potrebujeme, tak si ideme vypytat recept. Jedine obmedzenie je to, ze na jeden recept sa da predpisat 5ks mliecka...a dokonca kedze nam asi v 2 mesiacoch potvrdili mierny reflux, boli sme aj na gastre, tak si davame predpisovat aj Nutriton, ktorym este stale zahustujeme...

marketa.d
13. čer 2008

-chtěla jsem napsat "a ty co netolerují"

binki
15. čer 2008

v ČR kupuju Nutrilon 800gr za 360,- ted ho meli v lekarne v akci za 319 😎 , pro srovnani mleko 900 gr v Turecku, kde jsme vyjde 900gr v přepočtu za 520,-

fifla
15. čer 2008

my mame nutrac premium a malinky nebol doteraz vobec chory, nevravim, ze je to mliekom, ale urcite k tomu propselo....inak my kupujeme nutrilon v DM drogerii, ked mame za nakup 10% zlavu, tak vychadza 400 SK, co je lacnejsie ako v lekarni, teraz bola 2 mesiace zlava 15 % tak som kupila hned 10 ks spolu so zlavou 25% a vychadzalo to na 330 SK. pred tym zas bola akcia aj na 2 nutrilony plus kasa zdarma, takze zas dobra cena. inak nam ho tatino kupuje v cr a na mimibazare jedna holka ponuka kupu v madarsku za super cenu. treba pobehat a da sa pozhanat celkom fajna cena

martina46
15. čer 2008

Moja švagrová začala dávať malej kravské mlieko po polroku. Poradila jej to detská lekárka, že môžu opatrne skúsiť a ak ho bude znášať, môže ho kľudne piť. Tak aj bolo. Dnes má malá rok a 2 mesiace a ešte nebola chorá. Kojená bola 2 týždne, potom do toho polroku na sunare.

lavina80
21. čer 2008

Ahojte najdite si na webe stránku našim deťom a tam najdete mliečka v super akciách,prinesu ich krasne zabalene kuriérom až pred vaše dvere .Vrelo to dpooručujem inak už mliečka ani nenakupujeme.

bzuco
21. čer 2008

lavina...a platí sa aj poštovné a balné?...lebo niekde to nerátajú do ceny

inak...fakt sú tam fajn ceny...krabica mlieka je aj o 50,- lacnejšia ako v lekárňach či obchodoch

pietra
22. čer 2008

bzuco, ked tam zoberies tovar nad 2000Sk, tak neplatis postovne 😉

bzuco
22. čer 2008

dík 🙂