Nutrilon a Beba. Platí sa len za značku?

susik77
14. kvě 2008

Uvazovala som, ze teraz, ked mala mala uz 9 mesiacov, vymenim nutrilon za nieco lacnejsie. uvazovala som o bebe, ale dnes , ked som sa u nasej detskej na to pytala, doporucila mi sunar, ze vraj je uz velmi kvalitny. Ze vraj u nutrilonu a beby platim len za znacku. Co si o tom myslite?
Mala nema inak ziadne zdravot. problemy...

midast
9. čer 2009

Ahojte všetci.Rada by som reagovala na diskusiu ohľadom predpisovania Beby HA 1 na recept.Našej malinkej lekárka predpisuje Bebu HA 1 dve balenia na jeden recept za dva týždne.Ale to jej vôbec nestačí a vraj si mám ostatné dokúpiť,ak jej treba viac.No tá Beba HA 1 je veľmi drahá.Malinkú som kojila 4 mesiace a teraz už dva týždne používam len túto Bebu.Dá sa predpísať viac toho mliečka?

midast
9. čer 2009

Dobrý deň.Reagujem na tie mlieka na predpis.Naša malinká má 4 mesiace aj dva týždne.Kojila som ju 4 mesiace a teraz kŕmime Bebou HA 1.Lekárka mi predpisuje dve balenia na jeden recept raz za dva týždne.Ale to nestačí.Vraj si mám kúpiť ďalšie v plnej výške.No to mliečko je tak drahé!Dá sa predpísať aj viac?Čím je to limitované?

pietra
9. čer 2009

midast, nam doktorka do roka predpisovala nutrilon HA. Na jeden recept sme dostali 5 kusov a dalsi recept sme dostali podla potreby. Uz si nepamatam, na aky cas nam to vydrzalo, kombinovali sme aj s MM. Ale raz nam predpisala nutrilon HA2, lenze sme este neboli na prikrmoch, na infolinke mi potvrdili, ze je lepsie este ostat na jednotke, tak sme isli po novy recept. V priebehu troch dni sme tak vybrali 10 kusov nutrilonu a ziaden problem s tym nebol
skus zavolat do poistovne dcerky a tam ti presne povedia, ci maju nejako limitovany pocet predpisanych kusov UM 😉

jajuska81
9. čer 2009

ahojte, mne dr,predpisuje Nutrilon HA , mam 3mes.dcerku a naposledy mi prepisala uz 5baleni,lebo mala stiahne jedno balenie tak za 5dni,....ked som sa jej pytala dokedy mi bude moct predpisovat tak mi povedala ze do polroka,inak usetrim na tom malo ale aj to je nieco,....to balenie ma 400gr a vychadza po starom okolo 337 sk a ja platim cez 200sk,.....inak mi predpisuje podla potreby ,asi aj zalezi od tej positovne alebo co,.....rada sa dozviem ako to je naozaj

pietra
9. čer 2009

jajuska, na mlieko na predpis mas narok az do jednoho roku. V pripade, zeby bolo nutne ho davat aj dlhsie a schvali to aj revizny lekar, moze byt na predpis aj dlhsie

mamina01
10. čer 2009

No neviem, ako je to s platbou za znacku, ja za tuto teoriu nie som. Beba sa nam velmi osvedcila, robia ju aj hypoalergennu, tu sme pouzivali aj my. A obsahuje aj probiotika, takze kvalita tam urcite je 🙂

zukab
10. čer 2009

malej davam nutrilon, ale je mi zle z toho, za aku cenu sa predava na SK. doteraz som zila v zahranici, kde ma vysiel na polovicnu cenu.
kedze byvam v Ba, odmietam davat nasim zdieracom peniaze a vsetko sa ide kupovat z Rakuska. jedlo, plienky, oblecenie.
vyskusali sme viacere mlieka a nutrilon malej vyhovuje najviac.

mousunek
10. čer 2009

zukab - mas pravdu maji to predrazene a v zahranici to opravdu vyjde vsechno levneji ja mam plenky vozene ze svedska a jsou mnohem kvalitnejsi a take levnejsi nez ty radoby znackove z cech. chtela jsem koupit plenky primo chlapecke a kdyz jsem tady videla tu cenu 9,85kc tak jsem se opet rozhodla pro svedske kde vyjdou v prepoctu na 5kc a je to vetsi baleni

Jinak davame od malicka bebu a jsme s ni nadmiru spokojeny po nutrilonu malej hodne blinkal to se napil a slo behem okamziku vse zas ven

hava77
10. čer 2009

zukab a v rakusku maju nutrilon? viem ze v polsku je bebilon a vraj je to presne to co nutrac, ale neviem 😕
nevies popripade ze kolko tam stoji?

zuzkaa11
20. říj 2009

no moj synček má 4mesiacea mi zase papame Bebu H1. a od decembra už 2....chutí mu a pekne priberá, akurát...chcem sa opýtať neviete niekto o niekom kto tiež predáva umelé mliečka, ale namiesto Nutrilonu Bebu??
veľmi by ste mi pomohli....(alebo ešte aj rýžové kašičky...alebo kašičky s inými príchuťami-najlepšie od Nestlé)

palomka
20. říj 2009

my sme od zaciatku pouzivali Nutrilon HA,ale ked sme presli na Nutrilon HA 2 tak jej to bolo akesi slabe. vyskusali sme aj Bebilon HA z PL ale hned sa vyhadzala...a teraz mame obycajnu Bebu a je super.

katun
16. lis 2009

ahojte, ak pouzivate BEBU 3, tak pravdepodobne bude na nasom trhu tiez iba ta 600g ako v zahranici a nie 800g, lebo som si vsimla, ze v tescu je akcia na BEBU3 600g za 8,90eur a ta cena plati aj ked si kupite 800g bebu. takze tu 800g asi dopredavaju a oplati sa ju teda kupit 🙂 Vsimla som si, ze aj v DM zlacnela BEBA3 na nejakych 10 eur, tkaze asi tie vacsie balenia chcu dopredat..

ockovelasky
16. lis 2009

Ahojte. Nečítala som celé fórum, ale chcem sa opýtať: Dáva niektorá z Vás Bebu sensitive? Ak áno, existuje aj nejaká pokračovacia formula, alebo sa môže dávať aj dlhšie?

lauraaaaaa
9. pro 2009

ahoj ja teraz kupujem v dobrej cene bebu v lekárni za 8.66 a predtím v tescu za 15,99.a tiež som chcela prejst.skus sledovat akcie susik77

monka22
11. pro 2009

Ahojte...mozte mi prosim poradit????moja malinka ma 2 mesiace a stratila som mlieko takze jej kupujem nutrilon 1.Minuly tyzden som este aj trosku kojila, ale mala sa nevedela poriadne vykakat a od pondelka ako som prestala kojit tak mi kaka kazdy den, ale je to redsie a vecer mava tak 10 min. krce...chcem sa opytat ci to moze byt z toho nutrilonu....

momin
11. pro 2009

monka22 urcite to muze byt tim... Miminku chvili trva nez si na UM zvykne! jeste existuje nutrilon comfort a ten by mel byt jeste setrnejsi ale za to drazsi.... 😒

ludmilad
22. únor 2012

Nám se BEBA 3 špatně rozmíchává, cucky mi pak ucpávají savičku....máte někdo stejný problém? A dělají vám to i jiná mlíka? Nutrilon 3 byl třeba bez problémů. A co Nestlé Junior?

gavin
22. únor 2012

@ludmilad občas se opravdu špatně rozmíchala,ale fakt jenom občas...a Nestlé Junior Bifidus 1+ dáváme od roku a super - nikdy se cucky nedělaly🙂))

A ZA KOLIK MLÉKA KUPUJETE????? u nás lékarně je to celkem levné....ale Nestlé Junior(velká plechovka)mám nejlevnější od ségry za 270Kč, jinak stojí kolem330Kč

ludmilad
22. únor 2012

@gavin teď mají v Rossmanu akci Junior za 150,- je to plechovka 400 g

gavin
22. únor 2012

@ludmilad tak to je sice pěkná akce,ale já kupuju 800g za 270Kč🙂)))donedávna byla 900g,ale udělali tam takový držák na odměrku a zmenšili objem,darebáci🙂))))

barcza
23. únor 2012

jestli jsem dobře pochopila,dříve bylo možné dostat UM na recept a teď už ne...

ludmilad
14. bře 2012

Je možné dostat UM na recept, aspoň kamarádka dostává recept na Nutrilon Allergy Care , , jestli je možné dostat recept i na normální - to asi ne, ale když je dítě alergické, tak ano.

tehulka2011
14. bře 2012

my pijeme mlieko babylove z DM, je lacne a super 🙂

lauricka
14. bře 2012

@midast
@pietra
sme poisteni vo VSZP a volali sme tam a na UM nemaju ziaden limit na pocet na mesiac na predpis. Su to len vymysly bud lekarov alebo dealerov. Nam lekarka predpisuje 5ks na jeden recept, ale ten recept nam predpise aj 2x za mesiac, proste, ked potrebujeme. Na recepte je diagnoza predcasne narodeneny novorodenec a mame Nutrilon HA, pre dvojicky, co sa mina velmi rychlo 😉. Skoda, ze sme nezvladli dojcenie, MM maju kazdy den len na spestrenie. Su to palky kazdy mesiac.

zelvy
22. bře 2012

Ahoj, já mám výbornou zkušenost s Nutrilonem a obou dětí. Věřím , že jen za značku jsem neplatila a u dcery ještě neplatím. Jednak mně doporučila Nutrilon dětská doktorka a mám v její rady úplnou důvěru, chodila jsem k ní už jako dítě. Nutrilon má dle naší dětské složení nejblíže mateřskému mléku a chut také. Obsahuje patentovanou vlákninu na podporu imunity. Syn pil Nutrilon do 3let a 3měsíců a dcera je dvouletá a pije Nutrilon pořád. Samozřejmě to nemusí být jen tím, ale děti opravdu nestůnou. Jsem moc spokojená.

jasminy
24. bře 2012

My máme taky Nutrilon, když jsem zkusila dát Bebu, malá nechtěla, asi jí nechutnala. Zkoušela jsem i Hami (stejná firma jako Nutrilon), ale výsledek stejný - nechtěla. Zůstávám u Nutrilonu a jsem s ním spokojená.

anieanne
24. bře 2012

Do půl roku jsme měli Nutrilon, zkoušela jsem i Bebu, ale absolutně nesedla. Od půl roku pijeme Babylove z DM a spokojenost největší 🙂

xoljamsx
10. led 2016

@marketa.d
Ahoj, ak nevidis ziadnu reakciu to neznamena ze tam nieje. To by mala vysvetlit imonologicka. Ak nieco skodi, moze napr. Dochadzak k drobnym zapalom v tele, ci znizovaniu imunity s neskorsimi nasledkami.howg

sonacha
12. bře 2016

@elinka27 náš malý prcek naopak strašné bolesti bříška po Nutrilonu a Beba nás zachránila 🙂 Prostě každé mimi je jiné a je potřeba trpělivost a zkoušet a zkoušet. Achjo, máme to těžké, my maminky 🙂 😝 😀 🙂