Nutrilon a Beba. Platí sa len za značku?

susik77
14. kvě 2008

Uvazovala som, ze teraz, ked mala mala uz 9 mesiacov, vymenim nutrilon za nieco lacnejsie. uvazovala som o bebe, ale dnes , ked som sa u nasej detskej na to pytala, doporucila mi sunar, ze vraj je uz velmi kvalitny. Ze vraj u nutrilonu a beby platim len za znacku. Co si o tom myslite?
Mala nema inak ziadne zdravot. problemy...

smary
14. kvě 2008

ahojte
moja kamoska je pediatricka a vravela mi,ze vraj bol robeny vyskum (prednasal im o tom prof.Dluholucky-to meno urcite poznate) kde sa zistovala kvalita um. mliek beba,nutrilon,sunar a este nejake (zabudla som) tak vraj vsetky su kvalitou porovnatelne,jedno ma lepsie to,druhe ma lepsie nieco ine,ale kazdopadne je to len a len znackou,ze nutrilon stoji viac a sunar menej,lebo kvalitou za nim nezaostava vobec,ta moja kamoska ma 1,5r dcerku a sama jej dava sunar,cize ja ked dokojim,tak zacnem sunarom a az ked by nahodou malemu nevyhovoval,tak zacnem hladat nieco ine,kazdopadne si nemyslim,ze nutrilon a beba su jedine to "prave" na trhu...
btw.ta prednaska bola spojena s ochutnavkou tychto UM a hadajte,ktore sa minulo ako prve,lebo malo najlepsiu chut? sunar 😀

majka35
14. kvě 2008

ja som dávala rok bebu HA a od ukončeného roka dávam sunar ... nie preto, že je najlacnejší, ale preto, že bebu nám už malá odmietala, nutrilon tiež a sunar jej chutí a aj lekárka nám ho odporučila ... ale ako tak čítam majdzine príspevky, asi by som sa mala zamyslieť, lebo hazardujem so zdravím svojej dcérky, kedže jej nedávam nutrilon a a moje priority sú iné, ako zdravie môjho dieťaťa ... 🙄

no niekedy ma niektoré príspevky dokážu naozaj nesmierne pobaviť a rozosmiať ... 😀 😀

martina46
14. kvě 2008

ja keby som musela davat UM, co onedlho asi ano, dala by som asi sunar. ale este mi napadlo, babylove z DM, tiez, ze robili rozbor a to mlieko je velmi kvalitne.
vraj v nemecku ho dost maminy pouzivaju a velmi si ho chvalia 😉

kristi
14. kvě 2008

ja si ho taky chvalim, stejne jako ostatni vyrobky z DM

schnek
14. kvě 2008

syn pil do teď bebu (nejdřív HA a jednu krabici 3 obyč), pak jednou ochutnal Sunar original, málem mi utrhnul ruku i s flaškou a nic jiného už nechce 😀 já jsem na Sunaru vyrostla od 2 měsíců a nepřipadám si "poškozená" a myslím, že od roka už stačí obyč UM 😉

martina46
14. kvě 2008

ja som sunarova od zaciatku a som celkom v pohode.

schnek
14. kvě 2008

ä máte nějterá zkušenost s tou řadou prémium? chutná stejně jako obyčejný Sunar?

kendra
14. kvě 2008

My sme pili Nutrilon od narodenia,a teraz som presla na HAMI,pretoze,pokial viem,vyraba to ta ista firma "NUTRICIA" a chuti takmer rovnako ako Nutrilon.Maly teraz pije HAMI Junior (s bananovou prichutou),a chuti mu.

mumumu
14. kvě 2008

Ahojky, nechci nikoho popudit, ale o praktikách firmy Nestlé víte?
http://www.breastfeeding.com/advocacy/advocacy_...

Já vím, je to off toppic, ale nemohla jsem si to odpustit, myslím, že v tomto případě je škoda platit víc. A my jsme po odstavení vyzkoušeli více typů UM včetně zmiňovaných a Honzíkovi nejvíce chutnal Sunar, tak jsme ho používali do doby, než přešel na bio kravské mléko. Selský rozum mi říká, že u dítěte bez zjevnýcch problémů(alergie) není nutné pokračovat po 6. měsíci s Nutrilonem (otázka je, jestli je Nutrilon v něčem fakt lepší) a klidně bych šla do levnější varianty. A pokud je HA Sunar, není co řešit...

val01
14. kvě 2008

Ahojte,
my sme tiez vyskusali UM az-az 😒
malicky uz dost davno pije Bebu, kedze od Nutrilonu mal neskutocne zapchy, sunar detto..jedine beba mu nerobi problem, tak sme ostali pri nej...kazde babatko je ine, tazko povedat, komu co viac vyhovuje, treba vyskusat..mohli by predavat nejake vzorky, sice mozno niekde ich aj maju...
ale najsladsie mliecko je france late a sunar..ostatne nie su az take sladke..moj manzel musel vsetko ochutnat, tak preto mam taky prehlad 😀

lukin
14. kvě 2008

mumumu: Nevím a taky se asi nedozvím, protože tak dobře anglicky neumím 😀

susik77
autor
14. kvě 2008

inak, ja som to zo zac. tiez tak brala, ze chcem pre malu to naj, naj 🙂 najlepsie plienky, vlhcene, obrusky, kozmetiku, mlieko, kocik, oblecenie...az sme sa dopracovali v nasom rodinnom rozpocte k neskutoc. ciastke 😎 a hadajte, na koho ide najviac penazi? 😎 Sice nemame problem s peniazmi, ale chceme si vytvorit' zeleznu " rezervu aj kvoli uverom a hypo.
tak si teraz robim prehlad, za co sa vyplati davat peniaze a co sa da nahradit lacnejsou variantou-samozrejme pod podmienkou, aby som nehazardovala s jej zdravim 😉
zatial sme vymenili pampersky za dm babylove plienky a som strasne spokojna, aj mi ovela viac vyhovuju.
co vymenit nechcem je bio kozmetika-pouzivame od narod. weledu a je uzasna. skusali sme miesto toho niveu penu do kupela a manzel mi hovoril, ze radsej nech zostaneme u weledy, ze sa to neda porovnat 😉

katia7
14. kvě 2008

no hej ta beba sa cenovo moc nelisi ale teraz som ju kupila v bile za 299 a este k nej boli dvoje ponozky 😎 a hlavne mam na nu tie dm kuponiky tak sa celkom oplati, ved uvidime
martina 46 to little bee mliecko dostat tusim v kauflande, myslim ze je to ich vyrobok

marti7
14. kvě 2008

A používáte někdo mléko HAMI? Jaké s ním máte zkušenosti?
My vyzkoušeli Nutrilon, Sunar, Hipp a teď mám nenačatou krabici Hami tak nevím jaký bude 😅 Co jsem chutnala tak mě chutnal nejvíc Nutrilon, i kaše od Nutrilonu mi chutí nejvíc 😝

danciacik
14. kvě 2008

marti7, ja som malej dávala Hami a som nadmieru spokojná, krásne ho pila.

susik77
autor
14. kvě 2008

ja davam malej hami kasu bananovu, je super 🙂

majaaita
14. kvě 2008

U nás podobně jako u Kendry. Kojila jsem necelé čtyři měsíce, u toho dokrmování Nutrilonem 1. V půl roce jsem bez nejmenších potíží u malýho přešla na Hami 2 (stejná firma - Nutricia), teĎ pokračujeme trojkou. Pije aj Hami Hajaju. Kaše mu nechutnaj žádný.
U Nutrilonu měl trochu potíže s kajděním, ale možná to bylo kombinací s mateřským mlíkem. U Hami super, ani bolení bříša.

Bebu, Sunar ani nic dalšího jsem nezkoušela, není proč. Hami mu jede tak hurá 🙂)

livika
14. kvě 2008

My davame Nutrilon,teraz uz 2 a sme strasne spokojne,malinka po nom krasne kaka.

gabca1
14. kvě 2008

Také jsem dávala Nutrilon, pak jsme přešli na Nutrilon 2 a vůbec malé nechutnal, vypila málo, za chvíli měla hlad. Přešla jsem na Sunar. Dr. nám to schválila, že prý je stejně kvalitní jako Nutrilon. A mohu to vřele doporučit. Malé chutná mnohem víc, víc vypije a dýl vydrží bez papání a to i v noci. Také nám Dr. říkala, že to trvá třeba týden, než si mimčo zvykne na nové mlíčko, musí se mu přizpůsobit organismus. No a musím říct, že první kakání jí moc nešlo, ale druhý den už úplně v pohodě 😉

dididi30
14. kvě 2008

nutrilon je podla mna pre fajnovejsie babatka a beba pre babatka co by zjedli aj kona 😀 , moj nazor.....ja som davala malej zahusteny nutrilon kvoli vracaniu......ale beba je lacnejsia, tazke ako sa komu paci.. 😉

ada78
14. kvě 2008

mna "pobavil" prispevok majdzi78, o urcovani priorit a naslednom davani nutrilonu. 😠

mne maly nutrilon a bebu nechcel ani vidiet, stale to vypluval a vobec nepriberal. potom som skusila sunar - velmi mu chuti a nema ziadne problemy. 🙂

gucz
14. kvě 2008

Ja som dávala dosť dlho bebu, myslím že je dobrá. Teraz sme prešli na francúzske mlieko, malej chutí viac až sa tak za fľašou trase a ak ju nemá do 5 sekúnd v puse, reve ako divá 🙂 . Francúzske mliečko je lacnejšie, preto sme naň prešli

schnek
14. kvě 2008

co je to to francouzké mlíčko?

gucz
14. kvě 2008

Mliečko v plechovej škatuli volá sa France lait a predáva sa v lekárni

ingra73
14. kvě 2008

France lait je mliecko dojcenske mlieko, da sa kupit iba v lekarni, je porovnatelne s ostatnymi mliekami, niekto si ho chvali, niekto nadava, mojmu synovi jeden cas velmi chutilo, no zrazu prestalo a presli sme potom na hipp, hipp je hustejsie mliecko nez ostatne, chutovo nam dospelym najviac vyhovoval sunar, france lait, hami, a nedavno sme skusili nove slovenske mliecko Milkon, tiez ho zatial dostat iba v lekarniach, neviem ci vo vsetkych, no toto mlieko ma uplne lahodnu chut, avsak mojmu synovy nechuti 😖

tigri
14. kvě 2008

Dadulka, ja davam bio kase Little Bee a som spokojna...kojim uz len vecer, cez den davam Bebu AR, lebo dcerka ma stale reflux

Martina, je to nemecka znacka, ktora sa predava v Kauflande...maju aj ovocne a masovo zeleninove vyzivy

gucz
14. kvě 2008

Mne sa to francúzske mliečko vôňou a chuťou veľmi podobá na sunar, alebo ešte voľakedy čo býval feminar.

schnek
14. kvě 2008

a dá se to franc koupit i v ČR?

lyongirl
14. kvě 2008

No, podľa mňa drahé mlieka sú biznis. Možno nie doslova, majú probiotiká a možno sú podobnejšie MM, ale ja tomu neverím. Všetky mlieka na trhu musia prejsť kontrolami, takže musia byť aj kvalitné. Ale je fakt, že záleží na mamine, aké má priority. Ja som kojila do 11 mes. a potom sme dali France lait, ale aj keby som nekojila, tak o Bebe, alebo Nutrilone ani neuvažujem. Toť len môj osobný názor, takže ma dúfam neodsúdite, lebo ja tiež neodsudzujem nikoho, kto dáva Bebu, alebo Nutrilon 😉

zuka
14. kvě 2008

Caute, neda mi nezapojit sa do diskusie 😉 Moj maly je na Nutrilone od narodenia, bohuzial, nemohla som kojit 😔 a velmi pekne na nom prospieva (ma 5 mesiacov a 9,3 kg, ale vobec nie je tucny). Tiez som sa jedovala na cenu Nutrilonu a to nezmyselne zdrazovanie a nove obaly, ktore mi len dvihaju tlak 😠 Ale tu v bazare som narazila na inzerat jednej kocky, ktora predava Nutrilon, ktory kupuje v Madarsku. Nutrilon 1 predava za 280 Sk!!!!! a to 900g. Priamo v Madarsku by ste ho kupili cca za 230 Sk!!! Nutrilon 2 a 3 je uz drahsi (v Madarsku maju inu cenovu politiku), stoji 380 Sk (v Madarsku cca 330 Sk), ale stale je to lepsie ako u nas (a navyse je to tych 900g!). Ja uz som u nej nakup spravila a som velmi spokojna, je to original!