Nutrilon bez HA pění. Je to normální?

pismenka
29. říj 2008

ahoj mamky, možná blbá otázka, ale vždy jsme měli Nutrilon 2HA a to vůbec nepěnilo nic a je možný, že to normální - bez toho HA pění? 2x jsem ho udělala a je tam pěny jako u piva 😀
a máte někdo zkušenost s tím Nutrilonem na dobrou noc - na noc. Dnes jsem ho koupila. Tak jsem zvědavá, jestli jí víc zasití. V noci vstáváme po 2h a vypije vždy tak 150ml.

monina8
29. říj 2008

Ahojky,ja davam Nutrilon 1,peni,musim ho jeste zahustovat Nutritonem a pena je tam furt.Myslim ze to nevadi,ta pena tam vzdycky zustane,kdyz malej dopije.Jinak ten Nutrilon forte sem taky mela,ale u nas se zadna zmena nekonala.Ale mozna to muze byt i tim,ze ho zahustuju,pak to sedne v brisku a je asi jedno jestli to je ten nebo onen Nutrilon🙂

alishia
30. říj 2008

pismenka asi myslela nutrilon good night....ja ho taky chtela porad zkouset, ale protoze sme na ha tak mame smulu.) ale malej mi spi od 18:30 do 5:30 takze si myslim ze si nemam na co stezovat.)

pismenka
autor
30. říj 2008

docela jsem se té pěny lekla. Ano, myslím ten good night, včera jsem ho teda dala, vypila 150ml asi 15min, jinak ho má zachvíli vypitý, je to opravdu hustý a spala od 19h do 0.30 no a pak se zase budila po 2h, píšou tam, že se to noční mlíko má dát před spaním a po konzul.s MUDr., tak ho dám raději jen
před spaním.

andy80
30. říj 2008

Což na UM vstáváte v 7 měsících co 2 hodiny. To snad ne?!? Navíc UM se nesmí dávat dřív než po 3 hodinách. Ale po půl roce by děti na UM v noci jíst neměli a pokud ano, tak max. jednou.

andy80
30. říj 2008

Jo a jinak nám UM taky pění a nikdy to malé nevadilo. Ono se totiž správně má dělat horké a nechat vystydnout na správnou teplotu a ona ta pěna klesne. Ale určitě to všechny děláte jako já. Voda ohřátá akorát, do toho sušený mlíko a zatřepat a hned podávat že jo?

monina8
30. říj 2008

Aha,tak to je ten good night.No,jinak ja davam UM nejdriv do studeny a pak ve vodni lazni ohrivam.Kdyz mam teplou prevarenou vodu tak to dam tam.Jo a opravdu by se nemelo davat kazdy 2 hodiny!Minimalne 2 a pul.UM se pry dele travi.Volala sem kolikrat na tu Nutricia linku,fakt dobre poradej. 😉

frog
30. říj 2008

Já dávám Bebu a ta nepění,ale jednou jsem dala sunar a to byla síla.Kámoška dává Nutrilon a prý jí taky pění,tak to řeší tím,že tam kápne kapičku Sab simlexu(proti prdíkům) a to byste koukaly ten fofr jak ta pěna zmizí,zkusila jsem to sama a fakt jo.. 😉

sisstin
30. říj 2008

některá mlíčka pění, stačí přidat nějaké kapičky proti prdům, které neutralizují mléčnou pěnu.... 😉

sisstin
30. říj 2008

ta pěna právě vadí dětem, které trpí na prdy, protože je nadýmá 😉

pismenka
autor
30. říj 2008

ale ona nevypije předepsanou dávku, tzn. těch 180-200ml., vypije tak 150ml. a po těch 2h vypije tak tu 30ml, jen na cucnutí, dělala to i s prsem. A na prdíky netrpíme, tak to tu pěnu snad snese dobře. Když tak zase přejdeme na HA.
Andy já nevím, ale v návodu píšou vodu na 40stupňů, tak to není horká voda - u Nutrilonu. Já nejdřív vodu k bodu varu, aby se převařila, pak nechám vystydnout na 40stupnu a pak jí to dávám, nebo do termolahve.
a že by v 7měs. děti neměli jíst UM - v noci se mi zdá jako blbost, protože kamarádky co mají děti na lahvích to běžně dávají. Musím jít uspávat.
Moc vám holky děkuju za názory.

andy80
30. říj 2008

hele, s UM nemůžeš tohle dělat, zkazíš jí žaludek. I kdyby vypila 30ml na cucnutí, tak to trvá 3 hodiny, než se to dostane ze žaludku. Když jí to dáš dřív, tak je to fakt nebezpečný. Věř mi, já mám 2 dětí od narození na UM. A malá mi taky nevypije přesnou dávku. Hele, fakt jsem slyšela, že po půl roce by děti na UM měli postupně odbourávat noční krmení. Což takhle místo 30ml mlíčka zkusit dudlík a pohlazení? Já vím, mě se to radí, já neznám noční vstávání. Já měla štěstí na děti. U obou jsme přestali v noci krmit v 6ti týdnech.

gabrielamikes
30. říj 2008

MI dáváme nutrilon jednou denně ,před spaním kaši malá spí nejvíc tak čtyři hodky v kuse.Doktorka mi řekla at ji ještě v noci udělám jednou kaši .....co myslíte je to dobrý nápad?malá se celkem často budí.

andy80
30. říj 2008

gabrielamike: kolik kaše ti malá spapá. Nezkoušel si dělat udělat kaši hodinu před tím, než jde malá spát. Prý to zabírá, že děti vydrží dýl. Mojí malé těch 130ml + 4 lžičky nestačili. Dělám 180ml + 5 lžiček a pohoda. Spíme 19:00 - 6:30

pismenka
autor
31. říj 2008

dobře andy, raději se teda na to zeptám. včera jsme dali to mlíko na noc v 19h-150ml., začala v 23h řvát hlady, tak to vypila dalších 150ml pak se vzbudila ve 3h, to si cucla 30ml a pak se vzbudila v 5h a to už jsme vzhůru a od té doby nejedla, ale to jí dám ted svačinu - jablka s piškotama - od Hami.
ale proč by na balení psali, že má vypít UM cca 800ml za den? fakt se na to zeptám a kde si se to dozvěděla?
Zkusím dnes tu kaši. Krmíme už normoš přes lžičku, ale koupila jasem si na tu kaši dudlík, tak to zkusím, třeba bude najedená víc na noc.

andy když si nezažila noční vstávání, tak se to opravdu radí lehce. Hladovému dítěti opravdu dudlík a pohlazení nestačí. Budívávali jsme se v noci i po půl hodinách - přikládala jsme k prsu. Tak mi napiš kde jsi to slyšela nebo četla s tím UM.
díky 🙂

sisstin
31. říj 2008

pismenka: Andy má pravdu, u UM se musí dodržovat fakt. min 2,5-3h 😉 dýl se tráví..taky jsme byli od narození na UM 😉

gabrielamikes
31. říj 2008

andy80 malá kaši pije s lahve protože,když jsem jí krmila spapala toho málo abyla u toho vzteklá...Vypije 175 někdy i 200 a pak mi hned usne ale jen na tři až čtyři hodky pak se budí snad co hodinu.Zrovna dneska se budila hrozně často nevím jestli jí nezačinají zlobit zoubky.Máte někdo zkušenosti s CHAMOMILOU jsou to homeopatika...díky(jo mudr. mi řekla at přestanu kojit malá mé mleko blinká)proto,jsem chtěla radu ohledně té druhé kaše večer

sisstin
31. říj 2008

my se teda budíme od půl roku fakt mockrát za noc..a hlady to není 😉

andy80
31. říj 2008

pismenka: každý dítě je individuelní a já se podle tabulek vůbec neřídím. Např. jako 2 měsíční mi malá jedla podle tabulky jako 6ti měsíční. Ty tabulky jsou jen orientační. Hele a nezkoušel si dát na noc kaši?

gabrielamike: jj já to chápu, jen jsem chtěla pomoct, abyste odbourali noční krmení. Ale určitě bych klidně druhou kaši dala. Bála bych se dávat třeba čaj, protože ten moc nepomůže. Tak zkus dát tu kaši ještě jednou v noci a uvidíš. Jo a ty homeopatiky jsou dobré. Měla je moje švagrová. Syn se jí budil v noci co hodinu a po nich vydržel spát až 6 hodin v kuse. Zkus se domluvit s dr.

Holky, a jak vám děti spí přes den. Mě malá spí max. 2x denně 1-2 hodiny. Jak kdy. Pak spí celou noc úplně klidně.

pismenka
autor
31. říj 2008

právě jsem se chtěla zeptat na to, jestli můžu dát kaši i podruhé, třeba ted jsem jí dala tu kaši - snědla mi 50ml, víc to nechtěla a ted to mlíko na noc60ml, tak uvidíme. TAk že zbytek kaše jí zkusím dát až se vzudí.
a co to jsou ty homeopatika?

přes den spíme skvěle, po 2h-3h si jde hajnout ven a bez houpání naštěstí. Když byla malá nesměla jsem s kočárem ani zastavit. A spí třeba hodku nebo dvě, stává se že i tři.

janaboris
31. říj 2008

Nutrilon nám pěnil taky ale oproti sunaru to nic nebylo!Sunar pění ještě víc!!!!

andy80
31. říj 2008

pismneka: klidně jí kaši po druhé dej, ale chtělo by to, aby mezi jídlem měla fakt větší pauzy. Jak vidíš, tak hlad asi nemá, když jí tak málo. Už jí je 7 měsíců, už by měla mít režim na jídlo. Jakože ráno třeba mlíčko ke snídani, ke svačince ovoce, pak zase třeba mlíčko, odpoledne třeba zeleninku a večer kaši. Mi to máme tak: ráno po vzbuzení vypije mlíčko, za 4 hodiny dávám oběd (zeleninu), za 2,5 - 3 hodiny po tom zase mlíčko, za 4 hodiny svačinku (ovoce) a pak za 2,5 - 3 hodiny kaši a to už je večer a pak mi 12 hodin spí (někdy 11). Takhle už to máme asi měsíc. A na to spaní jsem se ptala, jestli přes den jako nespí moc, když se pak v noci budí. Jo a homeopatika jsou přírodní léky. S tím by ti určitě poradila doktorka, když jí řekneš, že se ti malá v noci budí po dvou hodinách. Ale možná je koupíš i v lékárně. Je to CHAMOMILA a jsou to takové kuličky co se rozpustí a dá se to mimčovi. Přesné dávkování nevím, ale to ti řeknou v lékárně.

ygreen
31. říj 2008

my jsme na Nutrilonu comfort a ten vůbec nepění, ale normální Nutrilon pění hodně a malej po něm blil 😖
jinak když mu vylejzaly spodní jedničky, tak jsem mu Chamomilla vulgaris 15 na noc dávala a účinek - nevím 😅 ale asi to pomáhalo 😉

pismenka
autor
1. lis 2008

tak jsem ji včera dala tu kaši, no vypila tak 60ml a pak už to nechtěla a dnes už vůbec. Tak jsem ji dokrmila UM. No budila se - děs běs. Vůbec jsem se nevyspala.
dnes jsem radši dala to mlíko na noc. Tak uvidíme.