Nutrilon Good Night. Máte zkušenost?

prchalka
19. říj 2009

Ahoj,
používáte ho někdo, jaké máte zkušenosti? Opravdu víc zasytí nebo je to blbost?
Já ho dávám asi od 8. měsíce. Teď je malé rok a už měsíc a půl se budí v noci, doteď jsem ale nepřišla na to proč, jestli zuby, sny, hlad...
Na noc vypije 180-210 (zrovna včera), ale po 4h je schopná se vzbudit s kňouráním. Připadá mi, že čím víc toho na noc vypije, tím dřív se vzbudí ☹
Zkoušíme všechno možné, ale uklidní jí jen další mlíko (normální Nutrilon) a dál spí.. Ale dřív jak za 4h se mi ho opravdu dávat nechce. Ale když mlíko nedám, spí dál, ale hrozně nekvalitně a neklidně, no spíš skoro nespí a já s ní 😖
Tak si říkám, jestli vůbec má cenu dávat ten noční?

pipisek
19. říj 2009

Ahoj,
já jsem si také slibovala, že bude malá líp spát, ale bohužel, ani Good Night nepomohl ☹ Malá ale nespí celou noc doteď, a to je jí víc než 2 roky. Stejně se aspoň 2x za noc vzbudí. Myslím, že u nás to časté buzení se v noci rozhodně nebylo od hladu, je prostě nespavec 😝

prchalka
autor
19. říj 2009

pipisek: Taky myslím, že od hladu to být po 4h nemůže.. Třeba nás taky čeká nespavost. Ale kdyby se aspoň uklidnila a spala, když si s ní lehnu, ale ona je schopná se 3-4h jen motat po posteli a div mi nesedá na hlavu a za krk ☹ Už taky nevím, co s tím, radši jí to mlíko dám, aby se vyspala kvalitně, ale nevím, jestli je to řešení ☹

pipisek
19. říj 2009

to já dobře znám, míváme takový období...třeba 2 noci za sebou prostě v 1h konec se spaním a šaškuje do 3-4h a pak zase usne...vezmu si jí sice k sobě, ale jak píšeš, leze mi po hlavě atd. Když byla malá jako je ta tvoje, tak jsem vždycky vyměkla a mléko jsem jí dala, třeba jen 90ml, ale ona se u toho sání unavila a vytuhla. Teď už má smůlu, dostane maximálně napít vody. Fakt se těším, až se po více než dvou letech vyspím aspoň 6 hodin najednou. Soucítím s tebou 😀 😝

ia.
19. říj 2009

ahoj, s nutrilonem GN mám jen pozitivní zkušenost, malý byl kojený a okolo 5M se začal v noci budit hladem co 1, 1,5h, zatla jsem zuby, vydržela do 6M a začla s tímhle nutrilonem. No a spal celou noc (resp. se budil, ale ne hladem). Okolo 8M jsem zkusila nedat na noc GN, ale normální, a úplně v pohodě. Jinak mě se taky budí v noci, ale ne hladem, spíš se mu nechce spát, nebo chce k nám do postele, atd, ale o hladu to není, a myslím že opravdu děti okolo roku už by se hladem budit neměly....a nebo zkus malé dát třeba hodinu před mlíkem kousek chleba ze sýrem, prostě večeři, a pak před spaním mlíčko, to by ji mělo ještě víc zasytit..

prchalka
autor
19. říj 2009

ia.: Zkoušela jsem jí dát na véču i kaši nebo třeba Brumíka a pak noční mlíko a žádný moc efekt to nemělo ☹
pipisek: A jak to bylo se spaním ve dne? To máme taky špatný ☹ Dneska dopol 40 minut a pláč a odpol 30 minut a taky pláč, následné uspání nepomohlo ani na 5 minut! Ještě nedávno spala dopol aspoň 1,5h a odpol 2h s přehledem, div jsem ji nemusela budit a teď je to čímdál horší. Myslela jsem, že je zralá už na jedno spaní denně, párkrát jsme to zkusily po obědě, ale spala za celý jen hodinu a to je fakt málo 😖 Nevím, tohle už je jak, když spát nepotřebuje nebo se toho bojí.. Ve dne je ale v pohodě 😖 Nerozumím tomu..

pipisek
19. říj 2009

no u nás bylo do toho cca roka spaní 2x denně a tak jako u vás, dopol kolem 10h tak 20-40 minut a odpol kolem 14.30-15h také tak do té hodinky maximálně...pak jsme o prázdninách najeli na spaní 1x denně (to jí byl rok) a spí mi tak doteď...pravda, někdy už nespí, ale to vyjíměčně a pak má kolem 16h krizi a večer vytuhne na koberci u mléka v 19h 😉
teď to máme takhle - ráno vstává kolem 6.30-7h (myslím tím, že už chce z postýlky, že je 2-3x v noci vzhůru, to nepočítám), spát jde kolem 12.30-13h a spí tak hodinu, někdy hodinu a půl a večer jde kolem 20h...jinak to, že ti spí jen hodinku za celý den, když jí dáš spát jen jednou je podle mě normální..ona na ten rytmus musí najet, u nás to bylo také tak, ten týden to trvalo a pak už spala v poledne tu 1,5-2h

ia.
19. říj 2009

holky u nás přes den taky hrůza spaní. Dopol i odpol spí tak 40 min. Ale vypozorovala jsem, že když spí celou noc a nevzbudí se, tak spí dopol i odpol i 2 hodinky. Takže nevím...

garfie
19. říj 2009

nutrilon good night u nás neměl vůbec žádný účinek-rsp. žádný rozdíl mezi normálním a GN, možná spíš naopak.

prchalka
autor
19. říj 2009

ia.: Ono se říká, že když spí přes den dobře, tak i v noci a asi to platí i naopak!
garfie: Taky řeším, jestli to u nás není spíš naopak, jestli má ještě cenu jí ho dávat, asi to zkusím s normálním, třeba s odměrkou kaše.. A jak dlouho to trvalo vypozorovat u vás? U nás to totiž bylo doteď v pohodě, proto vůbec nevím, kde je zakopanej pes.. 😖