Nutrilon nebo Hami? Jak ho naučím pít z flašky?

qaculqa
7. únor 2013

Maminky prosím poradte...Dostala jsem zánět zubu ☹ Tudíž na to antibiotika které MUSÍM brát ..Musím přerušit kojení a začít s UM do doby než bude po problemu ☹ Koupila jsem nutrilon ale malý mi flašku (Nuk )odmítá a pláče u toho...jak ho to mám naučit??Musím je začít brát ale nemužu když odmítá flašku ☹ myslíte že bych měla koupit spíše jiné mlíčko??Třeba Hami??Jak jste to třeba dělali vy?? A ještě bych se chtěla zeptat jak jste to třeba dělali když to mimčo nevypije,to vylíváte nebo to jde ohřát,jak??S umělou vyživou nemám žádné zkušenosti budu ráda za každou radu ... ☹ 🙂 děkuji moc

pusolamy
7. únor 2013

zkus mu to davat stříkačkou přes prst a postupně zkoušej i jiné lahvičky a savičky

elana
7. únor 2013

Nuk má poměrně atypickou tu savičku...zkusila bych koupit Tommee Tippee, na pohled je nejpodobnější prsní bradavce, má i naznačený rýhováním prsní dvorec. Druhem UM to nejspíš nebude, sice si vůbec nemyslím, že Nutrilon je nejlepší mlíko na světě 😝 , ale když Ti ho ani neochutná, tak tam bych si tipla, že mu spíš opravdu vadí ta flaška, experimentovat bych tudíž začala spíš s tím a pak až měnit mlíko. Jinak nevypité UM u malého miminka rozhodně neskladovat (sice je pravda, že v porodnicích to dělají), ale nedoporučuje se to, nejdéle kdyžtak po dobu 2 hodin v ledničce a vylít, neohřívat v mikrovlnce, radši v hrnci s horkou vodou nebo v ohřívači dětských lahví.

tkanicka
7. únor 2013

určitě jsou i ATB, která při kojení nevadí

vendullka
7. únor 2013

My měli všechny možné i nemožné flašky co existují a malý se stejně nenaučil, hrozilo mu že skončí na kapačkách. Nech si napsat ATB která jde brát i při kojení, to bude lepší než se stresovat nemocí (zubem) a ještě tím, že Ti malý nechce jíst.

patty1
7. únor 2013

Ahoj, nam se pri podobnem problemu osvedcila lahev a hlavne savicka od MAM..

katyxq
7. únor 2013

Nevím, kolik malému je - můžete zkusit dávat mlíčko ze lžičky, přes prst ze stříkačky se silikonovou hadičkou, z kádinky (nebo hrnečku). Krmit s miminkem hodně přituleným ve vaší náruči, klodně tělo na tělo, možná mu prosté chybí ten fyzický kontakt.
Ale nejlepší by bylo dát si předepsat antibiotika, která se při kojení můžou, nenechte se doktory odbýt, na většinu nemocí taková existují.

augustka
7. únor 2013

My máme lahvičku od Medely a velká spokojenost, naučila se hned. UM co nedopije vylívám🙂 Jak rádi holky prvně bych zkusila nechat si napsat jiná ATB.

moucha
8. únor 2013

to nebude mlíčkem, ale špatnou savičkou.... zkus si koupit různé savičky v lékárné, kaučuk, nebo silikon a vyzkoušej....nám se ujala obyčejná savička....až na to přijde, bude pít z jakékoliv. Malá silikon nechtěla, je tvrdý, zkus ten kaučuk, jsou hnědé, gumové.... Mlíčko radši vylejvej....někdo to do lednice dával na 2 hodky, ale nevím....na to se zeptej dětské doktorky.

hojda
8. únor 2013

Určitě jsou antibiotika, která můžeš u kojení, jen někteří dr. jsou líní si to zjistit, takže zkus obvolat zubaře , doktory a uvidíš.

http://www.solen.sk/index.php?page=magazine_det...

Já měla taky problém malou odstavit a to jsem na to měla oproti tobě čas, nedokážu si představit odstavití děte ze dne na dne, to je pro něj velký šok. Jinak u mě nakonec pomohlo, vzít si malou do postele, jako při kojení v leže, vyndat prso, ale místo prsa dát lahvičku, aby to co nejvíce připomínalo kojení. Děti se většinou nejlépe chytají na Sunar, ten je sladší. Ale raději jdi cestou těch vhodných antibiotik.