Nutrilon nebo Sunar? Opravdu je rozdíl v kvalitě?

pavlina88
16. pro 2011

Mám dvou měsíční holčičku a bohužel musím přestat kojit, malá přibrala za 3 týdny 80 gramů, mám nevýživné mléko a zajímalo by mě jaké UM je nejlepší nebo jestli některé děti více preferují. Už 2x jsem dala Nutrilon HA a malé chutná, ale je dost drahý, samozřejmě ty peníze za to dám, ale zajímá mě jestli třeba Sunar - co je o půlku levnější je o tolik horší nebo jestli je to jen otázka značky...Děkuji mnohokrát za odpovědi 🙂

olicek
16. pro 2011

Já dávala Nutrilon, ale jen proto, že malýmu nedělal Sunar dobře. Časem jsem na něj stejně přešla a pak už to bylo OK. 🙂 Rozdíl v tom nevidím.

ferinka
16. pro 2011

S prvním Matějem jsme dávali Nutrilon HA do půl roku,pak obyč Nutrilon,teď máme Aničku a má obyč Sunar a je to naprosto stejné,žádný rozdíl nevidím,kromě ceny a dost velký,ale záleží co mimi taky sedí 😉

syll.
16. pro 2011

Já dávala zezačátku Nutrilon, pak jsem přešla na Bebilon (v polsku je levnější, a je to stejné složení jak nutrilon jen jiny název), a ted dáváme HAMI a to malému chutná. Nakopak Sunar ani Beba mu nechutná, co jsme jen zkoušeli po roce.

blondynka400
16. pro 2011

Určitě není, nutrilon není lepší než ostatní UM, jen má nejlepší marketing a používá nekalé obchodní praktiky a to pro mne naprosto odpozující a nepřijatelné, díky tomu bych ho nikdy nedala. Když tohle opomenu, každé UM je maličko jiné, jak složením tak chuťově a musíš vyzkoušet, zda vyhovuje nebo ne. Na českém trhu nenajdeš špatné UM (výrobní postupy jsou u všech UM stejné), všechy splňují to co mají a to že je jedno o půlku dražší rozhodně neznamená, že je lepší...

kaceenka
16. pro 2011

tak u nás na začátku nutrilon HA v pohodě, pak jsem zkusila Sunar Complex chutově je lepší, ale malý přestal pít, divná stolice atd, tak jsem přešla na Nutrilon ten klasický, jelikož už je starší a HA mu už dávat nechci. Až bude starší znovu vyzkouším Sunar a uvidíme..

elana
16. pro 2011

univerzálně nejlepší UM neexistuje. Pokud musíš dávat HA (vy rodiče jste alergici), tak obyčejný Sunar tuhle variantu nedělá, leda Sunar Nutradefense. Ten já za sebe doporučuju, dávám ho a je výborný, za slušnou cenu (bývá i v akcích), všude dostupný, perfektně zasytí, ale je dobře stravitelný (bezproblémové trávení bez bolení, krásná kojenecká stolice). Nutrilon HA nevyhovoval-tuhá, páchnoucí, zelená stolice. Jinak pokud HA dávat nemusíš, tak fajn a za dobrou cenu je i Hami (stejná firma jako Nutrilon) nebo si chválí Babylove z DM a Babydream z Rossmanna (obě jsou bio, levné a dobře stravitelné, neobsahujou ale probiotika ani prebiotika, to třeba mně osobně by vadilo).

anieanne
16. pro 2011

Já od narození do cca půl roku dávala Nutrilon, a to pod tlakem reklamy, abych byla přece správná máma. Pak jsem se na to vykašlala, a kupujeme Babylove, které malému vyhovuje úplně suprově.

zoditka
16. pro 2011

Ahoj,
začala jsem dávat UM až po roce, tak nevím, jestli ti moje odpověď k něčemu bude... každopádně platí, že každému dítěti sedne něco jiného, kvalitou to podle mě bude podobný.
Prvnímu synovi jsem začala dávat Nutrilon, ale začal mít průjmy. Trvalo dlouho, než mi došlo, že to má z Nutrilonu. Tak jsem ho změnila na Sunar. A syn začal trpět zácpou 😖 . Až třetí mlíko nám sedlo, a to Nestlé Junior mléko Bifidus. Od té doby neměl ani průjmy, ani zácpy, prostě tohle mlíko mu sedlo, tak jsem u něj už zůstali.
Druhému synovi jsem začala dávat UM teď před měsícem (to měl 14 měsíců), začala jsem opět Nutrilonem... a teď má už asi týden průjem. Ještě nedělám závěry, řádí nám tu střevní chřipky, nicméně nasadila jsem dietu a koupila Sunar, tak uvidíme 😀 . Až přestane mít průjem, zkusím dát zpátky Nutrilon, a pokud bude mít znova průjem, bude to jasný a Nutrilon už nechci nikdy vidět 😠 .
Mmch. jen pro pobavení, koupila jsem teď výhodné balení 6-ti kusů Nutrilonů za 299Kč/ks (normálně stojí kolem 350Kč), jestli zjistím, že ten průjem má fakt z Nutrilonu, tak mě asi trefí 😝 😀 !!!

bulinka
16. pro 2011

Já dávám Nutrilon, malej má citlivé bříško a po Sunaru mi zvracel a měl páchnoucí stlici. Za nás obě děti na Nutrilonu 🙂

emily26
16. pro 2011

Prvý syn mal Nutrilon, na základe doporučenia od lekárky. Druhý syn Nutrilon odmietal, zvracal po ňom dokonca. Tak som skúsila kúpiť Sunár a ten mu chutí. Ja osobne som obe mliečka trošku ochutnala a kažké má inú chuť. 🙂 Keby som bola malé miminko, tak chcem Sunár, je taký sladčí. 😀 😀

hojda
16. pro 2011

Stačí mrknout na krabici, rozdíl v tom určitě bude, spíš bych řešila, co vám bude vyhovovat.

jasekd
16. pro 2011

My meli Nutrilon, protoze potreboval AR, asi v 8 mesicich jsme presli na obyc Nutrilon a asi na 16 mesicich uz me nebavilo tolik utracet, tak jsem zkusila Sunar, a dobry 🙂 Dcera je kojena, tak to zatim neresim, ale kdybych ji mela dat UM (nepotrebuje zadne specialni), tak zkusim nejake levnejsi nez Nutrilon, asi opet Sunar, nebo jsem slysela, ze je dobry Baby love...

mihamau
16. pro 2011

Ze začátku jsme dávali Nutrilon, ale kvůli ceně jsme u něj nevydrželi dlouho a přešli k Sunaru, má spoustu příchutí, tak to střídáme a naprostá spokojenost. Občas vyměníme za Hami, má také příchutě a také chutná. Co jsem četla složení, tak Sunar Nutradefense je téměř stejný jako Nutrilon... u nás se prodává za 259,- to je docela slušná cena...🙂

beruska24.9.
16. pro 2011

První dcerka od 4 do cca 10m. měla Sunar HA (HA asi zbytečně, ale to jsem zjistila až později), pak sunar komplex, teď pije sunar 24.
Druhé dcerce jsem v 1m. zkusila klasický sunar, ale nechtěla ho pít, pak klasický Nutrilon (původně jsem ho nechtěla kvůli přehnaným reklamám), ten začala pít, takže jsem u něj zůstala.
Já osobně bych si z těhle dvou mlíček vybrala Sunar, ten mi chutná 😵 z Nutrilonu cítím rybinu (klasické ryby jím, tohle mi vadí).

aljuska
16. pro 2011

ahoj,

myslím si, že kvalitou jsou všechny UM dost srovnatelné, jen někdo má prostě větší propagaci 😀
Já dávala UM od porodnice a na začátku asi 1,5 měsíce sem dávala Nutrilon HA (já i manžel jsme alergici, ale ne na jídlo a prý je to HA dobré v případě, že je v rodině potravinová alergie, pokud u vás není, tak to HA není třeba 😉 )
A pak jsem dávala normální Nutrilon, synovi vyhovoval. A kolem roku jsme přešli na UM z DMka Babylove a bez problémů 🙂 Právě kvůli penězům, protože ten cenový rozdíl je velký 😅
A vim, že holčiny od nás z diskuze si moc chválily Sunar Nutradefense, hlavně ty jejichž děti měly problém s bříškem, že tohle UM jim vyhovovalo a dělalo dobře na bříško 🙂

A pokud jde o tvoje kojení, že tvé holčičce nestačí, tak nechci ti v tom nijak radit,je to naprosto každého osobní věc, jen si myslim, že by byla škoda s tím přestávat úplně pokud tě to nějak nebude obtěžovat 🙂
Já syna dokrmovala UM už od porodnice, ale i jsem ho k tomu částečně kojila a měli jsme období, kdy sem ho kojila více než měl dokrm UM a kdy méně a takto sem ho kojila až do 11měsíců, a třeba to je jen nějaké období a zase začne tvoje holčička i po tvém mlíčku přibírat 🙂 Tady na koníku je holčina - mikulka co je laktační poradkyně a radí v diskuzi myslim - jsem laktační poradkyně - zdravotník, třeba by ti pomohla s kojením, jestli není něco špatně, protože se říká, že nic takového jako slabé mlíčko není 🙂 Ale je jasné, že pokud jde o kojení, je to vždy naprosto individuální záležitost 🙂
A jen chci říct, že nejsem žádný fanatik do kojení a nikomu nechci nic nutit, sama sem se s tím na začátku dost trápila a vim, že když to nejde a je nějaký problém, tak to prostě nejde a svět se nezboří, protože i nekojené děti co vyrostly na UM jsou zdravé a spokojené 🙂

spagatice
16. pro 2011

Můj první syn byl kojený do 9. měsíce. Potom pil přes půl roku Bebilon AC (kvůli ekzému). A když jsem měla jistotu, že nemá alergii na bílkovinu kravského mléka, začali jsme mu kupovat sunar, který pije ještě teď. Ani s jedním mlíkem neměl nikdy problém 😉 .

kvetinkaivanka
16. pro 2011

Dáváme Nutrilon,sunar jsem zkusila až později a vubec synovi nechutnal,stejně tak i mlíčko Babylove z DM drogerie!Zkoušela jsem i Hami a je taky super 😉

anetka1701
16. pro 2011

Začala jsem Nutrilonem (Sunar se v sámošce ve městě kde jsem toho času bydlela nedal koupit :oD), vydržela jsem u něj asi měsíc. Pak jsem se sekla, koupila Sunar - byl o půlku levnější a nikdo mi nebyl schopnej vysvětlit, jestli je ten Nutrilon taky o půlku lepší :oD Jedinej rozdíl mezi těma dvěma je v tom, že mi Sunar víc pěnil, když jsem ho míchala ve flašce - což mi nijak zvlášť nevadí... Zkoušeli jsme i Babylove mlíčko, všichni mi ho doporučovali, ale mně nějak nenadchlo, tak jedeme furt Sunar. No a malá roste a prospívá, papá pěkně, kaká pěkně, neblinká... Tak bude asi dobrej :o)

marcelkap
16. pro 2011

My jsem od 3 měsíců používali nejdřív Nutrilon, ale pak mi dr. doporučila Sunar Nutradefence a na něj jsem do teďka. Kvalitou je lepší než normální Sunar. Já ho určitě můžu jenom doporučit.

nasekuratko
17. pro 2011

Tak jelikoz mam malo mlecka, tak uz 10 dni dokrmuju a zvolila jsem Nutrilon. Doktorka mi rekla, ze Nutrilon ma nejlepsi slozeni, co se tyce HA. jelikoz jsem alergicka a astmaticka, tak maly musi mit HA. To vyrabi i sunar, ale cenove jsou od sebe jen o 20Kc, coz podle me rozdil neni zadny. Pozor na ty ceny! protoze kazdy vyrobek ma jinou gramaz... takze co se zda levnejsi, ve finale muze byt uplne jinak.
Ted jsem objednala Bebilon (polskou verzi Nutrilonu) a ta vyjde 400g=200Kc, coz si myslim, ze je dost slusne.
Malemu Nutrilon krasne sedi. Uz neblinka jako po MM, spinka spokojene, prdiky ani zacpy vubec nema. Proste je hrozne spokojeny. Takze ja jsem za Nutrilon. Ale myslim, ze i Sunar je hodne kvalitni. Nebo pak jeste HIPP-do toho bych sla stopro, kdyby jsme nemuseli mit HA stravu.
Pak teda jeste do mlecka pridavam kazdy vecer Laktobacilky baby. A od te doby maly ani jednou nezaplakal kvuli prdikum apod. Takze doporucuju. 😉

pehaka
17. pro 2011

Do 8m sem kojila....pak jaksi došlo... 😒 kupovala jsem HAMI a jede dodnes jsem s ním spoky i cena je fajne 😀

mrsblack
17. pro 2011

Kvalitou budou všechna UM podobná, nemyslím, že by tu bylo jedno výrazně lepší než jiné. Začínali jsme Nutrilonem, ale malý se po něm nemohl vykadit, tak jsme přešli na Sunar Nutra Defense. Ale hotové mlíko s kaší z krabiček pije i Hami a Nestlé, Hami mu asi chutná nejvíc, takže od 10 měsíců přecházíme na Hami 😀

eficenka
17. pro 2011

ahoj holky... Podle toho , co jsme se ještě na VŠ učili v pediatrii, tak Nutrilon je nejlepší značka na trhu a to bez jakéhokoliv marketingu. Je to výživa, která způsobuje nejméně alergických reakcí atd... Ale pokud vaše mimčo nemá problém s jinou výživou (průjem, osypání), tak není problém jakákoliv umělá výživa...

schnek
17. pro 2011

pro mě při výběru UM bylo rozhodující to, aby bylo v BIO kvalitě. Vybrala jsem zančku Babio - je nejen BIO, ale i výrobce je český. Ale cena není zrovna přívětivá, to uznávám.

veruska007
18. pro 2011

My kupovali před 2 lety Sunar premium, když jsme srovnávali složení, byl velmi podobný nutrilonu, v některých ohledech ještě lepší. Bohužel, přestali ho vyrábět ☹. Obyč. sunar tak dobré složení nemá. Jsme hodně spokojeni i s Babylove (DM).

jop
18. pro 2011

podle mě je to jedno, které UM člověk kupuje. Důležité je, jestli to miminku chutná. Náš malý jiné mléko než Nutrilon nechtěl.

pavlanatlinka
20. pro 2011

mě třeba řekly v porodnici že lepší je nutrilon ale my ho moc nepoužíváme pokud malé stačí moje mlíčko.. 🙂

lilien_photo
20. pro 2011

Já jsem zkusila asi 3 druhy nutrilonu a nevyhovoval. ted kupuji Sunar Nutradefence a je super.

med
21. pro 2011

Dcera pila Sunar a malej zase Nutrilon, jen proto, že mu Sunar nedělal dobře a měl po něm zácpu. Jinak bych dávala zase Sunar, neboť Nutrilon je předraženej a určitě v něm není nic "lepšího" než v ostatních mlíčkách. Nedávno jsem zjistila, že mlíčko Hami vyrábí stejná firma jako Nutrilon, dokonce chutná stejně a má i stejnou odměrku, jen je nesrovnatelně levnější. Přešli jsme proto na Hami a malej nic nepoznal.
Podle mě záleží na miminku, co mu chutná a co mu dělá dobře na bříško...

katka37
22. pro 2011

ahoj holky ,myslíte si ,že je možné že problémy s pletí našeho mimča začaly po zavedení dokrmování Nutrilonem ?má od té doby osypanou pusinku,nemám přejít na H.A?