Nutrilon nebo Sunar? Opravdu je rozdíl v kvalitě?

pavlina88
16. pro 2011

Mám dvou měsíční holčičku a bohužel musím přestat kojit, malá přibrala za 3 týdny 80 gramů, mám nevýživné mléko a zajímalo by mě jaké UM je nejlepší nebo jestli některé děti více preferují. Už 2x jsem dala Nutrilon HA a malé chutná, ale je dost drahý, samozřejmě ty peníze za to dám, ale zajímá mě jestli třeba Sunar - co je o půlku levnější je o tolik horší nebo jestli je to jen otázka značky...Děkuji mnohokrát za odpovědi 🙂

zelvy
7. únor 2012

Ahoj, mám dvě děti, syn 5 let pil Nutrilon od 1 roku do 3let a 3měsíců, dcera má 2 roky, pije Nutrilon od11,5 měsíců a chci, aby ho pila také alespon do 3let. Nutrilon jsem zvolila na doporučení naší dětské doktorky, že má být nejblíž složením mateřskému mléku a obsahuje látky na podporu imunity. Oboum dětem seděl perfektně a sice nevím, jestli je to jen tím, ale opravdu mně nestůnou.

lencza
7. únor 2012

já kojila do 13 měsíců.....pak jsme přešly na Sunar, který mi tedy přijde šíleně sladký, takže jsme ho pak nahradili mlékem Babylove z DM a Babydream z Rossmannu, Nutrilon ani Bebu jsem nedávala, takže nemůžeu posoudit
teď kojím dá se říct plně ještě v synově 10 měsících a nevypadá to na brzký přechod na UM 😝 😝

takyja
7. únor 2012

U nás Nutrilon HA až do dvou let věku, najeli jsme na něj v porodnici. Hlavně jí to (moc) nestřídej.

jankaou
8. únor 2012

Za nás rozhodně úplně obyč SUNAR!! Naše malá je od narození na UM+ ostříkané MM. Po 3 měsících jsme skončili úplně na UM. Jelikož měla od prvního měsíce koliku, museli jsme kupovat spec. Nutrilon anticolic. Až se uklidnilo bolení bříška museli jsme začít řešit problém s kakáním. Po Nutrilonu nám vůbec nekakala. Používali jsme rourku. Přišel na řadu Nutrilon Comfort. Kakat jsme začaly, ale hnusný zelenošedý smradlavý tuhý bobany. Nakonec jsem se naštvala, koupila úplně obyč Sunar a malá má krásný míchaný žlutý vajíčka, jako kojené miminko a stolice je každý den.

mpavlinka
8. únor 2012

Já jsem kojila do roka, parkrát jsem v posledních měsících kdy už kojení nestačilo dala Nutrilon. Pak jsme přešli na Sunar. I Babylove je v pohodě.

nerreidda
8. únor 2012

My od narození museli UM, měli jsme Nutrilon HA, pak jsem zmenila na klasiku Nitrilon a teď jsme z finančních důvodů přešli na Sunar. Vždycky bez problémů...tak uvidíme jestli nám to vydrží.

baris
8. únor 2012

Já svoje mlíko taky neměla a holky byly od narození na UM. Nutrilon jsem nekoupila už ze zásady, že je všude "tlačený" a je předražený.

Starší dcera vyrostla na sunaru a žádné problémy. Mladší sunar nechutnal, tak jsme skončili na Bebě. Mladší dcera se sice hned po narození dostala alergickou reakci na fenykl (čaj), ale žádný HA neprošlo 😠 .

Jo a nemají se míchat moc často ty značky UM - miminku to nedělý dobře na bříško.

kris2008
10. únor 2012

moje dcera mela ze sunaru zacpu a brecela pokazdy,kdyz kakala ☹ pak jsem koupila Hami a bylo vse v poradku. jde o tu konzistenci-kdyz se podivas na sunar je hruby zatimco treba to hami nebo beba je namleta na jemno. pamatuju si jak mi mamka rikala,ze nam sunar mixovala aby byl jemnejsi-takze taky moznost 😎 😀 😉

p.s v nemocnici davaj detem nejcasteji bebu

pavlusa01
4. únor 2014

Já myslím,že to vůbec není pravda,že by byl Sunar horší....Právě naopak jako jediné mlíčko je s mléčným tukem,což znamená,že je hodně podobné k mléku a hlavně dobře chutná a voní....Já dávám sunar complex naší malé a hodně si šmakuje..... 🙂

petulanda
8. črc 2014

Dceru jsem kojila pouze měsíc,bohužel slabé mléko....používala jsem a zatím ještě používám jedině nutrilon comford,nemůžu si vůbec stěžovat,malá po něm krásně prdí 🙂 ,nemá bolení bříška a stolice je taky parádní

leni84
8. črc 2014

@pavlina88 Já jsem dcerku kojila do 10 měsíců - odstavila se sama. Pak jsem zkoušela různá umělá mléka, ale ze začátku mi bohužel jiné než Nutrilon pít nechtěla..takže cca do 13 měsíců byla na Nutrilonu, pak jsem zkusila Sunar a už ho pila také tak na něm zůstala až do roka a půl, dokud se od mléka neodstavila úplně. Za mě..Zkusila jsem Nutrilon, Sunar, Hami, Bebu a Sunar má podle mých chutí nejlahodnější mléčnou chuť..Pokud ti dcerka Sunar pít bude, tak bych na něj klidně přešla..Ohledně ceny..je to trošku zkreslující..Zase si vezmi, že Nutrilonou je 800 gramů a Sunaru je 500 max. 600 gramů..Když se cena přepočítá na gramy, tak Nutrilon o hodně dráž nevyjde..

mecoun
28. črc 2014

Já mám se Sunarem moc dobré zkušenosti, naopak mi dcera odmítala Nutrilon a musim říct, že i mě Sunar Víc "voní". Teď jsem ji začala kupovat tu nejlepší řadu Sunar Premium, co se týče složení, má to být to nejlepší - ale popravdě, já si myslím, že je to hlavně o dobrém pocitu maminky, že dává to nejlepší 🙂

volodka162
2. srp 2014

My jsme na Nutrilonu a myslím, že spokojenost. Slovo "myslím" používám proto, že holt hodinku či dvě denně prořve prdíkama a občas tužší stolicí, ale tak říká se přece, že kluci na to více trpí. Nic jiného jsem nezkoušela. A navíc jsem právě koupila 13ks 800g Nutrilonu za 285,-Kč a to se vyplatí. To vyjde snad nastejno jako ten Sunar 😉 Možná o malinko dráž. Slyšela jsem taky, že něco podobného ale pod jinačím názvem se dá koupit v sousedním NDR....až tento ČR Nutrilon dojíme, zkusím koupit odtamtud. Jsem naštěstí 10km od hranic 😝

terezapetrova
11. říj 2014

jejíž me vstavaj vlasy hruzou když slysim termin slabe mleko jako v nekterych pripevcich tady uf 😠 pardon zeny ale neudržela jsem prsty 🙂

jbzirafa
26. říj 2014

mám zkušenost s Nenatalem (od Nutrilonu) a za sebe doporučím sunar premium, kvůli obsahhu mléčného tuku. podle mne kvalitnější - "bližší mateřskému". dítěti taky víc sednul. mohl by se dobře kombinovat s tím kojením, toho bych se nevzdávala. pořád je to to nejlepší, co dítě může dostat.

kamce
18. led 2015

Mě se líbí jak tu píšete, že dětská lékařka mi doporučila, že je nejlepší 😎 To jim jako fakt žerete??? 😉 Mají za to prachy 😀 Jinak nepřišla jsem tu jen rýpat, ale "poučit" se..ale ze všech příspěvků mi vyplývá, že je to prostě hoodně individuální, co kterému mimču sedne 🤐

wercee
18. led 2015

Je to vážně o dětech, co kterému chutná a hlavně sedne. "Jedničková" mléka jsou složením velmi podobná, téměř stjená...musí, jsou na to přísné normy. Každá firma si tam pak může přidat svůj "tajný" prvek" nebo nějakou "přidanou hodnotu" a právě to způsobí, že některé chutná více, některé je hůře stravitelné pro to či ono mimčo a tak...doporučení lékařů nelze brát proto úplně vážne a to i kvůli marketingu, vím o čem mluvím, (ze zaměstnání) Já například najela na UM z DM, to jejich Babylove a jsem spokojená, žádné bolesti bříška a tak. Jen trochu tužší stolice, což jsem vyřešily střídáním se Sunarem, ten zase způsobuje holce řidčí stolici 🙂 Ještě mám v zásobe na zkoušku Nutrilon a Hami, nechci to ale zkoušet vše najednou, zůstanu u Babylove a až dojde sunar, zkusím třeba ten Nutrilon, ale přiznám se, že z něj mám po čtení těch příspěvků docela strach, hodně čtu že z něj bolí bříško nebo vůbec nechutná.... 😒

krystalka
18. led 2015

Tak syn byl zhruba od 2 měsíců plně na UM, už předtím byl dokrmovaný, nejdřív nám poradili Bebu, ale tam mu vůbec nechutnala, tak jsme zkusili Nutrilon a ten mu naprosto vyhovoval i chutnal.....po čase jsme chtěli z finančních důvodů zkusit něco jiného, tak jsme zkusili Sunar a ten mu neseděl vůbec, měl po něm šílenou zácpu, stejně tak i po kaších Sunarkách....takže jsme se vrátili zase k Nutrilonu, i ke kaším od něj a všechno bylo v pořádku....když byl větší, tak jsme přešli na Hami (stejný výrobce jako Nutrilon) a taky vyhovovalo, i kaše....

manka78
19. led 2015

Nutrilon smrdi, je to jenom horka voda. Nejlepsi mleko je Sunar protoze obsahuje mlecny tuk a chutove je to velmi podobne mleku. Taky nam nase lekarka strkala Nutrilon. Pride mi ze je to velice dobre zaplaceny marketing.

mifad
20. led 2015

Já jsem velmi spokojená s Hipp bio Combiotik, malému chutná a nebolí ho bříško, jako jediná UM obsahuje probiotika i prebiotika a je v bio kvalitě. Taky se dobře připravuje a nedělají se v něm hrudky.

werunqa
8. bře 2015

My dávali dceři Sunar a nebo z DM Babylove.Nutrilon se mi příčí už jen tím,jak ho všude protěžují,že je určitě nejlepší na světě 🙄 😀 😠

evka_praha
17. bře 2015

Hezký den maminky!

Studuji poslední ročník vysoké školy a v současnosti pracuji na diplomové práci týkající se dětské výživy. Můžete mi prosím pomoci vyplněním dotazníku? Velmi mi tím pomůžete!

http://nakup-detske-vyzivy.vyplnto.cz/

Dotazník se týká obecných nákupních zvyklostí při nákupu dětské výživy a je určen maminkám s dětmi do 3 let.

Moc Vám děkuji za ochotu a pomoc! Evča

leilunka
12. kvě 2015

Za mě je nejlepší stoprocentně Sunar Complex nebo Sunar premium. ta chuť se nedá třeba s Nutr nebo s jiným mlékem srovnat, je sladší, jemnější, chutnější, obsahuje mléčný tuk a ne žádné náhražky. Syn má už tři roky a pořád Sunar ráno i večer vyžaduje. Jsem za to ráda a vím že chybu nedělám 🙂

vlastav
28. led 2016

Začala jsem uvažovat o zavedení UM (dceři je už 11 měsíců) a musím říct, že jsem byla hodně nepříjemně překvapená tím, že většina UM obsahuje palmový olej. Kromě toho nejdražšího, Nutrilon Profutura. Jsem zvědavá, jak bude chutnat.

nynysek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miriamka156
19. únor 2016

ahojky chtela bych se zeptat davam male sunar ale nekaka mi pravidelne myslite ze bych mela skusit nutrilon? dekuji

velinik
19. únor 2016

Nam na HA platila Vojenska pojistovna.. Maly mel alergii na bilkovinu kravskeho mleka a mudr. nam jej normalne psala asi do roka..

lucasice
30. čer 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Nám ve všech směrech vyhovuje Sunar. Mám alergi na bílkovinu kravského mléka takže jsem používali Sunar Allergy Care

zelenaesmolda
11. srp 2019

@lucasice
ty pijes sunar?

marta1295
24. únor 2020

Chtěla bych se zeptat malá baští Sunar complex a pokaždé mi trošku ublinkne a někdy i půlku je možné že jí treba nesedí přemýšlím zda skusit něco jiného ale aby z toho nemela guláš aby neměla průjem nebo tak když je na tom Sunaru a najednou ji dám něco jiného