Nutrilon - sedí synovi nebo ne? Stahuje nožičky a tlačí

monika230194
7. únor 2014

Zdravím všechny maminky, potřebovala bych váš názor.. Mám 17ti denního chlapečka a jelikož nemohu kojit (přestalo se mi dělat mléko), tak nám dávali už v nemocnici nutrilon.. U toho jsme zůstali, jelikož vše bylo OK.. Ale minulý pátek jsem s ním byla u doktorky a vážila ho a včera znovu a za ten týden vůbec, ale vůbec nepřibral a poslední asi 4 dny vždy když dopapá, začne stahovat nožičky k bříšku a vypadá to že chce tlačit, ale netlačí.. Myslela jsem nejdříve že ho trápí prdíky, ale až včera jsem si pořádně všimla že to dělá pouze když dopapá (asi 10 minut dokud neusne chce jakoby tlačit).. Vždy těch 60ml vybumbá, ale i přesto mě napadlo jestli není problém třeba někde jinde.. Například v tom, že by mu ten Nutrilon nemusel sedět a bolelo ho po něm bříško.. Když jsem to říkala doktorce, tak jediné co mi řekla bylo, ať s ním přijdu v pondělí znovu na váhu, ale nic víc mi neřekla.. A když jsem se jí ptala jestli by mu třeba nemusel sedět tak mi řekla akorát to, že se ještě nesetkala s nikým komu by neseděl Nutrilon :D .. Tak jsem se chtěla zeptat vás, zkušenějších co by jste dělali vy být na mém místě, jelikož já jako prvorodička jsem úplně ztracená..

kytkakvete
7. únor 2014

Samozřejmě že nemusí každému sednout, klidně bych zkusila jiné um, jaké to ti tu určitě poradí 😉, já ve svém okolí na nutrilon slyším docela negativní reakce.

nolies
7. únor 2014

Ahoj, taky jsem nemohla kojit a v nemocnici malýmu dávali Nutrilon. Postupně jsem přešla na Sunar Nutradefence a malej byl spokojenej. Nutrilon hodně miminkům nesedne, aspoň co já slyším v okolí. 🙂

abalajda
7. únor 2014

Určitě ne,malé chutnal nejvis Sunar...🙂

pincola
7. únor 2014

Kamarádce se osvědčila Beba! Po ní křeče mimi nemělo. Držím palce.

baris
7. únor 2014

@monika230194 mohou to být jen prdíky a nebo chlapečku nesedí Nutrilon.

Pokud má jen "křeče" po mléku, zkusila bych mazat Pupíkem, dávat kapky, masírovat bříško, cvičit nožičkami ... Holkám dělalo dobře, když jsem s nimi skákala na gymnastickém míči - nevím přoč, ale fungovalo to tak u obou dcer, u obou neteří .... 😀

Pokud nesedí mléko - dávala bych si pozor s dalším výběrem. Miminko má citlivé bříško a nesmí se měnit UM - pokud k tomu není závažný důvod, udělá to totiž v bříšku paseku.

ale abych tě uklidnila - starší dcera byla od cca týdne na sunaru a prospívala výborně. měla jen reflux - takže cca od měsíce jsem jí dávala do mléka 1 odměrku rýžové kaše na zahuštění.

Mladší dcera - byla rovněž na sunaru, ale v cca 3 týdnech měla šílenou alergickou reakci na fenyklový čaj. Takže jsme museli přejít na hypoalergenní mléko a to byla chyba. Nic nechtěla pít - zkoušeli jsme vše - nic nepila, řvala, bolení břicha, hladová ... Nakonec jsme skončili u Beby - obyčejné.

drrregy
7. únor 2014

No a u nás je to jinak.....začali jsme mlékem SUNAR byla to myslím BEBA a po krátké době jsem si všimla ve stolici malého, že ho špatně strávil....tak jsme přišli na Nutrilon a výborné. Je sice dražší, ale je dobrej. Na prdíky je dobrý sirup jmenuje se BabyCalm a je na přírodní bázi-dává se miminku před každým hamáním a my jsme měli pokoj... vyzkoušej a uvidíš.

lucieandrlova
7. únor 2014

My jsme dávali Bebu (namíchanou v lahvičkách) a vše OK.

hadroslava
7. únor 2014

Píšeš, že "vždy těch 60ml vybumbá". Tak jestli je jeho porce jen 60ml, tak se nediv, že nepřibral, tolik mi vypila mladší ještě v porodnici. Pravda, byla taková sádelnatá 😀 , ale i tak je 60ml pro 17ti denní dítě málo. Tip na jinou značku UM dávat nebudu, neb to, co sedne Alence, nemusí sednout Pepíkovi apod., takže pokud chceš změnu, je úplně jedno, pro jaké UM se rozhodneš, šance jsou pořád stejné.

kotcheva
7. únor 2014

Ahoj, u nas to bylo podobne, dokrmovala jsem dceru nejdriv Nutrilonem. Ale nedelal ji dobre - trapilo ji brisko (prdiky a nekakala po nem). Potom jsme presly na Sunar Nutradefens a u toho jsem uz zustala. Sice na koliky trpela do 4 mesicu, ale rozhodne se ji po nem traveni upravilo lepe.