Nutrilon ve čtyřech letech. Je ještě prospěšný?

kleris26
13. črc 2009

Ahoj maminky... chtěla bych se zeptat, zda máte některá zkušenost s podáváním nutrilonu dítěti starému více než čtyři roky? Švagrová jej svojí dceři dává v noci ještě dvakrát z flašky, co tomu říkáte? A teď se mě ptá, zda má pro malou ještě nějakou výživnou hodnotu, zda je jí toto mlíko ještě vůbec prospěšné? Co myslíte? Děkuji všem za odpovědi 🙂

bibinka
13. črc 2009

pokiaľ má na to finančne, prečo nie? Osobne si myslím, že je výborný sponzor firmy nurtilon 😔
na druhej strane jej to neublíži, aj keď už na 4-ročné dieťa sa mi to zdá moc. Prečo jej nedá radšej čaj alebo vodu? 😕 Mlieko môže dostať ako druhú večeru.

jeudi
14. črc 2009

ano urcite je ja davala mleko dokud to malemu chutnalo ted mu delam kakao a rano a vecer musi mit flasku..kdyby papal UM tak bych mu ho davala prodavaji i pro tak velke deti a myslim ze je to od nutrilonu..nic spatneho na tom neni a vyzivne to je zvlast jestli treba moc neji ovoce atd

dvojka
14. črc 2009

tak my dávali sunar do 3,5 let a z flašky,už jsem z toho byla hotová,ale pak bylo léto,venku jsme trávili hodně času a Kika už pak sama nechtěla,takže já v tom zas takový problém nevidim.I když teda v noci bych maximálně nabídla čaj nebo vodu

sylvar
14. črc 2009

já teda myslím, že dávat Um není nic špatného, vždyť se vyrábí sunar, co je do 6let, takže je to jen na mamince, my tak asi taky skončíme...malá chlemtá taky ještě v noci a tabulkově už je taky velká na jídlo v noci, než pláč, radši toto 😉

blandik
14. črc 2009

já jsem slyšela o paní, které mudra doporučila dávat nutrilon, jestli na to mají, večer před spaním, jelikož to posiluje imunitu. A té holčičce jsou taky 4 - takže vezmeme-li v potaz, že v našich končinách se konzumuje příliš mnoho mléčných výrobků - tak nevidím nic špatného na sklenici UM ve 4 letech třeba před spaním (výživnou hodnotu to určitě má).

kleris26
autor
15. črc 2009

Maminky, děkuju za odpovědi... Mně to spíš u té malé přijde jako zvyk ve čtyř letech dávat mléko z flašky i s cumlem... Navíc neteřinka bych řekla, že bude v budoucnu mít celkem problémy s váhou, už teď je lehce obézní a sní třeba tři obědy, nemůže vidět nikoho s talířem, jinak je konec 🙂 Takže že by měla nedostatek vitamínů nebo tak něčeho, protože opravdu nevím o žádném jídle, co by jí nechutnalo včetně ovoce i zeleniny...

0401
15. črc 2009

Kleris, tak na druhou stranu je dobře, že jí chutná i ovoce a zeleninka, asi bych to do ní cpala místo sladkostí, před obědem a tak, když píšeš, že je taková labužnice 😉 ale z flašky ve 4 letech 😲 to je trochu moc, zadělává si na zubní kazíky a předkus, ale to by mě řešit spíš její maminka...

dvojka
15. črc 2009

holky já znám holčinu(ted už je to paní)co cumlala mlíko před spaním z flašky ještě na základce 😀 a nemá ani předkus ani neni obézní.Jen měla takový večerní rituál

0401
15. črc 2009

předkusem fakt hrozila pí zubařka 😅 a to prosím kamarádce, protože kdykoliv jají malá fňukla, strčila ji dudel (skoro ve třech letech)

etinka
15. črc 2009

Ahoj holky, mě nezaráží ani tak ten Nutrilon z flašky ve 4letech, kdyby ho ta holčička pila večer před spaním. Spíš je tedy hrozné to, že 4leté dítě se 2x v noci ještě budí na mléko. Takhle velké dítě má spát už celou noc.

Jinak osobně znám též kluka, co pil snad do 5let mléko ke svačině z láhve, předkus nemá. A co se týká Nutrilonu, určitě je lepší než obyčejné mléko, ale ve 4 letech je podle mě zbytečný, pokud dítě dobře snáší obyčejné mléko. Moje obě děti pily Sunar jen do roka a půl, pak už obyčejné mléko a neměly jsme s ním problém.

Znám též dítě, co se kojilo několikrát za noc ještě ve 4letech, bohužel..... 😝

radka.m.
15. črc 2009

kleris-určitě není dobré,podávat tak starému dítěti vůbec cokoliv ještě ve flašce a jinak ohledně mléka,tvá švagrová je dobrým sponzorem,v tomto věku už nemá um žádnou výživovou hodnotu,pokud dítě jí vyváženou stravu,tak v ní má vše co potřebuje a na pití stačí v pohodě tak od roku a půl už kravské mléko,protože jestliže dítě konzumuje mléčné výrobky a dobře je snáší,tak i ty mléčné výrobky obsahují kravské mléko,takže um už vůbec není potřeba

kleris26
autor
16. črc 2009

Hezký den všem! No ona Evička už má vrtané čtyři zoubky, nevím, jestli to bude tím mlékem, co pije v noci 2x, ale ráno místo snídaně spořádá tabulku čokolády, celé je to postavené na hlavu, nejhorší ale je, že si její maminka nedá říct... Co na tom, že má malá 25 kilo, ona to přece vyběhá, že??? 😠 Cumel jsem jí zabavila teprve nedávno, neudělala bez něj ani krok, byla to celkem ostuda ji s sebou někam brát, protože i vzhledově vypadá starší... ach jo... Dost mě to mrzí, jinak je to šikovná malá slečna, jen jí chybí, aby se jí pořádně někdo věnoval...

ukana
16. črc 2009

kleris, ja mam pocit, ze mamicka si to zle stravovanie ospravedlnuje tym Nutrilom, ze v nom ma nejake vitaminy, alebo co, ale v styroch rokoch by jej tie vitaminy mala davat skor v pestrej strave, a mlieko v noci jej akurat tak pokazi zubky.........ved uz je velka slecna, ked jej v noci da napit nesladeneho caju, to by jej malo stacit, aj cista voda, to uz je podla mna taka rozmaznanost, uz jej ten nutrilon v noci naozaj netreba........a uz vobec nie z flasky 😉

akzeret1
11. srp 2009

ahoj moje malá si začala dost vybírat v jídle, absolutně nepije tak maximálně 2deci čaje,jupíka zkoušela jsem úplně všechny lahve,pítka atd různé štávy,čaje a nic jediným favoritem zůstalo UM dávam jí ho přes den,aby do sebe vpravila aspon nějaké tekutiny a někdy místo oběda,ten v těch vedrech dohání večer se trochu nají.V noci se budí na mlíko tak jednou za noc ale není to pravidlem nic jinýho by nevypila.Navíc nejí ovoce,zeleninu a jogurty takže to řešim um.mlíkem.Docela mam obavy z nějaký dehydratace a problémů z ledvinama.Doufam,že se tohle mlíčko vyřeší s nástupem do školky kde uvidí jiný děti atd 😉

dai
12. srp 2009

ahojte,
myslim ze netreba sudit ani dudel - tie dobre zuby nekazia - to mam potvrdene viacerymi zubarmi ( 3-mi konkretne - su to zaroven vsetci ktorych som sa nato pytala ), ani ze v noci pije z flasky ( ak cez den vie z poharika - je to predsalen bezpecnejsie v polospanku ), ani ze sa budi v noci - je to velmi individualne ako deti spia - moja malicka neprespi stale noc, nevadi mi to napriek tomu ze chodim do prace... zobudi sa asi 2x a chce pit vodicku, niekedy ist cikat...), kto ma to stastie ze ma dieta co prespi noc skoro nech sa z toho tesi a neposudzuje inych - mam kamosku ktora ma 2 deti, maly ma teraz 5 rokov - prespal jej noc od 2-hej noci v porodnici, teraz ma malicku dcerku, ktora je rovnako spava... moja mala prvykrat prespala vkuse 4 hodiny ked mala 4 mesiace - dovtedy sme sa budili pomaly kazdu hodinu na papanie... je to ale vidiet aj na ich temperamente ...

nad cim by som sa zamyslela je ta obezita - je problem ked dieta zacina byt obezne v 4-och rokoch - bud tu totalne zlyhavaju stravovacie navyky ( dat decku na ranajky cokoladu nie je bohvieco ☹ ) alebo ma absolutny nedostatok pohybu ( moja krpata papa od rana do vecera - nastastie vsetko, ovocie, zeleninku, miluje rajciny aktualne 🙂 , pije vodu so 100% dzusom v pomere asi 3 dieliky vody a 1 dielik dzusu, pije nutrilon 4..., v noci len cistu vodu... ale je vahovo uplne v pohode,.,dokonca skor chudunka, lebo neobsedi ani sekundu a viac ako pol dna je vonku...)

myslim ze v 4-och rokoch je UM uz zbytocne ( ak papa dieta dost mliecnych vyrobkov tak ho aj asi papa velmi vela ☹ my papame aspon 1 yogurt denne, asi 2 flasky mlieka - cize asi 0.5 l., a mlieko - uz obycajne ma v roznych jedlach...)
co sa tyka imunity - zial to je vela o genetike ( ja som ako decko nejedla ovocie ani zeleninu, o ML sa mi mohlo len snivat, a aj tak som nemala ziadnu alergiu, nadvahu alebo choroby... moja mala papa vsetko, ML len do 5-teho miesaca, potom sme zial nezvladli jednu papaciu krizu ☹ a je zdrava ako buk - vdakabohu... mam kamaratku co stale koji svojho 26 mesacneho chlapceka a maly uz ma za sebou 6 antibiotik, alergicky je chudacik asi na vsetko a stale nieco riesia... ☹ )